Pobili policjanta. Bo zwrócił uwagę

22.07.10

Złamany nos i liczne obrażenia twarzy – tak dla młodego policjanta skończyła się interwencja w słupskim pubie. Pobiło go trzech nastolatków, dwóch już trafiło do aresztu, trzeciego wciąż szukają. Zdarzenie zarejestrował fotoreporter

Nowy Rok przyniesie już dodatnie temperatury i sporą dawkę słonecznego światła. Premier Izraela na kilka godzin dołączył do fanów konta Persian Hot Book, czyli "biblioteki książek na temat seksu" na Twitterze.. Negatywne stopy depozytowe, zatrzymanie sterylizacji programu SMP, obniżone prognozy inflacji i przygotowania do QE, a euro mimo to się wzmacnia, Oczekiwania przed raportem z amerykańskiego rynku, Złoty pozostawał relatywnie stabilny podczas ,,,Julia Tymoszenko - premier Ukrainy i kandydat na prezydenta. Zaczynała od wypożyczalni filmów, później "zorganizowała" pierwszy milion, by w 1997 roku kontrolować 25 procent ukraińskiej gospodarki. Dziś woli o tym nie pamiętać. To przeszkadza w obiecywaniu, że wyśle za kratki złodziei i łapówkarzy. W rejonie Vanuatu na południowym Pacyfiku ziemia zatrzęsła się w sobotę o godz. 18.55 czasu polskiego (w niedzielę o godz. 3.55 czasu lokalnego) z siłą 7,5 - poinformowała służba geologiczna USA (USGS). Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Karę 25 lat więzienia wymierzył gliwicki sąd 29-letniemu Rafałowi P., uznanemu za winnego zabójstwa 17-latki z Gliwic w lutym 2008 roku. Wyrok nie jest prawomocny. Rodzina zmarłej i prokuratura, która domagała się dla zabójcy dożywocia, nie wykluczają apelacji.

W reakcji na gorsze od oczekiwanych dane niemieckiej produkcji przemysłowej za maj, bank Barclays Capital obniżył prognozę niemieckiego PKB za II kwartał 2014 r. do 0,1 proc. kwartał do kwartału z 0,4 proc. kwartał do kwartału.

Donald Tusk nie powtórzył błędu Leszka Millera, który w 2003 roku jako urzędujący premier dał się śledczym wyprowadzić z równowagi. Ale też miał o niebo łatwiejszą sytuację. Bo żaden ze śledczych nie poszedł też w ślady Zbigniewa Ziobry sprzed siedmiu lat. 14 dziennikarzy pracujących dla zagranicznych mediów zostało pobitych przez policję i tajniaków podczas relacjonowania wydarzeń.

Prezydent Ukrainy zapowiedział też utworzenie specjalnej strefy. Szefowa doradców ekonomicznych prezydenta USA Baracka Obamy, Christina Romer, zapowiedziała, że 3 września ustąpi ze stanowiska, by wrócić na Uniwersytet Kalifornijski - poinformował w czwartek Biały Dom.Ta historia dowodzi niesamowitej często pomysłowości złodziei. Jesienią mieszkaniec Tarnowa wracał do domu z baru. Po drodze wpadło mu w oko auto. Ukradł z niego radio, ale myśl o samochodzie nie dawała mu spokoju. Wrócił więc po nie z bratem. A że auto nie chciało zapalić, przepchnęli je na ich działkę i... zakopali. W ciągu czterech miesięcy chińskiemu parkowi safari Tianshan przybyło 12 małych tygrysów. Wśród nich są dwa bengalskie. Ich mamką został… pies. Ciało wyniósł w walizce i ukrył w garażu.

RSS

Kamiński: W Polsce jest aksamitna Białoruś. Kluzik: Akt żalu po przegranej

15.10.13

W "Faktach po Faktach" o referendum.

RSS

Tendencje na rynku długu PIIGS wspierają złotego (komentarz wideo)

08.08.12

Rynek walutowy komentuje Bartosz Sawicki, analityk DM TMS Brokers S,A,

RSS

Te technologie zmienią nasze życie

15.11.15

Samoprowadzące się samochody czy pracownicy - roboty brzmi jak melodia odległej przyszłości. Może ona jednak nadejść szybciej niż się tego spodziewamy. Wiele wschodzących technologii do 2025 roku osiągnie punkt zwrotny - wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego. Rewolucja dokonuje się na naszych oczach.

RSS

Co się dzieje w lubelskiej Platformie?: Hazard próbował osaczyć Palikota

08.01.10

Były asystent społeczny Janusza Palikota Piotr Sawicki przyznaje, że działacze lubelskiej Platformy Obywatelskiej przez niego chcieli umówić spotkanie posła z przedstawicielami branży hazardowej. Do spotkania nie doszło, ale Palikot z Sawickim o hazardzie rozmawiali.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Znani goście na urodzinach Wałęsy. Zobacz, kto przyszedł

01.10.13

Pół tysiąca osób bawiło się w Pałacu Opatów w Oliwie.

RSS

Wielki Brat z tysiącem fotoradarów wrócił cichcem

29.11.10

Lech Kaczyński miał wątpliwości, Trybunał Konstytucyjny je rozwiał, a Bronisław Komorowski swoim podpisem wskrzesił Wielkiego Brata do życia. Nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym sprawia, że będzie mogła powstać Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Przejmie ono całą "obróbkę" nakładania kar na podstawie zdjęć z fotoradarów. Wszystkie one zostaną połączone w jedną wielką sieć...

RSS

Nowość prosto z salonu w Genewie - wideo!: Uwaga, oto najtańsza terenówka w Polsce!

08.03.10

Napęd na cztery koła, kierownica i piątka drzwi. Nie boi się błota i dziur. O czym mowa? Tym cudem jest nowa Dacia Duster - pierwsza terenówka rumuńskiej marki, która w kwietniu pojawi się w Polsce. Kawał auta za śmieszne pieniądze - nie uwierzysz, ile kosztuje. Oto gorące wieści prosto z Genewy.

RSS

"Jesteśmy Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Nie możemy zamykać oczu"

08.09.13

Barack Obama w oświadczeniu przekazanym w sobotę przez radio i internet.

RSS

Budżet przyjęty. Monti do dymisji

22.12.12

RSS

Ciężkie czasy przed forintem

22.12.10

Wobec ubogiego kalendarza publikacji makroekonomicznych, najważniejszą informacją, która napłynęła na rynek w dniu wczorajszym, była decyzja banku centralnego Węgier o podwyżce stóp procentowych, Trochę na przekór tej informacji węgierski forint uległ sil

RSS

Frank już "tylko" po 4 zł

01.02.15

Wczorajsze dane makroekonomiczne wprowadziły sporo zamieszania na rynki, Funt osłabił się do złotego o 10 groszy, Nie przeszkodziły one w korekcie na franku szwajcarskim i powoli zbliżamy się w tej walucie do 3 z przodu w cenie,

RSS

Tragiczne wieści z Belgii. Zmarł piłkarz, który zasłabł podczas meczu

01.05.15

Zmarł w czwartek po południu. Miał 24 lata.

RSS

Premier chciałÂ być jak Beatlesi. Internauci kpią

22.05.16

Najsłynniejsza zebra w Londynie.

RSS

Dziennikarze chcą spotkania z Durczokiem: Sianecki odchodzi. W "Faktach" zamieszanie

15.06.10

Słyszałem, że ich cała czwartkowa rozmowa trwała jakieś 40 sekund - tak jeden z reporterów "Faktów" mówi o ostatnim spotkaniu Tomasza Sianeckiego i Kamila Durczoka. Reporter programu informacyjnego TVN został zwolniony. Właśnie w związku z tym dziennikarze "Faktów" zażądali spotkania z Durczokiem.

RSS

Cichocka nie wbiegła na podium

08.08.17

Waleczna i ambitna jest bardzo, do tego wypracowała w tym sezonie wyborną formę. Zapowiadała zatem, że w finale 1500 m, do którego awansowała bardzo pewnie, nie odpuści. Na bieżni Stadionu Olimpijskiego w Londynie Angelika Cichocka wywalczyła siódme miejsce mistrzostw świata.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny