Tylko 4-6 proc. przewagi? PO zaostrza kampanię

29.06.10

W sztabach PO i PiS stan najwyższej mobilizacji. Według tajnych, zamawianych przez obie partie sondaży, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna", Komorowski ma od 4 do 6 proc. przewagi nad Kaczyńskim.

Sprawa okoliczności śmierci i politycznych kulis śmierci byłej posłanki Barbary Blidy nie zostanie nigdy wyjaśniona. Konstatuję to ze smutkiem i stwierdzam, że winne jest temu ułomne państwo polskie, instytucje wymiaru sprawiedliwości i aparatu ścigania, ale przede wszystkim ci, którym powinno na wyjaśnieniu tej sprawy zależeć najbardziej - czyli politykom lewej strony sceny politycznej, z której wywodziła się Blida. W nocy w całej Polsce spodziewamy się gęstych mgieł. Porozumienie Arabii Saudyjskiej z Rosją pcha ceny ropy naftowej w górę, Kampania prezydencka w USA bez wyraźnego faworyta, Złoty rośnie, ale wciąż widać strach przed publikacją Ratingu przez Moody?sWidoki niczym z "Gwiezdnych Wojen" nie tylko w kinie. Wszystko za sprawą mgły, która zmieniła Dubaj w niezwykłą krainę. Zjawisko możemy obserwować niezwykle rzadko: w marcu i we wrześniu podczas zmian pór roku. Gol Jesse Lingarda w drugiej części dogrywki dał Manchesterowi United wygraną w finale Pucharu Anglii przeciwko Crystal Palace. To pierwsze i być może ostatnie trofeum wywalczone z Czerwonymi Diabłami przez Louisa van Gaala. Wczorajsza bardzo udana sesja narobiła apetytów wobec dzisiejszych notowań, ale mieszane dane z USA nie umożliwiły na większe wzrosty, Co prawda GPW wciąż prezentuje lepszą kondycję od otoczenia, ale przy utrzymujących się skromnych ,,,

Jeśli Barca chce po drugiej, czyli w zasadzie pierwszej kolejce Primera Division, być samodzielnym liderem, musi w poniedziałek strzelić siedem bramek. To efekt popisu Realu Madryt w Saragossie. M.in. hat-tricka ustrzelił Cristiano Ronaldo.

Hiszpańska policja aresztowała w niedzielę w Walencji, Alicante i eksklawie hiszpańskiej Ceuta w Maroku siedem osób podejrzanych o związki z organizacjami dżihadystycznymi Al-Kaida i tzw. Państwo Islamskie (IS).       Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wzmocnił prawo Amerykanów do posiadania broni. Stosunkiem głosów 5-4 sędziowie uznali, że władze lokalne nie mają prawa wprowadzać w tej sferze zbyt dużych restrykcji.
      Sąd Najwyższy rozpatrywał przepisy wprowadzone w Chicago i na przedmieściach tego miasta, gdzie zakaz posiadania pistoletów obowiązuje od 30 lat. Legalność tego zakazu zaskarżyła grupa mieszkańców miasta twierdząc, że jest on zbyt restrykcyjny. Większość sędziów podzieliła ich zdanie uznając, że konstytucja  USA gwarantuje każdemu obywatelowi prawo do posiadania broni.
      Czwórka bardziej liberalnych sędziów nie zgodziła się z taką interpretacją. Ich zdaniem władze lokalne powinny mieć możliwość wprowadzania ograniczeń prawa dotyczącego broni, włącznie z zakazem jej posiadania.
      Decyzja Sądu Najwyższego oznacza, że od tej chwili żadne władze ani federalne, ani stanowe, ani lokalne nie będą mogły zakazać posiadania broni.
      Kwestią otwartą pozostaje jednak, jak daleko mogą iść regulacje dotyczące sprzedaży, rejestracji i przetrzymywania różnych rodzajów uzbrojenia.


Relacja "Wybory Europy" w tvn24.pl Spółka sprzedała należność, która była przychodem podatkowym (netto), za cenę niższą niż jej wartość nominalna. Jak ustalić stratę na tej sprzedaży (czy uwzględniać VAT)? Ponad 100 ludzi zginęło w piątek, gdy wybuchła panika wśród wiernych powracających z festiwalu religijnego w hinduistycznej świątyni w stanie Kerala na południu Indii - informuje policja. Dziennik "Times of India" jest bardziej ostrożny i pisze o co najmniej 60 ofiarach.Amerykanka Chloe Kim została pierwszą kobietą, która otrzymała w zawodach Pucharu Świata w halfpipie maksymalną notę 100 punktów. Marszałek Sejmu w "Faktach po Faktach". Pigułka antykoncepcyjna spowodowała w ostatnich latach we Francji co najmniej cztery zgony - wynika z raportu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków.

RSS

Lechia u siebie nie potrafi. Horror dla mistrzów Polski

22.10.12

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali ze Śląskiem Wrocław 2:3 (1:0).

RSS

"Największy ból był taki, że myśmy o tej sumie już wiedzieli od 4 dni"

08.03.17

Jurek Owsiak w "Faktach po Faktach".

RSS

Oto najczęściej nielegalnie ściągany serial roku

29.12.12

Fani "Gry o tron" pobili niechlubny rekord. Polska znalazła się wśród największych piratów.

RSS

Kryzys dotknie nawet atomowe kolosy US Navy?

08.10.11

Kryzys budżetowy w USA do niedawna oszczędzał wielkie atomowe lotniskowce, które są jednym z filarów dominującej pozycji sił zbrojnych tego kraju. Jednak szukający miliardów dolarów oszczędności Pentagon prawdopodobnie wycofa ze służby USS George Washington, gdy ten osiągnie połowę swojego zaplanowanego "żywota" w 2016 roku.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Ojciec uczy dzieci inwestowania. Ten wpis podbił internet

22.06.16

1 dolar tygodniowo i cztery opcje ulokowania kieszonkowego. Post o tym, jak kilkulatek dysponuje swoim niewielkimi funduszami stał się hitem internetu.

RSS

We wtorek maksimum aktywności roju meteorów

22.04.14

Nawet kilkanaście Lirydów na godzinę.

RSS

Wpływowy demokrata przeciwny Iran Deal

08.08.15

Wpływowy członek Partii Demokratycznej, senator Chuck Schumer, oświadczył, że wbrew stanowisku prezydenta Baracka Obamy zamierza głosować we wrześniu przeciw porozumieniu nuklearnemu z Iranem, wynegocjowanemu przez sześć państw, w tym USA.

RSS

Łosoś Frankensteina

15.10.10

Będzie tani jak kurczak i powszechny jak hamburger. Wkrótce na rynku USA pojawi się genetycznie zmodyfikowany łosoś z oceanicznych hodowli. I to nie koniec – za kilka lat już nie zjemy ryby złowionej po prostu w morzu.

RSS

Drugi dzień odbicia

01.07.16

Wall Street w środę musiała zadecydować, czy mocne zakończenie sesji we wtorek to było tylko zamykanie krótkich pozycji (realizacja zysków), czy może coś więcej, Pomagało amerykańskim bykom zachowanie giełd europejskich, gdzie indeksy ,,,

RSS

Niemcy - silny wiatr paraliżuje kraj

01.03.10

Zablokowane autostrady, połamane drzewa, kilkadziesiąt odwołanych lotów i zakłócony ruch pociągów. To skutki niżu Xynthia, który dotarł nad Niemcy.
Wiatr wieje z prędkością 110 kilometrów na godzinę. W kilku landach: Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Nadrenii-Westfalii sytuacja jest poważna. Zginęły dwie osoby przygniecione przez drzewo.
Powalone przez nawałnice drzewa zablokowały tory, odwołano wiele pociągów. Na lotnisku we Frankfurcie nad Menem z powodu silnego wiatru odwołano ponad dwadzieścia lotów.
To sytuacja, która nie zdarza się co roku - twierdzą niemieckie służby meteorologiczne. Ostrzegają, że nadchodząca noc będzie jeszcze gorsza. Orkan może wiać z prędkością 130 kilometrów na godzinę. Władze najbardziej dotkniętych landów doradzają, by nie wyruszać z domu samochodem, o ile nie jest to absolutnie konieczne..

RSS

DM BOŚ: Minutki ECB ucinają na jakiś czas rynkowe spekulacje nt. redukcji skali QE

08.10.16

Opublikowane dzisiaj zapiski z wrześniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego pokazały, że członkowie tego gremium wciąż są zgodni, co do tego, że nie widać sygnałów mogących prowadzić do wyraźniejszego odbicia inflacji i tym ,,,

RSS

Powakacyjne rozmowy podatkowe

08.01.10

Pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu mogą zdominować sprawy podatkowe. Zaplanowano na nim pierwsze czytania kilkunastu projektów zmian w ustawach podatkowych, przygotowanych zarówno przez rząd jak i sejmową komisję "Przyjazne Państwo".

RSS

Frank przyciąga coraz większą uwagę

22.12.10

Do blisko 3,17 zł rośnie dziś kurs franka szwajcarskiego, Jeszcze w początkach listopada płacono za niego 2,86 zł, Dzisiejszy poziom jest najwyższy od marca 2009 r, (licząc po cenach osiąganych w ciągu dnia podobne poziomy mieliśmy jeszcze u progu,,,

RSS

Rosyjscy chodziarze wyplenieni przez EPO

29.08.15

Rosyjski chodziarz Aleksander Jargunkin nie wystartuje w trwających w Pekinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Rosyjska Agencja Antydopingowo (RUSADA) poinformowała, że 33-letni zawodnik miał pozytywny wynik testu na obecność zabronionej substancji.

RSS

Komisja śledcza przesłuchała szefa PiS: Kaczyński zeznawał. Było sporo śmiechu

08.02.10

O co szefa PiS pytała hazardowa komisja śledcza? Może o ustawę hazardową? Nie do końca. Jarosław Kaczyński opowiadał o grze w golfa, wyznał, które nazwiska trudno mu zapamiętać, zdradził, co według niego jest grzeszną przyjemnością, a nawet zapraszał jednego z posłów do PiS.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny