Buzek na Przystanku Woodstock

01.08.10

       Gościem Przystanku Woodstock jest Jerzy Buzek. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego został zaproszony do wzięcia udziału w Akademii Sztuk Przepięknych, w której odpowiada na pytania uczestników festiwalu.
         Jerzy Buzek porównał Przystanek Woodstock do Unii Europejskiej. Powiedział, że i tu i tu trzeba się na siebie otwierać, a jak zdarzają się słabe strony, to trzeba zrobić wszystko, żeby je poprawić.
        Jerzy Buzek jest na Przystanku Woodstock od rana. Wybrał się na pieszą wycieczkę po terenie festiwalu. Powiedział, że rzeczywistość festiwalowa różni się od niektórych przekazów medialnych. Atmosfera jest przyjazna.
        Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zapowiedział, że zostanie na festiwalu do wieczora. Będzie chciał zobaczyć wieczorne występy zespołów.


Zwycięzcą drugiego losowania nagrody głównej w Narodowej Loterii Paragonowej został pan Piotr z Włocławka. Opla Astrę oraz iPad-y Air 2 wylosowano 21 grudnia 2015 r. spośród paragonów fiskalnych zarejestrowanych w listopadzie. "Nie potrzebujemy wojny, broni ani czołgów". Materiał "Faktów" TVN. - PO jest partią quasi-skomunizowaną, a nie liberalną. Sytuacja w Polsce jest coraz bardziej zgniła, dlatego Tusk traci młodych - mówi w rozmowie z Piotrem Najsztubem prof. Jadwiga Staniszkis.
Jadwiga Staniszkis (fot. Forum)Według opozycji w związku z masowymi protestami antyrządowymi ma dochodzić do tortur. Mijający tydzień na rynku złotego upłynął pod znakiem osłabienia polskiej waluty, Notowania EUR/PLN po odbiciu w poniedziałek z okolic poziomu 3,9000 zwyżkowały, stopniowo dochodząc pod wartość 4,0000, W piątek rano wiele wskazywało na to, że kurs,,, Lech Wałęsa jest zadufany. Uważa, że Solidarność jest jego własnością - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Jadwiga Staniszkis, komentując to, iż były prezydent odmówił uczestnictwa w uroczystościach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Jej zdaniem, powinien się na nich pojawić i podziękować m.in. Annie Walentynowicz.

WYDARZENIE DNIA Początek tygodnia przyniósł kontynuację spadków na wszysytkich giełdach Europy, a wśród głównych przyczyn wymienia się brak możliwości wyłonienia rządu w Grecji,

Rynek długu niewątpliwie nie da odetchnąć inwestorom w 2012r, W centrum uwagi inwestorów i agencji ratingowych przymierzających się właśnie do degradacji Francji czy Austrii, nie bez powodu znajdą się również Włochy, na które przypada blisko jedna,,,

Jak zapewniało rosyjskie ministerstwo obrony "przez przypadek" przekroczyli granicę.

Mężczyzna właśnie wygrał w pierwszej instancji, a zakładom chemicznym nakazano wypłacenie odszkodowań. Po krótkim oczekiwaniu zmienność powróciła na rynki, Czwartek przyniósł znaczące umocnienie wartości dolara, do czego przyczyniły się dane makroekonomiczne, Ropa traciła na sile, Konstrukcja przepisów dotyczących wpłacania przez przedsiębiorców zaliczek na podatek dochodowy w systemie miesięcznym powoduje, że ostatniej w roku wpłaty zobowiązani są oni dokonać w podwójnej wysokości.Honoraria gwiazd przyprawiają o zawrót głowy. Za rolę, oczywiście w Hollywood, dostają czasem kilkanaście milionów dolarów. Jednak nie wszyscy kolekcjonują te pieniądze. Wbrew pozorom gwiazdy, także polskie, potrafią się nimi podzielić. Oto najwięksi dobroczyńcy show-biznesu. Czerwonym kolorem zaznaczono obszary, które uległy największemu zniszczeniu. Tragicznie zakończył się manewr kierowcy tira.

RSS

Lista najbardziej poszukiwanych przestępców. Na niej dwóch Polaków

01.02.16

Listę otwiera 26-letni Belg, Salah Abdeslam, uważany za jednego z organizatorów listopadowych ataków w Paryżu.

RSS

Internetowy oszust mówi "przepraszam". I tyle

15.05.10

"Chcesz i masz" - pod takim nickiem 21-letni Marcin C. sprzedawał przez internet aparaty fotograficzne. A raczej twierdził, że sprzedaje, bo sprzęt do kupujących nigdy nie dotarł. Oszust mówi do kamery "przepraszam", ale pieniędzy nie jest w stanie oddać. I wciąż jest na wolności.

RSS

Stoch: Czuję się spełniony. Jestem dumny

22.03.14

- Ulga? Czuję bardziej szczęście i spełnienie - mówił na gorąco Kamil Stoch po zapewnieniu sobie w Planicy Kryształowej Kuli. Jest drugim polskim skoczkiem, który wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata.

RSS

Hipoteki: coraz więcej kredytów w mniejszych miastach

29.11.12

Już co trzecia złotówka pożyczana na mieszkanie trafia do mniejszych miejscowości, Bankom przybywa mniej płynnych nieruchomości, a także pracy, bo muszą udzielać więcej kredytów na niższe kwoty,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Dramat w komendzie w Gorzowie: Policjant zastrzelił się. Pozostawił list

15.02.10

Rana postrzałowa głowy była przyczyną śmierci policjanta, którego ciało znaleziono w budynku komendy w Gorzowie. Funkcjonariusz pozostawił list pożegnalny, a strzał padł z jego broni służbowej - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki.

RSS

BOE i ECB raczej bez zaskoczeń?

08.03.13

Lepsze dane ADP, a także słowa Charlesa Plossera z FED nt, skrócenia programu QE3 wsparły wczoraj dolara, Później agencje odnotowały jeszcze wypowiedź Richarda Fishera z FED, którego zdaniem sprawy w Europie idą w bardzo złym kierunku, ,,,

RSS

Niemcy i Wielka Brytania podpisały nową umowę podatkową

08.05.10

Pod koniec marca 2010 roku Niemcy i Wielka Brytania podpisały nową umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, Opiera się ona na rozwiązaniach stosowanych w modelowej konwencji OECD, Zgodnie z postanowieniami nowej umowy, stawka podatku źródłowego ,,,

RSS

Payrolle nie sprostają oczekiwaniom?

08.12.13

Ciekawa dyskusja pojawia się ostatnio wśród członków FED, Ci, którzy reprezentują ?jastrzębie? skrzydło, chcieliby aby Rezerwa Federalna wraz z pierwszą redukcją skali programu QE3 zaprezentowała tzw, mapę drogową na kolejne ,,,

RSS

Kwaśniewski: Komorowski ma przygotowanie i talent

08.08.10

Bronisław Komorowski musi działać tak, aby interesy kraju były realizowane; ma do tego przygotowanie, talent, ma wszystko, żeby być dobrym prezydentem - ocenia były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wziął udział w zaprzysiężeniu Komorowskiego na prezydenta.

RSS

Ludzie roku 2010 w obiektywie "Wprost"

29.03.11

Henryka Krzywonos i Justyna Kowalczyk podczas uroczystej gali w stołecznym hotelu Intercontinental odebrały nagrodę "Człowieka Roku 2010" przyznawaną przez tygodnik "Wprost". Redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Tomasz Lis tłumaczył, że laureatki zostały wyróżnione za hołdowanie takim wartościom jak "wytrwałość, ciężka praca, dobroć, przyzwoitość, prawdomówność".
Prof. Andrzej Koźmiński, przewodniczący Rady Nadzorczej TP; prezes PGNiG Michał Szubski; Henryka Krzywonos-Strycharska; Justyna Kowalczyk; prezes PMPG Michał M. Lisiecki; Tomasz Lis (fot. WPROST)

RSS

Wyraźne wzrosty euro

29.06.17

Wystąpienie Mario Draghiego w portugalskiej Sintrze wyraźnie wzmacnia europejskiej walutę, Zauważalne pogorszenie się nastrojów brytyjskich konsumentów po wyborach parlamentarnych, Złoty utrzymuje ostatnie wzrosty do euro, Dolar pod presją ,,,

RSS

Tragedia koło Sulechowa: Śmierć na drodze. Dziecko i ciężarna ranni

22.06.10

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 277 w pobliżu Sulechowa (Lubuskie). Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Volkswagenem golfem jechała kobieta w trzecim miesiącu ciąży, a fiatem uno - mężczyzna z dwuletnim dzieckiem. Niestety, mimo reanimacji 25-latka nie udało się uratować.

RSS

Zaatakował z karabinem, bo przeczytał fałszywą informację

08.12.16

Do czego może doprowadzić dezinformacja? Materiał "Faktów z zagranicy'.

RSS

Dobre dane z Azji. Dług w USA

01.04.17

W nocy poznaliśmy pakiet dobrych danych z dwóch głównych państw Azjatyckich, Dług w USA nie taki straszny jak go malują, Dane z Europy bez większego echa

RSS

CKE prezentuje wyniki zbiorcze: Matma nie taka straszna? Tak wypadła matura

01.07.10

Pierwsze koty za płoty. Okazuje się, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, jak wypadła tegoroczna matura. Wyniki pokazują jasno: na poziomie podstawowym matematykę zdało więcej uczniów niż... język angielski!

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny