Nie puszczą Fabregasa do Barcy

29.07.10

Trener piłkarzy Arsenalu Londyn Arsene Wenger zdementował pojawiające się informacje o odejściu Cesca Fabregasa do Barcelony. - Wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko, aby był przyszłością drużyny. Dlatego nie chcemy go nigdzie puścić - czytamy na oficjalnej stronie Arsenalu jego trener.

Telewizja publiczna pokaże zupełnie nowy serwis polityczny relacjonujący kampanię prezydencką. "Flesz wyborczy" wyprze z anteny TVP 1 program "Z refleksem" prowadzony przez Joannę Lichocką. Zamiast niej, pojawi się ktoś, kogo trudno przypisać politycznie. - Przyszli kibole Arki. Jeden pan się odwrócił, to zaczęli go kopać. Po głowie, po wszystkim - relacjonują dzieci, które razem z rodzicami zostały w niedzielę napadnięte przez chuliganów powiązanych z gdyńskim klubem. Byli bici, bo sami kibicowali gdańskiej Lechii. Jak ustalił tvn24.pl, już sześciu napastników zostało zatrzymanych przez policję. Stanął na środku drogi i wył.Niemiecki dziennik "Bild" podaje nazwiska 13 osób. Zakaz wizowy ma wejść w życie po przeprowadzeniu na Krymie referendum. Iran wielokrotnie ostrzegał samoloty zwiadowcze innych państw przed zbliżaniem się do ćwiczeń sił obrony przeciwlotniczej - poinformował w środę rzecznik irańskiej armii. W trzydniowych manewrach na południu kraju wzięły udział m.in. dostarczone kilka miesięcy temu nowoczesne systemy S-300. W samym sercu Zachodniej Europy, na granicy niemiecko-duńsko-holenderskiej tylko w tym miesiącu zostały zamknięte dwie fabryki. Firmy szukają taniej siły roboczej gdzie indziej. To oznacza zamknięcie ostatniego rozdziału boomu produkcyjnego w Europie.

Co się musi stać do przysłowiowej cholery, żeby Platforma w końcu miała niższe te sondaże?! - takie pytania, według Tadeusza Cymańskiego, zadają sobie zniecierpliwieni członkowie PiS. Sam europoseł przyznaje, że ma coraz więcej wątpliwości co do przyszłości partii.

"Niesprawiedliwe oskarżenia", "bezsensowny akt" - takie opinie przedstawia włoska prasa, która informuje o skardze złożonej w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze przez stowarzyszenia ofiar księży pedofilów, domagające się ścigania papieża. Państwo polskie nie zdaje egzaminu w sprawie Smoleńska; kto chce, żeby katastrofa została wyjaśniona, musi poprzeć PiS w wyborach - oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Msza święta w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zainaugurowała obchody Roku Chopinowskiego. Mszę koncelebrował prymas Polski, arcybiskup Henryk Muszyński.
Prymas mówił w homilii, że prawdziwy artysta jest najbliższy świętemu - bo jeśli święty jest kimś, kto potrafi podarować światu Boga, to artysta daruje nam najpiękniejszą z rzeczy stworzonych na ziemi, to jest duszę ludzką.
Arcybiskup Henryk Muszyński podkreślał, że Fryderyk Chopin to geniusz i fenomen, gdyż porywa ludzi na całym świecie i przemawia do serc pod każdą szerokością geograficzną. Będąc kompozytorem najbardziej narodowym jest najbardziej uniwersalny. Hierarcha przypomniał słowa światowej sławy pianisty polskiego Artura Rubinsteina, że podbój każdego audytorium przez muzykę Chopina jest czymś fenomenalnym. Pianista mówił, że spotykał się z niezrozumieniem Bacha, małym wzięciem Mozarta we Włoszech, antypatią do Bramhsa w krajach łacińskich i niechęcią do Czajkowskiego we Francji - podczas gdy Chopin panuje wszędzie.
Prymas Muszyński podkreślał, że wbrew obiegowej opinii - rozpowszechnionej przez Ferdynanda Hoesicka - Fryderyk Chopin był człowiekiem wierzącym, na co jest wiele dowodów. O Fryderyku jako człowieku głęboko religijnym i szczerze przyznającym się do katolicyzmu pisał Franiszek Liszt, George Sand uważała go za człowieka wręcz zasklepionego w katolickich dogmatach. Prymas Muszński zaznaczył, że "poza epizodem z panią Sand" życie Chopina było bez zarzutu, a on sam nienawidził wszystkiego, co niskie.
Po mszy, w bazylice Świętego Krzyża odbył się Koncert Galowy w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Wojciecha Rodka, z udziałem laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina z 1985 roku, Marca Laforeta. W programie koncertu Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina.
Zwyczajowo przed zbliżającym się posiedzeniem FED (w przyszłą środę) swój artykuł w Wall Street Journal zamieścił opiniotwórczy komentator polityki banku centralnego ? Jon Hilsenrath, Jego dość ?gołębia? wymowa sugerująca, że ,,,Pewna instytucja państwowa chce zorganizować koncert Davida Bowiego. By wszystko odbyło się zgodnie z prawem, artysta musi najpierw wygrać zorganizowany z tej okazji... przetarg. Bo jeśli z przetargu się zrezygnuje, Bowie musiałby przyjechać i przywieźć sprzęt na własny koszt. Oto jeden z polskich absurdów prawnych. Lipcowy szczyt państw NATO w Warszawie przyniesie zmiany związane ze wzmocnieniem wschodniej flanki Sojuszu – mówił Antoni Macierewicz. Polacy są zdeterminowani utrzymać za wszelką cenę Dom Polski w Iwieńcu w swoich rękach - powiedział szef Wspólnoty Polskiej Maciej Płażyński po rozmowach z przywódcami Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys oraz ambasadorem RP na Białorusi Henrykiem Litwinem.

RSS

Rozbił się MiG-29 z Admirała Kuzniecowa

15.11.16

Okręt w sobotę dotarłÂ do wybrzeży Syrii, żeby wzmocnić tam wojskowąÂ obecność Rosjan.

RSS

Raport ONZ: Pjongjang od dekad porywa obcokrajowców. Robi z nich niewolników

22.09.15

Ustalenia wieloletniego śledztwa.

RSS

"Nasz balkon będzie stykał się z trakcją tramwajową"

15.08.13

Olsztyn: trasa tramwajowa ma przebiegać bardzo blisko jednego z nowo wybudowanych budynków.

RSS

PO prosi, SLD ustępuje

22.07.10

Medialna koalicja PO-SLD staje się faktem. To na prośbę polityków Platformy klub Lewicy zdecydował się na zamienić jednego z kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – wynika z ustaleń „Wprost”.
Grzegorz Napieralski i Bronisław Komorowski (fot. FORUM)

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Prognoza pogody na sobotę: deszczowa północ, pogodne południe

01.06.13

Deszczowy front atmosferyczny z burzowymi chmurami utrzyma się przez najbliższą dobę na północną Polską.

RSS

Ekspert ostrzega:: "Mistrzostwa będą ustawione"

15.06.10

Mundial nie będzie fair - ostrzega znany brytyjski dziennikarz, który rozgryzł tajemnice FIFA. Ostrzega, że sędziowie mają za zadanie dociągnąć jedną z afrykańskich drużyn przynajmniej do półfinału. A Andrew Jennings wie, co mówi. Jego książka o przekrętach w FIFA jest światowym bestsellerem.

RSS

Wyprzedaż aut z rocznika 2013: ile możemy zaoszczędzić?

08.01.14

Początek roku 2014 to początek wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika. Dealerzy samochodowi kuszą klientów dużymi upustami. W zależności od producenta, możemy liczyć na zniżki w wysokości nawet do 26 tys. złotych.

RSS

"Kultura gwałtu i przywilej bycia białym". Trzy miesiące i sportowiec jest wolny

01.09.16

Zgwałcił nieprzytomną dziewczynę.

RSS

Do czasu publikacji środowego komunikatu spodziewamy się lekkiej presji na spadek krzywej dochodowości, szczególnie na krótkim jej końcu

08.10.14

Początek tygodnia na rynku stopy procentowej rozpoczął się od spadku rentowności obligacji skarbowych na całej długości krzywej, Do południa kwotowania obniżyły się o 2-4 pb w relacji do poziomów piątkowych, Przy braku impulsów z ,,,

RSS

Monety z L. Kaczyńskim. Marta Kaczyńska: To okrutne

08.12.10

Marta Kaczyńska, córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, jest zaskoczona informacją o tym, że Polska Mennica Narodowa sprzedaje pamiątkową monetę z wizerunkiem jej ojca. Nie wyklucza złożenia pozwu w tej sprawie.

RSS

Nasz śmieszny prezydent

15.12.10

"Jaki jest najbardziej obciachowy zawód na świecie? Bycie tłumaczem Bronisława Komorowskiego" - taki żarcik przeczytałem właśnie w internecie. Śmieszny - nieśmieszny - każdy może ocenić sobie sam. Ciekawe jest natomiast to, że ci którzy jeszcze rok temu twierdzili, że ten, kto naigrawa się z prezydenta, obraża państwo polskie, dziś albo robią sobie z następcy Lecha Kaczyńskiego największe jaja, albo atakują go określeniami typu "namiestnik".

RSS

BM BPH: raport rynkowy

29.08.12

Nastawienie RPP się zmieniło i teraz Rada bardziej myśli o perspektywie obniżek stóp niż ich podwyżek, jednak RPP na najbliższym posiedzeniu raczej nie zaskoczy rynku #8211; powiedział M,Belka, Jak dodał, złoty raczej nie jest zbyt silny, ,,,

RSS

Syn "capo di tutti capi" atrakcją turystyczną

29.03.15

Syn uwięzionego bossa bossów cosa nostry Bernardo Provenzano, Angelo, opowiada amerykańskim turystom na Sycylii o mafii, jej codziennym życiu i relacjach z ojcem. To spotkania edukacyjne - wyjaśnił - po to, by przedstawić Amerykanom realia wyspy.

RSS

Punkty karne sprawdzisz w internecie. Jak to zrobić?

08.03.17

Jako pierwsza w systemie CEPiK 2.0 uruchomiona zostanie e-usługa pozwalająca na sprawdzanie stanu konta punktów karnych, jakie ma kierowca.

RSS

Oskarżany o udzielanie fikcyjnych ślubów popełnił samobójstwo

08.04.15

Były mer francuskiego miasta Tours, Jean Germain, oskarżony o bezprawne pobieranie opłat od chińskich par, przybywających do Doliny Loary na fikcyjne ceremonie ślubne, popełnił samobójstwo na kilka godzin przed stawieniem się w sądzie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny