Prokuratura prowadzi śledztwo: Policjant postrzelił więźnia

29.06.10

24-letniego mężczyznę - więźnia, który nie wrócił do zakładu karnego z przepustki - postrzelił funkcjonariusz z Kostrzyna (Wielkopolskie); podczas zatrzymywania więzień rzucił się na policjanta i próbował wyrwać mu broń. Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem.

Co w najnowszej "Xięgarni"? Policja szuka sprawców. Podobno panowie myślą tylko o jednym. No cóż, kosmate myśli są ich nieodłącznym towarzyszem, zwłaszcza o poranku. W sumie myślą o seksie blisko pięć tysięcy razy w ciągu roku. Jednak znacznie rzadziej realizują fantazje. Jak stawiają na swoim? I czy wystarcza im to, co mają?Wyniki polskiego PKB wciąż zadziwiają. Mimo kryzysu nasza gospodarka się rozwija. "A ludziom żyje się dostatniej" - ciśnie się na usta slogan z poprzedniej epoki. Wówczas mieliśmy być potęgą. Czy teraz mamy na to szanse? finanse.wp.pl

Zbiorą się o godz. 10.30. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wyraziło w środę zaniepokojenie tureckimi działaniami na północy Syrii. Zdaniem Moskwy mogą one doprowadzić do dalszego pogorszenia sytuacji w tym kraju, zarówno wojskowej, jak i politycznej.

Izraelska opozycja oskarża premiera Benjamina Netanjahu.

Wall Street musiała w środę znowu udawać, że z zaangażowaniem się na niej handluje, Inwestorzy po prostu nadal czekali na piątek, kiedy to w Jackson Hole pojawi się Janet Yellen, Poranne ustalenia ze szczytu Eurogrupy w sprawie Grecji nie wpłynęły na rynek w stopniu, w którym można było się spodziewać, Kurs EUR/USD zbliżył się do bariery 1,3300, ale jej nie przebił, co potwierdza, że większość porozumienia jest już w cenach,

Słaba sesja w Azji nie przestraszyła inwestorów w Europie, którzy nadal kupują akcje, W równie dobrych nastrojach zaczęła się sesja na Wall Street, Nastrojów nie psują kolejne sankcje nałożone na Rosję, a dodatkowo mimo świątecznego ,,, Chcesz szybko sprzedać mieszkanie #8211; wystaw je po niskiej cenie, Atrakcyjna oferta może spowodować, że przyjdzie wielu chętnych i ostatecznie sprzedasz mieszkanie#8230; drożej, Polityka wystawiania mieszkania z wysoką ceną z myślą o obniżce w ,,, Przeszła przez Francję, gdzie zabiła co najmniej 45 osób, teraz szaleje w Niemczech. Potężna nawałnica Xynthia wyrządziła ogromne szkody w zachodnich landach, a śmierć poniosły co najmniej cztery osoby. W wielu miejscach prędkość wiatru dochodziła do 160 km/h.Dwa różne banki, dwa napady, jedno miasto. We Wrocławiu przed południem bandyci napadli na dwie placówki. Sprawcy zażądali wydania pieniędzy i uciekli. Podczas obu napadów w placówkach nie było klientów, tylko obsługa. Nikt nie ucierpiał. Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce przeszacowuje faktyczny stan rynku pracy, Wzrost zatrudnienia, o wiele istotniejszy wskaźnik, poprawia się tylko wśród ludzi z wyższym wykształceniem, Jeśli dodamy, że polskie społeczeństwo się starzeje ,,, W "Faktach po Faktach" dyskusja o ekspertach Macierewicza.

RSS

Wstrząsy w woj. łódzkim. "Zaczęły ruszać się meble"

01.12.14

Informację o wstrząsach potwierdza Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

RSS

KRRiT - Komorowski przychyli się do decyzji Sejmu

29.05.10

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski przychyli się do decyzji parlamentu w kwestii przyjęcia lub odrzucenia sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Senat najprawdopodobniej odrzuci dziś sprawozdanie Krajowej Rady za rok 2009. Można sądzić, że to samo zrobi na początku czerwca Sejm.
Bronisław Komorowski nie ukrywa, że jego decyzja uzależniona jest od woli parlamentu. Tłumaczył, że "jeśli obie Izby, by uznały, że sprawozdanie Krajowej Rady jest nie do przyjęcia to oczywiście, jako osoba wypełniająca funkcję głowy państwa, stanę również na stanowisku podzielającym pogląd obu wysokich Izb".
Gdyby Bronisław Komorowski odrzucił sprawozdanie, to oznaczałoby to, że po 2 tygodniach kadencja Rady wygaśnie z mocy prawa, a Sejm, Senat i prezydent przystąpią do wyboru nowej.
Wygaśnięcie kadencji Rady nie otwiera jednak drogi do wymiany rad nadzorczych mediów publicznych, ponieważ te gremia chroni obecna ustawa medialna i zasady kadencyjności.
Prace parlamentarne nad zupełnie nową ustawą medialną, tak zwaną obywatelską, znaną też pod nazwą projektu twórców, rozpoczną się najprawdopodobniej jesienią. Jej podstawowym celem jest odpolitycznienie mediów publicznych i zapewnienie im stabilnego finansowania.

RSS

Europejskie indeksy zaczynają tydzień od wzrostów

08.02.11

O 0,25 proc, wzrósł w piątek indeks Dow Jones Industrial Average i ustanowił rekord hossy na poziomie 12092 punktów, SP zyskał 0,3 proc, i zakończył tydzień na poziomie 1311 punktów, Najsilniej zwyżkował technologiczny Nasdaq, który zyskał około 0,6 proc

RSS

Tajemnicza dymisja kapitana z ABW

08.12.11

Kpt. Piotr Durbajło, wiceszef departamentu bezpieczeństwa teleinformatycznego i doradca szefa ABW, został odwołany ze stanowiska. Czy ma to związek z korupcją przy przetargach informatycznych w MSWiA? - docieka "Gazeta Wyborcza".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Turcja wzmocni środki bezpieczeństwa. Protesty przeciw Erdoganowi

22.07.15

Przy okazji pogrzebów ofiar doszło również do manifestacji.

RSS

Prezydent Meksyku ostro o Trumpie

08.03.16

Meksyk nie zapłaci za mur, który Donald Trump chce wybudować na granicy, jeśli wygra wyścig do Białego Domu, a "ostry ton" jego wypowiedzi można porównać do dojścia do władzy Adolfa Hitlera czy Benito Mussoliniego - ocenił prezydent Enrique Pena Nieto.

RSS

Wpadli w ręce CBŚ: 14 osób aresztowanych za narkotyki

01.04.10

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali na Lubelszczyźnie 14 osób trudniących się handlem narkotykami. Znaleźli 4 kg marihuany i 5 tys. tabletek ekstazy. Grupa - jak ustaliła policja - działała od września ubiegłego roku. Rozprowadzała narkotyki na terenie całego województwa. Trafiały one do dyskotek, pubów i klubów.

RSS

Kapitał wraca do Polski

08.01.17

Po bardzo udanych dwóch pierwszych dniach roku dzisiaj przyszedł czas na pewien odpoczynek po noworocznych wzrostach, Było to uzasadnione, gdyż otwarcie tego roku wyglądało jak wyreżyserowane przez prawdziwych optymistów

RSS

Pole do umocnienia dolara w krótkim terminie jest małe

29.05.18

USA/ KOREA PÓŁNOCNA: Kim Dzong Un nadal wyraża zainteresowanie rozmowami z USA, podali przedstawiciele reżimu, chociaż ruch należy też do strony amerykańskiej, Agencja KCNA zacytowała słowa wiceministra spraw zagranicznych, który stwierdził,,,

RSS

Kuźniar będzie doradcą prezydenta?

22.08.10

W Pałacu Prezydenckim trwa kompletowanie składu Kancelarii Prezydenta. Z ustaleń „Wprost” wynika, że jednym z głównych kandydatów na stanowisko doradcy głowy państwa jest prof. Roman Kuźniar, ekspert w dziedzinie spraw międzynarodowych. Na giełdzie kandydatów pojawia się też nazwisko prof. Michała Kleibera, szefa PAN i byłego doradcy Lecha Kaczyńskiego.
fot. Forum

RSS

Zdjęcia satelitarne, posiadłość i afera gruntowa pod Moskwą

22.07.16

Tu buduje dom szef Rosnieftu Igor Sieczin.

RSS

Rozpędzone audi wjechało na przejazd. Kierowca nie żyje

01.09.13

RSS

Zamiast rebeliantów zbombardowali szkołę. Bo namiary były "złe"

15.09.12

Do ostrzału szkoły z internatem w mieście Bujnaksk doszło w czwartek w nocy.

RSS

Iwan wyrównuje. Pogoń bez szans

29.04.14

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1. Bartosz Iwan najpierw obija poprzeczkę, ale kilka minut później już się nie myli. Bramkarz Pogoni - Radosław Janukiewicz - nie miał żadnych szans.

RSS

Spiętrzone fale zatrzęsły wybrzeżem

01.12.14

Z każdą minutą robi się coraz gorzej - mówił mieszkaniec wybrzeża.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny