PO prosi, SLD ustępuje

22.07.10

Medialna koalicja PO-SLD staje się faktem. To na prośbę polityków Platformy klub Lewicy zdecydował się na zamienić jednego z kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – wynika z ustaleń „Wprost”.
Grzegorz Napieralski i Bronisław Komorowski (fot. FORUM)

Niemiecki bombowiec w obstawie myśliwców zbliża się do Londynu. By go powstrzymać, trzeba umiejętnie odciągnąć eskortujące go myśliwce i zadać opancerzonej maszynie decydujące trafienie. Zabawa w "Bitwę o Anglię" to najnowsza propozycja edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas inauguracji wojennej gry planszowej "303" w Brukseli po stronie aliantów walczył m.in. Jerzy Buzek. Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiedziało gruntowną zmianę wizerunku. Ma w tym pomóc przede wszystkim odmłodzenie partii. – Chcemy zmienić sposób postrzegania PSL – nie tylko jako partii rolniczej, chłopskiej, ale partii ogólnopolskiej i uniwersalnej – powiedział w rozmowie z Wprost24 rzecznik sztabu wyborczego PSL Krzysztof Kosiński.
Waldemar Pawlak, fot. Wprost Mam nadzieję, że pod moimi sterami "Wprost" będzie latał - miał powiedzieć na spotkaniu z dziennikarzami tygodnika nowy redaktor naczelny, Tomasz Lis. Zaangażowanie jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy ma pomóc zahamować topniejącą sprzedaż pisma. Czy Lis sobie poradzi?Znany fotograf gwiazd David LaChapelle pozwał piosenkarkę Rihannę przed sąd. Zdaniem LaChapelle'a, klip "S&M" bezpośrednio czerpie z jego prac. Także prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził "solidarność" z Francją.

Pacjent przychodzi do lekarza, wyciąga dowód osobisty z podpisem elektronicznym, lekarz otwiera w komputerze jego e-kartę, umieszcza w niej diagnozę i wypisuje e-receptę. Na realizację tej wizji rząd chce wydać ponad 800 mln zł. Ale na drodze może stanąć niechęć i strach lekarzy, menedżerów i dyrektorów szpitali przed komputerem i siecią.

Tydzień temu udało się Warszawie rozgonić czarne chmury i podnieść WIG20 znad przepaści, Wbrew zagranicy, Wczorajsza sesja zniosła nas znów nieco poniżej 2300 pkt, ale do wsparć mieliśmy zapas ponad 20-tu pkt, Dziś sytuacja nie zmieniła się To Donald Tusk kazał Januszowi Palikotowi zniknąć. Tak twierdzi "Super Express", który powołuje się na współpracownika szefa rządu. "Janusz dostał wyraźne polecenie, żeby siedzieć teraz cicho" - miał powiedzieć anonimowo informator z najbliższego otoczenia premiera.

Specjaliści w programie specjalnym TVN24 i TVN24 BiS. Nie będzie śledztwa w sprawie znieważenia uczuć religijnych w audycji radiowej Kuby Wojewódzkiego - czego chciał szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak. Stołeczny sąd podtrzymał decyzję prokuratury o odmowie dochodzenia. Szczątki rakiety Falcon 9 trafiły do oceanu w niedzielę 28 czerwca.Justyna Kowalczyk jest przeziębiona i zdecydowałem, że nie wystartuje w sobotę - poinformował jej trener Aleksander Wierietielny. Mistrzyni olimpijska miała pobiec na dystansie 30 km techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. 20 lat temu - 28 września 1990 roku zaczęła nadawać pierwsza prywatna rozgłośnia radiowa w Warszawie i jedna z pierwszych w Polsce - "Radio Gazeta". Szybko zmieniła jednak nazwę na obecną, czyli Radio Zet. Dziś jest drugą co do wielkości, komercyjną stacją radiową w Polsce. Dzień wcześniej jego team był pierwszy w jeździe drużynowej na czas.

RSS

We wtorek u prezydenta konsultacje polityczne ws. Trybunału Konstytucyjnego

01.12.15

Marcin Święcicki w "Tak jest": PO będzie reprezentował szef klubu Sławomir Neumann.

RSS

Felieton Janusza Palikota w nowym cyklu "Votum Separatum"

01.03.10

To mają być z założenia teksty pod prąd, więc dziś w tej formule o służbie zdrowia. Otóż stan służby zdrowia ma znikomy wpływ na nasze zdrowie. Długość i jakość życia zależy od niego zaledwie w dziesięciu procentach. Pytanie zasadnicze nie brzmi bowiem: „Jak lepiej lub gorzej leczyć chorego?”, lecz: „Jak nie zachorować?”!
fot. Wprost

RSS

Zginęła, spadając z mostu. Policja szuka trzech rolkarzy

29.09.16

W maju w środku nocy z mostu Poniatowskiego spadła kobieta. Nie udało się jej uratować.

RSS

Olbrzymi krokodyl polował na dinozaury

01.04.10

Deinosuchus, czyli "przerażający krokodyl" sprzed 79 milionów lat polował na dinozaury - informuje serwis internetowy "National Geographic".

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Jan Kulczyk spocznie obok ojca. Znane są szczegóły pogrzebu biznesmena

01.08.15

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się 5 sierpnia w Poznaniu.

RSS

Dolar w punkcie zwrotnym tygodnia?

15.09.17

KOREA PÓŁNOCNA: Reżim w Pjongjangu potępił wczoraj nałożone w poniedziałek przez RB ONZ kolejne sankcje, nazywając przyjętą rezolucję nielegalną i bezprawną, Północnokoreański ambasador przy Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie ,,,

RSS

Tendencje nie uległy zmianie

15.10.15

Słaba sprzedaż detaliczna w USA o godz, 14:30 nie była w stanie dać pozytywnego impulsu dolarowi, Widać, że gdyby nie dobra sprzedaż samochodów we wrześniu, to dane byłyby fatalne,

RSS

Anarchiści demolują centrum Rzymu

15.12.10

Kilkuset anarchistów, którzy dołączyli do demonstrujących studentów w Rzymie, demoluje handlową via del Corso. Wcześniej doszło tam do gwałtownych starć z policją.

RSS

"Nie wchodźcie na wschodnią Ukrainę. Pod jakimkolwiek pozorem"

15.03.14

Sikorski apeluje do Rosji.

RSS

Na bezpiecznej lokacie bankowej też można stracić

15.08.12

Ponad połowa rocznych depozytów zakładanych przed rokiem przyniosła straty, Tym razem mowa jednak o realnej rentowności, czyli uwzględniającej podatek i inflację, Niepowodzeniem zakończyły się wszystkie 12-miesięczne lokaty z lipca 2011 r, ze stawką poniż

RSS

Piękna Brazylijka, zamek i sztabki złota. Ślub jak z bajki

01.08.15

Impreza dla gości trwała trzy dni.

RSS

Złoty słabnie, na giełdach bez paniki

15.03.11

W poniedziałek po południu za euro płacono blisko 4,04 PLN, a za granicą inwestorzy chętnie kupowali franki oraz amerykańskie obligacje, Na rynkach akcji tylko w przypadku giełdy w Tokio można było mówić o panice,

RSS

Pięć produktów, które Apple po cichu zabił

29.09.14

Ich rozwój nie wystarczająco zadowalał władze koncernu.

RSS

Protest przed kancelarią premiera: Taksówkarze zablokowali centrum Warszawy

08.03.10

Przed kancelarią premiera w Al. Ujazdowskich w Warszawie protestują taksówkarze. Protestujący nie zgadzają się na funkcjonowanie tzw. przewozu osób. Działalność taką nazywają "piractwem", które porównują do podrabiania ubrań i płyty CD.

RSS

Wyprzedaż akcji powstrzymana, złoto mniej cenne

08.09.11

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły odreagowanie poniedziałkowej przeceny, Po sennej w sumie sesji wtorkowej, środa została w największym stopniu zdominowana przez odporność Wall Street, która w dniu wczorajszym opa

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny