Prokuratura prowadzi śledztwo: Policjant postrzelił więźnia

29.06.10

24-letniego mężczyznę - więźnia, który nie wrócił do zakładu karnego z przepustki - postrzelił funkcjonariusz z Kostrzyna (Wielkopolskie); podczas zatrzymywania więzień rzucił się na policjanta i próbował wyrwać mu broń. Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem.

Marek Suski (PiS) chce, aby KEP zwróciła uwagę premierowi ws. obraźliwej i żenującej - jego zdaniem - wypowiedzi w Sejmie.

"Student znęcał się nad kotami, kurami, szczurami". Prezydent Lech Kaczyński może nie pojechać na moskiewską paradę zwycięstwa z okazji zwycięstwa nad III Rzeszą. Wszystko przez to, że Rosjanie na Plac Czerwony zaprosili też gen. Wojciecha Jaruzelskiego. - Przy kontrowersjach wokół niego staje się to bardzo trudne - mówi szef BBN Aleksander Szczygło. - To małostkowe. Jeśli nie pojedzie, to znaczy, że jesteśmy w piaskownicy, a nie w polityce - krytykują już te wahania politycy PO i PSL.Biuro zacznie działać już w czerwcu. Sejm odrzucił w środę w pierwszym czytaniu projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie przygotowany przez SLD, który liberalizował przepisy dotyczące przerywania ciąży, wprowadzał refundację aborcji i środków antykoncepcyjnych oraz edukację seksualną do szkół. Posłowie odrzucili też obywatelski projekt ustawy, który całkowicie zakazywał przerywania ciąży. Wspomnienia Traudl Junge to kolejny film z kolekcji Wprost "Wielkie filmy z historią w tle".


Potężny atak zimy sparaliżował duńską wyspę na Bałtyku, Bornholm. Miejscowe władze poprosiły o pomoc, ponieważ nie mogą sobie poradzić z śniegiem, który zasypał drogi. Mieszkańcom wyspy coraz bardziej doskwiera brak lekarstw i opału.

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na bazie spadku pary USD/PLN po FED, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2172 PLN za euro, 3,5678 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6222 PLN względem ,,, Eurodolar testuje dolne ograniczenie formacji trójkąta, Kurs EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,25, Zakładamy, że wsparcie to zostanie przebite i notowania podążą w kierunku 1,2420 - 1,1440, gdzie przebiega linia krótkoterminowego trendu wzrostowego,

Wrak samolotu, który zaginął w sobotę z 11 osobami na pokładzie, został znaleziony w Kongu - poinformował w poniedziałek kameruński minister łączności Bakary Issa Tchiroma, dodając, że nikt nie przeżył. - Znalazłam się w swoistym klinczu. Nie mogłam się ruszyć ani z prawej, ani z lewej, ani do przodu, ani do tyłu - opowiadała w "Kropce nad i" o wydarzeniach z 10 kwietnia sprzed Pałacu Prezydenckiego Beata Kempa. Posłanka PiS zachowanie policjantów, którzy nie chcieli wpuścić polityków jej partii za barierki, komentuje słowami: - To była jakaś co najmniej prowokacja. Po dynamicznych ubiegłotygodniowych zwyżkach, notowania złota odreagowują ten ruch, kierując się w dół od minionego piątku, Okolice 1360 USD za uncję po raz kolejny okazały się skutecznym technicznym oporem na wykresie kruszcu ? po ,,,Manuel Arboleda, kolumbijski obrońca Lecha Poznań, ostro zaatakował trenera Mariusza Rumaka, sugerując, że ten mógł... sabotować pracę Josego Marii Bakero, którego był asystentem. - Podobała mi się jego filozofia gry, ale nie trafił z doborem ludzi - wyznał "Maniek". Wicepremier Mateusz Morawiecki chce uciec z pułapki średniego rozwoju. Przedstawił więc nowy model rozwoju, który ma przestawić polską lokomotywę gospodarczą na nowe tory. Komentujecie rok rządu Beaty Szydło.

RSS

Stan wyjątkowy w Turcji

22.07.16

W Turcji władze wprowadziły stan wyjątkowy, Inwestorzy wycofują swoje zaangażowanie w tym kraju, Korekta na surowcach trwa, Prezydencki projekt ustawy emerytalnej jeszcze hojniejszy,

RSS

USA i Arabia Saudyjska utrzymują poziomy produkcji ropy naftowej

08.12.14

Wczoraj wartość indeksu CRB była stabilna ? ten surowcowy agregat zanotował wzrost o symboliczne 0,02% do poziomu 253,08 pkt, Ponownie mocno spadły ceny surowców energetycznych, jednak notowania wielu metali oraz niektórych towarów rolnych ,,,

RSS

Polska prokuratura "wydała" białoruskiego opozycjonistę

15.08.11

Polscy śledczy przekazali białoruskiej prokuraturze informacje dotyczące konta dewizowego Alesia Bielackiego, szefa „Wiasny”, białoruskiej organizacji zajmującej się obroną praw człowieka – dowiedział się „Wprost”. Kilka dni temu Bielacki został zatrzymany przez białoruskie KGB. Grozi mu do siedmiu lat więzienia. – To niewiarygodny skandal – grzmi europoseł Krzysztof Lisek.
fot. PAP

RSS

Rebelianci nie świętują. Rozejm wielkanocny w Donbasie złamany

01.05.16

Rebelianci kilkakrotnie ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich, łamiąc rozejm z okazji prawosławnych świąt Wielkiej Nocy - poinformował sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Putin chce fuzji gazowych gigantów

01.05.10

      Wkrótce może dojść do faktycznego połączenia rosyjskiego Gazpromu i ukraińskiego Naftohazu. Konkretne propozycje padły ze strony premiera Rosji Władimira Putina podczas jego spotkania w Soczi z szefem ukraińskiego rządu Nikołajwm Azarowem. Ukraińska delegacja - jak twierdzą niektóre media - potraktowała tę propozycję jako żart.
      Szef "Gazpromu" Aleksiej Miller poinformował, że konsultacje i rozmowy w tej sprawie rozpoczną się zaraz po majowych uroczystościach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Ministrowie energetyki Rosji i Ukrainy w połowie maja spotkają się w Moskwie z władzami Gazpromu i Naftohazu, aby omówić sprawę połączenia firm.
      Rosyjski Gazprom to największe przedsiębiorstwo w tym kraju i największy przetwórca gazu na świecie. Większa część surowca eksportowanego do Europy przepływa przez terytorium Ukrainy, gdzie monopolistą i właścicielem miejscowego systemu transportu tego surowca jest właśnie Naftohaz.

RSS

Breivik szkolił się na Białorusi. Nazywali go "Wiking"

01.08.11

Anders Behring Breivik szkolił się na Białorusi - informuje internetowe wydanie "Lidovych Novin", "Lidovky.cz". Portal powołuje się na słowa "białoruskiego polityka".

RSS

Globalne pozycjonowanie się Fedu

22.03.16

Wyraźnie bardziej gołębia Rezerwa Federalna, Fed coraz bardziej zorientowany na wydarzenia globalne, Dolar zauważalnie traci na rynku globalnym, w tym również do złotego, Pozostałe pary powiązane z PLN pozostają względnie stabilne,

RSS

Lepsze nastroje przyćmione obawami

29.11.12

Pomimo przypływu optymizmu na fali poniedziałkowego porozumienia w sprawie pomocy finansowej dla Grecji euro nie zdołało trwale przełamać technicznego oporu na poziomie 1,30 USD, Impulsu do wzrostów nie otrzymały też waluty postrzegane, jako bardziej ryzy

RSS

Złoty dopiero się rozkręca

08.12.16

Odbicie eurodolara wytraciło impet przed 1,08, Najbliższe godziny powinny stać pod znakiem oczekiwania na wynik jutrzejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, Spodziewamy się obniżenia prognoz wzrostu, pesymizmu względem ścieżki ,,,

RSS

Rzucali lodem na autostradę, zginął kierowca. Wyroki od 4 do 6 lat

29.10.13

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał trzech nastolatków na kary więzienia.

RSS

Rewizje bez nakazu sądowego. Przygotowania przed wyborami w Turcji?

22.02.14

Na 5 tygodni przed wyborami samorządowymi w Turcji, wyznaczonymi na 30 marca, sąd w Ankarze upoważnił policję do przeprowadzania w pięciomilionowej stolicy kraju, bez nakazu sądowego, rewizji mieszkań, biur i samochodów oraz przeszukiwania przechodniów na ulicy.

RSS

Stopy procentowe w Polsce. Pakiet danych z Japonii

29.12.16

Kolejny wywiad potwierdza, że nie musimy się bać gwałtownych zmian stóp procentowych w najbliższych miesiącach, Rośnie optymizm konsumentów w USA, czy to dobrze? Przekrój danych makro z Japonii

RSS

Mocne wzrosty cen ropy dzięki optymizmowi ministrów państw OPEC

01.12.16

Ceny ropy rosną najmocniej od stycznia, gdyż ministrowie państw członkowskich OPEC są przekonani, że na dzisiejszym szczycie w Wiedniu zostanie zawarte porozumienie o cięciu produkcji, Ropa naftowa zaczęła mocno zyskiwać dziś rano, po tym ,,,

RSS

Dolar czeka na sygnał

15.02.17

Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym minęła w dość spokojnej atmosferze, Widocznym trendem było umocnienie dolara, któremu sygnał do dalszych wzrostów może dać dziś szefowa Rezerwy Federalnej, Janet Yellen

RSS

Obama zaprosił Komorowskiego do Waszyngtonu

22.11.10

Podczas sobotniej rozmowy w Lizbonie prezydent USA Barack Obama zaprosił prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do złożenia wizyty w Waszyngtonie 8 grudnia. Ten termin potwierdził w Lizbonie Komorowski, kilka godzin później Biały Dom wydał oficjalny komunikat.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny