Stopy procentowe bez zmian

01.07.10

       Polska musi reformować swoje finanse publiczne, aby nie dać się wyprzedzić przez państwa, które już to robią - uważają członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Rada pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, jednak zwróciła uwagę na zbliżające się zagrożenie inflacją.
       Członkowie RPP podkreślili też, że bez zmniejszenia deficytu budżetowego i ograniczenia długu publicznego Polska nie sprosta wymaganiom stawianym krajom, chcącym wejść do strefy euro.
       Podczas dwudniowego posiedzenia członkowie Rady zapoznali się z projekcją inflacji i PKB. W porównaniu z poprzednią, wydaną w lutym prognozą, do końca 2012 roku możemy się spodziewać wyższej niż wcześniej przypuszczano inflacji, ale też szybszego wzrostu gospodarki.
       Według ekonomisty Marka Zubera te dane potwierdzają prezentowane od kilku miesięcy prognozy, że pod koniec roku czeka nas podwyżka stóp procentowych.
       Po czerwcowym posiedzeniu RPP główna stopa procentowa pozostanie na poziomie 3,5 procent.
 


Rosyjskie miasto nieopodal Uralu chce zmienić nazwę na "Putin". Miałoby to uczcić postać prezydenta Federacji Rosyjskiej. Mieszkańcy już zbierają podpisy pod petycją, którą chcą przedstawić władzom. Na taki ruch nie zgadza się Kreml. Żeby ratować męża i synka. Pochodzą z prywatnego archiwum.Fed nie zaskoczył rynku i utrzymał treść poprzedniego komunikatu z niewielkimi zmianami, Pierwsza część komunikatu opisująca sytuację gospodarczą jest nieco bardziej optymistyczna, ale nie jest to zmiana zasadnicza, Kluczowa fraza, sugerująca utrzymanie s Makabryczny zimowy paraliż polskich kolei. Odwołane połączenia, gigantyczne opóźnienia - to skutek oblodzenia trakcji elektrycznej. Z Krakowa do Warszawy nie wyjechał żaden pociąg. W najgorszej sytuacji są pasażerowie składów, które utknęły na bezludziu. Kosmetyczna spółka Kolastyna, producent m.in. wód toaletowych Brutal i Pani Walewska, może zniknąć z rynku. Firma ma poważne problemy i złożyła wniosek o upadłość układową. Ta informacja tak zaskoczyła rynek, że na giełdzie akcje Kolastyny potaniały w czwartek niemal o 24 proc. Sprawę bada KNF.

Prezydent podpisał polsko-amerykańską umowę, rząd nie robi więc tajemnicy z terminu przyjazdu rakiet Patriot z USA do Polski. Pierwsza bateria, a wraz z nią pierwsi amerykańscy żołnierze, pojawią się w Morągu w połowie kwietnia - przyznał rzecznik resortu obrony Janusz Sejmej.

Jacek Kurski w "Piaskiem po oczach" mówił, że "w tej sprawie zawiodło sześć struktur państwa". Ten tydzień zapisze się pod znakiem wzrostów na rynku ropy naftowej, które zostały zainicjowane przez zaskakująco wysoki spadek zapasów surowca zanotowany jeszcze w poprzednim tygodniu, Ostatnie dni pokazały, że polityczne zamieszanie w USA ,,,

Tomasz Marczyński dokonuje niesamowitych rzeczy w tegorocznej Vuelta a Espana. Wygrał 12. etap jednego z trzech największych kolarskich wyścigów. To jego drugie wycięstwo w trwającej Vuelcie. - To chyba nie był dobry pomysł - podsumował Andy Murray. Kibice tenisa zachodzą w głowę, czy unoszące się nad kortem piórko było przyczyną porażki Szkota w finale wielkoszlemowego Australian Open? Każdego dnia Euro 2012 w policyjnym sztabie w Legionowie będzie pracowało ok. 300 funkcjonariuszy. Będą to m.in. przedstawiciele polskich służb, np. ABW i BOR, a także policjanci z innych krajów, m.in. milicjanci z Ukrainy.Nie poddawał się i nie zwątpił w swój cel, choć na efekty musiał długo i ciężko pracować. Celnicy łapią zwykle na granicy papierosy, narkotyki, czy kradzione samochody. Tym razem złapali nietypową kontrabandę. Bo w ciężarówce z Anglii wykryli śmiecie. To nie pierwszy taki przemyt, bo z Zachodu płynie strumień nielegalnych odpadów - firmy tną koszty i taniej jest im wysłać odpady do Polski. W latach 2014-2020 na inwestycje związane z bezpieczeństwem energetycznym kraju, efektywnością energetyczną i OZE trafi ponad 2,5 mld euro z programu "Infrastruktura i Środowisko". W latach 2007-13 największe dofinansowanie uzyskały projekty Gaz-Systemu i PSE.

RSS

Staranował radiowóz. Trzeźwieje

01.02.10

Wieczorem pędzący ulicami Wrocławia peugeot 406 wjechał na inny samochód. Kierowca był pijany. Miał jednak dużego pecha bo uderzył w... policyjny radiowóz. Pięciu policjantów zostało przewiezionych do szpitala. - Na razie nie mamy informacji o tym, w jakim dokładnie są stanie. Wiemy jednak, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi tvn24.pl dyżurny wrocławskiej policji.

RSS

Grzyb jak Raul, "Jaga" goni czołówkę

09.03.14

W meczu niewykorzystanych szans trzy punkty zgarnia Jagiellonia. Piłkarze z Białegostoku pokonali Zagłębie Lubin 1:0 po ładnym strzale z dystansu Rafała Grzyba. Po tym jak piłka zatrzepotała w siatce pomocnik "Jagi" wykonał gest słynnego Raula, który po każdym swoim trafieniu całował pięść. Obie drużyny miały tego dnia dużo szans, ale zawodnikom brakowało jakości.

RSS

"To jest nasz mecz, nasi kibice i nasz stadion"

15.10.13

RSS

Słaby dzień dla funta

29.11.17

We wczorajszych komentarzach zwracałem uwagę na spekulacje po ostatnim spotkaniu premier May z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem, które mogą nie ułatwić prac nad ostateczną propozycją, która powinna być skierowana do Brukseli do 4 ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Polska pamięta: 21:37. Pięć lat temu odszedł papież Polak

08.04.10

Zniczy w miejscach, które były mu bliskie, przybywalo przez cały dzień. Polska przypominała sobie jego słowa, nauczanie, ale i żarty, poczucie humoru. Gdy zbliżał się wieczór, wspomnienia zastąpiło skupienie. O 21:37 pięć lat temu zmarł papież Jan Paweł II.

RSS

Smart w ogniu. Auto spłonęło doszczętnie

01.03.15

Filmy i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Jeden procent, który ratuje życie. Tak wydaje Wasze pieniądze Fundacja TVN "Nie jesteś sam"

01.04.17

Jest jeszcze miesiąc na decyzję, ale po co czekać. ["Fakty" TVN]

RSS

Rynki po południu - słabość dolara amerykańskiego

15.10.15

Wyprzedaż dolara trwa, a ostatnie dni zdecydowanie nie należą do udanych dla amerykańskiej waluty,

RSS

300 tys. ludzi chce komisji ws. katastrofy

22.10.10

Ponad 300 tys. osób podpisało się pod apelem Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 o powołanie międzynarodowej komisji w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. - To porażająca liczba - oceniła Zuzanna Kurtyka. Apel trafi do prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

RSS

"Kaczka po smoleńsku" na paczce chipsów

01.03.11

"Projekt opakowania aktualnie zajmuje drugie miejsce w głosowaniu internautów" - napisał @Marek, który w serwisie Kontaktu 24 zamieścił kontrowersyjny projekt paczki chipsów ze zdjęciem zmarłego prezydenta, samolotem Tu-154 i napisem 'Kaczka po smoleńsku'. Na projekt można było oddać głos w konkursie "Zaprojektuj imprezowe opakowanie", zorganizowanym przez firmę Lorenz Bahlsen Snack-World. Organizator przeprosił za zaistniałą sytuację, a pracę usunął z serwisu.

RSS

Gaz do dechy

08.10.11

Szybszy niż „Hołek” i Kubica, prawie tak bogaty jak Leszek Czarnecki. Aż dziwne, że to nie on, lecz raper Liroy jest najbardziej znanym kielczaninem.
Michał Sołowow

RSS

Rozwiodła się i chodziła na randki. Bracia uniewinnieni w sprawie zabójstwa siostry

01.06.17

Dwaj niemieccy Kurdowie oskarżeni o pomoc w zabójstwie własnej siostry we wtorek zostali uniewinnieni przez turecki sąd.

RSS

"Houston, mieliśmy problem". Katastrofy w przestworzach

15.10.13

Challenger, Apollo, Columbia... to tylko niektóre z misji, których zakończenie okazało się katastrofą.

RSS

Do czasu publikacji środowego komunikatu spodziewamy się lekkiej presji na spadek krzywej dochodowości, szczególnie na krótkim jej końcu

08.10.14

Początek tygodnia na rynku stopy procentowej rozpoczął się od spadku rentowności obligacji skarbowych na całej długości krzywej, Do południa kwotowania obniżyły się o 2-4 pb w relacji do poziomów piątkowych, Przy braku impulsów z ,,,

RSS

Jastrząb z Fed umacnia dolara

01.03.15

Dobre informacje napływające ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ostatnim miesiącu dynamika inflacji bazowej CPI wzrosła z 0,0% m/m do 0,2% m/m, przyczyniły się do znaczącego umocnienia wartości amerykańskiego dolara,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny