Francuskie "Noce gwiazd"

08.08.10

         Setki tysięcy Francuzów obserwują przez weekend rozgwieżdżone niebo. We Francji odbywają się już po raz dwudziesty tak zwane „Noce gwiazd”. 
         „Noce gwiazd” to największa we Francji impreza popularnonaukowa. W całym kraju odbywa się 355 spotkań poświęconych astronomii i obserwacji gwiazd. Są one organizowane głównie w obserwatoriach, a o tajemnicach ciał niebieskich opowiadają astronomowie lub studenci astronomii. 
        Specjalnie na tę okazję urządzenia do obserwacji nieba zostały zainstalowane w jednym z najwyżej położonych miejsc Paryża - na pięćdziesiątym szóstym piętrze wieżowca Montparnasse. 
        W niektórych miastach w Alpach oświetlenie ulic jest wyłączane podczas tego weekendu od godziny 23 do północy. W ten sposób widok nieba nie jest „zanieczyszczany” odblaskami ulicznych latarni. 
         W tym roku nie tylko „Noce gwiazd” obchodzą swoje dwudziestolecie. Tyle samo lat ma słynny Kosmiczny Teleskop Hubble’a. I właśnie temu urządzeniu, które dało nam pierwsze barwne zdjęcia galaktyk, mgławic i gwiazd, jest poświęcona znaczna część tegorocznych spotkań miłośników astronomii.Eurodolar i jego sytuacja Przypomnijmy, że 18 sierpnia na eurodolarze zanotowano szczyt w pobliżu 1,1365 ? natomiast 24 sierpnia mieliśmy korekcyjne minimum na 1,1245, Dołek wczorajszy, podobnie jak dotychczasowe minima dzisiejsze ? to już ,,, W sprawie wstrząsających doniesień z Syrii w trybie nadzwyczajnym zwołano Radę Bezpieczeństwa ONZ. Po spotkaniu z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem w Waszyngtonie.Po nocnym spadku EUR/USD z poziomu 1,2875, od sześciu godzin kurs tej pary konsoliduje się w pobliżu poziomu 1,28 dolara, Po wczorajszym nieudanym ataku na strefę oporu zlokalizowaną wokół poziomu 1,29 dolara, dalsze spadki wydają się jedynie kwestią czas Na czwartkowej sesji dominowały pozytywne nastroje wśród inwestorów, Większość giełd wzrosła, a na uwagę w szczególności zasługiwały europejskie indeksy akcji, które od początku dnia zwyżkowały w oczekiwaniu na pozytywne rozstrzygnięcie kwestii pomocy dla W wyniku omyłkowego ataku na szpital prowadzony przez organizację Lekarze bez Granic zginęły 22 osoby.

Marta Kaczyńska była pytana o ocenę słów marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która tłumaczyła swoje działania podczas identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą; wiecie państwo, sam mam 21-letnią córkę, więc chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim". "Dragon Age: Inkwizycja" to najlepsza gra roku.

Przyznam się bez bicia. Bardzo ucieszył mnie upadek brukowca „News of the World”. Nie dlatego, że nie lubię brukowców. Nie przede wszystkim.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio) W parku w Niemczech znaleziono martwego Agima Zogaja, świadka koronnego w procesie znanego kosowskiego polityka Fatmira Limaja oskarżonego o zbrodnie wojenne - poinformowała rzecznik unijna misja policyjno-prawna w Kosowie Eulex. Firmy ubezpieczeniowe wyciągnęły wnioski z nadużyć z polisami, do jakich dochodziło często w 1997 roku. Dlatego teraz blokują sprzedaż polis chroniących przed powodzią. A podnoszenie stawek i dodatkowe restrykcje dla niepewnych klientów mają ustrzec firmy przed finansowym krachem.Jak widać inwestorzy nadal przyjmują za złą monetę spekulacje wokół możliwego poluzowania przez Rezerwę Federalną polityki monetarnej podczas posiedzenia zaplanowanego na 2-3 listopada i amerykańska waluta nadal jest silnie wyprzedawana, Do najniższego p Piłkarze mistrza Polski Legii Warszawa zremisowali z Widzewem Łódź 2:2 (1:1) w sparingowym meczu, który odbył się na bocznym boisku stołecznego klubu. Ligowe spotkania tych drużyn od lat są nazywane klasykami ekstraklasy. Wielkanoc to dobry moment do pojednania się dla każdego człowieka. Nie tylko dla polityków – przekonuje biskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z Wprost24. Hierarcha przekonuje też, że nie jest ważne co włożymy do świątecznego koszyczka i ostrzega przed uleganiem "konsumpcyjnemu szałowi" w okresie świąt.
Bp Tadeusz Pieronek (fot. FORUM)

RSS

Trump człowiekiem roku magazynu "Time"

08.12.16

Magazyn "Time" wybrał człowieka roku.

RSS

Kolejny bank zapłaci za manipulowanie kursami walut

15.08.15

Bank BNP Paribas zgodził się zapłacić 115 mln dolarów amerykańskim inwestorom. Chodzi o zadośćuczynienie za manipulowanie kursami walut - poinformował Reuters, powołując się na źródło zbliżone do sprawy. BNP Paribas jest jednym z kilku banków, które osiągnęły porozumienie w sprawie roszczeń inwestorów. Ich łączną kwota to ponad 2 mld dolarów.

RSS

Putin: Nie da się wymazać z pamięci śmierci niewinnych

08.04.10

Premier Donald Tusk zaprosił szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina do złożenia wizyty w Polsce. Tusk i Putin spotkali się w środę w Smoleńsku w wąskim gronie, wcześniej brali udział w rocznicowych uroczystościach w Katyniu.

RSS

Rosja złożyła pozew przeciwko Ukrainie. Poszło o sankcje

22.05.17

Skarga wiąże się z ponad 100 aktami prawnymi przyjętymi przez Kijów.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Złe urny, brak ogłoszeń, skreślone nazwiska. Internauci wyliczają błędy

15.10.13

Jak informuje PKW, nie było jednak poważniejszych nieprawidłowości.

RSS

Kara śmierci lub dożywocie za brutalny gwałt i zabójstwo studentki

01.02.16

Sąd w Indiach skazał trzech mężczyzn na karę śmierci, a trzech pozostałych na dożywocie za gwałt zbiorowy i morderstwo 20-letniej studentki na przedmieściach Kalkuty w 2013 roku - podają w niedzielę lokalne media.

RSS

Rostowski: obietnice PiS są bez pokrycia. Nie ma na nie pieniędzy

22.10.15

Były wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski na antenie TVN24 Biznes i Świat.

RSS

Nikt nie przeżył katastrofy. Przeładowany hercules runął na hotel i domy

01.07.15

Co najmniej 113 osób zginęło w katastrofie samolotu transportowego indonezyjskiego wojska. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

RSS

Spokojny koniec miesiąca na rynkach surowców

01.12.13

W centrum uwagi: Słaby miesiąc na rynku złota Mniejszy import irańskiej ropy do Azji Wczorajsze amerykańskie Święto Dziękczynienia odbił

RSS

Pierwszy serbski głos: Musimy uznać Kosowo, ale...

29.07.10

Premier Republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie Milorad Dodik ocenił w środę, że Serbia powinna pogodzić się z utratą Kosowa i starać się zatrzymać jego północną część, gdzie mieszka większość serbska.

RSS

Gazprom chce połknąć Ukraińców

01.05.10

Umowa o przedłużeniu stacjonowania Floty Czarnomorskiej na Ukrainie najwyraźniej rozochociła Władimira Putina. Rosyjski premier zaproponował bowiem połączenie Gazpromu i ukraińskiego koncernu Naftohaz.

RSS

Kiedy premier stanie przed komisją śledczą: Tusk wybrał: 4, 5 lub 10 lutego

22.01.10

4,5 lub 10 lutego - takie terminy wskazała kancelaria premiera jako możliwe daty przesłuchania Donalda Tuska przed hazardową komisją śledczą. Teraz prezydium ma wybrać jeden z nich. Dziś przed komisją stawił się Zbigniew Chlebowski, a jutro śledczy przepytają Mirosława Drzewieckiego.

RSS

Obszar eurodolara

08.08.17

Gdy piszemy te słowa, eurodolar pozycjonuje się w pobliżu 1,18 ? w sumie nieco niżej, Nie jest więc tak wysoko jak w szczytach z ubiegłego tygodnia (bo przekraczał wtedy poziom 1,1910), ani tak nisko, jak w minimach z piątku, gdy notowano 1,1730

RSS

Ostra jazda Małysza

22.08.11

I skoki, i rajdy to sporty niebezpieczne, ale ryzyko pociąga i uzależnia. Jeśli sportowiec zażył czegoś takiego, ciężko byłoby mu przestawić się na szachy czy curling - tłumaczy Adam Małysz swoją nową sportową pasję.

RSS

Szpitalne jedzenie mieszali w betoniarce

29.11.14

Duński sanepid zamknął firmę.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny