Niesiołowski o kandydacie na prezesa NBP:: "Belka był szefem PZPR bez zastrzeżeń"

29.05.10

"Kiedy byłem szefem uczelnianej Solidarności, on był szefem PZPR. Był przyzwoitym, a w stanie wojennym odważnym człowiekiem. Mówiło się, że świetnie się z nim współpracuje" - tak wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski ocenia kandydata na prezesa NBP Marka Belkę.

USD się zepsuł, Pozostaje relatywnie słaby, mimo że wskaźniki fundamentalne (dane makro z USA, poziom rentowności długu) rysują zupełnie inny obraz, Wydaje się, że na głównych crossach z USD czynniki pro-dolarowe zostały przyćmione ,,, Włoski premier Silvio Berlusconi krytykuje stołeczną policję. Jego irytację wywołało podanie przez policję wiadomości, że w sobotniej manifestacji prorządowej w Rzymie wzięło udział 150 tysięcy osób, a nie milion, jak twierdzili jej organizatorzy.
Szef klubu parlamentarnego partii premiera Lud Wolności Frabrizio Cicchitto oświadczył, że rzymska komenda policji utraciła wszelką wiarygodność podając, że na placu świętego Jana na Lateranie było 150 tysięcy osób, a nie milion. Dodał, że od jakiegoś czasu "coś nie gra w stołecznej komendzie". Do tych słów tych przyłączyli się inni współpracownicy premiera.
Opozycja natychmiast wezwała ministra spraw wewnętrznych, by wstawił się za krytykowaną policją, jednak bezskutecznie. Głos zabrały natomiast związki zawodowe policjantów. Potwierdziły nie tylko wiadomość o 150 tysiącach manifestantów, ale zwróciły uwagę na bezprecedensowy atak ze strony sprawujących władzę na siły porządkowe. Jak przypomniano, to dzięki policjantom wiec zwolenników Berlusconiego odbył się bez żadnych zakłóceń.
Wybuch na na plaży w popularnym tureckim kurorcie Kemer. W wyniku eksplozji kilkunastu turystów zostało rannych. Przyczyny eksplozji nie są znane.Jeśli sam znajdzie sprawcę, być może dostanie odszkodowanie. Tylko jak ma to zrobić? Sąd odmawia zadośćuczynienia mężczyźnie, który trafiony kamieniem podczas stadionowych burd stracił oko. Ofiara chce dalej walczyć o swoje i pyta, dlaczego ubezpieczenie imprezy chroni organizatora, a nie kibica? Po obfitych nocnych deszczach niebezpiecznie wzrósł poziom rzek na północy Czech, tuż przy granicy z Polską. W dwóch krajach (województwach) obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Podtopienia wystąpiły też po gwałtownych burzach na Słowacji. To chyba najbardziej wyczerpująca dyscyplina zimowych igrzysk olimpijskich. W biegu na 50 km techniką klasyczną ze startu wspólnego równych sobie nie miał Norweg Petter Northug. 24-latek, "odpowiednik" naszej Justyny Kowalczyk, na podium stanął po raz czwarty.

Ocena rządu w "Jeden na jeden".

W pierwszej chwili chcieliśmy zatytułować ten komentarz: "Już po wszystkim", Ale nigdy nie jest "po wszystkim", zwłaszcza na forexie, Chyba że bierzemy pod uwagę sławetny 'Kwartet na koniec czasu' Messiaena, gdzie muzyka w pewnej chwili ,,, Szef MSWiA Jerzy Miller był przez kilka godzin w Moskwie i jeszcze przed południem wrócił do Warszawy. Po co poleciał? Wiadomo, że spotkał się z szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Tatianą Anodiną. Czy to oznacza, że przywiezie nowe materiały dotyczące katastrofy smoleńskiej?

Urodziła się w latach 70-tych ubiegłego wieku, jej rówieśnice są już na sportowej emeryturze. A Ruth Beitia właśnie została mistrzynią Europy w skoku wzwyż, czyli konkurencji dla młodych ludzi. Mieszkańcy największych miast zdecydowanie poparli Bronisława Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat PiS wygrał tylko w jednej stolicy województwa. W której? Odpowiedź zaskakuje, tym bardziej, że to miasto jest matecznikiem jego zaciekłego wroga. Budowa okrętu patrolowego "Ślązak" jest zaawansowana w około 70 proc. - poinformowały we wtorek władze Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni.Katastrofa smoleńska to coś niepomiernie większego niż wielka tragedia i oś politycznego konfliktu. Smoleńsk będzie miał dla Polski i Polaków większą moc definiującą niż Katyń, choć to przecież katastrofa lotnicza, a nie potworny mord
Śląsk - Podbeskidzie 1:0. Piękna akcja na lewej stronie Dudu, ostre dośrodkowanie w pole karne, Sebino Plaku ucieka rywalom i strzałem głową otwiera wynik. Nawet milion dolarów dziennie.

RSS

9 osoób poszkodowanych: Dzieci ranne w wypadku. Kierowca był pijany

08.07.10

Dziewięć osób, w tym pięcioro dzieci, zostało poszkodowanych w wypadku toyoty previi, do którego doszło w sobotę w Tarnowie (woj. małopolskie). Kierujący autem miał 1,1 promila alkoholu we krwi.

RSS

Sprawy wiary nie są aktorowi obce: Pazura z palmą w kościele

01.04.10

Cezary Pazura jest religijny czy tylko ma szacunek dla tradycji, która każe święcić palmę na tydzień przed Wielkanocą? Tak czy owak aktor w kościele się pojawił. I nie dość, że spełnił katolicki obowiązek, to jeszcze pokazał córce, że sprawy wiary nie są mu zupełnie obojętne...

RSS

EUR/GBP dość wolno odwraca trend

22.10.13

Ostatnie tygodnie na parze EUR/GBP pokazują, że rynek zaczyna wyceniać potencjalną słabość funta w przyszłości, Złamanie ważnego poziomu 0,84 jakie miało miejsce na początku września, nie stało się impulsem do dalszej mocnej przeceny, ,,,

RSS

Indywidualnie nie wyszło, ale zespół dał radę. Medal dla Polaków

01.03.15

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Nie ma krwi, przepychanek, ale ten spot zapada w pamięć

29.01.15

Zobacz dlaczego.

RSS

Sprawozdanie z prac rządu. Transmisja w TVN24 i tvn24.pl

15.11.16

We wtorek, w przeddzień pierwszej rocznicy zaprzysiężenia rządu premier Beaty Szydło, odbędzie się konferencja podsumowująca rok pracy ministrów.

RSS

Czechy - korupcja w służbie zdrowia

01.04.10

Korupcja toczy czeską służbę zdrowia. Niepokojące dane opublikowała czeska filia Transparency International. Według tej organizacji, 10 procent środków przeznaczonych na funkcjonowanie służby zdrowia w tym kraju znika w wyniku działań korupcyjnych. To ponad miliard euro.
W zdecydowanej większości przypadków łapówki stosowane są w procedurach przetargowych przy zakupach wyposażenia placówek służby zdrowia oraz przy zleceniach prac budowlanych. Znaczną część łapówek pochłania też zaopatrzenie placówek w leki.
Korupcją w czeskiej służbie zdrowia zainteresował się Europejski Urząd do spraw Zwalczania Oszustw Finansowych. Śledztwo wszczęła też czeska policja.

RSS

Bitwa o Anglię dla City. Minęli United, tytuł blisko

01.05.12

Osiem ostatnich kolejek Manchester United przewodził Premier League, ale wszystko wskazuje na to, że mistrzowski tytuł dał sobie wyrwać z rąk. Bitwę o Anglię albo - jak kto woli - derby Manchesteru wygrali City i dzięki lepszemu bilansowi bramek przeskoczyli rywali zza miedzy w ligowej tabeli. Do końca sezonu pozostały dwa spotkania.

RSS

Amerykanie kupili mniej aut, sprzedaż detaliczna spada

15.06.11

W maju Amerykanie wydali mniej niż w kwietniu #8211; dynamika sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym wyniosła #8211; 0,2 proc, To pierwszy jej spadek ujęciu miesięcznym od blisko roku, Przyczyn ujemnej dynamiki sprzedaży detalicznej można ,,,

RSS

Aresztowanie, które wystraszyło inwestorów

08.12.18

W ostatnich dniach inwestorzy na brak wrażeń nie mogą narzekać i na światowych rynkach obserwujemy prawdziwy rollercoaster, który potęgowany jest przez napływające ważne informacje, Dzisiejsza sesja stała pod znakiem jednej i to ,,,

RSS

Najpiękniejszy na świecie znaczek pocztowy jest z Polski

08.07.14

Taki jednogłośny werdykt ogłosiło jury podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy).

RSS

Motocyklista zginął w zderzeniu z ciężarówką

08.06.14

Wypadek na drodze krajowej nr 57.

RSS

Stephen Mull: nie mam wątpliwości, że w razie ataku Rosji, USA obronią Polskę

29.04.15

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w programie "Świat".

RSS

Szwecja: Zmarła kobieta zarażona EHEC

01.06.11

Szpital w miejscowości Boras na południowym zachodzie Szwecji poinformował o śmierci kobiety, zarażonej bakterią EHEC. Jest to pierwszy śmiertelny przypadek tej infekcji poza Niemcami, gdzie zmarło już na nią co najmniej 15 osób.

RSS

Sasin: będzie wsparcie dla uczelni o. Rydzyka. Kukiz: zapłaćcie, tylko nie z mojej kasy

01.02.16

PiS wciąż chce wesprzeć uczelnię o. Rydzyka.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny