Nieźle, jak na kupujących ubrania w śmietnikach

08.08.10

Jak na kupujących ubrania w śmietnikach Polacy coraz lepiej wyglądają – ocenia polską ulicę stylista Tomasz Jacyków w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
Fot. Z. Furman/Wprost

W związku z prokuratorskimi zarzutami spędził w areszcie ponad rok. Gorąca dyskusja w programie "Tak jest". Wyniki po pierwszej rundzie wyborów prezydenckich są zaskoczeniem, in minus dla Platformy Obywatelskiej. Co prawda w sztabie Bronisława Komorowskiego nie zakładano poważnie, że zdobędzie on prezydenturę w pierwszej turze, ale liczono, że przewaga będzie na tyle duża, że druga runda będzie tylko gładką dogrywką, a dalszy ciąg kampanii czymś w rodzaju objazdu nowego prezydenta po kraju. Stało się jednak inaczej - drugą rundę poprzedzi ciężka, dwutygodniowa walka bez gwarancji wygranej.John Godson w "Tak jest": proponowano mi przejście do PiS. W nowy tydzień wchodzimy z eurodolarem na poziomie 1,1970, Z jednej strony, to wyraz korekty umacniającej euro, bo w ubiegłym tygodniu notowano minima rzędu 1,1915, Z drugiej strony, pokazuje to, że nijak nie wracamy do "starego" obrazu,,, Zmiana od wtorku 28 marca.

Policji udało się odzyskać zrabowany w 2000 roku jedyny w Polsce obraz Claude'a Moneta "Plaża w Pourville". Policjanci zatrzymali też sprawcę. Na jego trop naprowadził ich informator i ponowna weryfikacja śladów pozostawionych na miejscu kradzieży.

Zatrzymania mają związek z odkryciem przy libijskim wybrzeżu łodzi z ciałami 52 osób na pokładzie. Karta podatkowa stanowi jedną z najprostszych, a przez to bardzo korzystną formę opodatkowania. Jednakże nie jest ona przeznaczona dla wszystkich podatników. Warto zatem wiedzieć, w jakich przypadkach można utracić prawo do korzystania z tego sposobu rozliczeń z organem podatkowym.

Strażnice miejskiej za załatwienie sprawy odholowanego auta. Trend wzrostowy na USDCAD ciągle wydaje się niezagrożony, Kumo jest wzrostowe i Chikou Span znajduje się ponad ceną, chmurą i średnimi, Sygnałem do dalszych wzrostów będzie pokonanie Tenkan-sen (1,0470), Aresztowano właściciela gmachu, który zawalił się w środę w Bangladeszu.Spółki, których akcje notowane są na giełdzie pożyczają taniej, Widać to po oprocentowaniu obligacji, Co nie znaczy, że nie dają one dobrze zarobić,,, W marcu 2018 minął rok funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej. Z tej okazji na stronie Ministerstwa Finansów pojawiło się podsumowanie jej działalności. Wynika z niego, że KAS jest połączeniem najlepszych doświadczeń administracji podatkowej, kontroli skarbowej i służby celnej, a jej utworzenie było reakcją na oczekiwania podatników. Uczczono 73. rocznicę zdobycia przez powstańców gmachu PAST-y.

RSS

Hotel bez ścian. Noc kosztuje 300 dolarów

08.06.17

Szczyt wzgórza, kawałek podłogi, łóżko, szafka nocna i… niewiele więcej. Tak wygląda hotel "Zero star" otwarty niedawno w Szwajcarii.

RSS

Rentowność najmu nadal w dół

15.06.10

Średnia rentowność najmu mieszkań w największych miastach Polski spadła do 3,87 proc, netto (z 3,98 proc, miesiąc wcześniej) #8211; wynika z naszych obliczeń dokonanych na bazie nowych ogłoszeń zebranych przez Domiporta,pl,

RSS

Kaczyński przed sądem: Cel PO to prywatyzacja szpitali

22.06.10

Do wtorku do godziny 10 Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozpatrywanie sprawy Bronisław Komorowski - Jarosław Kaczyński dotyczącej prywatyzacji służby zdrowia.

RSS

Sędzia z Hagi o wniosku w sprawie skandalu pedofilii

15.09.11

Sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze Cuno Tarfusser odnosząc się do wniosku o ściganie m.in. papieża za skandal pedofilii powiedział, że tylko w pewnych okolicznościach przestępstwa można uznać za zbrodnie przeciwko ludzkości.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Decyzja papieża to sygnał, że jeżeli popełniłeś taki grzech, nie jesteś na straconej pozycji"

22.11.16

Papież przedłużył decyzję, na podstawie której każdy kapłan może rozgrzeszać z dokonania aborcji. Dyskusja w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

USDPLN - byki chcą wyjść z kanału

22.03.12

Byki na wykresie dziennym pary walutowej USDPLN próbują od kilku dni wyjść z kanału spadkowego budowanego od końca stycznia,

RSS

Mocny spadek zamówień w niemieckim przemyśle

08.09.10

W sierpniu zamówienia w niemieckim przemyśle, po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, nieoczekiwanie spadły o 2,2% M/M, po tym jak miesiąc wcześniej wzrosły one o 3,6%, Dane mocno rozczarowały, Rynek oczekiwał wzrostu zamówień o 0,6% ,,,

RSS

"Jesteśmy bliscy samobójstwa"

01.12.15

Papież o zmianach klimatycznych.

RSS

Czas na ocenę sytuacji

22.03.15

Po burzliwym tygodniu, w którym wszyscy oczekiwali na aktualizację komunikatu FOMC, co miało dać wskazówki, kiedy zobaczymy cykl podwyżek w Stanach Zjednoczonych, dzisiejszy dzień będzie przebiegał relatywnie spokojnie,

RSS

Kredyty walutowe nie pozwalają sprzedać mieszkania

29.09.10

Komisja Nadzoru Finansowego nie odpuści i ograniczy sprzedaż kredytów w walutach #8211; jasno wynikało z seminarium zorganizowanego przez KNF na temat konieczności nowelizacji Rekomendacji S, Nadzór alarmuje - Dziś wiele osób z powodu kredytu ,,,

RSS

Brytyjczycy ostrzelali Hiszpanów flarami

22.11.16

Spięcie pod Gibraltarem.

RSS

USD/JPY najniżej w historii

22.10.11

Kurs USD/JPY spadł w piątek po godzinie 15:00 do poziomu 75,77 jenów z 76,82 wczoraj na koniec dnia, wyznaczając nowe historyczne minimum, Tak gwałtowny spadek tej pary, najsilniejszy od początku sierpnia br, i prowadzący do naruszenia rysowanego od ponad

RSS

Kokosy w resorcie sportu: Ile Drzewiecki dał zarobić Rosołowi?

22.02.10

Mirosław Drzewiecki musiał być zachwycony pracą Marcina Rosoła. Jeden z bohaterów afery hazardowej, który dopiero co zeznawał przed komisją, dostał od byłego ministra kilkadziesiąt tysięcy złotych. W nagrodę. Jak długo pracował w resorcie sportu? Rok i trzy miesiące.

RSS

Czy dzisiejsze wystąpienie Yellen ustawi dolara?

01.04.16

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił kurs USD/CNY na poziomie 6,5060 wobec 6,5232 w poniedziałek, a także wpompował w rynek 60 mld CNY w ramach 7-dniowych operacji repo

RSS

Wynalazki ze Śląska: Rewolucyjne patenty Polaków ulepszają auta

15.03.10

Nowatorski lokalizator pozycji pojazdu, wynalazek skracający czas wtrysku paliwa po rozruchu silnika czy hamulec podtrzymujący auto na górce - to tylko niektóre z odkryć młodych polskich naukowców. Jednak pewien inny patent wywołał taką rewolucję, że producent aut wykorzystał go bez wahania.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny