Koniec z zawodowymi przywilejami?: Rząd zagoni nauczycieli do pracy w wakacje

01.07.10

Ministerstwo Edukacji rozmontowuje Kartę Nauczyciela. Resort znalazł sposób, jak skrócić urlopy pedagogów i zmusić ich w tym czasie do pracy. Nauczyciele protestują. Boją się, że to początek końca ich przywilejów. Już nikt nie pozazdrości im dwóch miesięcy wakacji i długich ferii zimowych?

Największym w krajach NATO. W Kuopio powtórka z Kuusamo. Klimek Murańka skoczył bardzo słabo i zapomniał o występie w konkursie indywidualnym. Daleko w kwalifikacjach pofrunął Adam Małysz, ale czy w środę stać go na poprawienie niedzielnego 9. miejsca? Inwestorzy znów nieco przesadzili #8211; mowa tutaj o obawach związanych z płynnością sektora międzybankowego w strefie euro, Okazało się, że większość instytucji spłaci do ECB zaciągnięte rok temu pożyczki, a wartość zapotrzebowania na 3 miesięczne ,,,Nieprzychylny komentarz Zbigniewa Hołdysa na Facebooku na temat „X Factor” wywołał burzę w Internecie. Jego autor na Łamach "Wprost" wyjaśnia więc mechanizmy działania programów typu talent show.
Najważniejszym wyzwaniem Starego Kontynentu jest obecnie zapewnienie inwestorów, że w funduszach pomocowych jest wystarczająca ilość pieniędzy na czarny scenariusz dla strefy euro, Jakie ograniczania i ile środków mają jeszcze do dyspozycji mechanizmy pom Krzysztof Materna będzie pisać we Wprost w rubryce "Przez wydarzenia". Zaczyna już od poniedziałkowego numeru.
Krzysztof Materna (fot. Forum)

Pamiętacie słynne "panie Turek kończ pan mecz" w wykonaniu komentatora Tomasza Zimocha? Teraz redaktor Zimoch komentował bieg Justyny Kowalczyk, która o czubki palców była lepsza od Norweżki Steiry i wywalczyła brązowy medal. Posłuchajcie, ile emocji mogą wyzwolić wyczyny naszej Królowej Śniegu.

Synoptycy mają na dziś jedną radę - jeśli możecie przełożyć podróż na inny dzień, to koniecznie to zróbcie. Na drogach już rozpoczął się prawdziwy armagedon. W miastach pługi nie nadążają z odśnieżaniem, na trasach biały dywan to norma. Uwaga! Będzie jeszcze gorzej! Indie przeprowadziły w niedzielę udaną próbę rakiety dalekiego zasięgu Agni III (Ogień III), zdolnej do przenoszenia ładunków nuklearnych - poinformował przedstawiciel indyjskiego ministerstwa obrony.

"Drogi Jarku! Jest poniedziałkowy poranek 14 stycznia. Za nami poważna zmiana pogody..." - tak zaczyna się list z przeszłości napisany niemal przed tygodniem przez Tomasza Wasilewskiego. Czy długoterminowa prognoza pogody okazała się trafna? Trudno mówić o sukcesach Andrzeja Czumy w fotelu ministra sprawiedliwości. Niełatwo też pochwalić go za przewodniczenie komisji śledczej do spraw nacisków. Posła ma już dość nawet jego własna partia - PO. Dni Czumy w komisji wydają się być już policzone. Ucieczka inwestorów spowodowała spadek rentowności obligacji skarbowych, Spready kredytowe rozszerzają się do poziomów sprzed kryzysu , Obserwujemy szybkie pogorszenie kredytów, Wyprzedaż Tesli może zapoczątkować przeszacowanie na rynkuPremier Autonomii Palestyńskiej Salam Fajed, w ramach kampanii bojkotu towarów z osiedli żydowskich, rozpoczął w poniedziałek inspekcję sklepów na Zachodnim Brzegu Jordanu. Przez tydzień wolontariusze skontrolują ponad 66 tys. placówek handlowych. Wypadek w Harklowej (woj. małopolskie). Nadchodząca noc nie rozpieci nas pod względem pogody: będzie mroźno i śnieżnie. Ale prawdziwego ataku zimy należy się spodziewać w poniedziałek: w całym kraju grożą nam zawieje i zamiecie śnieżne. Mogą wystąpić utrudnienia na drogach, lotniskach, a także uszkodzenia linii energetycznych. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, a o wszystkich o zwracanie uwagi na tych, którzy mogą zamarznąć.

RSS

Setki milionów strat: Kolejarze szacują straty po powodzi

22.06.10

Nawet 300 mln zł mogą sięgnąć straty spowodowane przez powódź w infrastrukturze kolejowej - poinformował we wtorek rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. Łącznie na skutek powodzi dla ruchu pociągów zamknięto 148 km torów.

RSS

Dziś w Warszawie ważny szczyt przywódców Europy Środkowej

29.05.11

Przy okazji XVII szczytu przywódców państw Europy Środkowej prezydent Bronisław Komorowski w czwartek i w piątek odbył serię spotkań bilateralnych.

RSS

Koniec tygodnia w cieniu G20

15.02.13

Środowa sesja na rynku forex wyróżniała się dość dużą zmiennością, Początkowo bycze nastroje, spowodowane były dobrymi danymi z Unii Europejskiej oraz stosunkowo pozytywnym wydźwiękiem raportu o inflacji BoE,

RSS

Marka Palikot

08.10.11

Jeden z dawnych przyjaciół mówi o nim: „zakochał się w sobie, i to z wzajemnościąâ€. Ale eksperci mówią, że z Palikotem może być tak jak niegdyś z Lepperem. Dla wyborcy liczy się silna osobowość i hasło „Myśmy jeszcze nie rządzili”.
Janusz Palikot

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Kibice naruszyli fontannę Neptuna

29.06.12

Uszkodzona została misa fontanny Neptuna. To efekt szczególnego zainteresowania przybyłych na Euro 2012 kibiców 400-letnim zabytkiem.

RSS

Czy euro dostanie inflacyjne wsparcie?

01.08.17

Ostatni dzień lipca obfituje w mnie znaczące odczytu gospodarcze, choć jest ich dosyć sporo, Niemniej jeszcze przed południem poznamy dane dotyczące inflacji ze strefy euro, które są w tym momencie bardzo znaczące dla dalszych perspektyw ,,,

RSS

Włosi i Francuzi kłócą się o Tunezyjczyków

08.04.11

Narasta spór między Włochami a Francją o nielegalnych tunezyjskich imigrantów, którzy z włoskiej wyspy Lampedusa chcą przedostać się na francuskie terytorium, gdzie według zapowiedzi Paryża nie będą przyjmowani.

RSS

Warszawa dzieli obywateli?: Mińsk chce równego traktowania Polaków

01.03.10

Białoruś liczy na to, że władze polskie będą równo traktować wszystkich jej obywateli, którzy uważają się za etnicznych Polaków - powiedział w czwartek Alaksandr Syczou, stały przedstawiciel Białorusi przy OBWE. Według niego dziś Warszawa dzieli Polaków.

RSS

W świecie internetowych hejterów. Opowiadają o "wchodzeniu w zwarcie"

22.09.15

Materiał "Czarno na białym".

RSS

Ogier znów najszybszy. Tym razem w Niemczech

22.08.16

Obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier wygrał Rajd Niemiec, 9. rundę mistrzostw świata i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. To dopiero trzecie jego zwycięstwo w sezonie, wcześniej triumfował w Monte Carlo i Szwecji.

RSS

Kolejne dwa zarzuty dla matki małej Madzi

29.03.12

Matka Madzi, Katarzyna W., usłyszała dziś kolejne dwa zarzuty ws. śmierci dziecka. Pierwszy z nich dotyczy zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, a drugi podejmowania zabiegów i tworzenia fałszywych dowodów mających na celu skierowanie śledztwa przeciw rzekomemu porywaczowi. Już wcześniej kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

RSS

Korona spadła w Poznaniu

15.10.11

Nie ma już niepokonanej drużyny w Ekstraklasie. Ostatnią była Korona Kielce. Pierwszej porażki w sezonie rewelacja ligi doznała w Poznaniu z Lechem. "Kolejorz" wygrał 1:0, ale - tak samo jak goście - nie rozpieścił kibiców swoją grą, a z zapowiadanego hitu kolejki wyszedł raczej kit.

RSS

Kupuj akcje na lato

29.06.11

Ze statystyk wynika, że kupno akcji w końcu czerwca i ich sprzedaż we wrześniu lub w grudniu to operacja bardzo często przynosząca zyski, Na naszym rynku jednak trudno znaleźć akcje typowo letnie, Jedna z bardziej popularnych giełdowych zasad mówi, by s

RSS

Winda spadła z czwartego piętra

01.09.10

Groźny wypadek w Poznaniu. W nowowybudowanym bloku spadła winda z czwartego piętra. Hamulec zadziałał dopiero przed poziomem "0". Kobieta, która była w środku jest w szoku.

RSS

Dolar nadal relatywnie mocny względem euro, choć silna presja na osłabienie wspólnej waluty na razie ustąpiła. Złoty coraz słabszy, ale i tu wciąż nie widać chęci do jego mocniejszej przeceny.

15.06.14

Dolar nadal pozostaje relatywnie mocny względem euro, choć silna presja na osłabienie wspólnej waluty na razie ustąpiła, W czwartek jeszcze podczas sesji europejskiej kurs EUR/USD spadł w okolice wsparcia na 1,35, jednak już po południu ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny