Francuskie "Noce gwiazd"

08.08.10

         Setki tysięcy Francuzów obserwują przez weekend rozgwieżdżone niebo. We Francji odbywają się już po raz dwudziesty tak zwane „Noce gwiazd”. 
         „Noce gwiazd” to największa we Francji impreza popularnonaukowa. W całym kraju odbywa się 355 spotkań poświęconych astronomii i obserwacji gwiazd. Są one organizowane głównie w obserwatoriach, a o tajemnicach ciał niebieskich opowiadają astronomowie lub studenci astronomii. 
        Specjalnie na tę okazję urządzenia do obserwacji nieba zostały zainstalowane w jednym z najwyżej położonych miejsc Paryża - na pięćdziesiątym szóstym piętrze wieżowca Montparnasse. 
        W niektórych miastach w Alpach oświetlenie ulic jest wyłączane podczas tego weekendu od godziny 23 do północy. W ten sposób widok nieba nie jest „zanieczyszczany” odblaskami ulicznych latarni. 
         W tym roku nie tylko „Noce gwiazd” obchodzą swoje dwudziestolecie. Tyle samo lat ma słynny Kosmiczny Teleskop Hubble’a. I właśnie temu urządzeniu, które dało nam pierwsze barwne zdjęcia galaktyk, mgławic i gwiazd, jest poświęcona znaczna część tegorocznych spotkań miłośników astronomii.Kompletnie pijany maszynista w Przerowie w Czechach wyruszył lokomotywą w trasę po Morawach. Czescy policjanci ustalili, że miał w organizmie około czterech promili alkoholu. Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o 0,8 pkt, to efekt spadku średniej krajowej pensji, Nadal jednak IDK jest wysoko #8211; o kredyt jest łatwiej niż np, przed rokiem, Obliczany każdego miesiąca przez Open Finance i TVN CNBC Biznes Indeks ,,, Wszyscy zabici w poniedziałkowym ataku koło bazy sił powietrznych Bagram w Afganistanie przez zamachowca samobójcę to amerykańscy żołnierze - poinformował agencję Reutera anonimowy przedstawiciel władz w Waszyngtonie.To o 67 proc. więcej niż w 2010 roku. Przyznano tytuły "Bryły Roku" i "Makabryły Roku". Prezydent Władimir Putin nie wykluczył, że "za jakiś czas" przedstawi Rosjanom nową pierwszą damę.

Po telekonferencji greckiego ministra finansów z przedstawicielami UE, MFW oraz ECB dowiedzieliśmy się, że osiągnięto znaczący postęp w negocjacjach, co zwiększa prawdopodobieństwo przyznania Grecji kolejnej transzy pakietu pomocowego, Nie oznacza to jedn

Apetyt na ryzyko wczoraj nadal rósł po tym jak chiński "zespół antykryzysowy", czyli Krajowy Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, zdecydował, że ma już dość, i ogłosił wsparcie krajowego rynku akcji dodatkowymi 10 miliardami juanów,,, Są pierwsze ustalenia z sekcji zwłok Artura Zirajewskiego. Przyczyną śmierci "Iwana" był zator obu tętnic płucnych - ustalił Maciej Duda z "Dziennika Gazety Prawnej". Zirajewski, kluczowy świadek w sprawie śmierci gen. Papały, prawdopodobnie od dawna gromadził leki, by znaleźć się w szpitalu i stamtąd uciec.

Indyjska marynarka wojenna osiągnęła znaczący sukces w walce z somalijskimi piratami. Fregata IMS Tabar zdołała w trakcie jednej akcji pojmać 61 piratów i uwolnić 13 marynarzy. To największy sukces w historii operacji anty-pirackich na Oceanie Indyjskim. Reprezentanci Polski postawili duży krok w kierunku awansu do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich! Wielka powódź, z którą Polska zmaga się już drugi tydzień, może znacząco wpłynąć na ocenę pracy rządu i premiera. A jeszcze przed nadejściem wielkiej wody zarówno Donald Tusk, jak i kierowany przez niego gabinet tracili w sondażach. Rząd miał więcej ocen negatywnych niż pozytywnych. Lepiej radził sobie sam premier.Pogarsza się sytuacja powodziowa w Pakistanie. W wyniku trwających od kilku dni ulew śmierć poniosło już około 800 mieszkańców zachodniej i północnej części kraju. Los setek ludzi pozostaje nieznany, ponieważ wiele dolin na obszarze górzystego pogranicza pakistańsko-afgańskiego odciętych jest przez wodę od świata.
Tegoroczne ulewy dotknęły już około miliona ludzi, którzy musieli opuścić swe domy zniszczone przez deszcze lub uciekać z terenów zalanych przez wodę. Większość uciekinierów nie ma żywności oraz wody pitnej mimo wysiłków pakistańskiego wojska, którego śmigłowce zrzucają zaopatrzenie dla najbardziej zagrożonej ludności. Według władz regionów znajdujących się pograniczu pakistańsko-afgańskim większe od obecnych opady monsunowe odnotowano na tych terenach w roku 1929. Synoptycy przewidują, że w najbliższych godzinach opady będą zanikały. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na zalanych terenach szybko wróci do normy, ponieważ zniszczenia są ogromne. Jednocześnie meteorolodzy przestrzegają, że intensywne deszcze zaczną padać we wschodniej części kraju, w pobliżu granic z Indiami. Obszarom tym także może zagrozić powódź.
Zapowiedzi filmów dla dorosłych nie powinny być nadawane w sąsiedztwie programów dla dzieci - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który zwrócił się w tej sprawie do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka. Do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego RPD napisał z kolei w sprawie braku procedur określania, czy film wyświetlany w kinach nadaje się do oglądania przez dzieci. Komisja Europejska jest gotowa rozmawiać z krajami członkowskimi, które mogą mieć problem z unijnymi regulacjami dotyczącymi m.in. wędzonych wędlin - zapewnił w Brukseli Frederic Vincent, rzecznik unijnego komisarza ds. zdrowia Tonio Borga.

RSS

Od 13 lat w Guantanamo bez wyroku. Cameron upomni się o londyńczyka

15.01.15

Brytyjski premier David Cameron obiecał lobbować u Amerykanów ws. uwięzionego w Guantanamo londyńczyka w czasie swojej wizyty w Waszyngtonie. Mężczyzna od prawie 13 lat przebywa w amerykańskim więzieniu na Kubie bez wyroku.

RSS

Bayern uciekł Borussii. W sobotę mecz o mistrzostwo?

29.11.12

Bayern Monachium ma już 11 punktów przewagi nad broniącą mistrzostwa Niemiec Borussią Dortmund. Trzy kolejne podopiecznym Juppa Heynckesa dało wyjazdowe zwycięstwo we Freiburgu. Bayern i BVB zmierzą się w wielkim klasyku Bundesligi już w sobotę.

RSS

SLD: Gdzie jest Tusk, dlaczego chowa głowę w piasek?

01.01.12

SLD zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że nie zabrał głosu w ważnej dla Polaków sprawie nowej listy leków refundowanych. "Gdzie jest premier Donald Tusk, dlaczego chowa głowę w piasek?" - pytał w piątek rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

RSS

Pokaz jak lekcja WF-u. Gwiazdy w trampkach

29.05.13

- Nie interesuje mnie czerwony dywan, dlatego projektuję wygodne ubrania na co dzień - zdradził Robert Kupisz po pokazie swojej najnowszej kolekcji "Fair Play".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Vikersund montuje "uchwyty Ito"

22.01.13

Na rozbiegu norweskiej skoczni zamontowane zostaną uchwyty bezpieczeństwa. Powód? Niebezpieczny wypadek Japończyka.

RSS

Tusk nie chce już kręcić w sprawie wyborów: Komorowski prezydentem, ale bez władzy

08.02.10

Kandydatem PO w wyścigu o prezydenturę będzie Bronisław Komorowski, a Radosław Sikorski ma być jego spin doctorem - twierdzi "Wprost" i TVP Info. Ale Komorowski, jeśli wygra, nie będzie miał takiej władzy jak poprzednicy. Dlatego PO chce zmienić konstytucję. To będzie rewolucja.

RSS

Nowoczesne toalety z "niespodzianką" dla oszustów

15.07.12

Kto chce skorzystać z nowych toalet w Poznaniu nie płacąc za usługę, musi liczyć się z konsekwencjami.

RSS

Holendrzy chcą skolonizować Marsa w 2023 roku

08.06.12

Przygotowania, a także sam pobyt ludzi na Marsie, będą transmitowane jako reality show.

RSS

Englert do Szapołowskiej: bądź rozsądna - kolega

01.12.11

Przywrócenia do pracy w Teatrze Narodowym i trzymiesięcznej pensji - tego zażądała dziś w sądzie Grażyna Szapołowska od teatru za to, że zwolniono ją dyscyplinarne, gdy 9 kwietnia nie stawiła się na spektaklu, by wziąć udział w show TVP. Dyrektor teatru Jan Englert bronił w sądzie decyzji o zwolnieniu aktorki. Sąd odroczył proces do 18 stycznia, gdy mają zeznawać pierwsi świadkowie.

RSS

Słabsze sygnały z USA

01.04.14

Spadek indeksu Chicago PMI w marcu do 55,9 pkt, z 59,8 pkt, w lutym (oczekiwano 59,0 pkt,) stawia pod znakiem zapytania wiarygodność prognozy wzrostu ISM dla przemysłu,

RSS

EBC podnosi stopy procentowe i przyjmuje śmieciowe obligacje

08.07.11

Poprawa nastrojów na rynkach akcji w czwartek wynikała z zaskakująco dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy, W Europie uwagę przyciągała konferencja banku centralnego, który podniósł główną stopę procentową do poziomu 1,5 proc,

RSS

Zmiany. Papież dopuścił kobiety do obrzędu obmycia stóp

22.01.16

Papież Franciszek postanowił dopuścić kobiety do obrzędu obmycia stóp podczas mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Zmiana ta sankcjonuje faktycznie to, co sam uczynił w pierwszym roku pontyfikatu, gdy umył nogi dwóm kobietom w więzieniu dla nieletnich.

RSS

Stabilne raty kredytów w euro

08.03.13

Rada Europejskiego Banku Centralnego nie zmieniła stóp procentowych, ale stawka EURIBOR nadal jest na poziomach najniższych w historii, a raty kredytów hipotecznych w tej walucie są stabilne od kilku miesięcy,

RSS

Wipler podejrzany czy poszkodowany? Reporter "Faktów" TVN dotarł do nowych informacji

01.11.13

- Trwają przesłuchania świadków. Ujawnienie nagrań mogłoby mieć wpływ na ich zeznania - powiedział Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

RSS

Euro rośnie wobec podjętych decyzji na szczycie UE

01.07.12

Euro (EUR) wzrosło do 1,2627 z 1,2407 wobec dolara amerykańskiego, po pierwszym dniu szczytu UE, Przywódcy UE zgodzili się przeznaczyć 120 mld euro na cel stymulowania wzrostu i tworzenia nowych miejsc pracy w najbardziej zagrożonych gospodarkach unii, Pr

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny