Ponad miliard złotych na szkody po powodzi

01.07.10

       W związku z tegoroczną powodzią ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wydało dotychczas 1 miliard 32 miliony 540 tysięcy złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. Znaczącą część środków z budżetu przeznaczono na zasiłki dla powodzian. Tego typu wsparcie - do 6 tysięcy złotych - wypłacono prawie 34 tysiącom osób. Wydano na ten cel 222,71 milionów złotych. Szef MSWiA Jerzy Miller przeznaczył środki przede wszystkim na odbudowę lub remont zniszczonej infrastruktury komunalnej. Na odremontowanie i rekonstrukcję dróg, mostów, kładek, przepustów, szkół, przedszkoli czy innych budynków użyteczności publicznej wydano 477,31 milionów złotych.
       MSWiA zapłaciło też m.in. ponad 119 milionów złotych na naprawę wałów i innych urządzeń melioracji wodnej.
 


Być może na początku sierpnia Senat zajmie się projektem uchwały, wzywającej do wyeliminowania z obrotu prawnego umów w sprawie kredytów frankowych, zawierających niedozwolone klauzule - poinformował w czwartek senator Grzegorz Bierecki (PiS). Bronisław Komorowski uważa, że snucie innych scenariuszy koalicyjnych niż obecne nie jest potrzebne. W ten sposób Marszałek Sejmu odniósł się do stwierdzenia Janusza Palikota, że PO mogłaby osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD.
Według Marszałka Sejmu, wiele wskazuje na to, że po wyborach parlamentarnych Platforma może obejść się bez koalicji, ale współpraca z ludowcami mogłaby się nawet przerodzić w sojusz.
Bronisław Komorowski dodał jednocześnie, że jest potrzeba porozumienia z lewicą w kwestii ustawy medialnej.
"Janusz Palikot to zwiadowca i harcownik Platformy Obywatelskiej" - skomentował wypowiedź wiceprzewodniczącego klubu PO - wicepremier Waldemar Pawlak. Zdaniem Pawlaka, w tym kontekście należy odczytywać wypowiedzi Palikota. "Trzeba to traktować na serio, bo strzały Palikota nie są strzałami na wiwat, ale są dobrze przygotowane" - dodał Waldemar Pawlak.
Janusz Palikot, w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl, oświadczył, że PO byłaby w stanie osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD. Jego zdaniem, taka koalicja mogłaby być zawarta, jeżeli SLD "przetrwa" jako partia. Janusz Palikot dodał, że chciałby objąć urząd premiera po Donaldzie Tusku.
Parlamentarzyści związani ze Zbigniewem Ziobrą, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim, wykluczonymi z Prawa i Sprawiedliwości, założą klub w Sejmie. Będzie nazywał się "Solidarna Polska" i należeć będzie do niego 16 posłów i 1 senator. Szefem został Arkadiusz Mularczyk. - Wszystkie deklaracje o jedności były nic nie warte - tak to wydarzenie skomentował na gorąco rzecznik PiS Adam Hofman. - Będziemy im dziękować - stwierdził.Politycy z umiarkowanego skrzydła PiS są przekonani, że Jarosław Kaczyński nie wpuści ich na listy wyborcze w przyszłym roku. – Zostały im trzy wyjścia: czekać na egzekucję, założyć własną partię lub przejść do PO – mówią "Wprost" osoby z ich otoczenia.
Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska (fot. FORUM) Największy zakulisowy dramat, najbardziej kontrowersyjne obnażenie się, najbardziej namiętny pocałunek czy najsłynniejsze selfie? Który oscarowy moment zapadł najbardziej w pamięć? Oto 10 tych, które zadziwiły najbardziej. Powoli, ale konsekwentnie szwajcarska waluta zwiększa udział w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, Pod koniec 2010 roku znaczyła już o połowę więcej niż na początku roku, W czwartym kwartale zeszłego roku Polacy pożyczyli we franku niemal 750 mln zł,

Poseł Jan Widacki został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Warszawie m.in. od zarzutu nakłaniania świadków do fałszywych zeznań. Wyrok jest nieprawomocny.

Wystąpienie Mario Draghiego w portugalskiej Sintrze wyraźnie wzmacnia europejskiej walutę, Zauważalne pogorszenie się nastrojów brytyjskich konsumentów po wyborach parlamentarnych, Złoty utrzymuje ostatnie wzrosty do euro, Dolar pod presją ,,, Zatrzymanie w Polsce domniemanego agenta Mosadu, posługującego się paszportem na nazwisko Uri Brodsky, grozi perturbacjami w stosunkach Izraela z Niemcami i Polską - pisze "Times". Rząd Niemiec domaga wydania 43-letniego Brodsky'ego, którego oskarża o fałszowanie dokumentów i działalność wywiadowczą na terenie Niemiec.

To było prawdziwie mistrzowskie tempo. 27-letni Krzysztof Wójcik ze Szczecina fenomenalnie poradził sobie ze wszystkimi pytaniami i został pierwszym w historii polskiej edycji "Milionerów" zdobywcą nagrody głównej. A na finiszu musiał odpowiedzieć na pytanie z muzyki. Zanim to zrobił, rzucił monetą. Grozi im 5 lat więzienia. - Jesteście bohaterami mojej rodziny - tak o ludziach, którzy wyciągnęli 21-letniego motocyklistę Brandona Wrigta spod płonącego samochodu powiedział w CNN jego wujek. W poniedziałek w Logan nieopodal Salt Lake City doszło do groźnego wypadku. Dramatyczną akcję ratunkową nagrał przypadkowy kamerzysta.KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić. Polska ambasada w Dublinie z dnia na dzień zawiesiła udzielanie ślubów przed konsulem. Bo Irlandia przestała uznawać małżeństwa konsularne, a dzieci z takich związków są rejestrowane jako pozamałżeńskie. Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego zlikwidowali siatkę podmiotów handlujących samochodami i tworzących karuzelę VAT. Szacunkowe straty Skarbu Państwa z nielegalnej działalności sięgały 10 mln zł rocznie.

RSS

Sejm: Tusk o zrealizowanych obietnicach rządu

22.03.10

Wyprowadzenie polskich wojsk z Iraku, zniesienie przymusowego poboru do wojska, rozpoczęcie działań na rzecz uzawodowienia armii, Orliki - to według premiera Donalda Tuska zobowiązania, które rząd zrealizował.

RSS

Deflacja głębsza, RPP będzie ciąć stopy procentowych

15.02.15

Początek roku przyniósł pogłębienie deflacji w Polsce, Rada Polityki Pieniężnej nie ma wyjścia, musi obciąć stopy procentowe, Dojdzie do tego prawdopodobnie w marcu, Pytanie tylko, czy wystarczy ich cięcie jedynie o 25 punktów bazowych?

RSS

"Służby powinny bezwzględnie zamknąć lotnisko"

01.05.10

- Służby lotniskowe powinny bezwzględnie zamknąć lotnisko i wysłać komunikat: lotnisko zamknięte - lądowanie niemożliwe - mówił w programie "Rozmowa Rymanowskiego" były szef szkolenia pilotów płk. Piotr Łukaszewicz. Jego zdaniem była to jedyna możliwa droga, by zakazać polskiemu tupolewowi lądowania w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

RSS

Pułapka dla blisko 100 tysięcy cywilów

29.06.17

"Wraz z intensyfikacją nalotów i walk na ziemi, liczba ofiar cywilnych wzrasta, a kolejne drogi ucieczki się zamykają" - głosi wydany w środę komunikat Urzędu Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka dotyczący oblężenia miasta Ar-Rakka, głównego bastionu dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Co Fed miał na myśli?

29.07.16

Patrząc na reakcję dolara i amerykańskiej giełdy trudno uwierzyć, że we wczorajszym komunikacie Fed znalazły się mocne zapisy na temat rynku pracy i podtrzymanie planów stopniowego wprowadzania podwyżek,

RSS

Tytuł magistra to za mało. Sprawdź, czego oczekują pracodawcy

09.04.17

Znający języki obce, zmotywowany, odpowiedzialny oraz mający specjalistyczną wiedzę i znajomość branży – taki według pracodawców powinien być idealny absolwent uczelni wyższych. Zdaniem ekspertów sam fakt ukończenia studiów liczy się już coraz mniej.

RSS

Nowe rozdanie Draghiego

08.05.13

Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem danych z Australii i Europy, Poziom sprzedaży detalicznej na antypodach był znacznie niższy od prognoz i wyniósł -0,4%, co wprawiło tamtejszych inwestorów w niedźwiedzie nastroje, W Europie ,,,

RSS

Euro-złoty? To tylko korekta

01.10.17

Pan Villeroy de Galhau z rady gubernatorów EBC stwierdził dziś, że co prawda program skupu aktywów (czyli QE) powinien być stopniowo ograniczany, ale zarazem polityka monetarna w Eurolandzie winna generalnie pozostać luźna, Czyli: on the one ,,,

RSS

Forum Podatkowo-Rachunkowe ECDDP, 30.05., Katowice

29.05.11

Jak rozliczyć usługi nabyte na cele firmowe i prywatne, co zrobić w przypadku kradzieży środka trwałego, jak rozliczać leasing?

RSS

Malediwy: Salony masażu zamknięte. Ranią uczucia religijne...

01.01.12

Władze położonych na Oceanie Indyjskim muzułmańskich Malediwów, słynnych ze wspaniałych kurortów, nakazały zamknięcie wszystkich salonów masażu i ośrodków odnowy biologicznej, ponieważ uznano je za sprzeczne z islamem.

RSS

Dzień do wyborów. W sondażach 4 do 1 dla jednego z kandydatów

08.11.16

Informuje portal RealClearPolitics.

RSS

Podatki w dół, płace w górę

01.06.19

Otrzymaliśmy dwa sygnały z Polski, Pierwszym jest zapowiedź obniżki podatków dla najgorzej zarabiających, natomiast drugi dotyczy wzrostu płacy minimalnej, Jeżeli ktoś jeszcze nie miał pewności, jak będzie wyglądał rok wyborczy, to ,,,

RSS

Ryanair zabiera zbyt mało paliwa?

15.08.12

Jest śledztwo w Hiszpanii.

RSS

Węgrzy wycofują skażone jajka ze sprzedaży

22.08.17

Obecność zakazanego w produkcji żywności fipronilu wykryto w partii świeżych jajek pochodzących z Węgier – poinformował w poniedziałek Narodowy Urząd Bezpieczeństwa Łańcucha Żywnościowego (Nebih).

RSS

Całkowicie zablokowali dostęp do Wikipedii. Rządowa agencja wyjaśnia

01.05.17

Władze w Ankarze zablokowały wszystkie wersje językowe Wikipedii.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny