Sprawę bada Komisja ds. Bezpieczeństwa Lotów: Rządowy samolot lądował... bez kontrolerów

15.06.10

Jest godzina 7:59. Na lotnisku w Bydgoszczy ląduje rządowy samolot Jak-40, który przyleciał po ministra Radosława Sikorskiego. Wszystko przebiegło bez problemów. Ale sprawę bada Komisja ds. Bezpieczeństwa Lotów. A to dlatego, że w czasie lądowania na lotnisku... nie było kontrolerów.

Sędzia Waldemar Żurek z Krajowej Rady Sądownictwa i mecenas Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach". Francuskie Ministerstwo Budżetu ogłosiło plany całkowitej likwidacji specjalnej jednostki administracji podatkowej, odpowiedzialnej za rozpatrywanie pytań i odwołań indywidualnych podatników, Plany likwidacji specjalnej jednostki administracji podatkowej Niektórzy sugerują, że spadki eurodolara po wygranej Trumpa to przejaw tego, że rynek pozytywnie ocenia jego wolnorynkowy program fiskalno-ekonomiczny, Stąd też miałaby się umacniać wiara w przyszłą siłę amerykańskiej gospodarki oraz w ,,,Piłkarski świat ciągle nie może się nadziwić. Policjant Todd Frazier został zaatakowany przez trzech bandytów. Piątkowy handel nie przyniósł większych zmian w notowaniach EUR/PLN względem poziomów z rana #8211; po południu kurs utrzymywał się wokół 3,89 zł, Z kolei nieznacznie, bo do poziomu 2,83 zł potaniał dolar, To wynik przesunięć na rynku EUR/USD, W ,,,Prognoza pogody na niedzielę. Spółka San Leon, która prowadzi poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu, rezygnuje z inwestycji w Turcji na rzecz zintensyfikowania poszukiwań surowca w Polsce - podała w poniedziałek w komunikacie.

"Nasi wrogowie nie są w Moskwie...". Pod koniec kwietnia na pomniku Polsko-Rosyjskiego Braterstwa Broni w Oleśnicy pojawił się napis: "Za Kaczyńskiego - śmierć Ruskim". Na głowę rosyjskiego żołnierza włożono śmietnik, zaś w rękę polskiego żołnierza wetknięto biało-czerwoną flagę. Trzech wandali podejrzanych o dewastację pomnika złapała już policja. Przy okazji delegalizacji e-hazardu rząd chce znowu przepchnąć projekt wprowadzający Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych, czyli blokadę stron internetowych zawierających nielegalne treści. Eksperci są pewni: to metoda na coraz większe ograniczanie wolności słowa w sieci.Początek tygodnia został zdominowany przez wiadomości napływające znad Jeziora Genewskiego, gdzie trwają rozmowy szefów dyplomacji Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Rosji i Chin w sprawie programu nuklearnego Iranu, W poniedziałek złoty odreagował wobec euro, jednak osłabł wobec dolara - ocenili analitycy. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,41 zł, dolar 4,11 zł, frank szwajcarski 4,12 zł, a funt 5,13 zł. Na pierwszych sesjach nowego roku dopięto celu i nakładem niemałego kapitału wydźwignięto ceny akcji na pułapy najwyższe od późnego lata 2008 r, Tym samym wymazano całą falę bessy spowodowaną nasileniem kryzysu i krachem banku Lehmann Brothers, Po ,,,

RSS

Będą polityczne starcia przed II turą?: PiS i PO chcą debat. W różnych terminach

22.06.10

Najpierw PO ogłosiła, że zamierza zaprosić kandydata PiS na dwie debaty z Bronisławem Komorowskim. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie pozostała dłużna - również chciałaby politycznej dyskusji z kandydatem PO. W czym więc problem? Otóż obie strony proponują inne terminy. Czeka nas wysyp przedwyborczych debat?

RSS

Matka Ewa od ładnej pracy

22.09.14

"Wie pan, ja jestem kobietą" - powiedziała Kopacz. I wystarczyło by z "żelaznej" stała się "emocjonalną". A z "damy" - "mamą".

RSS

Kierowca z bmw oskarża mężczyznę, którego pobił. Obaj z zarzutami

15.01.14

Zaatakowany miał wcześniej uszkodzić zderzak bmw.

RSS

Niemowlę pogryzione przez amstafa dziadków

15.05.12

8-miesięczne dziecko w woj. warmińsko-mazurskim zostało pogryzione przez psa swoich dziadków. Z licznymi obrażeniami twarzy niemowlę zostało przetransportowane helikopterem do specjalistycznego szpitala. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Nadmierne zużycie torów i kół. Metro: pasażerowie są bezpieczni

29.10.15

Metro przyznaje: jest problem z nadmiernym zużywaniem kół w pociągach Inspiro oraz szyn na I i II linii.

RSS

Drukarki 3D trafiły do marketów budowlanych w USA

15.07.14

Na razie na próbę.

RSS

"New York Times" sam się ocenzurował po skrytykowaniu Obamy

08.06.13

Pierwotnie napisano, że "administracja Obamy straciła wszelką wiarygodność". Potem dodano na koniec zdania krótką, zmiękczającą frazę.

RSS

Najnowszy sondaż poparcia: Komorowski lepszy od Sikorskiego

08.03.10

PO zastanawia się, na kogo postawić w wyborach prezydenckich. Polacy już wiedzą, kogo chętniej widzieliby w wyścigu do pałacu. Bronisław Komorowski bije na głowę Radosława Sikorskiego - wynika z sondażu instytutu Homo Homini, wykonanego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i Polsat News.

RSS

O jeden most za daleko

29.06.10

Pije, przeklina, zabija wrogów Ameryki. Przed tygodniem obraził prezydenta Obamę i dostał to, czego chciał: dymisję. Dotychczasowy dowódca sił NATO w Afganistanie Stanley McChrystal odchodzi z dużym przytupem.
fot.: Forum / REUTERS / Joshua Roberts

RSS

Kradzież ponad 5 milionów złotych. Włamanie do domu jednorodzinnego

22.07.15

Włamanie do jednego z domów w podwarszawskim Raszynie. Ofiarą obywatel Wietnamu.

RSS

Zakup plotek rozpoczęty

29.11.11

Lepszy sentyment sprzyja bykom Dzisiejsze rozpoczęcie tygodnia na rynku eurodolara jest pierwszym w listopadzie, które ma spore szanse na zamkniecie się na korzyść wspólnej waluty, Od rana dzięki lepszym nastrojom euro zyskuje na wartości,,,

RSS

W. Brytania: Brown i Cameron oferują Cleggowi koalicję

08.05.10

W związku z powyborczym patem politycznym w Wielkiej Brytanii liderzy Partii Pracy i konserwatystów przedstawili liderowi trzeciej z największych partii - liberalnych demokratów - oferty koalicyjne.

RSS

Cena platyny pod presją, nadzieja ze strony UE

29.09.15

Miniony tydzień na rynku platyny należał do słabych ? cena tego surowca zeszła na nowe 6,5-letnie minimum, W czwartek miało miejsce wzrostowe odreagowanie, ale nie na tyle duże, aby przyćmić presję podaży, jaka na rynku platyny utrzymuje ,,,

RSS

Odpowiedź na list: TVP życzy Owsiakowi więcej profesjonalizmu

08.07.10

Jerzy Owsiak doczekał się odpowiedzi na swój list otwarty do władz TVP, w którym m.in. apeluje o bojkotowanie opłat abonamentowych. Szef TVP Romuald Orzeł też odpowiada listem otwartym. "Życzę jeszcze więcej profesjonalizmu" - pisze m.in. do Owsiaka prezes TVP.

RSS

Kadrowicz zrobił różnicę w meczu na szczycie

01.08.16

Zagłębie Lubin w meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonało u siebie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0. O zwycięstwie Miedziowych przesądziło to, że mają w składzie Filipa Starzyńskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny