Prokuratura prowadzi śledztwo: Policjant postrzelił więźnia

29.06.10

24-letniego mężczyznę - więźnia, który nie wrócił do zakładu karnego z przepustki - postrzelił funkcjonariusz z Kostrzyna (Wielkopolskie); podczas zatrzymywania więzień rzucił się na policjanta i próbował wyrwać mu broń. Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem.

Nie było ratunku! Suzuki rozleciało się w drobny mak. Silnik zmiażdżył pasażerów. Siła uderzenia była tak potężna, że fotelik nie ochronił dziecka. Koniec - rodzina nie żyje. To tragiczny finał czołowego zderzenia. Na filmie jaki zdobył dziennik.pl zobaczycie co działo się w tej pędzącej trumnie. W Sejmie jak w Hollywood – jedne gwiazdy kroczą po czerwonym dywanie, inne przełykają łzy.
Zarzut zabójstwa usłyszał 44-letni Mirosław F., podejrzany o zastrzelenie Portugalczyka, Pedra F., a następnie spalenie jego zwłok oraz samochodu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w Krakowie. Mężczyzna zeznał, że zabił i spalił ciało ofiary, bo podejrzewał Portugalczyka o romans z żoną.Co było i co będzie, Tak naprawdę piątek już przyniósł trochę publikacji makro, Na przykład mogliśmy się dowiedzieć, że sierpniowe wydatki japońskich gospodarstw domowych spadły o 4,6 proc, w skali rocznej przy prognozie -2,5 proc, ,,, W środę byki na Wall Street miały tylko jedno zadanie ? pokazać, że ostatnia realizacja zysków nie rozpoczyna większej korekty, Mógł im to ułatwić publikowany na dwie godziny przed końcem sesji protokół z ostatniego posiedzenia FOMC ,,, Obkupić się w gotówkę, czy płacić kartą? To dylemat niejednego urlopowicza pakującego właśnie walizki, Wszystko zależy od celu podróży, im bardziej egzotyczny wyjazd, tym korzystniej wypadają transakcje kartą, a mniej atrakcyjnie zakup ,,,

Sporno wolnych miejsc noclegowych czeka na turystów, którzy na długi majowy weekend wybierają się pod Tatry. Wolne miejsca są zarówno w hotelach o wysokim standardzie, jak i w popularnych prywatnych kwaterach.

Z jedną bramką zaliczki pojadą polscy piłkarze na rewanż. Wybierasz się na wakacje? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Właśnie ruszyła 14. edycja kampanii społecznej "Płytka wyobraźnia to kalectwo", która ma przestrzegać przed lekkomyślnymi skokami do wody. Inauguracja kampanii odbyła się w Warszawie.

Zobaczcie, jakie nagrania dla Was wybraliśmy i zdecydujcie, które z nich zasługuje na miano wideo tygodnia. Pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi powinna obejmować wszystkie podmioty, w tym także przedsiębiorców - uważa Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, wiceprezes Eurochambres, komentując przedstawiony do konsultacji projekt rozporządzenia Ministra Finansów. Nie uda nam się odnieść sukcesu, jeśli nie stworzymy prawdziwej Unii zaufania; obawy naszych obywateli muszą być wysłuchane - podkreślili premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej w deklaracji przyjętej we wtorek.Amerykańskie systemy FMS i TAWS zamontowane w polskich rządowych tupolewach nie przeszły wymaganej certyfikacji - pisze "Nasz Dziennik". Zdaniem cytowanego przez gazetę rosyjskiego pilota doświadczalnego, rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy nie mógł wobec tego wydać zgody na wprowadzenie systemów do oprzyrządowania samolotu. Słynny brazylijski piłkarz Ronaldo ogłosił, że po siedmiu latach małżeństwa rozstaje się z Marią Beatriz Antony, matką jego dwojga dzieci. Co drugi Polak chciałby prowadzić własny biznes - wynika z najnowszego sondażu Eurobarometru. To oznacza, że duch przedsiębiorczości jest w Polsce większy niż unijna średnia. O własnej działalności gospodarczej marzy 45 proc. mieszkańców UE.

RSS

Była stacja bazowa i trzy słuchawki: Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154?

22.05.10

Jedną z zagadek śledztwa po katastrofie prezydenckiego tupolewa koło Smoleńska było to, gdzie podziały się telefony satelitarne, które były na pokładzie. Była to stacja bazowa i trzy słuchawki. Już wiadomo, gdzie są słuchawki, ale gdzie jest stacja?

RSS

Media: Izraelski nalot koło Damaszku. Celem mogły być rakiety S-300

08.12.14

Izraelskie wojsko nabrało wody w usta.

RSS

1,2 mln aut Skody z oprogramowaniem fałszującym pomiary

29.09.15

Firma Skoda, należąca do koncernu Volkswagen, poinformowała w poniedziałek, że 1,2 mln aut tej marki na świecie miało instalowane oprogramowanie umożliwiające fałszowanie wyników testów spalin z silników Diesla.

RSS

Premier zaczął się trząść i zasłabł

22.08.16

Lee Hsien Loong w niedzielę zasłabł w czasie wystąpienia podczas narodowego święta Singapuru i został zniesiony z mównicy. Po około godzinie był jednak w stanie wrócić i dokończyć przemówienie, zapewnił również, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Znaczna huśtawka na złotym

08.02.10

Kończący się tydzień generalnie stał pod znakiem kontynuacji aprecjacji waluty amerykańskiej, Jednak wpływ danych makro na taki przebieg notowań był ograniczony, ponieważ nie odbiegały one zbyt mocno od prognoz, Indeksy aktywności gospodarczej generalnie

RSS

Złoty umacnia się do dolara przed decyzją agencji

15.01.17

Po dłuższej fali umocnienia wczoraj doczekaliśmy się w końcu korekty i spadków na amerykańskiej walucie, było to pochodną ruchów na rynku długu, ostatnio obserwujemy wyraźny spadek rentowności, Natomiast dziś o poranku widać lekką ,,,

RSS

Zmiany we władzach LOT

22.09.10

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o rozszerzeniu składu rady nadzorczej z ośmiu do 10 osób - poinformował rzecznik spółki Jacek Balcer. Zmiany zaszły też w składzie zarządu LOT.

RSS

Konto w banku bez opłat dla każdego

08.01.17

Rachunki podstawowe będą oferowane od lutego.

RSS

"Słowacki. Dramaty wszystkie” - Fantazy

29.04.10

Pokaz spektaklu "Fantazy" Juliusza Słowackiego połączony z dyskusją o twórczości romantyka odbył się w TR Warszawa z cyklu "Słowacki. Dramaty wszystkie”. Jest to spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W ramach cyklu poświeconego poszczególnym dramatom Słowackiego widzowie mogą uczestniczyc w przedstawieniu połączonym z wykładem o jego twórczości.
Celem projektu jest próba odznalezienia nowego współczesnego klucza dotwórczości romantycznego wieszcza - tłumaczy kurator projektu Paweł Sztarbowski z Instytutu Teatralnego w Warszawie.
Twórca spektaklu Piotr Cieplak dowodzi, ze Słowacki doskonale nadaje się do słuchania i dlatego zrealizował przedstawienie w konwencji słuchowiska radiowego.
Mecenasem projektu który bedzie realizowany do czerwca tego roku jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy medialni: Polskie Radio „Trójka”, dwutygodnik.com, Miesięcznik "Teatr".

RSS

Powolne pozycjonowanie pod święta

15.12.12

Na rynku głównej pary walutowej czwartkowa sesja przebiegała stabilnie, Kurs EUR/USD po przełamaniu oporu na 1,31 ? poziomu do którego euro dotarło w reakcji na zapowiedzi FOMC uruchomienia nowego programu skupu aktywów, zastępującego ,,,

RSS

Jak wykorzystać 500 dni rządzenia? Gospodarka

01.08.10

Po wyborze Bronisława Komorowskiego na prezydenta PO zadeklarowała, że najbliższe 500 dni, jakie dzieli nas od wyborów parlamentarnych, poświęci na zmienianie państwa. Pozbawiona przeszkody w postaci weta prezydenta wywodzącego się z innego obozu politycznego Platforma deklaruje gotowość do rozpoczęcia wielkich zmian w polskiej polityce. W związku z tym Wprost24 postanowiło zapytać ekspertów, jakie zmiany są najważniejsze i czym w pierwszej kolejności powinno zająć się PO. Prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów, radzi rządowi na czym powinien się skoncentrować jeśli chodzi o kwestie gospodarcze.
Jacek Rostowski i Donald Tusk (fot. WPROST)

RSS

Ławrow ma odtrutkę na wycieki. Publikacja zapisu rozmowy

29.10.14

Szef MSZ Rosji pytany o propozycję rozbioru Ukrainy.

RSS

Śnieg niebezpiecznie obciąża budynki: Dach pękał. Dzieci uciekały z przedszkola

15.01.10

90 dzieci trzeba było ewakuować z przedszkola w miejscowości Koziegłowy koło Poznania. Obciążony warstwą śniegu dach zaczął niepokojąco trzeszczeć. To nie jedyny taki przypadek po ostatnich opadach. W Krakowie runął dach kamienicy. Niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego zawalił się dom.

RSS

Uchodźcy? "Większość to zdrowe byki i chłopy, które uśmiechnięte wyskakują z motorówek"

29.09.15

Mówił w "Kropce nad i" PawełÂ Kukiz.

RSS

Zderzenie tramwaju z osobówką. Trzy osoby ranne

15.02.13

Wypadek we Wrocławiu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny