Pobili policjanta. Bo zwrócił uwagę

22.07.10

Złamany nos i liczne obrażenia twarzy – tak dla młodego policjanta skończyła się interwencja w słupskim pubie. Pobiło go trzech nastolatków, dwóch już trafiło do aresztu, trzeciego wciąż szukają. Zdarzenie zarejestrował fotoreporter

W przeddzień 90. rocznicy cudu nad Wisłą postanowiliśmy zapytać Polaków, co było największym polskim cudem w ostatnich 90 latach. Jak ułożyć listę cudów? TNS OBOP na zlecenie tygodnika "Wprost" pytał o nasze cuda.
fot.: Wikipedia 70 proc. zamożnych Polaków wcale się za takich nie uważa. Kamera była odwrócona w inną stronę, kiedy tramwaj wjeżdżał na skrzyżowanie.Jak poinformował PZPN nowym dyrektorem kadry ds. organizacyjnych został Tomasz Iwan. – Nie zastanawiałem się ani chwili nad tą propozycją. Reprezentacji i orzełkowi się nie odmawia - podkreślił 40-krotny reprezentant Polski. Odreagowanie na dolarze po osiągnięciu nowych rekordów na wczorajszej sesji, ?Minutes? z Fedu powinny być względnie jastrzębie, biorąc pod uwagę zmiany na grudniowym posiedzeniu, Złotego zaczynają wspierać wyższe oczekiwania ,,, Ofiary wybierali starannie. Ich celem były tylko kobiety, które co rano odwoziły dzieci do szkoły czy przedszkola. Bandyci podchodzili do auta i zaczynali bić - wybijali zęby, łamali palce i nosy. Dzieci wyrzucali na ulicę. Potem zabierali kluczyki i odjeżdżali. Ich ofiarą padło co najmniej sześć kobiet w wieku od 30 do 50 lat.

Polskie Radio i Telewizja Polska w poniedziałek rozpoczną kampanię informacyjną przypominającą o ustawowym obowiązku wnoszenie opłaty abonamentowej przez podmioty gospodarcze. Kampania ma zwrócić uwagę przedsiębiorcom, że nie płacąc abonamentu łamią prawo.
W czasie dwumiesięcznej kampanii na ogólnopolskich i regionalnych antenach Telewizji Polskiej emitowany będzie specjalny spot informacyjny, a jego radiowy odpowiednik na antenach Polskiego Radia i Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia.
Oprócz kampanii antenowej, media publiczne zwrócą się bezpośrednio do największych polskich firm i organizacji biznesowych przypominając im o obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych. Dodatkowo zaapelują do organów kontroli i nadzoru o zwrócenie szczególnej uwagi, podczas rutynowo prowadzonych czynności kontrolnych, na to, czy dana firma opłaca abonament za posiadane odbiorniki rtv w tym także te w samochodach służbowych.
Abonament stanowi jedno z najważniejszych źródeł utrzymania mediów publicznych
w naszym kraju, a dla Polskiego Radia i Rozgłośni Regionalnych jest najważniejszym elementem ich finansowania.


PO ma już człowieka, który pokieruje bankiem centralnym. Jeśli tylko Bronisław Komorowski wygra wybory, to nominacja człowieka, który wcześniej zarządzał największym państwowym bankiem w Polsce, jest pewna. Poznajcie bankiera, który po wyborach zostanie prezesem NBP. Prezydent antypaństwowy? Brzmi to paradoksalnie, by nie rzec – absurdalnie. Toż prezydent to głowa państwa właśnie, jego emanacja i uosobienie - pisze o ewentualnej prezydenturze Jarosława Kaczyńskiego Tomasz Wołek.
Jarosław Kaczyński (fot. FORUM)

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zdecydowanie należała do strony podażowej, Po nieudanej próbie wybicia się cen ropy naftowej na nowe tegoroczne szczyty pod koniec ubiegłego tygodnia, cena tego surowca zawróciła w dół, a wczoraj ,,, W "Kropce nad i" dyskusja po wypowiedzi ks. Bochyńskiego."Widać wyraźnie, że woda wychodzi z ziemi. Był gejzer w nocy. Robi się trzęsawisko w pobliżu huty" - opowiadał Donald Tusk o tym, co widział w Sandomierzu, którego prawobrzeżna część jest zatopiona. Zapytany, czy wały wokół huty wytrzytymają, odpowiedział, że "nie daje gwarancji". Już nawet zwolennicy kościoła dostrzegają, że jego wpływ na państwo jest zbyt duży. A Kościół przez lata przyzwyczaił się, że polska polityka uprawiana jest na klęczkach.
fot.: Forum Indeksy na głównych giełdach są bliskie rekordów, zaś notowania surowców rolnych znajdują się zaledwie 20-50 proc, wyżej niż w czasie dołka z 2009 r, Powszechny charakter trwających od dwóch lat spadków cen wskazuje, że nie chodziło ,,,

RSS

Gruzini mecz z Polską w Tbilisi zapamiętają na długo

15.11.14

Historyczna porażka Gruzji.

RSS

Koledzy z FOMC pomogą?

22.03.14

EUR/USD pozostaje pod presją, Nie milkną opinie po środowym wystąpieniu Janet Yellen, Najgorszy tydzień dla chińskiej waluty od 20 lat, Dziś w centrum uwagi będą cztery wystąpienia członków Rezerwy Federalnej, Złoty pozostaje w ,,,

RSS

Mistrz będzie zarabiał jak król. Mercedes ozłocił Hamiltona

01.04.15

Wielkie pieniądze dla Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk potwierdził podpisanie nowego kontraktu z Mercedesem. Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 kierowca ma zarabiać ponad 37 mln euro rocznie.

RSS

PO zyskuje, ale przewaga PiS rośnie

29.10.13

Sondaż dla "Faktów" TVN.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Sytuacja dolara i euro w różnych kontekstach

08.04.17

W ostatnich dniach, w szczególności wczoraj i przedwczoraj, pojawiło się kilka komunikatów czy też, ogólnie rzecz biorąc, wiadomości ? które miały pewien wpływ na eurodolara, Inna rzecz, że w jakimś sensie doniesienia te wzajemnie ,,,

RSS

Spokój, tylko na jak długo?

08.05.18

Otwieramy nowy tydzień w spokojnym klimacie, ale na rynkach nic (szczególnie spokój) nie trwa wiecznie i taka atmosfera może być najbardziej zwodnicza, Raport z rynku pracy USA wyszedł przyjazny dla ryzyka, choć nie odbiera wigoru,,,

RSS

LOT oszczędza. Zapłacisz za posiłek i alkohol

01.08.13

Nowe rozwiązania mają zapewnić dodatkowe oszczędności spółce, która chce być rentowna.

RSS

Szczyt klimatyczny coraz bliżej, naciski UE rosną

01.05.15

UE wywiera presję, by najwięksi emitenci gazów cieplarnianych ogłosili swoje zobowiązania ws. walki z globalnym ociepleniem. Z wewnętrznego dokumentu KE wynika, że UE oczekuje, iż w tym półroczu zrobią to kraje odpowiadające za ponad połowę światowych emisji.

RSS

Ukraiński parlament przywrócił konstytucję z 2004 r.

22.02.14

RSS

Presja, by przesunąć wiek emerytalny: Unia: Pracujcie na starość, bo pożałujecie

08.07.10

Wiek emerytalny w Unii ma być nie tylko podwyższony, ale też musi rosnąć automatycznie z wydłużającą się średnią długością życia. Taką rewolucyjną zmianę chce dziś zaproponować Komisja Europejska. Narasta też presja na polski rząd, by zlikwidował absurdy w systemie emerytalnym.

RSS

Wzrost inflacji w Polsce będzie przejściowy

15.02.17

Jeszcze w październiku notowaliśmy w Polsce spadek wskaźnika cen konsumpcyjnych w ujęciu rocznym, W listopadzie pojawił się śladowy wzrost, który zakończył jednak 28-miesięczny okres deflacji w naszym kraju, W grudniu inflacja przyspieszyła,,,

RSS

Brzydka noc. Przyniesie burze i deszcz

22.08.12

Burze zwłaszcza w Polsce południowej. Towarzyszyć im będzie porywisty wiatr. Temperatura w nocy całkiem wysoka.

RSS

"Dziwi mnie zdziwienie wiceministra, który jest obrażony na to, że ludzie nie chcą słuchać"

22.05.17

W "Kawie na ławę" dyskusja o sytuacji na Kongresie Prawników Polskich.

RSS

Kubica będzie pił, a niebo będzie płakało

01.04.10

Jak podaje oficjalna strona internetowa zespołu Roberta Kubicy, Renault na weekend wyścigowy w Malezji zabiera dwa razy więcej niż zwykle, bo aż 4 tysiące butelek wody. Upały mogę jednak nie przyjść - spodziewana jest ulewa, jak ta przed rokiem, która zakończyła wyścig. Wieczorem ekipa powinna dotrzeć na tor Sepang, w tym Witalij Pietrow, który w niedzielnym wyścigu upamiętni ofiary zamachu bombowego w Moskwie.

RSS

Ostateczny zmierzch margaryny? "Traktowaliśmy masło jak wroga, ale ta wojna się zakończyła"

22.01.14

Coraz mniej osób je margarynę, coraz więcej masło.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny