Wojtunik interweniuje u Seremeta: CBA: Zabrać śledczym sprawę Sobiesiaka

29.06.10

Szef CBA Paweł Wojtunik prosi prokuratora generalnego o przeniesienie śledztwa w sprawie interesów Ryszarda Sobiesiaka w Zieleńcu poza Dolny Śląsk. Po co? By uniknąć podejrzeń o powiązanie oskarżycieli z bohaterami afery. Sprawa budowy w Zieleńcu dotyczy wielu lokalnych urzędników i samorządowców z Dolnego Śląska.

Czekamy na więcej Waszych propozycji nazwania nowej partii! Na konto syndyka wpłynęły pieniądze tylko za 80 ze sprzedanych 134 samochodów. Nie ma prawnej możliwości powołania wspólnego polsko-rosyjskiego zespołu śledczego prowadzącego postępowanie w sprawie katastrofy w Smoleńsku - uważa Prokuratura Generalna. O możliwość utworzenia takiego zespołu zapytał PG w poniedziałek minister sprawiedliwości.Dowódca sił międzynarodowych w Afganistanie gen. David Petraeus ostrzegł, że jeśli członkowie małego Kościoła na Florydzie spalą w sobotę Koran, życie żołnierzy amerykańskich oraz obywateli USA na całym świecie będzie w niebezpieczeństwie. W poznańskim szpitalu zmarł 31-letni Mariusz S., który w poniedziałek zastrzelił właściciela autokomisu w Wągrowcu. Mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy. Prawdopodobnie po zastrzeleniu 36-letniego Mariana M. próbował popełnić samobójstwo. Jego stan lekarze określali jako bardzo ciężki. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

100 euro wyniosła pierwsza wymierzona we Włoszech kara za wykonywanie masażu na plaży, za co karane są też osoby masowane. Zakaz to odpowiedź na masowe zjawisko takich usług, oferowanych przez amatorów, najczęściej imigrantów z Azji.

Największy bank zatrudnia jedną z największych gwiazd telewizji za największe pieniądze w historii polskiej reklamy. Mówi się, że PKO BP wyłoży na honorarium Szymona Majewskiego 3,2 mln zł, a cała kampania reklamowa ma kosztować 61 mln zł.
Strażnicy miejscy nie kryją zaskoczenia, a kierowcy liczą na umorzenie mandatów.

"Ani pod względem skali, ani przyczyn, ani strat materialnych." Co najmniej 16 kibiców Realu Madryt zginęło po zamachu terrorystycznym w Iraku. Do tragedii doszło w czwartkową noc, sprawcy otworzyli ogień do członków lokalnego stowarzyszenia kibica. W ostatnich dniach, w szczególności wczoraj i przedwczoraj, pojawiło się kilka komunikatów czy też, ogólnie rzecz biorąc, wiadomości ? które miały pewien wpływ na eurodolara, Inna rzecz, że w jakimś sensie doniesienia te wzajemnie ,,,"Chcielibyśmy, aby to się nie wydarzyło, ale się stało".

Światowa federacja piłkarska może znacznie utrudnić przygotowania Oranje do najważniejszych meczów na MŚ. Ściana wody o wysokości 40 metrów uderzyła w wyspę Juan Fernandez - opowiadają świadkowie. Fala zalała wybrzeże po potężnym trzęsieniu ziemi w Chile, gdzie wstrząsy miały siłę prawie dziewięciu stopni w skali Richtera. Nie wiadomo, jak poważne są zniszczenia na tej chętnie odwiedzanej przez turystów wyspie.

RSS

"Przez Kaczyńskiego przemawia niespełniona nadzieja"

15.07.16

Mówiła w programie " Tak jest" Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Dyskutował z nią Marek Ast (PiS).

RSS

"Więcej Europy" czy "mniej Europy"? V4 w Brukseli: potrzeba lepszej Europy

29.06.16

Nie uda nam się odnieść sukcesu, jeśli nie stworzymy prawdziwej Unii zaufania; obawy naszych obywateli muszą być wysłuchane - podkreślili premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej w deklaracji przyjętej we wtorek.

RSS

Pół kilograma marihuany. "Na własny użytek"

08.11.12

RSS

Za pogrzeb zapłaci miasto: Chłopca z Cieszyna pochowają w asyście księży

29.04.10

1,5-letni chłopiec, którego zwłoki 19 marca znaleziono w cieszyńskim stawie, zostanie pochowany w asyście duchownych katolickiego i ewangelickiego. To efekt protestów, jakie pojawiły się po informacji, że pochówek ma odbyć się bez żadnej ceremonii na cmentarzu komunalnym.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Pamuk nie chce umocnienia Erdogana

15.02.17

Znany turecki pisarz Orhan Pamuk oskarżył jeden z dzienników o odmowę opublikowania wywiadu, w którym sprzeciwił się reformie umacniającej władzę prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. W połowie kwietnia w Turcji odbędzie się referendum w tej sprawie.

RSS

Ocena ryzyka na rynku obligacji komercyjnych

29.12.11

Osoba inwestująca swój kapitał w obligacje korporacyjne musi liczyć się z ryzykiem, Za dodatkową niepewność wynagradzana jest ona jednak oprocentowaniem wyższym niż bezpiecznych aktywów o tzw, premię za ryzyko,

RSS

Szef MON zamierza pozwać Edmunda Klicha

08.04.11

Szef MON Bogdan Klich zamierza pozwać do sądu Edmunda Klicha za jego słowa o naciskach wywieranych w trakcie badania katastrofy smoleńskiej.

RSS

Rynek będzie czekał już na FED

15.12.14

Przyszłotygodniowa konferencja prasowa Janet Yellen, oraz ukazujący się kilkanaście minut wcześniej komunikat po zakończonym posiedzeniu FED i towarzyszące mu prognozy makro (w tym słynny wykres oczekiwań członków FED odnośnie poziomu ,,,

RSS

Meteorolodzy ostrzegają: Wracają ulewy. Będzie druga fala powodzi?

29.05.10

Nie widać końca powodzi w Polsce. Pierwsza fala na głównych rzekach jeszcze nie dotarła do Bałtyku, a już pojawia się ryzyko ndejścia kolejnej. Meteorolodzy alarmują, że przed nami znowu ulewne deszcze. A wały przeciwpowodziowe są nasiąknięte, jak gąbka...

RSS

Miliony dzieci czekają na natychmiastową pomoc

19.08.16

W 2015 r. 250 mln dzieci mieszkało na obszarach dotkniętych przez rozmaite konflikty.

RSS

Nie chciał ustąpić po zawaleniu się supermarketu. Zmiotła go fala oburzenia

01.12.13

Szef łotewskiej filii sieci Maxima do której należy zawalony supermarket w Rydze, wyszedł z aresztu.

RSS

Po rezygnacji lidera PO z kandydowania: Migalski: Tusk jak Putin

01.02.10

"To, co wczoraj zaproponował Donald Tusk to manewr godny Rosji i Putina - prawdziwy lider zostaje premierem, a na funkcję prezydenta wskazuje bezbarwnego i posłusznego wykonawcę swoich poleceń" - komentuje na swoim blogu europoseł PiS Marek Migalski. Tylko, że jego zdaniem, w Polsce się to nie uda. Dlaczego?

RSS

"Jest człowiekiem i dostaje pryszczy". Wyciekły zdjęcia Beyonce

22.02.15

Internauci i tak nie mają wątpliwości. "Jest piękną, prawdziwą kobietą" - piszą.

RSS

Premier ukarał urzędnika: Kopacz ocalała. Szef NFZ stracił pensję

08.01.10

Chorzy na raka tracą dostęp do chemioterapii niestandardowej, ale minister zdrowia stołka nie straciła. Za to szef NFZ stracił styczniową pensję. Tak po spotkaniu z Ewą Kopacz i Jackiem Paszkiewiczem zdecydował premier Donald Tusk. Minister i szef NFZ przeprosili pacjentów.

RSS

Funkcjonariusz Kasprzak uratował siedem osób, sam utonął

01.11.12

Nowojorski policjant polskiego pochodzenia stał się bohaterem amerykańskich mediów.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny