Nie puszczą Fabregasa do Barcy

29.07.10

Trener piłkarzy Arsenalu Londyn Arsene Wenger zdementował pojawiające się informacje o odejściu Cesca Fabregasa do Barcelony. - Wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko, aby był przyszłością drużyny. Dlatego nie chcemy go nigdzie puścić - czytamy na oficjalnej stronie Arsenalu jego trener.

Funt brytyjski ucierpiał przez wyniki wczorajszych głosowań nad poprawkami do porozumienia brexitu, gdyż spodziewana eliminacja ryzyka scenariusza ?no deal? nie nastąpiła, Pozytywnym rezultatem jest wypracowanie parlamentarnej większości,,, Pięć rzeczy, zanim pójdziesz do firmy ubezpieczeniowej. W TVN24 szef polskiego MSZ mówił, że "klucze do poprawy sytuacji polsko-rosyjskiej leżą w Moskwie".Komisja Europejska pogratulowała liderowi Syrizy Aleksisowi Ciprasowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Grecji. KE ma nadzieję, że realizacja programu pomocowego dla tego kraju będzie przebiegała zgodnie z harmonogramem. Samochód jeszcze nie dopłynął do Polski, a kolejki kierowców są tak długie, że końca nie widać - tak działa magia japońskiej motoryzacji. A wszystko przez kilku inżynierów i ich rewolucyjny silnik Diesla. W dzienniku.pl jako pierwszy zobaczysz ile kosztuje i co potrafi przełomowa technologia... Premier chwali się bałwanem, rzecznik PSL pozuje z królikiem.

Papież Franciszek podczas mszy z udziałem ofiar pedofilii w poniedziałek w Watykanie poprosił o przebaczenie za przestępstwa wykorzystywania seksualnego, których dopuścili się niektórzy księża i biskupi. Czyny te papież nazwał "profanacją oblicza Boga".

Po Świętach Wielkanocnych notowania baryłki ropy z pewnym wahaniem #8211; jednak wzrosły, Nie pomogły tutaj #8211; czego wielu obserwatorów się spodziewało - doniesienia makroekonomiczne ze świata, Najbliższe dni będą jednak okresem nieco mniej ,,, Zabrzanie pokonali na własnym obiekcie Ruch Chorzów. Spotkanie na długo zapamięta Bartosz Kopacz.

W "Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir – tajemnice Rosji Putina" Krystyna Kurczab-Redlich. Od niedzieli, od godziny 13.00 będzie obowiązywał alarm powodziowy dla Warszawy i powiatów: warszawskiego zachodniego oraz legionowskiego. "Spodziewamy się, że woda w Warszawie ponownie przekroczy stany alarmowe" - powiedział wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy stopniowy spadek, Ruch ten jednak nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, bowiem zniżkę zatrzymało istotne wsparcie na poziomie 1,4300, W pobliżu tej wartości usytuowane jest dolW portfelach turystów m.in. z Rosji jest mniej pieniędzy. Nie będzie śledztwa w sprawie znieważenia uczuć religijnych w audycji radiowej Kuby Wojewódzkiego - czego chciał szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak. Stołeczny sąd podtrzymał decyzję prokuratury o odmowie dochodzenia. 400 tys. zł - taką karę nałożyła na Ryszarda Krauze Komisja Nadzoru Finansowego. Biznesmen został ukarany za naruszenie obowiązku informacyjnego.

RSS

Samoloty Ryanaira zderzyły się na lotnisku. Jeden z nich leciał do Polski

29.06.14

Do zdarzenia doszło o poranku na lotnisku Londyn Stansted. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

RSS

Włamywali się przez balkony i okna

22.12.13

RSS

Skoczek zjadł śniadanie z prezydentem: Kaczyński: Nie ominęła mnie Małyszomania

01.03.10

Prezydent fanem Adama Małysza. Ten ostatni wrócił właśnie z zimowych igrzysk z medalami i od razu dostał telefon od Lecha Kaczyńskiego, który zapragnął zjeść ze skoczkiem rybkę. Nie wypadało odmówić. Małysz zabrał żonę i razem pojawili się prezydenckiej rezydencji w Wiśle.

RSS

Wysokie czwarte miejsce prezydenta: Komu ufamy? Podium dla polityków PO

01.04.10

Wygląda na to, że nominacja, jaką w prawyborach otrzymał od PO Bronisław Komorowski, już przekłada się na sondaże. Ostatnie badanie OBOP, w którym pytano Polaków, którym politykom ufają najbardziej, pokazuje, że to właśnie marszałek Sejmu budzi największe zaufanie. Komu jeszcze ufamy?

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Ropa naftowa znów tanieje

08.12.15

Nie doszło do zmniejszenia wydobycia ropy, Obecny fikcyjny limit wzrósł o 5%, co nie zmienia faktu, że i tak pomimo podniesienia, jest on przekraczany, We Francji wybory regionalne wygrywa Front Narodowy,

RSS

Nietypowy nabytek do biura poselskiego: Rokita kupiła młot udarowy z sejmowej kasy

22.03.10

359 złotych kosztował Nelli Rokitę młot udarowy, który kupiła do swojego biura. Jak tłumaczy posłanka PiS, jej nowy nabytek będzie przebijał ściany. Problem w tym, że zapłaciła za niego z sejmowej kasy - pisze "Super Express", który dotarł do wykazów wydatków na biura posłów.

RSS

5 rannych po zderzeniu z ciężarówką ze świniami

01.08.12

RSS

Hofman drwi z "chłopów", sam ma ziemię orną

29.08.11

Poseł i rzecznik PiS Adam Hofman krytykuje chłopów, a okazuje się, że sam jest właścicielem prawie 8 tys. metrów kwadratowych ziemi rolnej. Informację na ten temat znaleźliśmy w oświadczeniu majątkowym posła złożonym w kwietniu 2011 r., które znajduje się na stronie internetowej Sejmu. - Nie jestem rolnikiem, to inwestycja na przyszłość - tłumaczy w rozmowie z nami poseł Hofman.

RSS

Jaki potencjał aprecjacyjny USD?

22.11.16

Nowe rekordy amerykańskiej waluty po wczorajszym wystąpieniu Yellen, Wczorajsze minutes oraz wystąpienie Draghiego nie zmieniają oczekiwań dotyczących przedłużenia QE w grudniu, Szeroka słabość złotego, Wyraźna presja na rentowności ,,,

RSS

"Robienie dodatkowych spisów ludności jest ograniczeniem praw wolności obywatela"

29.05.17

Profesor Monika Płatek była gościem "Faktów po Faktach".

RSS

Przygody Tytusa, Romka i A'Tomka z Wrocławiem w tle

29.06.13

RSS

Koniec atrakcji

22.10.16

Po wczorajszych atrakcjach dzisiaj przyszedł czas na powrót do szarej normalności, która podniosła wyceny krajowych blue chipów jedynie marginalnie, Obroty również nie zachwycały, podobnie jak sama zmienność, której głównym generatorem ,,,

RSS

Ula nie poszła w ślady Agnieszki. Polka żegna się z Wimbledonem

29.06.13

Mecz relacjonowaliśmy "gem po gemie" w sport.tvn24.pl.

RSS

Dynamika wzrostu płac w USA najniższa w historii

01.08.15

Piątek przynosi zdecydowany zwrot na parach z dolarem po opublikowanych danych odnośnie kosztów zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych,

RSS

Majówka jak marzenie. Nawet 30 st. C

22.04.13

Cały długi weekend będzie ciepły.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny