Czy pomoże stryjowi w kampanii?: Marta Kaczyńska przerywa milczenie

29.05.10

Córka tragicznie zmarłej Pierwszej Pary bardzo długo milczała po tragedii koło Smoleńska. Za to politycy i dziennikarze mówili i pisali o Marcie Kaczyńskiej dużo i często. Teraz ona sama przerywa ciszę i mówi o sobie w kampanii prezydenckiej stryja Jarosława Kaczyńskiego.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wiosennej. Orlen Deutschland, niemiecka spółka grupy PKN Orlen, wprowadza na stacjach paliwowych marki Star tzw. prysznic DNA. Nie ma on nic wspólnego z zasadami zachowania higieny. Ma natomiast odstraszać złodziei, a gdy dojdzie do napadu - ułatwiać ich namierzenie. Brak istotniejszych danych makroekonomicznych w dniu wczorajszym przyczynił się do kontynuacji piątkowych trendów, Dominowały pesymistyczne nastroje związane z publikacją słabych danych z amerykańskiego rynku pracy, Większość Zagranicznych indeksów,,,Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym charakteryzuje się utrzymaniem presji na wycenę PLN po tym jak wczorajszy FED nie przyniósł zmiany perspektyw stóp procentowych w USA,        Dzień 1 sierpnia 1944 roku pozostanie najważniejszą datą w XX wiecznej historii Warszawy - mówił ksiądz pułkownik Sławomir Żarski, witając obecnych na Mszy św. w przeddzień 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mszy polowej wzięło udział kilka tysięcy kombatantów oraz mieszkanców stolicy.
        Ksiądz Żarski podkreślał, że ich obecność jest manisfestacją pamięci o warszawskich bohaterach. - Manifestujemy dziś pamięć o tych, którzy za każdy kamień stolicy oddali życie, młodość i przyszłość. Dziękujemy za ich ofiarę, za ich dramatyczny krzyk, który odbił się echem w całej Europie - mówił ksiądz Żarski.
      Podkreślał też niezwykle symboliczny wymiar sierpnia 1944 roku. - Był on wołaniem o człowieczeństwo, manifestacją pierwiastka moralnego, był obroną godności człowieka - powiedział. Rozmiar poświęcenia, jakie pokolenie powstańców zapłaciło za obronę ludzkiej godności, zamyka usta tym, którzy chcą w sposób czysto matematyczny wyliczać sens decyzji o podjęciu walki - podkreślił ksiądz pułkownik.
      Po Mszy św. zostanie odczytany apel poległych, a do zebranych mają przemawiać prezes Związku Powstańców Warszawskich generał Zbigniew Ścibor - Rylski, pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.
      Wieczorem o 20.00 rozpocznie się widowisko "Sztandary 44" w reżyserii Romana Kołakowskiego.
Każdy przedsiębiorca w prowadzonej przez siebie działalności powinien orientować się w gąszczu przepisów regulujących podejmowane przez niego działania, a w szczególności mieć się na baczności przy wykonywaniu obowiązków ogólnie zwanych skarbowymi. Co jednak w sytuacji gdy świadomie bądź nieświadomie przedsiębiorca uszczupli lub choćby narazi na uszczuplenie należności publicznoprawne?

- Saudyjska monarchia zarezerwowała 23,6 miliarda dolarów na rozbudowę swojej floty - podaje portal "Defense News".

Grzegorz Napieralski uważa, że rząd nie udziela powodzianom wystarczającej pomocy. W czasie konferencji prasowej w Płocku przewodniczący SLD zarzucił władzom, że nie przeznaczyły wystarczającej ilości pieniędzy na odbudowę zalanych w maju i czerwcu terenów.
W ocenie Grzegorze Napieralskiego, pomocy rządu szczególnie potrzebują rolnicy, u których na polach nadal pozostają rzeczy przyniesione przez wodę. Szef SLD zwraca uwagę, że nie zostało uregulowane kto odpowiada za usuwanie nieczystości i tego wszystkiego, co niosła ze sobą woda. Wielu rolników domaga się od wójtów i burmistrzów, by ci usunęli to, co pozostało po powodzi, jednak nie mają oni na to piędzey. Tymczasem zdaniem Napieralskiego wojewodowie nie odpowiadają na te apele, a rząd pozostaje bierny.
Grzegorz Napieralski uważa, że w wielu miejscach rząd nie zapewnił również pomocy psychologicznej poszkodowanym. Dodał też, że w jego ocenie pomoc finansowa przekazana powodzianom może nie wystarczyć na odbudowanie zniszczeń przed nadejściem zimy.
Dowódca GROM płk Dariusz Zawadka złożył wypowiedzenie stosunku służbowego z końcem sierpnia - potwierdzili dziennikarze w kliku niezależnych źródłach w wojsku.

Zwolennicy wprowadzenia luzowania ilościowego w Polsce wskazują, że tańszy kredyt pobudzi inwestycje, a gospodarka przyspieszy, W jakimś stopniu na pewno, pytanie ile jeszcze negatywnych efektów taki program spowoduje, Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji uruchomił 152,5 mln zł. dla osób poszkodowanych przez powódź. Każda rodzina lub osoba samotna otrzyma bezzwrotnie do 6 tys. zł z terenów dotkniętych przez wielką wodę. Ogrzawszy swe zmarznięte stopy przy kominku i poprawiwszy sobie nastrój niezliczonymi kieliszkami ?świątecznej? wódki (pamiętacie, że nie piję eggnog), miałem wystarczająco dużo okazji, by zastanowić się nie tylko nad tym, co dla ,,,Sylwia Bogacka wystrzelała już dla Polski srebro, a za tydzień będzie miała kolejną szansę podczas konkurencji strzelania z karabinka sportowego. Jak to będzie wyglądać? Pod koniec zeszłego tygodnia cena baryłki ropy zeszła w rejon 72 USD i utrzymała się w nim także w ostatnich dniach, Jakkolwiek możliwe jest jakieś lekkie odbicie dziś czy na początku przyszłego tygodnia, w reakcji na spadki z ostatnich kilkunastu dni, to Zobacz niezwykłe zdjęcia.

RSS

Dzień Fed

22.09.16

Wtorek był dniem poprzedzającym decyzję Fed, więc rynki amerykańskie z założenia powinny wejść w stan wyczekiwania, W niczym nie zmieniły nastrojów publikowane we wtorek (słabe) dane makro

RSS

Jen japoński umacnia się wobec dolara

08.08.13

Euro (EUR) nie przełamało oporu powyżej 1,3315, ale znalazło silne wsparcie na poziomie 1,32917, Dzisiejsza publikacja dotycząca produkcji przemysłowej w Niemczech może być ważnym wskaźnikiem decydującym o wartości euro,

RSS

Poseł szczekał w Sejmie? W stenogramie zapisano to inaczej

15.07.17

Incydent podczas debaty.

RSS

Internetowe trolle kochają Putina za pieniądze. Kulisy "ministerstwa prawdy"

15.03.15

Piszą posty, komentują i wrzucają obrazki wychwalające Putina, a także karykatury wyśmiewające rosyjską opozycję, USA, szefa polskiego MSZ i "ukropów" - Ukraińców.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Starli się (prawie) jak gladiatorzy

08.04.10

Takiej bitwy nie powstydziłby się Cezar. Pod rzymskim Koloseum starli się w środę "naganiacze", oferujący turystom różne usługi turystyczne. Bilans starcia: jeden ranny i sześciu zatrzymanych.

RSS

Jaki chleb wybrać. Który jest najzdrowszy?

15.11.16

Chleb chlebowi nierówny.

RSS

7,5 tysiąca dziennie. Migranci zalewają Bawarię

01.11.15

Liczba osób zdążających do Niemiec nie maleje.

RSS

Porażka siatkarzy. W niedzielę rewanż: Niemcy nas pobili przez "kłopoty z atakiem"

08.06.10

Polscy siatkarze rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Światowej od porażki. Niemcy wygrali z nami w Stuttgarcie 3:1. "Mieliśmy duże kłopoty ze skończeniem ataku. Musimy skupić się na lepszym przyjęciu serwisu i bardziej agresywnie zagrywać" - powiedział Zbigniew Bartman z naszej drużyny.

RSS

Wielki pożar luksusowego hotelu w Dubaju. A obok fajerwerki

01.01.16

Na razie nie są znane przyczyny wybuchu ognia.

RSS

Anglicy się zachwycają i... łamią sobie języki. "Lots? Crots? Woodge?"

08.06.16

"Bajeczne miasto, którego nazwy nie wymówisz" - artykuł z takim tytułem pojawił się w jednym z największych brytyjskich dzienników.

RSS

Dorn: prezydent Duda ma wybór, który zaważy, czy będzie kryzys konstytucyjny

01.06.17

Były marszałek Sejmu w "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS .

RSS

Euforia po słowach Mario Draghiego

08.09.12

Kluczowe wydarzenia: - Niemcy: Produkcja przemysłowa (12:00) - USA: Raport z rynku pracy (14:30)

RSS

Amerykanie mogą posiadać broń

29.06.10

      Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wzmocnił prawo Amerykanów do posiadania broni. Stosunkiem głosów 5-4 sędziowie uznali, że władze lokalne nie mają prawa wprowadzać w tej sferze zbyt dużych restrykcji.
      Sąd Najwyższy rozpatrywał przepisy wprowadzone w Chicago i na przedmieściach tego miasta, gdzie zakaz posiadania pistoletów obowiązuje od 30 lat. Legalność tego zakazu zaskarżyła grupa mieszkańców miasta twierdząc, że jest on zbyt restrykcyjny. Większość sędziów podzieliła ich zdanie uznając, że konstytucja  USA gwarantuje każdemu obywatelowi prawo do posiadania broni.
      Czwórka bardziej liberalnych sędziów nie zgodziła się z taką interpretacją. Ich zdaniem władze lokalne powinny mieć możliwość wprowadzania ograniczeń prawa dotyczącego broni, włącznie z zakazem jej posiadania.
      Decyzja Sądu Najwyższego oznacza, że od tej chwili żadne władze ani federalne, ani stanowe, ani lokalne nie będą mogły zakazać posiadania broni.
      Kwestią otwartą pozostaje jednak, jak daleko mogą iść regulacje dotyczące sprzedaży, rejestracji i przetrzymywania różnych rodzajów uzbrojenia.

RSS

"Komorowski zachowywał się nerwowo". "Duda unikał odpowiedzi"

22.05.15

Neumann i Rutnicki z PO kontra Wiśniewska i Sadurska z PiS.

RSS

Otoczony przez antyterrorystów policjant zastrzelił się

15.01.13

Pchnięta przez niego wcześniej nożem żona przeszła operację, będzie żyła.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny