Zderzenie we Wrocławiu: Wypadek karetki. Dwie osoby zginęły

29.06.10

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku koło Mostu Milenijnego we Wrocławiu. Zderzyły się tam ze sobą karetka pogotowia i samochód osobowy.

Dramatyczną akcję przy ul. Noakowskiego w Warszawie zarejestrował świadek zdarzenia, do którego dotarł reporter tvnwarszawa.pl. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS. Geochemicy doszli do takich wniosków na podstawie analizy najstarszych minerałów ziemskich - cyrkonów.Apel do Szydło i Macierewicza.

Sprawa rozwodowa może ciągnąć się jeszcze przez dekadę. Firma startująca w przetargu organizowanym przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich skierowała doniesienia do ABW i CBA. Twierdzi, że Centrum działające przy resorcie pracy naruszyło prawo. W ciągu kilku dni ma być znany unijny raport o tym, jak wydawane są pieniądze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Nie tylko chrześcijanie, ale też muzułmanie, żydzi i buddyści chcą beatyfikacji Jana Pawła II. Do Watykanu z całego świata napływają listy ze świadectwem łask, otrzymanych dzięki papieżowi-Polakowi.

Waszyngton prowadził sekretną kampanię wywiadowczą, celem której miało być szpiegowanie władz Organizacji Narodów Zjednoczonych, w tym jej sekretarza generalnego, Ban Ki-Muna - pisze brytyjski "The Guardian" po publikacji dokumentów Wikileaks. Szpiegowaniem mieli zajmować się amerykańscy dyplomaci. Eksplozja uszkodziła nad ranem kompleks budynków sądowych w Amsterdamie. Minister bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ivo Opstelten nazwał wybuch zamachem na holenderski wymiar sprawiedliwości.

Dzisiaj poznaliśmy serię odczytów wzrostów PKB z Europy, Polska i Czechy wypadły bardzo dobrze, ale wciąż daleko nam do rewelacyjnego wyniku Rumunii, Inwestorzy dalej wycofują się z chińskich obligacji Na rynku walutowym największym przegranym ostatnich dni jest z pewnością norweska korona, której potężne osłabienie spowodowane jest zarówno spadającymi cenami ropy, jak i wczorajszą zaskakującą decyzją Norges Banku o obniżce stóp ,,, Niesamowita błyskawica.Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:1. Niefrasobliwa postawa defensywy "Niebieskich" i Mateusz Cetnarski z bliska zdobywa honorową bramkę dla gości z Łodzi. Na więcej Widzewa stać już nie było. Posłowie, którzy uzyskali mandat w październikowych wyborach, odebrali w poniedziałek z rąk szefa PKW Stefana Jaworskiego zaświadczenia o wyborze. Jaworski życzył posłom sukcesów w działalności parlamentarnej. Decyzja Fed nie była zaskoczeniem ? stopy procentowe za oceanem poszły w górę, Są już zdecydowanie najwyższe wśród gospodarek rozwiniętych, Fed jednak daje sygnał, że koniec cyklu, również koniunkturalnego, jest już na horyzoncie

RSS

Szczera spowiedź bankiera: Wyciskamy kasę z "muppetów"

15.03.12

Greg Smith, jeden z dyrektorów w amerykańskim banku Goldman Sachs wybrał nietypowy sposób na odejście z firmy. Swoją rezygnację ogłosił dziś w artykule opublikowanym na łamach "New York Timesa". Przy okazji opisał kulisy pracy w firmie i oskarżył, że największy bank inwestycyjny na świecie stał się maszynką do wyciskania pieniędzy z klientów, których potocznie nazywa się "muppetami".

RSS

Pijany kierowca potrącił pijanego pieszego

29.11.12

RSS

Rośnie zainteresowanie Polaków: Oto pierwszy sondaż polityczny po żałobie

22.04.10

Polityka po smoleńskiej katastrofie musi się zmienić – zapewniali politycy w wystąpieniach przy okazji uroczystości żałobnych. W pierwszym po żałobie narodowej sondażu dotyczącym wyborów prezydenckich widać, że ostro traci kandydat, który mógł myśleć, że zwycięstwo ma w kieszeni.

RSS

Sikorski do Kaczyńskiego: Jest życie po porażce

15.09.10

Jarosław Kaczyński powinien się oswoić z myślą, że jest życie po porażce. O tym, kto funkcjonuje w polityce decydują wyborcy, a nie prezes PiS - powiedział w "Kropce nad i" szef MSZ Radosław Sikorski. Skomentował w ten sposób stwierdzenie prezesa PiS, że prezydent Bronisław Komorowski ponosi polityczną i moralną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską i dlatego powinien odejść z polityki.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Złoty wciąż słabnie wobec euro

15.12.15

Złoty jest obecnie najsłabszy wobec euro od stycznia i zawirowań na rynku po decyzjach Szwajcarskiego Banku Narodowego, Nie można winić za tą sytuację tylko strachu przed działaniami nowego rządu, ale patrząc na inne waluty naszego regionu,,,

RSS

Wall Street nadal w ?byczych? nastrojach

22.06.18

W USA rynki finansowe miały już przed sesją wsparcie we wzrastających indeksach w Azji i w Europie (w tej ostatniej nastroje w końcówce zwiędły), Co prawda na froncie Chiny ? USA nic się nie zmieniło, ale najwyraźniej gracze po prostu ,,,

RSS

"Tabela kłamie". Siedem punktów przewagi nie wystarcza Mourinho

15.03.14

Jose Mourinho nie chce dzielić skóry na niedźwiedziu. Portugalczyk uważa, że przewaga jego zespołu w Premier League nie jest wystarczająco dużo, by Chelsea już teraz mogła świętować tytuł. - Wciąż to powtarzam: tabela kłamie - podkreśla "The Special One".

RSS

Wspólna waluta poniżej 1.24

08.11.14

Euro (EUR) spadło z poziomu 1,2533 do niskiego poziomu 1,2364 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wspólna waluta osiągnęła nowe 2-letnie minimum po tym jak Mario Draghi stwierdził, że dodatkowa polityka pieniężna jest brana pod uwagę,

RSS

Podrabiane prosecco zalewa internet. Prosto z Chin

08.09.17

Włoskie ministerstwo rolnictwa kontratakuje.

RSS

Prokurator przesłuchana przez komisję śledczą: Dziwne losy śledztwa ws. porwania Olewnika

15.03.10

Kilkanaście dni prowadziła śledztwo prokurator, która postawiła zarzuty policjantom odpowiedzialnym za zaginięcie akt sprawy Krzysztofa Olewnika. "Szefowie tych policjantów namawiali, bym od tego odstąpiła" - mówiła przed sejmową komisją śledczą.

RSS

Poseł PO na swoim blogu: Palikot przemówił. Zapowiada nową koalicję

15.05.10

Najwyraźniej przestał obowiązywać nieformalny zakaz publicznych wypowiedzi Janusza Palikota. Poseł PO zamieścił dzisiaj obszerny wpis na swoim blogu. Wieszczy, że w razie porażki Bronisława Komorowskiego w wyborach koalicja PO-PSL się rozpadnie i powstanie zupełnie inny układ.

RSS

Waluty: Rynek pracy znów w odwrocie?

29.01.11

Dane makroekonomiczne z USA opublikowane w dniu wczorajszym negatywnie zaskoczyły inwestorów, Wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu było więcej, a zamówień na dobra trwałego użytku w grudniu mniej niż się spodziewano,

RSS

Seksafera na basenie. Zaczęło się od plotek, skończyło kontrolą sanepidu

01.05.16

Po niecodziennym wystąpieniu jednej z radnych Nowego Targu. ("Fakty" TVN)

RSS

Zagrożenie groźniejsze od Korei Północnej? Ostrzeżenie wizjonera

15.08.17

Elon Musk, miliarder i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla o sztucznej inteligencji.

RSS

Obama w Warszawie

29.05.11

W piątek wieczorem, po zakończeniu roboczego obiadu z przywódcami Europy Środkowej, prezydent USA Barack Obama opuścił Pałac Prezydencki i udał się do hotelu Marriott, gdzie zatrzymał się podczas pobytu w Warszawie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny