Jak wysoki będzie bonus?: Rząd dopłaci do nowego auta. Sprawdź ile

01.07.10

Rząd chce przyznawać bonusy osobom, które zdecydują się wymienić stare auto na nowy, ekologiczny pojazd. To pomysł wzięty z Zachodu, gdzie takie dotacje rozkręciły rynek. Czy jednak możemy liczyć na pomoc rzędu kilku tysięcy euro, jak w Niemczech? Sprawdź, ile rząd dopłaci do auta.

Indyjskie prawo dyskryminuje dziewczynki – wynika z raportu ONZ. Według organizacji władze tego kraju nie wystarczająco egzekwują zakaz badań prenatalnych, które pozwalają sprawdzić płeć płodu, co prowadzi do aborcji. W rezultacie w Indiach od lat spada liczba narodzonych dziewcząt. Prokuratoria Generalna zawarła przed sądem pierwszą ugodę z rodziną ofiary katastrofy smoleńskiej, żoną zmarłego oficera BOR. Dwie rodziny straciły dach nad głową.Poczwarówka jajowata jest to malutki, bardzo rzadki gatunek ślimaka. Mimo że pewnie wielu ludzi nawet nie zauważyłoby go w trawie, stał się poważnym problemem dla GDDKiA. Amatorzy białego szaleństwa w Szwajcarii nie muszą się już martwić - w ostatnich dniach w górach spadł śnieg, co pozwoliło na rozpoczęcie sezonu zimowego. Z ulgą odetchnęli też właściciele stacji narciarskich. Polska policja zbroi się po zęby! Szybkie motocykle, wszędobylskie quady i radiowozy z tabunem koni pod maską. Wśród nich auta z silnikiem o mocy 220 KM - sprint do setki trwa 7,5 sekundy, prędkość maksymalna niemal 250 km/h. Takie cudo już czai się na drogach, dlatego uwaga!

Inauguracja gier wiosennych na stadionie Hutnika Kraków - gdzie wiosną piłkarze Cracovii będą grać jako gospodarze - dla "Pasów" okazała się niezbyt udana. Walka na boisku była zażarta, ale krakowianie ulegli drużynie ze stolicy. Legia Warszawa wygrała ten mecz.

Amerykanie już w piątek pokazali, że nie straszne jest im orędzie prezydenta Trumpa i że nie maja zamiaru czekając na nie realizować zysków, Wrodzony optymizm Amerykanów mógł jednak w poniedziałek ustąpić miejsca normalnej przecież ,,, ?No limits? i ?march? ? to jedne z najczęściej powtarzanych słów przewodniczącego Europejskiego Banku Centralnego z dzisiejszej konferencji prasowej, Mimo to, inwestorzy pozostali sceptyczni, Po pierwszej reakcji, która wyniosła ,,,

Brytyjska policja aresztowała nastolatka z Leeds. Szokująca reklama może przysporzyć magazynowi nie tylko czytelników, ale i kłopotów. Takie czekają wydawcę pisma "Info Magazine Skateboard". Komendant Główny Policji złożył doniesienie do prokuratury. Kontrowersyjna reklama przedstawia skejta, który celując do policjanta krzyczy: na kolana psie! Pierwsze pytanie po weekendzie dotyczy tego, czy podziurawiony przez Święto Dziękczynienia tydzień przyniesie przystanek dla rajdu dolara? Jeśli tak, to raczej tylko na chwilę, gdyż generalne przekonanie rynku stojące za rajdem waluty USA nie ,,,Ceny na światowych rynkach zdają się już niemal ocierać o kolejną psychologiczną granicę #8211; tym razem szczególnie wyraźną, bo trzycyfrową, Na giełdzie londyńskiej baryłka ropy typu Brent kosztuje 97,9 dolarów, choć zdaje się już bardzo powoli ,,, Więzień, który w zakładzie karnym wziął trzech pracowników za zakładników, został zastrzelony - podaje rosyjski portal The Moscow News. Zakładnicy zostali uwolnieni i nic im się nie stało. Deklaracje podatkowe muszą być podpisywane przez uprawnione do tego osoby, a złożony podpis jest potwierdzeniem autentyczności danych w nich zawartych. Jednak podatnik nie jest jedyną osobą, która może złożyć podpis na deklaracji.

RSS

Białoruś: W procesie ws. zamachu prokurator żąda kary śmierci

15.11.11

Kary śmierci zażądał prokurator dla oskarżonych: Dźmitryja Kanawałaua i Uładzisława Kawalioua na trwającym w Mińsku procesie w sprawie zamachu bombowego w metrze z 11 kwietnia, w którym zginęło 15 osób, a kilkaset zostało rannych.

RSS

Fałszywy profesor usłyszał zarzut gwałtu. Studentki miał molestować od blisko 40 lat

12.07.16

Zamykał się ze studentkami w sali i nakłaniał do zdejmowania kolejnych części odzieży, żeby "zbadać ciepłotę mięśni". W ten sposób przez blisko 40 lat fałszywy profesor molestował młode dziewczyny. Poszkodowanych jest ponad 400. Teraz mężczyzna usłyszał też zarzut gwałtu.

RSS

"Rząd ostrzegał prokuraturę"

15.08.11

Rzecznik rządu Paweł Graś krytykuje przekazanie przez polską prokuraturę Białorusi danych białoruskiego opozycjonisty, ale jednocześnie zaznacza, że nie ma na jej działania wpływu. Podkreślił, że - zgodnie z zapowiedzią prokuratora generalnego - sprawa zostanie wyjaśniona.

RSS

Afrykańscy żołnierze na czele defilady w Paryżu

15.07.10

Żołnierze kilkunastu krajów afrykańskich, byłych kolonii francuskich, otworzyli na paryskich Polach Elizejskich tradycyjną defiladę z okazji święta państwowego 14 lipca. Gośćmi wojskowej parady byli przywódcy tych państw.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

SLD postawi na Czarzastego?

15.01.11

Włodzimierz Czarzasty, szef stowarzyszenia „Ordynacka” i jeden z bohaterów afery Rywina, może wystartować w wyborach parlamentarnych z list SLD – wynika z informacji „Wprost”.
Włodzimierz Czarzasty (fot. FORUM)

RSS

Brak tytułów? Nic nie szkodzi. Będzie sensacyjny lider rankingu FIFA

15.10.15

Ranking FIFA osiągnie wkrótce granice absurdu. Nowym liderem zestawienia zostanie w listopadzie Belgia, reprezentacja, która w ostatniej dekadzie zaledwie raz brała udział w wielkim turnieju i jeszcze pięć lat temu pałętała się w siódmej dziesiątce światowej listy.

RSS

Obchody Porozumień Sierpniowych. Prezydent wspomina Lecha Wałęsę

01.09.16

Andrzej Duda dziękował działaczom Solidarności, ale też mówił, że w Polsce są i będą podziały polityczne, gdyż to standard demokracji.

RSS

Protesty na trasie amerykańskich żołnierzy

08.01.17

"Nie potrzebujemy wojny, broni ani czołgów". Materiał "Faktów" TVN.

RSS

Wypadek na A4. Bus w rowie, ranni

01.03.16

Pięć osób zostało rannych po tym, jak bus wpadł do rowu przy autostradzie A4 w okolicach Lubiatowa (woj. dolnośląskie). Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał Przemek.

RSS

Berlusconi bez opatrunku, uśmiechnięty, wypoczęty

08.01.10

Pierwsze zdjęcia premiera Silvio Berlusconiego bez opatrunków na twarzy, założonych po ciosie zadanym mu 13 grudnia przez szaleńca, opublikowały w czwartek włoskie media na swych stronach internetowych. Na twarzy szefa rządu nie widać śladów obrażeń, odniesionych w rezultacie uderzenia w twarz ciężkim przedmiotem.

RSS

Nagi godzinę tańczył przed policją

01.07.16

W sercu Nowego Jorku.

RSS

Harmonogram zatwierdzony: Kilkaset osób straci pracę w Polskim Radiu

22.02.10

Między 300, a 500 - tyle osób miałoby zostać zwolnionych z Polskiego Radia - zarząd spółki zatwierdził harmonogram wprowadzania restrukturyzacji. Jak podkreślił rzecznik radia Radosław Kazimierski, spółka przygotowuje się w ten sposób na trudne czasy.

RSS

Zmarł najmłodszy ocalony z listy Schindlera

15.01.13

Leon Leyson, najmłodszy z 1100 Żydów uratowanych przez Niemca Oskara Schindlera, zmarł w USA. Miał 83 lata - informuje cbsnews.com.

RSS

Mistrzostwa świata w lotach w Planicy: Pech Małysza. Wylądował tuż za podium!

22.03.10

Było tak blisko medalu mistrzostw świata w lotach narciarskich, ale niestety. W słoweńskiej Planicy Adam Małysz zajął ostatecznie czwarte miejsce. Zwyciężył - tu nie ma żadnego zaskoczenia - bezkonkurencyjny w tym sezonie Szwajcar Simon Ammann.

RSS

Zmarł mężczyzna, wobec którego interweniowała policja

08.06.14

Zamojska prokuratura bada, czy interwencja policji nie doprowadziła do śmierci chorego psychicznie mężczyzny. Po obezwładnieniu przez funkcjonariuszy stracił przytomność i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny