Wystrzegajmy się niebezpiecznych "wynalazków": Zmarł po zażyciu dopalacza

22.06.10

21-letni mężczyzna z Krakowa zmarł po zażyciu 10 tabletek dopalacza Amphibia. Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo, donosi "Dziennik Polski". I pomyśleć, że dopalacz Amphibia ma w założeniu poprawiać humor.

"Piloci kozakowali, lądowali wbrew rozsądkowi, nie chcąc się narażać ważnym pasażerom" - ujawnia nam osoba znająca zapisy czarnych skrzynek. Nagrania są już w Polsce. Rosjanie przekazali je szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi. Pytanie brzmi: jakie tajemnice kryją jeszcze te skrzynki? Polski turysta, którego przysypała lawina we włoskich Dolomitach niedaleko granicy szwajcarskiej, zmarł po przewiezieniu do szpitala - podała niedzielna prasa włoska. Rankiem pisaliśmy, że odbicie notowań eurodolara od poziomu 1,08 ? to być może wstęp do wyższych notowań, zaś popołudnie powinno nam pokazać, czy wykres przebije 1,09, W istocie to się właśnie dzieje ? dzisiejsze szczyty z ostatnich ,,,W dniu wyborów prezydenckich czeka nas jeszcze jedno ważne wydarzenie. 4 lipca pieniądze dla powodzian zbierać będzie WOŚP Jurka Owsiaka. Czy to przypadek? W rozmowie z "DGP" szef Orkiestry zdradza co zrobi, gdyby któryś z kandydatów chciał tego dnia włączyć się w akcję WOŚP. W Katyniu zamordowaną tylko jedną kobietę. To pilotka Janina Lewandowska. Jej czaszka pochowana została na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce. Dla pielgrzymów przybywających do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II redakcja watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" przygotowała jego specjalne, 100-stronicowe wydanie w siedmiu językach, także po polsku.

1,30 poza zasięgiem sprzedających Pierwsze godziny handlu na eurodolarze w nowym tygodniu należały do strony podażowej, Inwestorzy z Azji kontynuowali trend zapoczątkowany w jeszcze w zeszły piątek poprzez co kurs EUR/USD obniżył się,

Wiadomo, że przetrwa upadek z orbity i kąpiel z rekinami. Czy jednak GoPro poradzi sobie na giełdzie? To pytanie zadają sobie inwestorzy. Na debiucie było nieźle. Wokalistka udzieliła wywiadu i znów jest o niej głośno.

Ministrowie państw UE nie zdołali w poniedziałek wypracować porozumienia w sprawie przepisów, które miałyby zapewnić lepszą równowagę płci w radach nadzorczych dużych spółek notowanych na giełdzie. Polska była wśród państw przeciwnych dyrektywie. Starszy syn prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, Ołeksandr, podwoił w ciągu roku swą fortunę, która obecnie wynosi niemal 200 mln dolarów - wynika z ratingu najbogatszych ludzi na Ukrainie, opublikowanego w ukraińskim magazynie "Fokus". "Nieszczęście nas zbliżyło" - pisze "Wriemia Nowostiej". "Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim" - wtóruje "Niezawisimaja Gazieta". Rosyjskie media szeroko opisują Polskę po katastrofie koło Smoleńska.Geografia to trudna nauka. Janusz Palikot, którego kariera jeszcze rok temu wydawała się skończona, może odgrywać ważną rolę po niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce - pisze dzisiaj dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Niemiecka gazeta nazywa polityka "polskim klaunem". II tura wyborów na prezydenta Wałbrzycha jest nieważna, tym samym wygasa mandat prezydenta Piotra Kruczkowskiego - zdecydował w piątek sąd w Świdnicy. Sąd unieważnił ponadto wybory do Rady Miasta w okręgu nr 5 i wygasił mandat m.in. Stefanosowi Ewangielu.

RSS

Wypadek w Zabrzu: Ratownicy coraz bliżej zasypanych górników

15.04.10

Około 10 metrów zasypanego chodnika przebyli w nocy ratownicy, spieszący z pomocą sześciu górnikom zasypanym górnikom. Rano mieli jeszcze do nich zaledwie półtora metra. Cały czas utrzymują kontakt z zasypanymi. Wypadek wydarzył się w prywatnej kopalni w Zabrzu.

RSS

Sam przestaw sobie kasę

01.01.11

Podatnicy nie powinni mieć problemu z przestawieniem kas na nowe stawki VAT. Mogą to zrobić sami, bez potrzeby korzystania z pomocy profesjonalistów - uważa wiceminister finansów Maciej Grabowski.

RSS

Weszła prosto pod tramwaj. Wstrząsające wideo

29.04.16

"Szczęście, że żyje".

RSS

RPP zachowuje status quo

08.10.17

Rynki pozostają w fazie wyczekiwania na impuls, który mógłby stać się motorem do silniejszego ruchu kierunkowego, Gro uwagi poświęcone będzie dzisiaj notatkom z posiedzenie Europejskiego Banku centralnego, Oczekuje się, wspomniana ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Granica dyskusji

22.10.10

Zabójstwo Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, najprawdopodobniej było dziełem psychopaty. Niezależnie od tego, czy biegli zdiagnozują u Ryszarda C. chorobę psychiczną, zbrodnia ta miała charakter polityczny, o czym świadczą wykrzykiwane przez zabójcę w amoku słowa nienawiści pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości i prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego.

RSS

BM BPH - raport rynek akcji

01.09.16

Kosmetyczne zmiany wartości głównych indeksów na GPW rozpoczęły wtorkową sesję, WIG20 stracił 0,05% (1 776 pkt), a indeks szerokiego rynku WIG zwyżkował o 0,03% do poziomu 47 442 pkt, W pierwszych kwadransach handlu na parkiecie przy ,,,

RSS

Otrzeźwienie po emocjonalnych reakcjach

22.07.14

Rynek surowców cały czas pozostaje pod wpływem wydarzeń wokół Ukrainy, gdzie inwestorzy próbują szacować premię za ryzyko jaką należy wbudować w ceny złota i ropy, Tradycyjnie bezpieczna przystań wciąż jest preferowana, gdzie ,,,

RSS

Holender do więzienia za znieważenie króla. Prawo z XIX wieku

15.07.16

Został skazany na 30 dni więzienia.

RSS

Dlaczego CBA zainteresowało się Sobiesiakiem: Jak kłótnia braci ujawniła aferę hazardową

29.06.10

To sądowy konflikt między przyrodnimi braćmi dał CBA i prokuraturze powody do wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Najwyższym. A w rezultacie - do afery hazardowej. "DGP" ujawnia kulisy tajnej operacji "Yeti", w której pojawiają się nazwiska Ryszarda Sobiesiaka i jego brata.

RSS

Zobacz, jak ośmiornica wysiadywała jaja. Zajęło jej to cztery i pół roku

01.08.14

To gatunek Graneledone boreopacifica. Żadne ze zwierząt znanych człowiekowi nie wysiaduje tak długo jaj.

RSS

Spokojny finał świątecznego wyciszenia

05.01.14

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła piąty z rzędu dzień z niskim obrotem, Praktyczne przez cały dzień średnia godzinowa oscylowała w pobliżu znanych z poprzednich czterech dni 30 mln i w finale licznik WIG20 ,,,

RSS

Nie, Grecja nie "potrzebuje" redukcji zadłużenia

01.02.15

Wszystkie, tak częste ostatnio, doniesienia z Grecji koncentrują się na wysokim zadłużeniu tego nieszczęsnego kraju, wynoszącym ok, 175% PKB, Najczęściej podawane rozwiązanie tego problemu to decyzja o uznaniu długu za niespłacalny,

RSS

Piwna bitwa w Monachium. "Lewy" uciekł Guardioli

15.05.16

Bayern świętuje mistrzostwo Niemiec.

RSS

Trudna sytuacja w Bogatyni

08.08.10

        MSWiA potwierdza , że w zalanej Bogatyni zawaliło się kilka budynków. Wcześniej policja potwierdziła, że jest jedna ofiara śmiertelna powodzi. 
         Wezbrana rzeka Miedzianka zalała dużą część  Bogatyni. Strażacy pomagają mieszkańcom w ewakuacji.  W Bogatyni rzeka załała i podtopiła wiele budynków gospodarczych, gospodarstw domowych, piwnic i dróg. Wezbrana Miedzianka zerwała most. Natomiast powoli stabilizuje się sytuacja w powiatach: jeleniogórskim i wałbrzyskim - informuje MSWiA.
           Z kolei rzeka Czerwona Woda zagraża miejscowościom Radzimów i Sulików w powiecie zgorzeleckim. Jest niebezpieczeństwo przerwania wałów na odcinku 40 metrów w rejonie miejscowości Sieniawka. Podtopione są wsie: Markocice, Porajów, Opolno, Kopaczów. W powiecie lwóweckim w miejscowości Lwówek Śląski podtopionych jest kilka budynków oraz piwnic. Zalana została droga krajowa nr 297, która jest nieprzejezdna.
          W powiecie jaworskim w miejscowości Jawor woda przelała się ze studzienek kanalizacyjnych, podtapiając kilkadziesiąt domów i sklepów.  Podtopione są także Kamienna Góra oraz Rędziny, Wieściszowice, Sędzisław i Marciszów. Wylały potoki Zimna Woda i Sierniawa.  W powiecie lubańskim zalana jest miejscowość Leśna i trwa ewakuacja pojedynczych osób.
            Część dróg krajowych w województwie dolnośląskim jest zamknięta. Niedostępne są m.in. drogi krajowe nr 3 i nr 30. Występują liczne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na terenie województwa. Policyjne służby drogowe kierują ruchem komunikacyjnym. W wielu miejscach wprowadzono ruch wahadłowy.
            W akcji ratunkowej oprócz 21 zastępów straży pożarnej, bierze udział 40 żołnierzy z jednostki w Bolesławcu, pomagają także specjalistyczne jednostki straży pożarnej z Niemiec.

RSS

Włoscy pizzerzy chcą wprowadzenia licencji na pieczenie pizzy. "To sztuka"

22.07.15

Włoskie Stowarzyszenie Producentów Pizzy poinformowało, że zamierza zabiegać o wydanie europejskiej licencji dla wytwórców pizzy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny