Wojtunik interweniuje u Seremeta: CBA: Zabrać śledczym sprawę Sobiesiaka

29.06.10

Szef CBA Paweł Wojtunik prosi prokuratora generalnego o przeniesienie śledztwa w sprawie interesów Ryszarda Sobiesiaka w Zieleńcu poza Dolny Śląsk. Po co? By uniknąć podejrzeń o powiązanie oskarżycieli z bohaterami afery. Sprawa budowy w Zieleńcu dotyczy wielu lokalnych urzędników i samorządowców z Dolnego Śląska.

W czwartek inwestorzy poznali serię danych makroekonomicznych z Europy, Azji i USA, Dane były mieszane i w dalszym ciągu nie pozwoliły na wyciągnięcie jednoznacznych wniosków odnośnie perspektyw globalnej gospodarki, W ciągu dnia kontynuowana była ucieczk Znalezione po czterech dniach. Proponowana przez rząd reforma systemu emerytalnego nie likwiduje problemu, tylko przesuwa go w czasie – przekonuje dr Robert Gwiazdowski, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha. Jego zdaniem obecnego systemu emerytalnego nie da się uratować. Zamiast systemu opartego na ZUS i OFE dr Gwiazdowski proponuje model kanadyjski: każdy obywatel powinien otrzymywać minimalną emeryturę, której wysokość byłaby uzależniona od wielkości PKB - a o pozostałą część świadczeń powinien zadbać sam. Warunek jest jednak jeden: państwo nie może zabierać obywatelom 80 procent ich wynagrodzenia.
Robert Gwiazdowski (fot. FORUM)Sage poinformowało o "nieautoryzowanym dostępie" do ich oprogramowania. W jego wyniku w nieuprawnione ręce mogły się przedostać dane osobowe pracowników około trzystu firm. Firma działa w 23 krajach i świadczy szerokie usługi w Polsce. Podczas wczorajszej sesji notowania wielu towarów poruszały się w dużej bliskości technicznych wsparć i oporów, Indeks CRB zakończył dzień symbolicznym spadkiem #8211; o 0,01% do poziomu 314,20 pkt, – Ten list to promowanie własnej osoby, interes partii jest dla niego tylko przykrywką. Migalski zobowiązał się, że decyzję o wstąpieniu do PiS podejmie w ciągu roku od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Rok minął i nic – mówi o ostatnich wystąpieniach Marka Migalskiego Bolesław Piecha, który razem z Migalskim ubiegał się o mandat eurodeputowanego na Śląsku. Teraz promocja ma być potrzebna Migalskiemu ponieważ, jak zdradza jeden z jego znajomych, eurodeputowany przygotowuje się właśnie do wydania książki.
Marek Migalski (fot. FORUM)

Sesja miała dwa oblicza, a dane z amerykańskiego rynku pracy wyraźnie pozwoliły nabrać rozpędu indeksom w Europie, w tym także na GPW, Jednak aktywność inwestorów malała kolejny dzień,

Świetny przerzut na prawą stronę, Przybecki urwał się obrońcom, wyłożył piłkę będącemu przed pustą bramką Cotrze, ale ten fatalnie skiksował.

Kurski: w porównaniu z tym, odejście kiedyś z PiS było Wersalem.

To niewątpliwie najważniejsza inwestycja komunikacyjna w ciągu obu kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przez pierwszą część poniedziałkowej sesji notowania eurodolara pozostawały lekko niezdecydowane poruszając się w przedziale 1,4020-1,4080, Dopiero jastrzębi komentarz ze strony prezesa ECB stał się impulsem do bardziej jednoznacznego umocnienia euro wobe - Grzegorz Napieralski nie jest jeszcze gotowy do bycia premierem. Donald Tusk natomiast ma u mnie czwórkę z minusem - stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz.- Różnorodność tradycji związanej z Bożym Narodzeniem na Górnym Śląsku świadczy o jej dawności – mówi znawca regionu Marek Szołtysek. Jednymi z głównych potraw są makówki i konopiotki. Czwartkowa sesja była już trzecim z kolei dniem wzrostów cen ropy naftowej, Notowania tego surowca w USA przekroczyły tym samym wczoraj psychologiczną barierę na poziomie 50 USD za baryłkę, Prawdziwym testem siły kupujących prawdopodobnie,,, Dzieło studentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, wygrało konkurs na plakat promujący Dzień Europy 2010. "Bez zbędnych rzeczy, za to z wyraźnym przekazem, co w Europie podoba się najbardziej" - taki był przepis Marii Mileńko na zwycięzcę konkursu "I love Europe".

RSS

Dwa gole i świetny mecz Polaka. Bayern Monachium znów wygrywa

01.02.16

Bawarczycy pokonali w ligowym meczu Hoffenheim 2:0.

RSS

Pół kilograma marihuany. "Na własny użytek"

08.11.12

RSS

Prawie oficjalne wyniki pierwszej tury: Komorowski lepszy od szefa PiS tylko o włos

22.06.10

Sondaże zastępują teraz oficjalne wyniki pierwszej tury głosowania podawane przez Państwową Komisję Wyborczą. Oto najnowsze, obliczone na podstawie danych z 94 procent obwodów. Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski prowadzi z niewielką przewagą.

RSS

Święta zagościły na GPW

22.12.15

W minionym tygodniu miały miejsce ostatnie rzeczywiście istotne wydarzenia w kończącym się roku, Począwszy od dnia dzisiejszego zaczynamy dwa skrócone okołoświąteczne tygodnie notowań, w trakcie których większość transakcji wykonywania ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Janukowycz do władz w Kijowie: Jesteście o krok od rozlewu krwi. Zatrzymajcie się!

22.04.14

RSS

BoC oraz BoE utrzymują stopy

15.07.16

Wczoraj Bank Kanady, a dzisiaj Bank Anglii pozostawił główną stopę procentową na tym samym poziomie, Pierwsza decyzja była oczekiwana, ale już w przypadku BoE rynek spodziewał się obniżki kosztu pieniądza na Wyspach przynajmniej o 25 p,b,

RSS

Wyścig kolarski mógł się skończyć tragedią. "Zapobiegliśmy atakowi terrorystycznemu"

01.05.15

Policja zatrzymała małżeństwo, w którego mieszkaniu w pobliżu trasy znaleziono bombę domowej produkcji.

RSS

Ile kawy pić, by nam służyła?

22.04.16

Jej spożywanie ma zarówno zalety, jak i wady.

RSS

Nowelizacja kodeksu karnego: Od dziś ostrzejsze kary dla pedofilów

15.06.10

Zaostrzenie kar za pedofilię i farmakologiczne leczenie pedofilów, a także m.in. karalność za sprzedaż przedmiotów zawierających treści totalitarne przewiduje tzw. duża nowelizacja kodeksów, która weszła w życie.

RSS

W Redzikowie stanie "lądowy okręt"

15.05.16

Tak działa AEGIS Ashore.

RSS

Złoty znów na ścieżce wzrostu

22.04.10

Reakcja na bardzo dobre dane o dynamice produkcji przemysłowej w Polsce, która wyniosła w marcu 12,3 proc, r/r nadeszła z kilkugodzinnym opóźnieniem, W pierwszej chwili można było domniemywać, iż inwestorzy chcą zaczekać jeszcze na piątkowe odczyty danych

RSS

"Zjadał mu twarz". Horror w Miami

29.05.12

To była scena jak z horroru. Policjant w Miami zabił w sobotę nagiego mężczyznę, który na poboczu autostrady w biały dzień zjadał twarz innego, leżącego na ziemi, mężczyzny. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że funkcjonariusz próbował odciągnąć napastnika od ofiary, ale ten nie zareagował nawet na postrzał. Napastnik był prawdopodobnie pod bardzo silnym działaniem kokainy.

RSS

Polski dług przyciąga kapitał zagraniczny

22.07.12

W notowaniach eurodolara cały czas brak jest większych zmian, Kurs EUR/USD od początku tygodnia porusza się między 1,22 a 1,23, Dziś z powodu braku ważniejszych wydarzeń na rynku sytuacja prawdopodobnie się nie zmieni, W ostatnim czasie zdecydowanie ucich

RSS

Duchowny miał udar mózgu: Arcybiskup Gocłowski w szpitalu

08.03.10

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu. 79-letni hierarcha - znany m.in. z krytyki ojca Tadeusza Rydzyka i obrony Lecha Wałęsy - jest w gdańskim szpitalu. Lekarze zapewniają, że stan arcybiskupa jest stabilny.

RSS

Rosjanie mogą jeszcze zarobić na mistralach. "Dwa państwa zainteresowane zakupem"

08.09.15

Według rosyjskich mediów są to Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny