Mundial w śniegu i mrozie

15.06.10

Czego jak czego, ale śniegu w Afryce FIFA na pewno się nie spodziewała przyznając RPA prawo do organizacji piłkarskich mistrzostw świata 2010. Tymczasem nad Republikę Południowej Afryki nadchodzi zimny front, a z nim - gwałtowne burze, wichury, a w nocy nawet ujemne temperatury i opady śniegu.

Za półtora miesiąca przyjadą do Polski pierwsi amerykańscy żołnierze obsługujący baterię Patriot - zapowiedział MON. Na razie pozostaną tylko kilka tygodni i do 2012 roku będą regularnie przyjeżdżać tylko na krótkie wizytacje. Potem zostaną na stałe. Były szef Jukosu i krytyk Kremla Michaił Chodorkowski, który odbywa karę więzienia w Karelii, otrzymał w sierpniu dwie nagany, co, jak sugerują jego adwokaci, może zostać wykorzystane przez sąd mający zadecydować o jego ewentualnym warunkowym zwolnieniu. Legia jest już w Dortmundzie, gdzie we wtorek zagra z Borussią. Poprzednie spotkanie skończyło się pamiętnym 0:6, ale mistrzowie Polski podkreślają, że to już daleko za nimi. - Zapominamy o nim i patrzymy w przód - zapowiedział trener Jacek Magiera.Belgia przekazała Polsce Adama G., skazanego w głośnym procesie za napad i zabójstwo na brukselskim dworcu. 4 lata temu, na dworcu w centrum Brukseli, zadał on kilka śmiertelnych ciosów nożem belgijskiemu nastolatkowi i ukradł mu odtwarzacz mp3.
Dziś ministerstwo sprawiedliwości poinformowało o przekazaniu go Polsce, ale nie podało kiedy dokładnie do tego doszło. Ekstradycja była możliwa już teraz, bo obrońcy polskiego obywatela nie wnieśli o kasację wyroku sądu apelacyjnego. Uznał on przed kilkoma miesiącami, że Adam G. ma być odesłany kraju, by tam odsiadywać karę 20 lat więzienia.
Polak początkowo chciał odbywać karę w Belgii, gdzie mógłby ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po odsiedzeniu jednej trzeciej wyroku, a obrona argumentowała że w polskim więzieniu grożą mu prześladowania, bo jest Romem. Jednak resort sprawiedliwości postąpił zgodnie z polsko-belgijską umową. Zgodnie z nią po wyroku Adam G. miał być odesłany do kraju. Został bowiem schwytany w Polsce i rząd w Warszawie zgodził się na przekazanie go Belgii tylko na czas procesu. Wprawdzie sąd pierwszej instancji w Brukseli odmówił wydania go Polsce, ale sąd apelacyjny anulował tę decyzję.
 
Fundusze hedgingowe jako pierwsze uzyskały krótką pozycję netto w odniesieniu do kluczowych surowców, a po sześciu tygodniach utrzymującej się sprzedaży ruch w tym sektorze został wstrzymany w oczekiwaniu na istotne dla ryzyka wydarzenia,,, Jesteśmy szczęśliwi, że ten proces doszedł do końca; że to, o co prosili ludzie, "Santo subito" spełnia się - powiedział kard. Dziwisz.

Roman Giertych zeznał przed komisją naciskową, że były premier Jarosław Kaczyński miał obsesję walki z układem i wielokrotnie w rozmowach wracał do tego by udowodnić jego istnienie.
Były wicepremier powiedział, że nigdy nie był świadkiem sytuacji, w której Jarosław Kaczyński lub Zbigniew Ziobro odbieraliby raporty na temat toczących się śledztw lub wydawali polecenia w sprawie konkretnych postępowań.
Dodał jednak, że wielokrotnie widział wchodzących do gabinetu ówczesnego szefa rządu i wychodzących od niego przedstawicieli służb specjalnych.
Według Romana Giertycha Jarosław Kaczyński nie zdecydował się na odwołanie Andrzeja Leppera po ujawnieniu seksafery ponieważ uważał, że informacje o molestowaniu to za mało by stracił on poparcie w Samoobronie.
Zdaniem świadka Lepper był "hodowany jak karp" do czasu operacji CBA, bo dopiero zarzuty korupcyjne związane z aferą gruntową miały go "odciąć" od klubu parlamentarnego. Celem wszystkich działań Jarosława Kaczyńskiego miało być według Romana Giertycha uzyskanie władzy absolutnej.
Roman Giertych powiedział, że po wybuchu afery gruntowej zażądał przedstawienia w Sejmie wyjaśnień na temat powodów zorganizowania przez CBA kontrolowanej prowokacji w Ministerstwie Rolnictwa oraz nie przyjął złożonej mu przez Jarosława Kaczyńskiego propozycji "podzielenia" się "Samoobroną" i kontynuowania współpracy.
Roman Giertych zeznał, że po rozpadzie rządu spotykał się ze Zbigniewem Ziobrą ale już wcześniej próbował go zbuntować przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Według Romana Giertycha były prokurator generalny dał się zmanipulować i złamał prawo podpisując zgodę na operację specjalną CBA. Świadek zaznaczył, że lubi Zbigniewa Ziobrę. Potwierdził też pod przysięgą swoje wcześniejsze wypowiedzi na temat zbierania "haków" przez Jarosława Kaczyńskiego. Według Romana Giertycha informacje na temat polityków opozycji i ich rodzin miałby być wykorzystane w czasie kampanii wyborczej. Przypadek byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, która uległa urokowi słynnego agenta Tomka to według Romana Giertycha tylko mała egzemplifikacja tego co mogło się wydarzyć.
O kontakty z byłym ministrem sprawiedliwości pytał świadka poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Według Giertycha Ziobro miał sugerować by były poseł LPR Wojciech Wierzejski zrobił z tego "jakiś użytek medialny". Roman Giertych wówczas nie zrobił w nic ale dzisiaj złożył w wniosek by komisja zwróciła się do prokuratora generalnego z pytaniem czy rzeczywiście wpłynęło zawiadomienie w kwestii gwałtu.
Jutro komisja badająca naciski przesłucha dwóch kolejnych świadków: byłego senatora PiS Jarosława Chmielewskiego i wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego.


Od dziś obowiązują amerykańskie cła na chińskie produkty, Dopiero teraz zobaczymy jaka jest rzeczywista pozycja i strategia obu stron handlowego sporu i czy będzie on eskalował do wojen handlowych Pierwszą zwyciężczynię „top model. zostań modelkąâ€ poznamy 1 grudnia. Tyle że nie ma to specjalnego znaczenia, bo i tak największą gwiazdą programu pozostanie Joanna Krupa. To dzięki niej śmiechem rozbrajamy nasze kompleksy wobec Ameryki.


Blisko 500 budynków zalanych lub podtopionych, 17 tysięcy osób poszkodowanych na zalanych terenach, 150 km nieprzejezdnych dróg, głównie lokalnych - tak w piątek po południu wygląda sytuacja powodziowa w Łódzkiem. Abp Stanisław Budzik zapowiada apele w mediach i na mszach. Platforma Obywatelska wskazała już wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w województwie lubuskim. Ostatnią niewiadomą była kandydatura na senatora z okręgu gorzowskiego. Rekomendację zarządu partii otrzymała wojewoda lubuska Helena Hatka.Eurodolar nad ranem osiągał lokalne maksima na poziomie 1,3290, jednakże później zniżkował i konsolidował się w przedziale 1,3200 #8211; 1,3240, Najbliższe wsparcie dla kursu EUR/USD to poziom 1,3180, zaś opór to poziom porannych szczytów, czyli 1,3290, Wprawdzie wystąpienie Bena Bernanke na konferencji organizowanej przez Europejski Bank Centralny, zostało zapowiedziane na godz, 11:15 naszego czasu, to jego główne treści zostały upublicznione już w nocy, Tak jak można się było tego spodziewać szef FED,, Minister spraw wewnętrznych przeznaczył już 152,5 miliona złotych dla powodzian. Każda rodzina lub osoba samotna z terenów dotkniętych przez wielką wodę otrzyma bezzwrotnie do 6 tysięcy złotych.
O uruchomienie tej kwoty Jerzy Miller apelował wcześniej do ministra finansów Jacka Rostowskiego. Obecnie wojewodowie przekazują te pieniądze samorządom. Największa kwota zostanie przeznaczona dla powodzian z województwa śląskiego - - 63 miliony złotych. 40 milionów otrzyma świętokrzyskie, a 30 - małopolskie. 15 milionów złotych dostanie Opolszczyzna, a województwo podkarpackie - nieco ponad 4 miliony.
Osoby dotknięte przez powódź otrzymają bezzwrotnie do 6 tysięcy złotych na zakup niezbędnych rzeczy. Zasiłek ten jest przeznaczony na pokrycie kosztów zakupu żywności, leków, leczenia, opału, odzieży i niezbędnych przedmiotów użytku domowego. Pomoc będzie wypłacana przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej.
Wojewodowie terenów dotkniętych powodzią liczą straty. Minister Jerzy Miller uważa, że do końca przyszłego tygodnia powinny być gotowe wstępne szacunki. Minister zwrócił się do wojewodów o jak najszybsze przekazywanie informacji o wysokości strat na ich terenach.


RSS

Szukają samolotu rodem z science fiction

08.11.10

Amerykańskie myśliwce piątej generacji F-22 niedawno nie bez problemów weszły do służby, F-35 być może niedługo do niej trafią, a USAF juz myśli o ich następcy. Amerykańskie wojsko wystosowało wstępne zapytanie do firm lotniczych, z prośbą o przedstawienie propozycji myśliwca 6. generacji, który miały by trafić do służby około 2030 roku.

RSS

5 sekund, gdy wiedzieli, że umrą

15.04.10

- Trzy do pięciu sekund - tak długo mogła trwać chwila, przez którą załoga prezydenckiego samolotu wiedziała już, że dojdzie do katastrofy - powiedział w Smoleńsku Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski. Treści zapisu rozmów z czarnej skrzynki NPW nie ujawnił.

RSS

Gdyby klient to wiedział, nie wziąłby kredytu

08.01.10

Już przy kredycie hipotecznym na 17 lat zapłacone odsetki mogą przekraczać wysokość pożyczki. finanse.wp.pl

RSS

Zobacz wideo!: Uwaga! Rewolucyjne auto pędzi do Polski

22.05.10

Z drogi niedowiarki! Nadciąga rewolucja na czterech kołach! By pędzić przed siebie potrzebuje kilku chwil pod prądem. Nie ma tragedii, kiedy baterie już się wyczerpią - auto na kropeli paliwa doładuje akumulatory i pokona setki kilometrów! Kiedy? Szybciej niż myślisz. Dowody mamy na filmie…

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Podsumowanie tygodnia

15.08.16

Bieżący tydzień nie obfitował w publikacje ważnych danych makroekonomicznych, jednak przyniósł sporo zmian na rynku walutowym oraz giełdowym, Spadek awersji do ryzyka przełożył się na coraz większe wzrosty na giełdach oraz powrót ,,,

RSS

"Żelazna dziewica" bronią Saubera. Pojedzie po pierwsze punkty?

29.04.14

Bezwypadkowy, pierwszy właściciel, kobieta. Tak swój bolid będzie mogła scharakteryzować ekipa Sauber, która na cały dzień oddała kierownicę Simonie de Silvestro. Szwajcarka ma właśnie za sobą testy na włoskim torze Fiorano.

RSS

Z maczetą na stację benzynową

22.01.13

Maczetę i broń pneumatyczną znaleziono w samochodzie mężczyzny, który próbował napaść na jedną ze stacji benzynowych w Szczecinie.

RSS

"Z przyjemnością napiję się szampana z Biedroniem!", "Poznań też czeka na zmiany"

01.12.14

Dołącz do gorącego tematu Kontaktu 24 i weź udział w dyskusji.

RSS

Wypadek pod Lubinem. Trzy osoby nie żyją, trzy ranne

01.06.13

RSS

"Tony był po prostu niesamowity"

15.07.14

Anioł stróż poniósł Kwiatkowskiego.

RSS

Poranek pod znakiem siły euro

29.06.17

USA: Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board wzrósł do 118,9 pkt, w czerwcu z 117,6 pkt, miesiąc wcześniej, podał Conference Board, Konsensus rynkowy wynosił 116 pkt, Wskaźnik ocen sytuacji bieżącej wzrósł do 146,3 pkt, z 140,6 ,,,

RSS

Turystyka grobowa

15.07.10

Zobaczyć, opowiedzieć znajomym, a jeszcze lepiej pokazać zrobione komórką zdjęcie. Zwiedzanie grobu Lecha i Marii Kaczyńskich to hit tegorocznego sezonu turystycznego w Krakowie. Szybko, sprawnie i za darmo, a przy okazji można obejrzeć Wawel.
fot. Forum

RSS

Unikniesz luksusu - dostaniesz pieniądze. Tak Ikea uczy oszczędności

01.09.14

Ikea chce nauczyć Szwedów oszczędzania. I to w dość nietypowy sposób, bo za pomocą gry na przeglądarkę internetową. Jej zasady są banalnie proste: im dłużej kierowana przez nas świnka skarbonka unika luksusowych sklepów, tym więcej punktów zdobywamy. Najlepsi mogą liczyć na nagrodę w wysokości 14,6 tys. dolarów.

RSS

Piątek - waluty i dane makro

01.05.16

Po wczorajszym zaskoczeniu, wygenerowanym przez postawę Banku Japonii, a skutkującym spadkami na japońskiej giełdzie, tamtejsi inwestorzy mogą odetchnąć, I tak bowiem mają dziś dzień wolny ? mianowicie z okazji rocznicy urodzin cesarza ,,,

RSS

Ograniczenie QE3 wydarzeniem tygodnia

22.12.13

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia była decyzja Fed o ograniczeniu tempa skupu aktywów, Z początkiem stycznia zostanie ono ograniczone o 10 mld USD,Na tę kwotę składają się po równo obligacje skarbowe i instrumenty powiązane z ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny