Mówiąc wprost

08.06.10

Mamy sezon absolutnie rewolucyjnych zmian wizerunków. Wszyscy zadają pytanie (my też) o wiarygodność tej zmiany. W tej sytuacji z założenia ryzykowne jest obiecywanie kolejnej, w istocie rewolucyjnej zmiany, zresztą nie tylko wizerunku. A jednak dziś właśnie taką obietnicę nie tylko muszę, lecz także chcę złożyć. Wprost.
Fot. Whitesmokestudio.com

W Maladze zatrzymano w niedzielę obywatela Hiszpanii podejrzanego o przynależność do organizacji dżihadystycznej uczestniczącej w wojnie domowej w Syrii - poinformowało hiszpańskie MSW. Organizacja ma mieć związki z Al-Kaidą. Niezwykła fotografia, dzięki tysiącom udostępnień, pomogła uratować pensjonariuszy. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, sprzedaż w największych amerykańskich sieciach handlowych rosła w tempie 4 proc, miesięcznie, To najszybszy wzrost od 2006 roku, W środę główne indeksy GPW poruszały się poniżej poziomów z wtorku, Przy wakacyMON zgadza się na włączenie żołnierzy zawodowych do powszechnego systemu emerytalnego. Pójdą oni na emeryturę, kiedy skończą 65 lat. Będziemy jednym z nielicznych krajów na świecie, gdzie żołnierzy traktuje się jak cywili. W Wielkiej Brytanii oficerowie nabywają prawo do emerytury po 16 latach służby. Zakończyło się przesłuchanie 26-letniej matki i jej 39-letniego partnera, którym postawiono zarzut. 14 proc. gospodarstw domowych ma dochody poniżej przyjętej granicy ubóstwa - wynika z danych GUS za 2015 roku.

Policja aresztowała mężczyznę oskarżonego o napaść na tle seksualnym na ośmioletnią dziewczynkę. To 27-letni mąż matki dziewczynki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

W praktyce obrotu gospodarczego przedsiębiorcom zdarza się trafić na nierzetelnego kontrahenta, który - jak się później okazuje - nie był zarejestrowany jako podatnik VAT. Piłkarze Romy pędzą z zabójczą prędkością, biją wszystkich, najczęściej okazale.

Miłośnicy filmu czekają na premierę "Przebudzenia Mocy". Jenson Button powoli żegna się z F1. Na początku września 36-letni Brytyjczyk ogłosił, że ścigania ma dość i po trwającym sezonie przestanie być kierowcą. Teraz - przed mającym się odbyć w weekend Grand Prix Singapuru - wyjaśniał, dlaczego podjął taką decyzję. Oddaj głos w naszej sondzie i wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl."Tak dla życia" - to tegoroczne przesłanie Grobu Pańskiego na Jasnej Górze. Elementami wystroju grobu są w tym roku fotografie dzieci, puste wózki dziecięce oraz tablice ukazujące dane statystyczne dotyczące m.in. przyrostu naturalnego. Inne przesłania niosą Groby Pańskie w Łodzi i w Krakowie. W całym kraju wierni przychodzą i modlą się przed symbolami miejsca, w którym złożono ciało Chrystusa. 6 czerwca br, otwarty został Punkt Obsługi Klienta w Tarnowie, Jest to druga tego typu placówka Amber Gold(pod słowem Amber Gold link: http://www,lokatybezbelki,pl/), Do końca br, powstanie ok, 30 POK-ów na terenie całego kraju, Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie może zaszkodzić rodzinom – uważa Episkopat Polski. Opinię podzielają organizacje broniące praw rodziców. Aktywiści będą dziś protestować przeciwko tej ustawie. Uważają, że urzędnik nie może mieć ustawowego prawa do odbierania dzieci.

RSS

Niemcy i "Oranje" też odkryli się przed Euro

08.05.12

Selekcjonerzy Niemiec i Holandii poszli w ślady Franciszka Smudy i podali szerokie składy na Euro 2012. Joachim Loew przedstawił listę 27 kandydatów, wśród których dominują piłkarze Bayernu. Kadra "Pomarańczowych" jest zdecydowanie szersza.

RSS

"Chcemy kapłana, nie tyrana!" Bunt przeciwko proboszczowi

08.11.11

Wierni z miejscowości Ludzisko koło Inowrocławia mają już dość swojego proboszcza. Pod petycją przeciwko kapłanowi podpisało się ok. 600 osób. Duchowny ustąpić ani myśli ustąpić, więc w ostatnią niedzielę parafianie postanowili nie wpuścić kapłana do kościoła. Ten, wraz z garstką swoich zwolenników zamknął się na plebani i nie wydał kluczy do świątyni przedstawicielowi kurii.

RSS

Grudniowa podwyżka stóp procentowych jest już przesądzona

08.12.15

Piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy daje zielone światło dla FOMC w kwestii podjęcia decyzji o rozpoczęciu cyklu normalizacji polityki pieniężnej,

RSS

CKE prezentuje wyniki zbiorcze: Matma nie taka straszna? Tak wypadła matura

01.07.10

Pierwsze koty za płoty. Okazuje się, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, jak wypadła tegoroczna matura. Wyniki pokazują jasno: na poziomie podstawowym matematykę zdało więcej uczniów niż... język angielski!

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Koniec szaleńczego rajdu cukru

22.10.16

Ceny cukru na światowych rynkach zaliczyły szaleńczy rajd w tym roku, który doprowadził do ponad 80% odbicia od lokalnego dołka z lutego, Silne odbicie cen było związane z drugim z rzędu rocznym deficytem tego surowca

RSS

Pociąg do Sandringham odjedzie bez królowej i księcia

22.12.16

90-letnia brytyjska królowa Elżbieta i jej 95-letni małżonek książę Filip są poważnie przeziębieni.

RSS

"Mimo rozczarowania Janukowyczem opozycja nie do końca potrafi przyciągnąć wyborców"

29.10.12

Sondażowe wyniki wyborów na Ukrainie ocenia dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt.

RSS

"Polska Kaczyńskiego skręca na dzikie pola". Politycy po rezolucji

15.09.16

RSS

Lewczuk do Francji, Wszołek do Anglii

01.09.16

Piłkarze reprezentacji Polski zmieniają kluby.

RSS

ePUAP do zaorania? Platforma administracyjna zalicza kolejną wpadkę

22.07.16

Po majowych przerwach w dostępie do platformy, tym razem chodzi o dodatkowe zabezpieczenie dostępu do konta. Jak się okazuje obejście dwuskładnikowego uwierzytelnienia podczas logowania jest banalnie proste i nadal pozostaje problemem nierozwiązanym przez Centralny Ośrodek Informatyki.

RSS

Sytuacja na Antypodach

29.01.15

Jest warta uwagi, Dlaczego? Dzisiaj niejako w cieniu komunikatu amerykańskiego FED, który poznamy o godz, 20:00 mamy też posiedzenie RBNZ, czyli banku centralnego Nowej Zelandii, Tutaj komunikat pojawi się o godz, 21:00,

RSS

Nowy senator oskarżony o 21 przestępstw

08.02.11

Henryk Stokłosa, który w niedzielę wygrał wybory uzupełniające do Senatu w północnej i zachodniej Wielkopolsce, jest oskarżony o popełnienie 21 przestępstw. Sprawy te rozpatrywane są w procesie, który w kwietniu 2009 rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu.

RSS

GPW oazą spokoju

08.02.17

Początek drugiego tygodnia miesiąca z reguły jest spokojny i pozostaje pod wpływem ważnych comiesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy, Dzisiejsza sesja co do głównych ram wpisywała się w tę tendencję, przy jednakże zaskakującej ,,,

RSS

Niemoc Kolejorza, szczęście Górnika

15.08.10

Mistrz Polski zawiódł po raz kolejny. Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Arką Gdynią i po dwóch kolejkach traci do lidera z Konwiktorskiej już cztery punkty. Pierwszą zdobycz, i to wyjazdową, zanotował najbardziej utytułowany polski klub - Górnik Zabrze.

RSS

Mądry Mourinho po szkodzie

01.04.17

Jose Mourinho żałuje, że w obecnym sezonie odstawił Bastiana Schweinsteigera od składu Manchesteru United. Niemiecki pomocnik po bardzo trudnym okresie w barwach Czerwonych Diabłów przeniósł się do grającego w amerykańskiej lidze MLS Chicago Fire.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny