Sikorski: Protestujemy ws. Białorusi, ale...

01.07.10

Szef MSZ Radosław Sikorski zapewnił dziś, że polska strona protestuje przeciw wszelkim szykanom władz Białorusi wobec Polaków mieszkających w tym kraju.

Zielononóżki ponoć już wychodzą z mody. Czy niebawem na półce w supermarkecie znajdziemy jajka od kur czubatek?
(fot. sxc.hu) We wtorek kurs EUR/USD wzrósł do 1,3185 dolara i znalazł się najwyżej od dwóch tygodni, Ruch ten ma miejsce na dwa dni przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego (ECB), które może przynieść obniżkę stóp procentowych, - Totalnie i absolutnie wykluczam rozpad strefy euro, bo zakładam w 100 proc., że instytucje europejskie i państwa do czegoś takiego nie dopuszczą. Ale turbulencje po drodze mogą być i w tym kontekście Polska jest w o tyle dobrej sytuacji, że jest najbardziej - wśród krajów spoza strefy euro - związana z najsilniejszą gospodarką strefy euro, Niemcami - powiedział minister finansów Jacek Rostowski po spotkaniu unijnych ministrów finansów, któremu przewodził.Prezydent Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że nominuje Christophera Wraya na dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI). Wray był w okresie prezydentury George'a W. Busha szefem wydziału kryminalnego w resorcie sprawiedliwości.       Decyzja o ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych nie zapadnie na początku stycznia jak wcześniej zapowiadano. Rzecznik szwajcarskiego Ministerstwa Sprawiedliwości Folco Galli powiedział Polskiemu Radiu, że decyzja ta może zapaść pod koniec tego miesiąca lub później.
      Adwokaci reżysera złożyli wczoraj w Los Angeles wniosek o to, aby mógł on być sądzony zaocznie. Roman Polański zrzekł się pisemnie swojego prawa do uczestniczenia w procesie.
      Na prośbę amerykańskich władz szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości ma rozstrzygnąć, czy wydać Romana Polańskiego wymiarowi sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, czy nie. Folco Galli powiedział, że nawet jeśli Szwajcarzy zgodziliby się na ekstradycję, nie odbędzie się ona natychmiast. Wejście w życie postanowienia w takiej sprawie trwa 30 dni. Polańskiemu będzie też przysługiwało prawo odwołania się od ewentualnej zgody na ekstradycję do Naczelnego Sądu Karnego. Jeżeli to zrobi, sprawa może się ciągnąć następne kilka miesięcy.
      Roman Polański został aresztowany w Szwajcarii pod koniec września. Pod koniec listopada szwajcarskie władze zgodziły się na zwolnienie reżysera za kaucją i jego pobyt w areszcie domowym. Od tego czasu Polański czeka na decyzję o ekstradycji w swoim domu w Gstaad.
      Władze amerykańskie zarzucają Romanowi Polańskiemu, że ponad 30 lat temu miał kontakty seksualne z nieletnią. Prawo Stanu Kalifornia traktuje to jako gwałt.
Przy pomocy szklanki, butelki lub odkurzacza nastolatki "powiększąją" sobie usta, by jak najbardziej przypominały one wargi siostry Kim Kardashian.

Jeszcze za wcześnie, by szczegółowo mówić o finansowaniu inwestycji.

Donald Trump będzie najstarszym w chwili obejmowania urzędu prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. W "Faktach po Faktach" o rekonstrukcji rządu.

"Jest oczywiste, iż polscy oficerowie w 1940 roku zostali rozstrzelani z woli ówczesnych przywódców ZSRR, w tym Józefa Stalina" - przyznał prezydent Rosji. "Rosja to nie Związek Radziecki, a na czele Rosji stoją ludzie, którzy - mam nadzieję - poważnie różnią się od Stalina i jego pomagierów" - dodał Dmitrij Miedwiediew. Znaleźli się w składzie Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Największym zagrożeniem dla Polski jest upadek strefy euro - uważa szef polskiego MSZ Radosław Sikorski, który przebywał dziś z wizytą w Niemczech. Minister zaproponował też zmiany w funkcjonowaniu Unii Europejskiej.Trzyletnia Lena, którą – brutalnie pobitą - znaleziono w mieszkaniu w Rumii, wyszła ze szpitala. Lekarze uznali, że jest w dobrej kondycji i może wrócić do domu. - Fizycznie jest w porządku, ale psychicznie na pewno będzie trudniej, bo dokładnie pamięta co się stało - mówią lekarze. Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapewnił w piątek podczas wizyty na dotkniętych powodzią terenach w Kaniowie k. Bielska-Białej (Śląskie), że podjęte działania pomocowe będą wszechstronne i idące dalej niż po powodzi w 1997 roku. Krytyka otwarcia brytyjskiego rynku pracy dla imigrantów z nowych państw UE jest niebezpieczna dla laburzystów i jeszcze bardziej niebezpieczna dla polskiej społeczności w W. Brytanii - wskazał znany polonijny społecznik z Londynu Wiktor Moszczyński.

RSS

PLN mocniejszy na początku tygodnia, oczekiwany spadek aktywności

22.12.15

Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie mocniejszego złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2680 PLN za euro, 3,9243 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9584 ,,,

RSS

"Twierdził, że słyszy głosy". To on zastrzelił pięć osób

08.01.17

ZostałÂ zidentyfikowany przez policję jako domniemany sprawca piątkowej strzelaniny na lotnisku Fort Lauderdale na Florydzie.

RSS

Tłum siłą uwolnił 600 kotów. Miały trafić na rzeź

01.12.13

Na ulicy w Szanghaju doszło do rzadkiej mobilizacji tłumu miłośników zwierząt, którzy siłą zatrzymali ciężarówkę wiozącą setki kotów na rzeź. Ludzie organizujący się przez internet zabrali kierowcy zwierzęta, które miały trafić do nielegalnej rzeźni.

RSS

PiS wybrał szefa sztabu. Jest młody i oddany Kaczyńskiemu

22.06.11

Komitet polityczny PiS wybrał szefa sztabu wyborczego - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Będzie nim eurodeputowany Tomasz Poręba. – Ten wybór oznacza, że prezes nie ufa już ani ziobrystom, ani zakonowi PC, ani frakcji Adama Hofmana. Stawia na młodych bez zaplecza w partyjnym aparacie – komentują politycy PiS.
Tomasz Poręba (fot. FORUM)

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Fundusze: kupowanie historycznych wyniki daje marne efekty

15.11.12

Dotychczasowe wyniki funduszu w niewielkim stopniu rzutują na jego potencjalne przyszłe dokonania, Warto o tym pamiętać i nie przykładać do historycznych stóp zwrotu funduszy zbyt dużej wagi,

RSS

"Nie skakał po głowie ofiary"

22.11.12

15 zamiast 25 lat więzienia dla zabójcy.

RSS

Fed pomógł eurodolarowi przełamać 1,30

15.09.12

Kurs EUR/USD znajduje się powyżej 1,30, Tym samym przebił on istotne opory, o których pisaliśmy wczoraj,

RSS

Rosja: 175 kg kawioru obok zwłok w kostnicy

01.01.12

Nawet ci, którzy kawior uwielbiają nad życie, zapewne stracą apetyt, gdy dowiedzą się, że w Petersburgu przechowywano go ... obok ludzkich zwłok w szpitalnej kostnicy.

RSS

Sygnał ostrzegawczy

15.05.15

Dzisiejsze sesja była pierwszą od dawna, kiedy GPW prezentowała gorszą postawę od otoczenia, Dotychczas bowiem warszawski parkiet przyzwyczaił inwestorów do swojego silnego zachowania, kiedy nawet pokaźne spadki w Europie nie prowadziły do ,,,

RSS

Rynki o poranku - sprzedaż detaliczna w USA rozczarowuje

15.07.15

Podczas popołudniowego handlu dolar oddaje poranne zyski, a to za sprawą gorszych od oczekiwań danych dotyczących sprzedaży detalicznej w czerwcu w Stanach Zjednoczonych,

RSS

Dolny Śląsk czeka na falę: Wrocławskie szpitale szykują ucieczkę

22.05.10

Dolny Śląsk czeka na falę kulminacyjną, która ma nadejść dzisiaj. We Wrocławiu ratownicy uwijają się, jak w ukropie, układając zapory, które mają obronić wyspę Na Piasku. Już wiadomo, że niektóe dzielnice zostaną odcięte od reszty miasta. Do ewakuacji szykują się szpitale.

RSS

Tylu fok jeszcze w Polsce nie widziano

22.06.12

RSS

"Twarz z lat 80. nie może rozwiązać problemów następnych pięciu lat"

01.06.14

Londyn ostrzega, że nie może gwarantować dalszego członkostwa w UE, jeśli Juncker zostanie szefem KE.

RSS

Żyła w lesie z małpami. Dziewczynkę odnaleźli drwale

08.04.17

Nie potrafi mówić i nadal nieznana jest jej tożsamość.

RSS

Na dopingu i łyżwiarka figurowa. Wykryto specyfik antystresowy

08.03.16

Była mistrzyni Europy w tańcach na lodzie Rosjanka Jekaterina Bobrowa oświadczyła agencji R-Sport, że miała pozytywny wynik kontroli antydopingowej. W związku z tym nie wystąpi ze swoim partnerem Dmitrijem Sołowiewem w mistrzostwach świata w Bostonie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny