Czy pomoże stryjowi w kampanii?: Marta Kaczyńska przerywa milczenie

29.05.10

Córka tragicznie zmarłej Pierwszej Pary bardzo długo milczała po tragedii koło Smoleńska. Za to politycy i dziennikarze mówili i pisali o Marcie Kaczyńskiej dużo i często. Teraz ona sama przerywa ciszę i mówi o sobie w kampanii prezydenckiej stryja Jarosława Kaczyńskiego.

Są idealne w trakcie jesieni i zimy. Po informacji o próbie zamachu stanu. Prokuratorzy Prokuratury Generalnej uczestniczący w udzieleniu pomocy prawnej Białorusi ws. opozycjonisty Alesia Bialackiego objeci są postępowaniem służbowym; we wtorek zapadną decyzje Prokuratora Generalnego - podano w piątek.Muammar Kadafi wyznaczył szefa wywiadu do rozmów we wschodniej części kraju, która znajduje się poza kontrolą libijskiego przywódcy.       Ekonomista Marek Zuber uważa, że nieudany debiut Tauronu  odstraszy wielu drobnych inwestorów od giełdy papierów wartościowych. Akcje sprywatyzowanej spółki energetycznej zakończyły notowania na poziomie 5 złotych i 5 groszy, czyli poniżej ceny emisyjnej wynoszącej 5 złotych i 13 groszy.
      Marek Zuber uważa, że dla części inwestorów dzisiaj zakończyła się przygoda z giełdą, co nie wróży dobrze prywatyzacji. Ekonomista przypuszcza, że to właśnie inwestorzy indywidualni zaniepokojeni niepewną sytuacją na rynkach przyczynili się do spadku cen akcji spółki.
      Według eksperta któraś z dużych instytucji finansowych, widząc spadające notowania Tauronu, zaczęła je skupować zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ministerstwa skarbu. Marek Zuber uważa, że bez włączenia się do gry takiego stabilizatora spadki byłyby jeszcze większe.
 
W interesie Europy jest, aby rewolucja w krajach Afryki Północnej zakończyła się sukcesem - uważa minister ds. regionalnych Tunezji Abderrazak Zouari. Jak powiedział, jego kraj liczy na pomoc UE i Polski w przeprowadzaniu demokratyzacji Tunezji.

"To, co wczoraj zaproponował Donald Tusk to manewr godny Rosji i Putina - prawdziwy lider zostaje premierem, a na funkcję prezydenta wskazuje bezbarwnego i posłusznego wykonawcę swoich poleceń" - komentuje na swoim blogu europoseł PiS Marek Migalski. Tylko, że jego zdaniem, w Polsce się to nie uda. Dlaczego?

WYDARZENIE DNIA Na naszym rynku ciągle dominują minorowe nastroje, WIG20 należał w piątek do najsłabszych w Europie, Gorzej radziły sobie także indeksy małych i średnich spółek, Wielu internautów pobrało na swoje komputery złośliwe oprogramowanie.

W USA giełdy mogły, ale nie musiały przejmować się tym, czym przejmowały się rano giełdy europejskie, Chodziło przede wszystkim o obniżenie przez władze chińskie do 6,5% prognozy wzrostu gospodarki Chin, Mówiono też o próbach ,,, Po katastrofie w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima urządzenia pomiarowe wykryły w atmosferze nad Polską podwyższone stężenia izotopu jodu J-131. Jednak dawka promieniowania, na jaką narażeni są Polacy, jest tysiące razy niższa niż dopuszczalna norma. Decyzja władz monetarnych z Singapuru powoduje większe zaniepokojenie w gospodarkach azjatyckich? IEA o bilansowaniu się podaży i popytu na ropę naftową, Dane z USA, Złoty wyraźnie słabszy do większości walut przed południem,Samolot z trumną zawierającą ciało Nelsona Mandeli dotarł z Pretorii do Prowincji Przylądkowej Wschodniej. W tych stronach Mandela przyszedł na świat i w tej prowincji, w wiosce Qunu, odbędzie się w niedzielę jego pogrzeb.

Ale na horyzoncie widać też poważne wyzwania. PKW rozpatrzy dziś m.in. odwołania Anny Kalaty i Marka Króla - kandydatów Obywateli do Senatu - od decyzji okręgowych komisji, które odmówiły im rejestracji. Według nieoficjalnych informacji, komisja ma też zająć stanowisko wobec skargi KWW Nowego Ekranu do prokuratury.

RSS

500 zł także dla dzieci z rodzin zastępczych

29.12.15

"500 zł będzie przysługiwało również na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Nie będzie natomiast wliczane do dochodu przy ubieganiu się o zasiłki" - poinformowało MRPiPS. Z tego względu wzrosły przewidywane koszty realizacji programu - podał resort.

RSS

W Niemczech znów zobaczyli walec. Bayern zmiażdżył "Wilki"

09.03.14

Dwie bramki zdobył Chorwat Mario Mandzukić, który z 16 trafieniami wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi Roberta Lewandowskiego.

RSS

Cameron: Rozumiem i popieram Obamę. Hollande: musimy działać zdecydowanie

01.09.13

Przywódcy Wielkiej Brytanii i Francji ws. ataku na Syrię.

RSS

Niespodziewany atak popytu

15.05.13

Byki z warszawskiej giełdy wykorzystały wreszcie okazję i podciągnęły indeksy wyraźnie w górę, Nie przeszkodziła im w tym rozczarowująca informacja o spadku tempa wzrostu gospodarczego do zaledwie 0,4 proc, WIG20 zbliżył się do poziomu ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Wielka woda nie przeszkodzi wyborom: Powodzianie będą głosować w namiocie

22.06.10

Niedawna powódź spowodowała, że niektóre z komisji wyborczych będą przeniesione w inne miejsca. Jednak - jak zapewnia dyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów w PKW Beata Tokaj - nie będzie problemów ze zorganizowaniem niedzielnego głosowania.

RSS

Obama przeprasza za atak na szpital

08.10.15

W wyniku omyłkowego ataku na szpital prowadzony przez organizację Lekarze bez Granic zginęły 22 osoby.

RSS

Sondaż: PO - 44 proc., PiS - 21 proc., SLD - 9 proc.

22.02.10

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PO zdobyłaby 44-proc. poparcie, PiS uzyskałby 21 proc. głosów, a SLD - 9 proc. Do Sejmu nie weszłoby PSL (4 proc.) - wynika z opublikowanego dziś sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

RSS

Francuzi zamieszkają w "małym Paryżu". Z naciskiem na "mały"

22.04.14

Podczas mistrzostw świata w Brazylii piłkarze Francji zamieszkają w "małym Paryżu". Tak bowiem jest nazywane miasto Ribeirao Preto, słynące z powstałych na początku XX wieku budynków nawiązujących do architektury znad Sekwany.

RSS

Kaczyński o stosunkach prezydent - szef MON. "Nie podoba mi się polityka epistolarna"

01.04.17

RSS

Brąz na 15 kilometrów w Vancouver: Chcieli zabrać medal naszej Justynie

22.02.10

"Sędziowie głosowali, czy mnie zdyskwalifikować" - wyznała Justyna Kowalczyk po biegu na 15 kilometrów w Vancouver. To właśnie dlatego nasza wspaniała biegaczka płakała na mecie, na którą wpadła jako trzecia po niesamowitym finiszu. Co się nie spodobało sędziom?

RSS

Szokujące zaniedbanie w sprawie Papały

15.03.10

Łódzka prokuratura zleciła zbadanie śladów krwi znalezionych w pobliżu miejsca morderstwa generała Marka Papały - informuje reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka. Przy pierwszych oględzinach miejsca zabezpieczono dwie różne próbki krwi, ale sprawdzono tylko jedną. Dlaczego?

RSS

Siła trendu bocznego

01.03.15

Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, W przypadku WIG20 handel sprowadził się do sennego dryfu w okolicach 2350 pkt,, który w finale został przykryty odpowiedzią Warszawy na zwyżkę ,,,

RSS

Zagadkowe umorzenie długów rafinerii: Afera w ministerstwie? Idzie o 900 milionów

08.01.10

Czy ktoś naciskał na dyrektora krakowskiego Urzędu Kontroli Skarbowej, by nie ściągał z Rafinerii Trzebinia 900 milionów złotych podatku akcyzowego? Sprawdzają to prokuratorzy z wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej. Tropy prowadzą do ministerstwa finansów.

RSS

Więził żonę w piwnicy, gwałcił, "dzielił się" nią z kolegami. 25 lat dla polskiego Fritzla

22.06.17

Na to, by ktoś jej uwierzył, kobieta czekała 5 lat

RSS

Kolejny cios dla Mourinho. Rewelacja ligi ograła mistrza

15.12.15

Piękny sen ekipy Leicester trwa w najlepsze. W ostatnim meczu 16. kolejki Premier League Lisy ograły u siebie mistrzów Anglii Chelsea 2:1 i wskoczyły na fotel lidera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny