Rosja planuje kolejną podwyżkę podatku od alkoholu

15.06.10

Rosyjskie Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, w którym zaleca podwyższenie opodatkowania alkoholu w celu zwalczania skutków alkoholizmu, stanowiącego poważny problem społeczny, Ministerstwo Finansów sugeruje podniesienie minimalnej ceny półlitrowe

Mieszkańcy Gdańska, Lublina i Włoszczowy mieli dziś spore kłopoty. Związkowcy z PKP Polskich Linii Kolejowych zablokowali tory w tych miastach. Powód jest tradycyjny - żądają podwyżek. Protest we Włoszczowie unieruchomił pociągi z Warszawy do Katowic i Krakowa, i w drugą stronę. Prezydent twittuje: "Właśnie ostatnia tarcza TBM Maria, przebiła się do stacji CNK!" Bus pełen pieczarek - taką łapówkę obiecał policjantom 18-letni kierowca zatrzymany za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Dostawczy citroen został zatrzymany w miejscowości Polskowola na Lubelszczyźnie. Kierowca nie miał zapiętych pasów. Przyznał się, że ma na koncie sporo punktów karnych. Potem podał policjantom dowód rejestracyjny, w który włożył dwa 100-złotowe banknoty. Obiecał, że jeśli funkcjonariusze wypuszczą go bez mandatu i punktów karnych, to da im cały bus pieczarek - z dostawą do domu.
Za proponowanie funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych, mężczyzna stanie przed sądem.
Gwiazdor wziął udział w akcji czytania listów uchodźców. O potrzebie rozbrojenia nuklearnego mówił jeszcze przed objęciem urzędu Trump. Premier Włoch Silvio Berlusconi poddał się w poniedziałek 4-godzinnej operacji szczęki w celu, jak wyjaśniono w komunikacie medycznym, przywrócenia jej normalnego funkcjonowania po urazie, którego doznał w grudniu 2009 roku, gdy został uderzony ciężkim przedmiotem.

Odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Wedle Financial Times rząd w Atenach poważnie przygotowuje się do ogłoszenia niewypłacalności, Sytuacja gospodarcza jest oczywiście trudna, natomiast pozostaje pytanie czy jest to tylko zagranie mające poprawić sytuację negocjacyjną czy ,,, Sprzedaż iPhone'ów spadła drugi kwartał z rzędu, ale mimo to Apple ma powody do radości. Firma z Cupertino poinformowała właśnie, że w ubiegłym tygodniu sprzedała miliardowego iPhone'a.

Opozycja odpowiada na projekt PiS. Ta sprawa była bardzo głośna. Świadek nakręcił, jak zakonnica szarpała i biła niepełnosprawną wychowankę domu pomocy. Oskarżona chciała, by sąd umorzył sprawę. Zakonnica uznała we wniosku, że szkodliwość społeczna jej czynu była niska. Sąd był innego zdania. Prawo nie pozwala na oddanie mieszkania obciążonego hipoteką z jednoczesnym wygaśnięciem kredytu, a kwota 30 mld zł strat bankowych jest wzięta z powietrza – tak główny analityk Xelion Piotr Kuczyński komentuje propozycje zespołu Kancelarii Prezydenta ws. kredytów frankowych.Znalazł się klub w ekstraklasie, który pokonał Wisłę Kraków. W ósmej kolejce Biała Gwiazda przegrała 0:1 wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna. Jedyną drużyną bez porażki w lidze pozostaje Pogoń Szczecin. W poznańskim szpitalu zmarł 31-letni Mariusz S., który w poniedziałek zastrzelił właściciela autokomisu w Wągrowcu. Mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy. Prawdopodobnie po zastrzeleniu 36-letniego Mariana M. próbował popełnić samobójstwo. Jego stan lekarze określali jako bardzo ciężki. Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości wobec swych głównych walutowych partnerów handlowych, po tym jak agencja ratingowa Standard Poor obniżyła rating Hiszpanii z A do BBB +,

RSS

Nie otworzył się spadochron. Szczęśliwie spadła do bagna

08.07.10

Na platformę Kontakt TVN24 dotarł dramatyczny film. Widać na nim skoczka, któremu nie zadziałał właściwie spadochron. Na szczęście prawidłowo zadziałał ten zapasowy.

RSS

Aktorka gwiazdorzy na całego: Mucha daje popalić ekipie "You Can Dance"

08.01.10

Anna Mucha chce uchodzić za wyluzowaną gwiazdę. Niestety, coraz rzadziej jej się to udaje. Coraz częściej pojawiają się za to doniesienia, że sympatyczna Ania to tylko kreacja, a tak naprawdę Mucha jest nie do zniesienia. Podobno daje nieźle popalić swoim współpracownikom w "You Can Dance".

RSS

Janusz Palikot oskarża:: "Cały Kościół przeciw Komorowskiemu"

01.07.10

Poseł skandalista z PO jest przekonany, że Bronisław Komorowski stracił sporo przewagi nad Jarosławem Kaczyńskim przez działania duchownych. "Tak mocnego powrotu Kościoła do polityki jeszcze nie było" - podkreśla Janusz Palikot. Dodaje, że dzięki niemu kandydat PO odzyskuje poparcie.

RSS

Polska spóźniona z energią odnawialną

01.10.10

Ruszyła procedura karna - Komisja Europejska wysłała w czwartek list ponaglający ws. krajowego planu działania dot. zwiększenia stosowania energii ze źródeł odnawialnych. Zgodnie z dyrektywą, Polska powinna była go dostarczyć już trzy miesiące temu - powiedziała rzeczniczka KE.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Nie daj się nabrać na pojazd po powodzi: Uwaga na oszustów. Sprzedają zalane auta

01.06.10

Nabywcy używanych samochodów na celowniku oszustów. Chcący kupić auto muszą martwić się nie tylko o cofnięty licznik czy bezwypadkową przeszłość. Na giełdy trafią teraz bowiem auta po powodzi. A sprzedawcy wcale nie zamierzają wspominać, że samochody były zalane.

RSS

QE bez większych przeszkód?

15.01.15

Wiele wskazuje na to, że 22 stycznia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję o zainicjowaniu programu skupu aktywów opartego o rządowe obligacje, tzw, sovereign QE, W ostatnich dniach o takiej ?możliwości? ponownie przypomnieli ,,,

RSS

Suski skarży premiera do Komisji Etyki Poselskiej

01.05.11

Marek Suski (PiS) chce, aby KEP zwróciła uwagę premierowi ws. obraźliwej i żenującej - jego zdaniem - wypowiedzi w Sejmie.

RSS

Omyłkowo ostrzelali auto. Nie będzie dyscyplinarek

15.12.12

- Jestem zaskoczony postępowaniem policji i faktem, że nie będzie prowadzone postępowanie - komentuje ostrzelany mężczyzna

RSS

"Premier przejmuje się sondażami"

08.02.11

Premier, jak każdy kto jest zaangażowany w partię, przejmuje się sondażami - powiedział w programie "Kropka nad i" prezydencki minister Sławomir Nowak, odnosząc się w ten sposób do spadającego poparcia Platformy Obywatelskiej. I dodał, że jest daleki od tego, żeby uspokajać, iż nic się nie stało.

RSS

Chiny zapalnikiem, ropa się odbije. "Kiedy to pęknie, trudno określić"

15.12.15

W przyszłym roku presja na ceny surowców może się utrzymywać, chociaż możliwe jest odbicie przecenionej mocno ropy. Ryzykiem jest sytuacja w Chinach - uważają uczestnicy debaty "Strategie rynkowe TFI 2016".

RSS

Bayern pogrzebał tytuł? BVB chłodzi szampana

15.04.12

Jeśli Borussia Dortmund w następnej kolejce pokona imienniczkę z Moenchengladbach, obroni mistrzostwo Niemiec. Jeśli się jej nie uda, to i tak będzie miała jeszcze dwa mecze. To efekt sobotniego zwycięstwa BVB nad Schalke i sensacyjnego remisu Bayernu Monachium z Mainz.

RSS

Alkomaty w samochodach. "Monitoring samego siebie" czy "totalny absurd"

08.01.14

Eksperci o planach rządu.

RSS

Zobacz zdjęcia!: Justyna Kowalczyk do setki pędzi w 7 sekund

29.04.10

Królowa nart Justyna Kowalczyk została królową szosy! Nasza najlepsza biegaczka odebrała potężnego mercedesa GL. Pod maską wielki ośmiocylindrowy silnik i ponad 300 koni mocy. Taki terenowiec z gwiazdą do 100 km/h rozpędza się w ciut ponad 7 s. Czy ktoś ją dogoni?

RSS

"Wielki mecz" gwiazd TVN i TVP już w niedzielę

29.08.15

Bilety można kupić za pośrednictwem strony ebilet.pl raz w kasach Legii. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.

RSS

Były wrestler najlepiej opłacanym aktorem

15.07.16

W 1995 roku, gdy debiutował jako aktor, zarabiał siedem milionów dolarów rocznie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny