PKW: Oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów

22.06.10

W wyborach prezydenckich Bronisław Komorowski uzyskał 41,54 proc., a Jarosław Kaczyński 36,46 proc. - to oficjalne wyniki głosowania podane przez PKW.

Zaplanowanie potencjalnie najważniejszego raportu w miesiącu w dniu, kiedy znacząca liczba rynków finansowych nie działa, może wydawać się pewną niezręcznością, Jednak wiele wskazuje na to, iż fakt ten będzie nieco złagodzony neutralną wymową raportu z am Korekta na amerykańskiej giełdzie, Czy to już zapowiedź zmiany trendu? Dobre dane z USA z gorzkim akcentem produkcji przemysłowej, Zatrudnienie w górę, wynagrodzenia,,, Nie spodobało się zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla komercyjnej produkcji filmowej.Gdyby o wynikach wyborów prezydenckich w Polsce decydowały tylko głosy amerykańskiej Polonii, wygrałby Jarosław Kaczyński, i to już w pierwszej turze. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w głosowaniu za Oceanem dosłownie zdeklasował rywali. Zdobył kilkakrotnie więcej głosów niż marszałek Sejmu. Euro (EUR) osiągnęło niższe wartości podczas sesji azjatyckiej i obecnie notowane jest blisko poziomu 1,3822 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wszystko wskazuje na to, że ten tydzień może być bardzo zmienny, ponieważ spotkanie ,,, Nastroje na GPW zmieniły się od wczorajszego popołudnia do dzisiejszego poranka o 180 stopni, a ceny akcji stopniowo rosły od początku do końca notowań, częściowo negując wczorajszą słabość,

Zamknięta została lista ubiegających się o urząd Prezydenta RP. Jarosław Kaczyński jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, a szefową jego kampanii będzie Joanna Kluzik-Rostkowska, chyba najbardziej liberalny polityk tej partii. Czy to oznacza, że będziemy mieli nowy, kolejny zwrot w polityce PiS i samego Kaczyńskiego? Nic podobnego. Wystarczy przeczytać oświadczenie, jakie Kaczyński umieścił na stronie partii, aby upewnić się, że linia polityczna pozostaje bez zmian, a kampania będzie opierała się o schemat odwołujący się do pamięci o bracie, Lechu Kaczyńskim.

Szef kontrolerów lotniska Siewiernyj zniknął - pisze "Fakt". Gazeta dotarła do osoby, która tuż po katastrofie widziała pod wieżą kontrolną "człowieka w mundurze". "Wybiegł i zabrał tego kontrolera" - wyznał informator. Wcześniej kontroler miał krzyczeć: "Co ze mną będzie?! Boże, będę mieć kłopoty". Wielka woda sieje spustoszenie na drogach! Wdziera się do garaży, na parkingi i zatapia samochody. Czy zalane auto jest do uratowania? Kto zapłaci za naprawę? Co zrobić, by odzyskać pieniądze? Jak wygląda likwidacja szkody? Rozwiązanie problemu zdradza ekspert z firmy ubezpieczeniowej.

Były metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski ujawnił, że przed trzema tygodniami zaapelował w liście do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zwrócenie się do obrońców krzyża, aby ci "uszanowali jego świętość" i zaprzestali protestu. "Odłączono przepompownię i część bloków na osiedlu została zalana ściekami". Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Sejmu i wziął udział w posiedzeniu rozszerzonego prezydium parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej.Po kilku dniach solidnych wzrostów, pod koniec tygodnia złoty lekko się osłabia wobec najważniejszych walut, Ekonomiści podkreślają, że w tej chwili trudno prognozować, czy polska waluta znów się będzie umacniała, bo to zależy od sytuacji na rynkach międz Mężczyzna, który jechał wozem, wypadł z niego i prawdopodobnie uderzył głową w murek. Eurodolar nie dokonał przełomu, Mamy oczywiście 1,2270-75, co oznacza, że notowania odbiły się od 1,22 ? ale to nadal nie oznacza wyjścia poza granice obowiązujące w tym tygodniu

RSS

Przypiął łańcuchem grafficiarza. Nie będzie kary dla tramwajarza

08.09.17

Władze Tramwajów Warszawskich zapewniają, że skończy się na rozmowie dyscyplinującej.

RSS

Francja mistrzem Europy w piłce ręcznej

01.02.10

Reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo Europy w piłce ręcznej mężczyzn. "Trójkolorowi" pokonali w finalowym meczu Chorwatów 25:21.
Chorwatom nie udało się wziąć rewanżu za ubiegłoroczne mistrzostwa świata, kiedy w finale takze ulegli Francuzom. Podopieczni Claude'a Onesty znów okazali się lepsi, zdobywając trzecie trofeum z rzędu - po mistrzostwie olimpijskim i mistrzostwie świata.
Po pierwszej, wyrównanej połowie, w wiedeńskiej Stadthalle był remis 12:12. Początek drugiej połowy należał do Francuzów, którzy szybko odskoczyli rywalom na cztery bramki. Chorwaci pieczołowicie odrabiali straty, na kwadrans przed końcem meczu zostały im jeszcze dwa gole (16:18). "Trójkolorowi" wytrzymali jednak napór rywali, i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.
W zespole Francji najskuteczniejszy był Nikola Karabatic, który zdobył 6 bramek. W ekipie Chorwacji 7 goli strzelił Vedran Zrnić.
Brązowe medale z wiednia przywioza piłkarze ręczni Islandii, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali dziś Polaków 29:26.

RSS

Śledztwo ws. prywatyzacji kolejki na Kasprowy

29.08.13

Zawiadomienie ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji złożyli parlamentarzyści Solidarnej Polski.

RSS

Polacy mają małą wiedzę ekonomiczną

22.01.10

       Poziom wiedzy ekonomicznej Polaków jest wciąż niski. Ale kryzys spowodował, że bardziej świadomie gospodarujemy portfelem. Do takich wniosków doszli uczestnicy konferencji "Edukacja ekonomiczna przeciw kryzysowi". W spotkaniu uczestniczyli Prezes NBP, bankowcy, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, oraz naukowcy.
       Prezes NBP Sławomir Skrzypek podkreślił, że to właśnie niski poziom wiedzy ekonomicznej przyczynił się do obecnego kryzysu. Jak dodał - świadomość ekonomiczna Polaków wciąż pozostawia dużo do życzenia. Ponad połowa Polaków nie posiada konta w bankach - zaznaczył prezes NBP.
       Kryzys paradoksalnie przyczynił się też do większego zainteresowania ekonomią. Takiego zdania jest ekonomista prof. Krzysztof Opolski. Jak podkreśla - kryzys nauczył nas szacowania ryzyka finansowego. Ludzie zrozumieli, że proste odkładanie pieniędzy może być ryzykowne. W związku z tym lepiej jest trochę odłożyć, część zainwestować, część włożyć na giełdę. Ludzie nauczyli się myśleć portfelem - dodał ekonomista.
       Marcin Gomoła - przewodniczący, działającej przy Giełdzie, Rady Ładu Informacyjnego, podkreślił że dużą rolę w edukacji ekonomicznej i stabilności rynków odgrywają media. Jego zdaniem potrzebna jest budowa zaufania społecznego dla medialnej informacji ekonomicznej. Zdaniem Marcina Gomoli zaufanie to zostało zniszczone poprzez reklamy i nierzetelne informacje, często manipulujące rynkiem. Media powinny odgrywać większą rolę w ograniczaniu zjawiska owczego pędu na giełdzie.- dodał Marcin Gomola.
       Wartość nakładów NBP na edukację ekonomiczną wyniosła w roku 2009
blisko 29 milionów złotych. W 2010 NBP planuje przeznaczyć na edukację ekonomiczną 34 mln zł. Fundusze przeznaczone są na stypendia, programy naukowe, szkolenia, czy dodatki ekonomiczne do prasy. NBP realizuje również wspólnie z Polskim Radiem "ABC finansów domowych".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dwieście medali, a Mucha zabrała finansowanie, bo to "hobby"

01.02.13

Psie zaprzęgi to jedna z dyscyplin, które najbardziej straciły na reformie.

RSS

Ruszył Wolves Summit

15.04.15

Za nami pierwszy dzień panelu Wolves Summit, w czasie którego pierwszy raz nad polskim morzem spotkali się przedstawiciele świata start-upów i inwestorów, którzy poszukują możliwości zainwestowania w innowacyjne projekty i rozwiązania biznesowe. Partnerem wydarzenia jest TVN Ventures.

RSS

Kłopoty Polaków na Słowacji. Polskie MSZ "monitoruje" sytuację

01.02.13

Reakcja na planowane przez Słowację obcięcie dotacji dla mniejszości polskiej.

RSS

Microsoft przegrywa w sądzie. Rząd USA będzie miał dostęp do naszych e-maili?

01.08.14

Microsoft musi przekazywać amerykańskim władzom informacje o kontach e-mail przechowywane na serwerach w Irlandii - tak zdecydował amerykański sąd. Wyrok budzi olbrzymie zaniepokojenie największych firm technologicznych.

RSS

Policzyli samochody na warszawskich mostach

29.12.16

RSS

EUR/USD - dolar przed umocnieniem

29.12.15

Poniedziałkowy handel był płytki ze względu na specyficzny okres, a także absencję inwestorów z Londynu, Jeżeli wskazówką dla notowań euro miałyby być giełdowe parkiety, to powinno ono nieco drożeć i tak też się stało,

RSS

Zmienność wzrosła

15.10.18

Obserwowany w ostatnich dniach spadek apetytu na ryzyko przyczynił się do wzrostu zmienności na rynkach, Najlepiej obrazuje tę kwestie indeks VIX, który jeszcze w zeszłym tygodniu znajdował się na niskich poziomach cenowych, trochę powyżej ,,,

RSS

"Washington Post": Obama wesprze tajny plan pomocy dla syryjskich powstańców

29.03.14

Prezydent USA Barack Obama jest gotów rozszerzyć program tajnej pomocy dla syryjskiej opozycji w ramach planu, który omawia obecnie z sojusznikami na Bliskim Wschodzie - napisał "Washington Post".

RSS

Optymistyczne dane o polskim PKB

01.03.15

Wyniki polskiej gospodarki są w obecnych warunkach więcej niż zadowalające, I to zarówno jeżeli chodzi o dynamikę wzrostu gospodarczego, jak i o jego strukturę, A będzie jeszcze lepiej,

RSS

Popyt odzyskał kontrolę

29.05.17

Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżką WIG20 o 1,4 procent przy 806 mln złotych obrotu, Już na starcie indeks największych spółek posilił się dobrą atmosferą na rynkach wschodzących ,,,

RSS

Koniec kwietnia lecz nie kryzysu

01.05.10

Ten tydzień był również pomyślny dla złota, którego cena sięgnęła dziś poziomu 1180 dolarów za uncję, Silnej pozycji złota sprzyja niepewna sytuacja w gospodarce światowej, Dużo mówi się, że grozi druga fala kryzysu, Coraz większe problemy ma Europa, szcz

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny