Partia słabnie z dnia na dzień: Nie tylko Komorowski traci. Platforma też

15.06.10

Topnieje poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Skończyły się czasy, gdy na partię Donalda Tuska chciało głosować dwa razy więcej osób niż na PiS. Ta ostatnia frakcja ma już porównywalny do PO elektorat, więc Prawo i Sprawiedliwość ma realne szanse na powtórne zdobycie władzy.

Tysiące karaluchów dostają się do domów mieszkańców wielkopolskiej wsi z pobliskiego wysypiska. Nie pomagają żadne środki chemiczne czy lepy. Wczorajsza sesja została zdominowana przez wiadomości napływające z Dalekiego Wschodu, Wszystko wskazuje na to, że ?rutynowe? działanie ? za jakie zdaniem Mario Draghiego uchodzi luzowanie polityki monetarnej ? zyskuje w ostatnim czasie,,, "W szczątkach Tu-154 prawdopodobnie odnaleziono książkę z rejestrem przeglądów i napraw. Takiego dokumentu Rosjanie nam nie przekazali" - donosi "Rzeczpospolita".W wielkiej światowej piłce i w naszej prowincjonalnej polityce czas transferów. Z jedną różnicą. Tam transfery służą świetnej grze, gdy nadejdzie sezon. W naszej polityce cała gra sprowadza się niestety do transferów.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio) "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - cytat z komedii "Sami swoi" Sylwestra Chęcińskiego sprzed 50 lat jest dziś nadal aktualny. We wtorek 30 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję warszawskiej Izby Administracji Skarbowej w przedmiocie określenia kwoty zwrotu różnicy podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2012 r. dla MGM S.A. (III SA/Wa 2830/17). Choć to czwarte sądowe zwycięstwo firmy w jednym sporze z fiskusem, organy podatkowe wciąż nie mają zamiaru zwrócić jej 35 mln zł. Sikorski skomentował zaskakujące zdjęcie.

Posłowie PO Krzysztof Tyszkiewicz i Cezary Tomczyk zaapelowali do Antoniego Macierewicza (PiS), aby zwrócił Skarbowi Państwa równowartość 46 uposażeń poselskich. Tyle bowiem - według wyliczeń PO - kosztuje Skarb Państwa tzw. raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Ostatnie dni nie były zbyt łaskawe dla złotego, w szczególności na parze z dolarem amerykańskim, Przez prawie cały tydzień waluta amerykańska zyskiwała na wartości, Chwile horroru i... pewne zwycięstwo. Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Ukrainkę Olgę Sawczuk 7:6 (7-4) i 6:2 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA Tour na twardych kortach w Stanford (z pulą nagród 700 tys. dol.).

Początkowo do szpitala trafiła trójka dzieci, później kolejne zaczęły się uskarżać na złe samopoczucie. Niezwykłe zjawisko. Przewagą dwóch głosów cypryjski parlament zatwierdził unijny program pomocowy. Uratowany przed bankructwem Cypr dostanie 10 mld euro pomocy.Po incydencie prezydenckiej limuzyny. Wbrew zapowiedziom Stanisław Mikulski raczej nie wystartuje w najbliższych wyborach. Za to już niebawem wróci do roli Hansa Klossa!
Wydawcy książek szykują pozew zbiorowy przeciwko portalowi Chomikuj.pl z pirackimi wersjami książek, którymi dzielą się między sobą internauci. "Nasze straty z tego powodu są ogromne, więc zobowiązaliśmy Polską Izbę Książki do znalezienia kancelarii prawnej, która zajmie się procesem zbiorowym" - mówi Piotr Sagnowski z sekcji publikacji elektronicznych PIK.

RSS

JSW wypowiedziała porozumienia zbiorowe. Będą strajki?

22.01.15

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wypowiedziała trzy porozumienia zbiorowe zawarte ze związkami zawodowymi – podał w środę zarząd spółki. Chce m.in. zamrożenia płac w 2015 r., zmniejszenia deputatu węglowego oraz rezygnacji z dopłat do zwolnień lekarskich.

RSS

Po wyborze gospodarza piłkarskiego turnieju: Wiceprezydent UEFA oskarża Platiniego

01.06.10

Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2016 roku zostaną rozegrane ne stadionach Francji. Po ogłoszeniu decyzji przez szefa UEFA Michela Platiniego, w samej organizacji wybuchła awantura. Zastępca Francuza oskarżył go o grę nie fair.

RSS

Wracać do domu po długim weekendzie będzie trudno. Na przykład przez burze

22.06.14

Nikomu z wracających urlopowiczów pogoda nie będzie sprzyjała w podróży.

RSS

Fed leje wodę na młyn wzrostów cen akcji

29.04.11

Notowania na globalnych parkietach przebiegają w tym tygodniu według jednego scenariusza, Silne są rynki rozwinięte, wschodzące wyraźnie słabsze, a w Warszawie panuje marazm, Inwestorzy o poranku skrzętnie analizowali wczorajszą zaskakującą decyzję komite

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Amerykanin aresztowany w Korei Północnej. "Przyznał się"

22.12.12

Korea Północna poinformowała, że zatrzymała amerykańskiego turystę pod zarzutem przestępstwa przeciwko państwu. Amerykanin miał przyznać się do winy. Nie podano szczegółów jego zatrzymania.

RSS

Rosja: producenci mięsa zyskują na embargu. Zachód pójdzie z torbami?

29.11.14

Będzie im łatwiej rywalizować z zachodnimi graczami, gdy embargo przestanie obowiązywać.

RSS

Większość propozycji była niecenzuralna: Konkurs na hasło. "PZPN i nie ma ch..."

08.03.10

To miała być kolejna próba ocieplenia wizerunku Polskiego Związku Piłki Nożnej. A wyszło jak zwykle. PZPN ogłosił konkurs na hasło promocyjne. Propozycje miały być zgłaszane mailowo. Skrzynka szybko się zapełniła, ale niestety większość pomysłów nie nadaje się w ogóle do publikacji.

RSS

Czy stopy w USA wzrosną? Karuzela na bitcoinie

29.05.17

Dane makroekonomiczne w USA budzą niepokój, ale inwestorzy wciąż jeszcze wierzą w podwyżki stóp 14 czerwca, Bitcoin raz w górę raz w dół, dzienna zmienność powyżej 10% wartości, Polska zwiększy wydatki na obronność,

RSS

Pogoń Kubicy na finiszu. Awans o 17 pozycji

15.04.13

Udało się Robertowi Kubicy dojechać do mety Rajdu Portugalii. Polak w końcu nie miał problemów ze swoim samochodem i w niedzielę odrabiał straty. Ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu, a w swojej klasie był szósty. Zwyciężył Francuz Sebastien Ogier. Drugi Polak, Michał Kościuszko, z powodu awarii na ostatnim odcinku nie ukończył imprezy.

RSS

Niemcy wesprą operację w Libii dostarczając broń

29.06.11

Niemcy są gotowe wesprzeć dostawami broni operację NATO w Libii, choć nie biorą w niej udziału i wstrzymały się od głosu w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, otwierającej drogę do interwencji lotnictwa w Libii - podały niemieckie media.

RSS

Radość w Zabrzu: Ratownicy dotarli do uwięzionych górników

15.04.10

Po ponad 14 godzinach prowadzonej nieprzerwanie akcji ratownicy dotarli do sześciu górników uwięzionych w zawalonym chodniku kopalni Siltech w Zabrzu. Wszystko wskazuje na to, że górnicy nie odnieśli większych obrażeń.

RSS

Osiem tygodni więzienia dla George'a Michaela

15.09.10

George Michael skazany na osiem tygodni więzienia za spowodowanie wypadku i prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. Taki wyrok wydał we wtorek sąd w Londynie.

RSS

Stonehenge kryje w sobie wiele tajemnic. Rozwiązano kolejną zagadkę

29.08.14

Archeolodzy odkryli 15 nowych obiektów pod Stonehenge.

RSS

Podatnicy zapłacą za wybryki zwierząt: Leśnicy źli na łosie. Bo są szkodnikami

08.03.10

Ponad 2,3 tys. zł odszkodowania ma zapłacić Skarb Państwa rolnikowi za szkody, jakie w jego lesie wyrządziły łosie - orzekł w piątek Sąd Rejonowy w Białymstoku. To precedensowa sprawa. Na jej rozstrzygnięcie czeka wielu rolników, którym łosie niszczą lasy.

RSS

Prognoza pogody na sobotę: słońce zaświeci w większej części kraju

15.02.14

Na północnym zachodzie i północy kraju jednak przydadzą się parasole.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny