Mundial w śniegu i mrozie

15.06.10

Czego jak czego, ale śniegu w Afryce FIFA na pewno się nie spodziewała przyznając RPA prawo do organizacji piłkarskich mistrzostw świata 2010. Tymczasem nad Republikę Południowej Afryki nadchodzi zimny front, a z nim - gwałtowne burze, wichury, a w nocy nawet ujemne temperatury i opady śniegu.

Trzy lata miała ukrywać się w RPA i inwigilować tam zagraniczne ambasady - donosi "Daily Telegraph". To będzie historyczny dzień. Pierwszy taki od kiedy obowiązuje obecna konstytucja. Jutro bowiem będziemy mieli kolejno trzy głowy państwa, przy czym żadna z osób sprawujących tę funkcję nie będzie prezydentem. Oto, jakie konstytucyjne zawirowania czekają nas w czwartek. Na rynkach ropy WTI oraz Brent od połowy grudnia panuje hossa, Dynamiczne wzrosty zawdzięczamy takim czynnikom, jak mocne prognozy wzrostu gospodarczego w USA, niesłabnący popyt w krajach rozwijających się, zakłócenia dostaw od Jemenu po Sudan i Syrię,,,Indeks dolara istotnie zyskał wczoraj na wartości i oddalił się znacząco od 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej, Wsparciem dla dolara pozostają oczekiwania, że reformy proponowane przez administrację Trump?a będą miały pozytywny ,,, Tak promuje się brytyjska armia. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS. Faworyzowani Niemcy pokonali Irlandię Północną 1:0 i awansowali na pierwszym miejscu z grupy C.

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące posiadania kokainy i nakłaniania innych do jej zażycia przez senatora PO Krzysztofa Piesiewicza. Ale to nie koniec zamieszania - w poniedziałek do sądu wpłynie akt oskarżenia w związku z tą sprawą. Tyle że wobec kogoś zupełnie innego.

Żyd noszący jarmułkę został w piątek ugodzony nożem przez niezrównoważonego mężczyznę na ulicy w Strasburgu na wschodzie Francji. Napastnik dokonał już podobnego czynu w 2010 roku, jest leczony psychiatrycznie - podała prokuratura. Rosja zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby imigrantów na jej terytorium - oświadczył szef MSW w Moskwie Władimir Kołokolcew. Jak podał, liczba obywateli obcych państw i bezpaństwowców w Federacji Rosyjskiej przekracza 10 mln, czyli ok. 7 procent populacji.

Komisja Europejska znów podnosi temat nadmiernego deficytu w budżecie Włoch, Osiem państw otrzymało zwolnienie z sankcji na Iran, czyniąc je niemal fikcją, Australia utrzymała stopy procentowe Początkowo dzień nie zapowiadał się, iż znacząco zmieni się sytuacja na globalnych rynkach giełdowych, Okazało się jednak, że europejskie indeksy odbijają w zasadzie w ostatnim możliwym momencie, aby utrzymać dalsze wzrostowe perspektywy, Według służb oznaką wzmożonej aktywności Rosji są też pozorowane ataki sił powietrznych na Szwecję.- Apeluję, żeby za polskie pieniądze zrealizować film nie o fikcyjnym bohaterze, jak Essential Killing, ale prawdziwym: o polskim inżynierze, brutalnie zamordowanym przez talibów – stwierdził na antenie TVN24 były premier Leszek Miller. Januszowi Palikotowi zdjęto "kaganiec". Pozwolił sobie na przytyk, który nie dotyczy poglądów, lecz wizerunku Jarosława Kaczńskiego. Kontrowersje budzi nie tylko to, że okpił "łapki prezesa" w orędziu do Rosjan. Odniósł się też do "łapek chomika" - jak to ujął inicjałami - "LK". - Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem - zwrócił się w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński do przywódcy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w przemówieniu podczas marszu dot. koncesji na cyfrową emisję naziemną dla TV Trwam. Ziobro odpowiedział Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: - Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem - stwierdził szef Solidarnej Polski.

RSS

"Mamy rząd, który jest grupą rekonstrukcyjną"

29.09.16

Komentarz polityków opozycji.

RSS

Sąd w Sopocie nie chce zajmować się sprawą prezydenta Karnowskiego

08.04.14

Wniosek o przeniesienie jej do sądu w Gdańsku.

RSS

Kolejny nietypowy citroen. Z kokonami dźwiękowymi

01.09.16

Producent nie wytrzymał i na miesiąc przed Paris Motor Show postanowił pokazać światu prototyp CXperience.

RSS

Grozi jej 8 lat więzienia: Panna młoda sfingowała porwanie dla okupu

29.04.10

22-letnia panna młoda ze Stargardu Szczecińskiego w dniu ślubu sfingowała swoje uprowadzenie. Chciała wyłudzić od rodziny okup - 100 tys. zł. Kobietę odnalazła policja, od piątku zaangażowana w poszukiwania. Teraz 22-latce grozi do 8 lat więzienia.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Rój pszczół na przystanku. Obsiadły pasażerów

08.06.13

Pszczoły na przystanku w centrum Warszawy.

RSS

Setki Francuzów przyłączyły się do dżihadystów

15.09.14

Dane przekazał minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

RSS

STUDIUM WYKONALNOŚCI- ANALIZA FINANSOWA I EKONOMICZNA

15.09.11

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami analizy ekonomiczno - finansowej projektów, nabycie umiejętności w zakresie przygotowywania studiów wykonalności, które są analizą opłacalności inwestycji, Program szkolenia opiera się na wytycznych o

RSS

Wasilewskiego prognoza na 16 dni

22.02.16

Pogoda bez mrozu trwa od początku lutego i będzie trwać.

RSS

Polski reporter szedł z uchodźcami przez tysiąc kilometrów

08.12.15

Nie jadł, nie spał, nie kąpał się, przeszedł tysiąc kilometrów. Żył dokładnie tak jak uchodźcy i razem z nimi uciekał z piekła do normalnego świata. ("Fakty" TVN)

RSS

Wybitni studenci bez wsparcia. Resort nauki zawiesił nabór

29.12.15

Podano w poniedziałek na stronie resortu.

RSS

Złoty mocniejszy, perspektywy niepewne

29.06.13

W czwartek na rynku głównej pary walutowej euro stabilizowało się lekko powyżej 1,30 USD, Lepsze dane o stopie bezrobocia z Niemiec (rewizja stopy bezrobocia za maj z 6,9% do 6,8% oraz stabilne bezrobocie w czerwcu na poziomie 6,8%) oraz wyższy ,,,

RSS

Złoty bez większych zmian w piątek rano

22.03.10

Piątkowy handel na krajowym rynku FX rozpoczął się bez większych zmian wartości naszej waluty #8211; o godz, 9:31 euro oscylowało wokół 3,8750 zł, a dolar 2,8450 zł, Niewykluczone, że po części jest to wynikiem pewnej stabilizacji notowań EUR/USD w ,,,

RSS

Palikot zawsze ubezpieczony

29.08.10

Janusz Palikot ma patent na stworzenie własnej partii: pieniądze, umiejętność populistycznego uwodzenia mas i wydeptane ścieżki do elit. Jeśli go wykorzysta, może zaszachować Donalda Tuska.
fot. Wprost

RSS

Popyt na dolara rośnie

29.11.18

Rynki pozostają w fazie wyczekiwania na ważne dane makroekonomiczne z USA , jak i Europy, które zostaną opublikowane w kolejnych dniach, Aktualnie wpływ na sentyment rynkowy mają pojawiające się wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych

RSS

BP uspokaja po wybuchu w rafinerii

29.08.14

Wybuch w należącej do BP rafinerii w północnej Indianie nie spowodował znaczących szkód dla produkcji - podaje Market Watch, powołując się na Associated Press.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny