Co czeka wspólną, europejską walutę: Euro przestanie istnieć. Za pięć lat

08.06.10

Czarne chmury zbierają się nad wspólną europejską walutą. Najwybitniejsi ekonomiści świata nie mają wątpliwości - za pięć lat euro będzie politycznym trupem. Pociągną je na samo dno zadłużone gospodarki krajów południowej Europy. Upadek zacznie się jednak od bardzo mocnego akcentu.

Rozmowy o zaplanowanych na środę w Sejmie debatach nad wnioskami PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu oraz o odwołanie ministra spraw wewnętrznych. Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague pytany o stację podsłuchową w ambasadzie w Berlinie nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tym doniesieniom. Jak co roku końcówkę sierpnia zdominowało oczekiwania na sympozjum bankierów centralnych w położonym w Górach Skalistych kurorcie Jackson Hole, Jest to poniekąd zrozumiałe, biorąc pod uwagę posuchę w wydarzeniachIrański pastor Youcef Nadarkhani, który odmówił wyrzeczenia się wiary w Chrystusa, czeka na egzekucję w irańskim więzieniu w prowincji Gilan. W środę wyrok skazujący za apostazję od islamu został podtrzymany przez sąd apelacyjny. Mężczyzna może zostać stracony jeszcze w środę lub w czwartek - donosi FOX News. Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle powiedział, że Niemcy będą miały w Komorowskim "silnego partnera". Opinię podzielają politolodzy. Mówi się nawet o uldze po przegranej Jarosława Kaczyńskiego. Jego wygrana byłaby sensacją opisywaną na pierwszych stronach niemieckich gazet.

W zamku w Wiśle, gdzie bywali Kwaśniewscy i Gierek, w sylwestrową noc bawi się Bronisław Komorowski z małżonką. Stamtąd krótko po godz. 20 prezydent wygłosił swe orędzie noworoczne.

Pisarka, aktorka estradowa, tancerka Stefania Grodzieńska zmarła rano w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie (woj. mazowieckie). Artystka miała 96 lat.

Włosi żyją aferą, która wybuchła po ujawnieniu, na co idą publiczne pieniądze na odbudowę rejonów zniszczonych w ostatnim trzęsieniu ziemi. Remonty instytucji w mieście Sulmona w Abruzji okazały się tak samo ważnymi inwestycjami, jak budowa lotniska dla papieskiego helikoptera... Ciała nie ma, ale śledczy są pewni: Halina Gorczyca nie żyje. - Kościół dzisiaj daje pani sakramenty. Daje je pani w wersji vipowskiej, jeśli ma pani więcej pieniędzy, albo w skromniejszej, jak pani nie stać. To się zrobiła fabryka pieniędzy, a nie żadne miejsce wiary - oświadczył Monice Olejnik w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Poseł tłumaczył, że wystąpił w sobotę z Kościoła katolickiego, bo ten w Polsce przez ostatnie dwa lata zmienił się na niekorzyść. Wyznał też, że żałuje, że ochrzcił swoje dzieci.Zderzyły się cztery samochody osobowe i ciężarówka. To miało być rutynowe działanie. W Brookfield w stanie Wisconsin napastnik postrzelił siedem osób, trzy z nich zmarły. Trwa policyjna obława.

RSS

Wisła znów pokazuje swoją niszczycielską moc: Idzie trzecia fala. Najgroźniejsza

08.06.10

Niemal na całej długości Wisły, mieszkańcy bliskich wałom miast i wsi drżą. Na południu Polski - począwszy od Tarnobrzegu, gdzie zalało tysiące okolicznych gospodarstw - sytuacja określona jest jako "trudna, ale stabilna". Gorzej jest w Sandomierzu. Na falę czeka też stolica.

RSS

"Polski obóz zagłady"? "The New Yorker" poprawił błędną frazę

29.06.14

Dzięki interwencji polskiej ambasady w Waszyngtonie oraz kampanii w mediach społecznościowych, amerykański tygodnik "The New Yorker" usunął ze swojej strony nieprawidłowy zwrot "Poland's death camps".

RSS

Woda zalewa kolejne miejscowości: Puszczają wały. Jeden po drugim

08.06.10

Fala powodziowa na Wiśle, która przechodzi właśnie teraz, jest wyższa od tej majowej o ponad pół metra. Woda przerwała wał w miejscowości Kopiec w gminie Annopol i w Dwikozach. Mieszkańcy są ewakuowani. Cały czas ratownicy prowadzą też dramatyczną walkę o uratowanie huty w Sandomierzu.

RSS

Zniżkowy początek roku na rynku ropy naftowej

05.01.14

W centrum uwagi: Dynamiczna zniżka cen ropy Co dalej z zapasami ropy? Jest szansa na zwiększenie produkcji ropy w Libii Podczas wczorajszej sesji, pierwszej w 2014 roku, na rynkach towarowych dominował kolor czerwony, Indeks CRB zanotował ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Jaki: będziemy się zastanawiali, jak mimo wszystko przeprowadzić reformę

01.08.17

W "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości.

RSS

Renault przedstawi jednego zawodnika?: Kubica sam przygotuje bolid

22.01.10

Niewykluczone, że 31 stycznia, podczas premiery Renault, dojdzie do niecodziennej sytuacji - zespół przedstawi tylko jednego zawodnika. To oznacza, że Robert Kubica weźmie na siebie cały ciężar przygotowań do sezonu - pisze "Przegląd Sportowy".

RSS

Tłumy w biurach podróży: Koniec z wczasami last minute

29.06.10

Liczysz na wykupienie wczasów tuż przed urlopem? W dodatku masz nadzieję, że decydując się na coś w ostatniej chwili zapłacisz dużo mniej? Musimy Cię niestety rozczarować. Zapomnij o last minute, bo biura podróży rezygnują z tego typu ofert. Dlaczego?

RSS

Sevilla traci snajpera. Milan wydał fortunę na Kolumbijczyka

29.06.15

Kolega klubowy Grzegorza Krychowiaka z Sevilli zmienia klub. Carlos Bacca przenosi się do AC Milan - poinformował agent piłkarza Sergio Barila, cytowany przez hiszpański dziennik "Marca". Kolumbijczyk kosztować będzie 30 milionów euro.

RSS

Egzekucja "mściciela za 11 września"

22.07.11

W więzieniu w Teksasie stracono Marka Stromana, mężczyznę, który po atakach z 11 września 2001 roku z zemsty - jak mówił - za zamachy, zastrzelił 2 osoby i ranił trzecią.

RSS

Spore zamieszanie

15.10.14

Spadki na amerykańskich giełdach pozwoliły umocnić się jenowi oraz euro, Rubel ponownie traci na wartości i zmusza bank centralny do dalszych do interwencji, Najniższa od 5 lat inflacja z Wielkiej Brytanii wyraźnie przecenia funta, ,,,

RSS

W 2008 r. przeszczepiła twarz, dziś odebrała doktorat honoris causa

08.10.13

RSS

Pomoc uchodźcom "na miejscu" - ile rząd na nią przeznacza

22.06.17

Rząd twierdzi, że przeznacza "bardzo duże" pieniądze na pomoc uchodźcom.

RSS

Bobrza rodzina ogołociła obszar dwóch hektarów ze wszystkich drzew

08.02.16

"Wycinka" w okolicy miejscowości Rydzewo.

RSS

Rok 2018 będzie przejażdżką kolejką górską w porównaniu do relatywnie spokojnego 2017

08.12.17

Saxo Bank, specjalista od obrotu i inwestycji online obejmujących różnorodne aktywa, przedstawił 10 ?Szokujących Prognoz? na 2018 rok, To lista mało prawdopodobnych, ale często lekceważonych wydarzeń, które mogłyby okazać się ,,,

RSS

Po katastrofie wycofują ze służby samoloty starsze niż 30 lat

15.07.15

Indonezja wycofa ze służby wszystkie swe samoloty wojskowe liczące ponad 30 lat - oświadczył we wtorek minister obrony Ryamizard Ryacudu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny