Rzym-Fiat-inwestycje

29.07.10

Fiat nadal jest zdecydowany zainwestować we Włoszech 20 miliardów euro, pod warunkiem jednak, że otrzyma gwarancje, iż jego zakłady w tym kraju będą pracować pełną parą. Zapewnił o tym dyrektor generalny koncernu podczas spotkania z przedstawicielami rządu i związków zawodowych, którzy zażądali wyjaśnień w sprawie perspektywy przeniesienia produkcji nowego minivana z Turynu do Serbii.
Sergio Marchionne nie odpowiedział na pytanie o to jaki los czeka historyczny zakład Mirafiori w Turynie, gdzie do tej pory produkowane były stare wersje minivana. Stwierdził jedynie, że ma on takie same widoki na przyszłość, jak pozostałe fabryki Fiata we Włoszech, na których modernizację koncern gotów jest wyłożyć 20 miliardów euro.
Jesteśmy jedynym przedsiębiorstwem, które inwestuje we Włoszech tak wielkie pieniądze - powiedział dyrektor generalny turyńskiego koncernu. Przypomniał jednak, że warunkiem powodzenia tych planów, jest zagwarantowanie stuprocentowego wykorzystania mocy produkcyjnych zakładów. To od związków zawodowych przede wszystkim zależy, czy tak będzie, czyli - wyjaśnił Marchionne - czy będziemy mieli we Włoszech silny przemysł motoryzacyjny, czy też oddamy go w ręce zagranicznych konkurentów. Fiat nie może sobie pozwolić na zmienny rytm produkcji, nieusprawiedliwioną absencję czy całodniowe blokady linii produkcyjnych.


To miała być rutynowa egzekucja komornicza, a omal nie skończyła się śmiercią dwóch policjantów. Asystowali oni komornikowi w miejscowości Komorze. Właściciel mieszkania oblał ich benzyną i podpalił. Jeden z zaatakowanych ma poparzoną twarz, szyję i klatkę piersiową, drugi rękę. Chodzi oczywiście o nas #8211; kierowców pojazdów napędzanych zarówno benzyną, jak i dieslem, Równość zaś przejawia się w tym, że za podstawowe paliwa płacimy w trwającym tygodniu tyle samo, Ostatni raz jednakową cenę dla obu z nich widzieliśmy we ,,, Całus? Jaki jest? Może romantyczny a może ostry? Nie dowiesz się zanim czegoś nie przeskrobiesz, a wtedy masz przechlapane… Trafisz za kratki razem z dilerami narkotyków, złodziejami samochodów i innymi typkami spod ciemnej gwiazdy. Oto policyjny całus na filmie…Pod górę #8211; i z góry, Rzeczywiście, tak można opisać nie tylko dzień dzisiejszy na eurodolarze, ale także poniedziałek, Rehabilitacja Łukasza Piszczka przebiega szybciej niż się spodziewano i jest możliwe, że jeszcze w tym roku wybiegnie na murawę. - Wygląda to bardzo dobrze - przyznał dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc.

Najważniejsze informacje tego tygodnia z USA opublikowane zostaną w piątek, kiedy to poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, Wprawdzie rynek oczekuje lepszego aniżeli przed miesiącem odczytu, lecz ostatnie publikacje z tego rynku wciąż wskazują na dużą

Aż 50 procent ankietowanych zamierza oddać swój głos na partię Donalda Tuska w najbliższych wyborach - wynika z najnowszego sondażu dla "Rzeczpospolitej". Głównym rywalem PO jest niezmiennie PiS, na które głosować zamierza 30 procent badanych. Gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne, do Sejmu dostaliby się jeszcze tylko przedstawiciele SLD. W Rosji trwają wielkie poszukiwania organizatorów zamachów w moskiewskim metrze. Tymczasem władze kraju już rozważają, jak ich ukarać. Prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział reformę systemu sądowniczego, w tym zaostrzenie kar za terroryzm. Rada Federacji mówi wprost: chcemy powrotu kary śmierci.

Stan zdrowia skazanej na 7 lat więzienia i przetrzymywanej od sierpnia w areszcie byłej premier Julii Tymoszenko jest bardzo ciężki - poinformowała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Nina Karpaczowa. - Dużo wiemy o Polakach, ale z pewnością nie wszystko - powiedział kapitan Greków, Giorgos Karagounis. Meczu z nami się nie boi. Polska waluta od wczoraj traci lekko na wartości pomimo lepszych od oczekiwań danych na temat wzrostu gospodarczego w II kwartale, Nastroje na krajowym rynku zostały zdominowane przez słaby sentyment inwestycyjny, panujący na giełdach, Wczoraj ,,,Jechał na pomoc kolegom. Miał rozbroić niebezpieczny ładunek. Został śmiertelnie ranny w wybuchu miny-pułapki. W Afganistanie zginął 19. polski żołnierz. Kapral Paweł Stypuła służył w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu, na zagranicznej misji był pierwszy raz. Miał 26 lat. Spółka sprzedała należność, która była przychodem podatkowym (netto), za cenę niższą niż jej wartość nominalna. Jak ustalić stratę na tej sprzedaży (czy uwzględniać VAT)? Na horyzoncie jest nowy, tajemniczy projekt motoryzacyjny. Pieniądze w Polsce ma zainwestować amerykański gigant General Motors. Czy chodzi o zbudowanie nowej fabryki samochodów lub zupełnie coś innego? A może to kolejny kit? Dziennik.pl zapytał o przyszłość przedstawiciela GM w Polsce.

RSS

Ronaldo z dentystką Berlusconiego? "Nie pozwolę na te głupoty"

22.12.12

Portugalski gwiazdor Realu Madryt na swoim profilu facebookowym zdementował plotki o miłosnej przygodzie z włoską modelką Nicole Minetti.

RSS

Fałszywy profesor z 14 zarzutami molestowania. Działał ponad 40 lat, ofiar mogły być setki

22.02.17

69-letni mieszkaniec Poznania oskarżony o wykorzystywanie seksualne studentek.

RSS

Piątek, weekendu początek

29.03.14

Piątkowa sesja nie zmieniła sytuacji na warszawskim parkiecie, Podobnie jak dzień wcześniej, byki utrzymywały niewielką przewagę przez większą część notowań, jednak z czasem jej skala się zmniejszała, WIG20 pozostawał daleko w tyle ,,,

RSS

Turcja: Już ponad 8,5 tys. uchodźców z Syrii

15.06.11

Liczba Syryjczyków, którzy przekroczyli granicę z Turcją, by uciec przed represjami w swoim kraju, przekroczyła 8500 po przybyciu około 2 tys. nowych uchodźców - poinformowały tureckie władze.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dziewięciolatek sam poleciał do Las Vegas. Bez biletu

08.10.13

Nie wiadomo, jak udało mu się dostać na pokład samolotu.

RSS

Złoty roztrwonił poranne umocnienie

08.02.11

Złoty rozpoczął dzień od mocnego uderzenia, zdecydowanie zyskując na wartości, Niższe poziomy zostały wykorzystane do zakupów walut i kolejne godziny upłynęły już pod znakiem jego systematycznego osłabienia, O godzinie 17:08 kurs USD/PLN testował poziom 2

RSS

Inwestycje.pl S.A. Solidną Firmą 2010

29.01.11

Inwestycje,pl S,A,, spółka notowana na rynku akcji NewConnect (http://spolka,inwestycje,pl/), już po raz trzeci została uhonorowana certyfikatem programu Solidna Firma, pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej,

RSS

Polisa w Aegon - dla kogo i czy warto

08.03.16

?Oszczędzać może tylko bogaty?, albo ?Gdybym miał na zbyciu pieniądze, to bym oszczędzał? - ile razy słyszeliśmy te słowa z ust znajomych? Tak naprawdę, pieniędzy nigdy nie jest za dużo, ale oszczędzać można w każdych warunkach,

RSS

Czarnogórcy liderami "polskiej" grupy

15.11.12

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Czarnogóry pokonali San Marino. W jedynym środowym meczu grupy H eliminacji do mundialu wygrali 3:0 i zostali liderem "polskiej" grupy.

RSS

Takich limuzyn domaga się resort skarbu: Rząd chce aut na zakazane paliwo

08.04.10

Minister skarbu Aleksander Grad chce wynająć samochody, zamiast utrzymywać własną flotę. Żąda jednak aut, napędzanych paliwem zakazanym w Europie. W zamówieniu publicznym wpisano bowiem, że paliwem ma być etylina. A... benzyny z ołowiem w Polsce od dawna nie ma. Zobacz, czego jeszcze chce minister w limuzynach.

RSS

Setki razy gwałcili córki. Staną przed sądem

15.09.11

Wstrząsające przypadki kazirodztwa ujawniono w Bawarii w Niemczech. Jak podała w środę agencja dpa, w Memmingen przed sądem stanie 46-letni mężczyzna, który przez wiele lat gwałcił swoje dwie córki. Z kolei w Willmersbach ojciec spłodził z córką troje dzieci.

RSS

Dolar najmocniejszy od czterech lat

01.10.14

Początek tygodnia na rynku walutowym został zdominowany przez wiadomości napływające ze Stanów Zjednoczonych, Dobre informacje docierające z tamtejszego rynku pracy oraz towarzyszące im spekulacje na temat terminu podwyżki stóp ,,,

RSS

Merkel w Wilnie: Ukraina nadal może podpisać umowę z UE

29.11.13

W stolicy Litwy rozpoczął się oficjalnie szczyt Partnerstwa Wschodniego, na którym miało dojść do podpisania dokumentu. Zamiast tego podpisana zostanie jedynie deklaracja stowarzyszeniowa.

RSS

Minister Fedak autorką gafy roku 2009

22.02.10

Krótkie żołnierskie "sp….j", jakim minister pracy Jolanta Fedak z PSL potraktowała kolegę z rządu i partii, ministra rolnictwa Marka Sawickiego nasi internauci uznali za "Gafę roku 2009". Specjalista ds. marketingu politycznego dr Bartłomiej Biskup uważa jednak, że chociaż wypowiedź ta była pewnym nietaktem, to jednak wulgaryzm w ustach polityka może mu dodać charakteru. – Pod warunkiem jednak, że politycy nie nadużywają tego typu środków i stosują je spontanicznie – podkreśla dr Biskup.
Fot. A. Jagielak/Wprost

RSS

Forsyth bez złudzeń: Bronić Krymu to jak wypowiedzieć III wojnę światową szaleńcowi

08.03.14

Autor m.in. "Psów wojny" i "Dnia Szakala" w wywiadzie dla "El Pais".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny