Francja: Noriega skazany na siedem lat więzienia

08.07.10

Były dyktator Panamy Manuel Noriega został skazany przez sąd w Paryżu na siedem lat więzienia za pranie pieniędzy karteli narkotykowych. Jego proces trwał od 28 czerwca.

W najbliższy poniedziałek ZUS poinformuje, ile osób zdecydowało się na OFE po pierwszych dwóch z czterech miesięcy wyboru. To nie były dobre warunki do tego, by lądować - tak biegły ocenił pogodę w Smoleńsku tuż przed katastrofą prezydenckiego tupolewa. Prokuratura Generalna dostała już opinię klimatologa, który zrekonstruował warunki pogodowe, jakie samolot zastał nad lotniskiem.Czekaliśmy na to od dawna: Grecja w końcu sobie poszła, Ale nie w tym kontekście, co trzeba, Tak, odpadła z Mistrzostw Świata, ale nadal jest w strefie euro, Już chyba wolałbym, żeby było odwrotnie, Tak słabych notowań Donald Tusk jeszcze nie miał. O działaniach premiera źle wypowiada się aż 63 proc. ankietowanych, dobrze tylko - 28 proc.. Także ocena gabinetu Tuska nie jest najlepsza - 70 proc. ankietowanych źle ocenia jego pracę. Takie są wyniki najnowszego sondażu TNS OBOP. Za to prawie połowa badanych (49 proc.) dobrze ocenia pracę prezydenta, negatywną ocenę wystawia mu 38 proc.       Białoruska opozycja protestowała w Mińsku przeciwko udziałowi Białorusi w Unii Celnej. W tym tygodniu weszły w życie nowe przepisy o wspólnym obszarze celnym: Białorusi, Rosji i Kazachstanu. Opozycjoniści z konserwatywno-chrześcijańskiej partii Białoruski Front Narodowy domagali się przeprowadzenia reform gospodarczych i społecznych oraz ustąpienia prezydenta Aleksandra Łukaszenki.
      Białoruska opozycja uważa, że Unia Celna z Rosją i Kazachstanem jeszcze mocniej uzależni ich kraj od Moskwy i ograniczy dostęp do rynków Unii Europejskiej. Umowa o utworzeniu wspólnego obszaru celnego między trzema państwami została podpisana jesienią ubiegłego roku. Część przepisów weszła w życie na początku 2010 roku, a szczegółowe uregulowania celne obowiązują dopiero od dwóch dni.
      Prezydent Aleksander Łukaszenka podpisał dokumenty ratyfikujące Unię Celną. Wciąż jednak toczy się spór na linii Mińsk - Moskwa o stawki celne na dostawy surowców energetycznych. Rosja bowiem wyłączyła cła na ropę z ogólnych przepisów Unii. Białoruś domaga się natomiast ujednolicenia ceł.


Do 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu paniki w czasie Parady Miłości w niemieckim Duisburgu - poinformował w środę agencję dpa rzecznik prokuratury Duisburga Rolf Haverkamp.

Od początku tego roku obowiązuje wiele zmian podatkowych, zarówno w podatkach dochodowych, jak i w pośrednich, czyli dotyczących VAT. Trzy zmiany są szczególnie ważne, ze względu na ich zasięg, a więc liczbę podatników, których zmiany te dotyczą. Ceny towarów konsumenckich w Polsce rosną najszybciej od jesieni 2008 r,, w strefie PKB przyspiesza, a nastroje amerykańskich konsumentów poprawiają się, Głównym niepokojem pozostaje dalszy los Grecji,

Nowy trener kadry koszykarzy, Igor Griszczuk, ogłosił powołania na zgrupowanie przed eliminacjami do EuroBasketu 2011, czyli mistrzostw Starego Kontynentu, które organizuje Litwa. W składzie znalazł się jedyny Polak w lidze NBA - Marcin Gortat - ale kiedy dołączy do kolegów, tego nie wie nikt. Są za to debiutanci. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 8 pod Kłodzkiem. Zespół młodych naukowców z Zakładu Biofizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonał spektakularnego odkrycia, tłumaczącego niezrozumiałe dotychczas mechanizmy związane z komórkowym łańcuchem przekazywania energii i ochroną przed wolnymi rodnikami.Korekta na rynku EUR/USD i zwiększony popyt importerów na obce waluty sprawiły, że pary złotowe po wygenerowaniu tygodniowych, a nawet miesięcznych minimów uległy korekcie wzrostowej i obecnie obserwujemy prawie 2-groszowe wzrosty od dołków, Tydzień rozpoczęliśmy od kontynuacji piątkowego odreagowania czwartkowej euforii na rynkach kapitałowych, Tym samym na wartości zyskiwał dolar, którego aprecjację wsparła także interwencja Banku Japonii na jenie, Kierunek północny dominował zatem na,,, W dniu wczorajszym mogliśmy obserwować dużą świecę spadkową na EURUSD, Katalizatorem spadków na euro okazały się słowa prezesa EBC, Mario Draghi w swoim przemówieniu potwierdził utrzymywanie niskich stóp procentowych w dłuższym ,,,

RSS

Wjechał w przystanek z ludźmi. Celowo?

01.08.12

Kierowca, który w niedzielę w Kołobrzegu wjechał w przystanek, raniąc trzy stojące przy nim kobiety, mógł zrobić to celowo. Prokurator Okręgowy postawił mu zarzut usiłowania pozbawienia życia kobiet. Stan dwóch z trzech poszkodowanych jest nadal bardzo ciężki. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. W chwili wypadku był pod wpływem środków odurzających.

RSS

Kultowy mural Banksy'ego odnaleziony. Pójdzie na sprzedaż

08.02.14

Rysunek "Dziewczynka z balonikiem" został odnaleziony w Londynie.

RSS

Pierwsze elementy mostu Łazienkowskiego już w Warszawie

22.06.15

Choć wyglądają niepozornie, każdy z nich waży 6 ton.

RSS

Wstrząsy w woj. łódzkim. "Zaczęły ruszać się meble"

01.12.14

Informację o wstrząsach potwierdza Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Prognoza pogody na środę: Polska podzielona

08.06.16

Połowa kraju w słońcu, połowa pod burzowymi chmurami.

RSS

Poznań: im dalej od cmentarza, tym mniejszy ruch

01.11.12

Im dalej od cmentarzy tym mniejszy ruch - taka zasada sprawdza się w przeddzień Wszystkich Świętych w Poznaniu. Fatalnie wygląda sytuacja przede wszystkim w okolicy Cmentarza Górczyńskiego.

RSS

Indeks dolara w pobliżu tegorocznego szczytu

01.12.16

Indeks dolara w dalszym ciągu handlowany jest w pobliżu tegorocznego szczytu w oczekiwaniu na ważne publikacje z gospodarki amerykańskiej w tym tygodniu, Wczorajsze lepsze niż zakładał konsensus rynkowy dane odnośnie wzrostu amerykańskiego ,,,

RSS

Porsche uderzyło w przystanek. Kierowca pijany, dwie kobiety ranne

22.09.16

Do zdarzenia doszło na Spacerowej w Warszawie.

RSS

Chmury, trochę deszczu, niezbyt ciepło: Sprawdź prognozę na świąteczny weekend

08.04.10

Choć nikt w to nie wierzył, tuż przed weekendem - między innymi na Dolnym Śląsku - popadał śnieg. Jaki będzie wielkanocny weekend? Niestety, taki sobie. Szykujmy się na ciężkie chmury, nieprzyjemny deszcz, trochę wiatru i mgły. Dokuczą nam również niezbyt wysokie temperatury.

RSS

FOMC gołębio i bez zaskoczeń

29.04.16

Wczorajsze notowania na Starym Kontynencie zakończyły się w przeważającej mierze wzrostami bazowych indeksów, O ile rynkom w Niemczech (+0,39), Francji (+0,58%) czy też Wielkiej Brytanii (0,56%) udało się, pomimo ujemnego otwarcia,,,

RSS

Wybuch na warszawskim dworcu. Trzy osoby poszkodowane

01.09.13

Eksplodowała butla gazowa. Ewakuowano ok. stu podróżnych.

RSS

Poleciały głowy za awionetkę z pluszakami

01.08.12

Prezydent Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował szefa służb granicznych i dowódcę sił powietrznych za niedopełnienie obowiązków służbowych. Według niezależnych portali odpowiedzieli w ten sposób za wtargnięcie nad Białoruś szwedzkiej awionetki, z której zrzucono pluszowe misie z apelem o wolność.

RSS

Niespodzianka na Podlasiu. Lechia ograła "Jagę"

29.11.13

Jeden cios okazał się nokautujący. Zobacz skrót meczu.

RSS

Rzym zalany, w Genui śnieżyce. Opady paraliżują włoskie miasta

01.02.14

Ruch w Rzymie jest kompletnie sparaliżowany.

RSS

Tak transportowano Michaela Schumachera do szpitala

01.01.14

Na amatorskim nagraniu widać, jak helikopter z rannym odlatuje ze stoku we francuskich Alpach.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny