Buzek na Przystanku Woodstock

01.08.10

       Gościem Przystanku Woodstock jest Jerzy Buzek. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego został zaproszony do wzięcia udziału w Akademii Sztuk Przepięknych, w której odpowiada na pytania uczestników festiwalu.
         Jerzy Buzek porównał Przystanek Woodstock do Unii Europejskiej. Powiedział, że i tu i tu trzeba się na siebie otwierać, a jak zdarzają się słabe strony, to trzeba zrobić wszystko, żeby je poprawić.
        Jerzy Buzek jest na Przystanku Woodstock od rana. Wybrał się na pieszą wycieczkę po terenie festiwalu. Powiedział, że rzeczywistość festiwalowa różni się od niektórych przekazów medialnych. Atmosfera jest przyjazna.
        Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zapowiedział, że zostanie na festiwalu do wieczora. Będzie chciał zobaczyć wieczorne występy zespołów.


Rynek po raz kolejny potwierdził swoją nieprzewidywalną naturę, Podczas gdy wszyscy z niepokojem wypatrywali kolejnych wieści z Chin, słabe otwarcie na Wall Street w połączeniu z kolejnym spadkiem cen ropy w reakcji na dane o zapasach,,, Orlen Deutschland, niemiecka spółka grupy PKN Orlen, wprowadza na stacjach paliwowych marki Star tzw. prysznic DNA. Nie ma on nic wspólnego z zasadami zachowania higieny. Ma natomiast odstraszać złodziei, a gdy dojdzie do napadu - ułatwiać ich namierzenie.Wczorajsza sesja w Europie okazała się dużym zawodem, Mimo że indeksy znajdowały się nad kreską w pierwszej połowie dnia i podjęły próbę ruchu w górę, w miarę zbliżania się do otwarcia sesji amerykańskiej przewagę uzyskiwała podaż, Oprócz opublikowanych w ostatniej chwili #8222;taktycznych#8221; rekomendacji inwestycyjnych Goldman Sachs dotyczących EUR/GBP (który tak na marginesie zboczył z trasy o 70 pipsów) w czasie wczorajszej sesji w Europie nie było nic godnego uwagi, ,,, Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem zwiększonej zmienności w notowaniach eurodolara, Przez większość dnia kurs tej pary walutowej zniżkował, zatrzymany dopiero przez poziom 1,3530 USD za EUR, Po tym notowania EUR/USD odbiły w górę,

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja zapisków ze styczniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, podczas którego doszło do usunięcia z komunikatu sformułowania o potrzebie dalszych stopniowych podwyżek stóp procentowych

Opowiada pan Paweł. 15 osób zostało rannych w zderzeniu tramwajów w Poznaniu. Do wypadku doszło w poniedziałek na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Jak poinformował Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji, na stojący przed skrzyżowaniem tramwaj najechał następny skład.

Euro (EUR) powróciło ze swojego wysokiego poziomu 1,3878 do niskiego poziomu 1,3800 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wspólna waluta obecnie straciła wcześniejsze zyski, po tym jak niemiecka inflacja utrzymała Polak może za miesięczną pensję kupić o 300 litrów benzyny mniej niż Grek i o ponad 900 litrów mniej niż Niemiec, Stan taki ma wpływ na ceny nieruchomości, W śródmieściach Rzymu, Aten i Berlina ceny są o jedną czwartą wyższe niż w odległości 10 kilometrów Znaleźli się odważni, którzy zaryzykowali sfilmowanie potężnego żywiołu nad Oklahomą.Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie utrzymał w mocy werdykt dotyczący dyskwalifikacji Urugwajczyka Luisa Suareza. 27-letni piłkarz ugryzł rywala w trakcie meczu mistrzostw świata w Brazylii. Europa podzielona jest na część ciepłą i zimną. Granica między temperaturą dodatnią i ujemną przebiega m.in. nad Polską. - Obecnie na pewno nie będę kandydował na prezydenta. Wygląda na to, że chłopska partia wystawi kobietę - mówi Waldemar Pawlak (PSL), wicepremier i minister gospodarki.
Fot. Wprost

RSS

Przez decyzję ministra zabierają pamiątki z muzeum. "To nie jest stadnina koni"

08.05.16

Dziesiątki rodzin zgłosiły się do władz Muzuem II Wojny Światowej po zwrot przekazanych na jego rzecz pamiątek. Materiał magazynu "Polska i Świat".

RSS

Oto nowy Rolls Royce Phantom

29.07.17

Brytyjska marka samochodowa Rolls Royce przedstawiła ósmy samochód z ekskluzywnej serii Phantom, którą jeździli w przeszłości m.in. brytyjska królowa Elżbieta II, marszałek polowy Bernard Montgomery, aktor Fred Astaire, a także członek "Beatlesów", John Lennon.

RSS

Dobry początek tygodnia dla euro

22.05.13

Poniedziałek zakończył się wzrostami na eurodolarze, Po ubiegłotygodniowych spadkach, wczoraj euro nieznacznie zyskało, Prawdopodobnie rynek w dniu wczorajszym zdyskontował dzisiejszą publikacje inflacji w Wielkiej Brytanii, Inflacja ,,,

RSS

Polska ma jedną z najniższych stawek CIT

29.05.11

Polska jest na siódmym miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o wysokość stawki podatku dochodowego od osób prawnych.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Rzecz o pisaniu historii na nowo

08.09.10

Hasło polityki historycznej w Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno. A konkretnie za czasów tak zwanej IV RP, w której od początku polityka historyczna była immanentnym elementem polityki w ogóle.

RSS

Trump i Unia straszą

08.06.19

Prezydent Donald Trump ostrzega Chiny i Meksyk przed następnymi pakietami sankcji, Zapowiadana skala jest imponująca, Natomiast Unia Europejska rozpoczyna kolejną serię nacisków na Włochy, by zmusić je do uporządkowania swoich finansów

RSS

PO: "Białą księgę" pisała komisja polityczna, a nie eksperci

01.07.11

"Białą księgę" PiS pisała "komisja polityczna", a raport komisji szefa MSWiA Jerzego Millera eksperci - ocenił w czwartek szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz. - Mamy większe zaufanie do specjalistów niż do raportu na zamówienie polityczne - zaznaczył.

RSS

Złożyli wniosek o odwołanie szefa komisji: Posłowie PiS próbują pozbyć się Sekuły

01.03.10

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie ustają w wysiłkach, by wyrzucić z hazardowej komisji śledczej jej przewodniczącego. Zbigniew Wassermann i Beata Kempa złożyli kolejny wniosek o odwołanie Mirosława Sekuły. Komisja zajmie się sprawą jednak dopiero we wtorek.

RSS

Brak istotnych ustaleń na spotkaniu producentów ropy spoza OPEC

01.11.16

W ubiegłym tygodniu notowania ropy naftowej osuwały się na południe, Cena surowca gatunku WTI przekroczyła w dół barierę 50 USD za baryłkę i zakończyła tydzień spadkowym akcentem, schodząc poniżej 49 USD za baryłkę, Poniedziałkowa ,,,

RSS

Japoński pył już opadł, czy libijski pójdzie jego śladami?

22.03.11

W ostatnim czasie umysły inwestorów koncentrują się w mniejszym lub większym stopniu wokół trzech spraw, Chodzi o ciągłe problemy peryferyjnych krajów strefy euro, trzęsienie ziemi w Japonii i jego konsekwencje w szczególności te związane z problemami w e

RSS

Marcinkiewicz: Negocjowałem budżet UE bez wytycznych prezesa PiS

22.09.11

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, że przed negocjacjami ws. budżetu UE na lata 2007-13 nie dostał żadnych wytycznych od prezesa PiS. - Jedyne słowa, jakie wtedy padły, były takie "postawiłeś poprzeczkę strasznie wysoko, boję się, że nie dasz rady" - powiedział.

RSS

Muzyczne jabłko wgryza się w wirtualny rynek. Kto na tym straci?

22.06.15

Ale jego oferta nie przynosi żadnej rewolucji.

RSS

Cyberprzestępcy wykorzystują tragedię: Uwaga! Wirus zamiast kondolencji

15.04.10

Cyberprzestępcy wykorzystują sytuację żałoby. Jak informuje Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe, internauci są zasypywani mejlami ze złośliwym wirusem. "Apelujemy o zachowanie szczególnych środków ostrożności przy przeglądaniu poczty internetowej dotyczącej katastrofy w Smoleńsku" - ostrzega urząd.

RSS

Byki z Książęcej liczą na amerykańskie porozumienie

15.10.13

Warszawscy inwestorzy tylko przez pierwszą godzinę handlu martwili się brakiem porozumienia w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia rządu USA, Mimo niekorzystnych warunków w giełdowym otoczeniu, nasze indeksy zyskały na wartości,

RSS

Bogatynia pod wodą. Ewakuacja kolejnych miejscowości

08.08.10

Sytuacja na Dolnym Śląsku wygląda coraz gorzej. Najpierw ewakuowano 18-tysięczną Bogatynię, gdzie wylała rzeka Miedzianka, teraz rozpoczęła się ewakuacja miejscowości Radomierzyce. Zapora na rzece Witce została przerwana. Niestety, woda pochłonęła dwie ofiary - w Bogatyni i Radzimowie. Fala zmierza w kierunku Zgorzelca. W tym mieście jest spodziewana ok. godz. 23.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny