Niesiołowski o kandydacie na prezesa NBP:: "Belka był szefem PZPR bez zastrzeżeń"

29.05.10

"Kiedy byłem szefem uczelnianej Solidarności, on był szefem PZPR. Był przyzwoitym, a w stanie wojennym odważnym człowiekiem. Mówiło się, że świetnie się z nim współpracuje" - tak wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski ocenia kandydata na prezesa NBP Marka Belkę.

Jak można było się spodziewać, początek tygodnia nie przynosi dużych zmian na światowych parkietach, Sezon ogórkowy oraz pusty kalendarz makroekonomiczny nie sprzyjają wzmożonej aktywności inwestorów, którzy w większości wyjechali na urlopy Wiktor Janukowycz został oficjalnie ogłoszony prezydentem Ukrainy. Wiążące wyniki wyborów na urząd ogłosiła Centralna Komisja Wyborcza o godzinie 15. W trakcie składania podpisów pod protokołem z obrad Komisji, na sali było około 10 członków kierowanej przez Janukowycza Partii Regionów Ukrainy. Wcześniej zablokowali oni wejście do siedziby CKW. Firmy rodzinne stanowią bardzo liczną grupę przedsiębiorstw działających na rynku. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie i funkcjonują latami. Jednak podatnicy nie mają pewności co do tego jak jest opodatkowana darowizna przedsiębiorstwa przez rodzica na rzecz dziecka. Należy tu rozważyć konsekwencje darowizny w podatku od spadków i darowizn oraz podatku VAT.Nowelizowany kodeks karny zalegalizuje płatną adopcję, o ile w porę nie zareaguje Senat: alarmują organizacje pozarządowe, które założyły stronę o kontrowersyjnej nazwie Kupdziecko.pl. Proceder sprzedaży dzieci w internecie polega na tym, że młode matki - a najczęściej samotne kobiety w ciąży - oferują rodzinom dzieci w zamian za odpowiednie wynagrodzenie. Decyzja o zatrudnieniu Ryana Giggsa w roli menedżera Manchesteru United od początku miała jednego krytyka. I to w osobie... członka rodziny. Ojciec Walijczyka pamięta wybryki swojego dziecka i w ostrych słowach przekazał, co sądzi o zmianie na fotelu trenera. Poszkodowani mężczyźni pracowali przy remoncie budynku.

Nagranie z kamery w kabinie maszynisty.

Zdjęcia BMW otrzymaliśmy od portalu znp24.pl. Niespodzianki nie było, Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe po raz trzeci w tym roku, co było już w pełni zdyskontowane przez rynek, W rezultacie, zgodnie z oczekiwaniami, cała uwaga skupiła się na ścieżce podwyżek stóp w kolejnych,,,

Na zwolenników słynnej diety Dukana spadł właśnie cios. Skuteczność tej popularnej metody odchudzania podważają i lekarze, i ci, którzy ją stosowali. Eksperci po raz kolejny przypominają: żadna „cudowna” dieta nie pomoże, jeśli nie ograniczymy jedzenia i nie zaczniemy się ruszać.
Ilustracja: Arobal/Wprost O 16,20 WIG20 tracił 0,3 proc,, a indeks szerokiego rynku 0,15 proc, Główne rodzime średnie giełdowe na nieco ponad godzinę przed ostatnim dzwonkiem znajdowały się na poziomie odpowiednio 2655 punktów i 46678 punktów, Notowania indeksu blue ,,, W 1995 roku, gdy debiutował jako aktor, zarabiał siedem milionów dolarów rocznie.Szef gabinetu ministrów Argentyny Jorge Capitanich zadeklarował w czwartek, że nie popadła ona w niewypłacalność, a jej wierzyciele powinni się domagać od sądu w USA odblokowania odsetek, jakie powinni otrzymać z tytułu posiadanych argentyńskich obligacji. Chwilowo obawy o sytuację na rynkach wschodzących ustępują miejsca publikowanym danym makroekonomicznym, To one będą kształtować nastroje na rynkach finansowych dziś i na początku przyszłego tygodnia, W poniedziałek 3 października nastąpiła „demejkapizacja” prezesa. Nastąpiła w tym samym momencie co zwykle – gdy zaczął być sobą.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Nowe zasady wydawania interpretacji podatkowych

29.09.18

W kwietniu 2018 r. opublikowano zaproponowany przez Ministerstwo Finansów projekt zmian w przepisach Ordynacji podatkowej dotyczący indywidualnych interpretacji podatkowych. Nowe przepisy mają na celu ograniczenie nadużyć związanych z wykorzystywaniem indywidualnych interpretacji podatkowych przez grupy podatników do osiągania korzyści podatkowych. Nowelizacja wywrze także wpływ na dotychczas wydane interpretacje podatkowe, dotyczące czynności z udziałem podmiotów powiązanych.

RSS

Pięć osób aresztowanych ws. brutalnego pobicia dziennikarki

29.12.13

Ukraińska milicja aresztowała pięć osób podejrzanych o skatowanie Tetiany Czornowoł, znanej dziennikarki, opisującej zbytkowny styl życia najwyższych urzędników państwowych, i zarazem aktywnej uczestniczki trwających w Kijowie protestów antyrządowych. Trzej aresztowani twierdzą, że mają alibi.

RSS

Patrioci i renegaci

08.07.11

Donald Tusk zaprezentował się w Parlamencie Europejskim jako euroentuzjasta i europejski patriota. Przemówienie polskiego premiera zostało dobrze przyjęte przez praktycznie wszystkie frakcje PE, poza konserwatystami – środowiskiem nie mającym znaczących wpływów w europarlamencie.

RSS

Chavez broni stołka przed Żydem polskiego pochodzenia

08.10.12

Lokale wyborcze otwarte, a Henrique Capriles-Radonski zagraża prezydentowi.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kolejne słabe dane z gospodarki podcinają skrzydła złotemu

19.08.16

Dzisiejsza sesja przynosi publikację kolejnych słabych danych z polskiej gospodarki, Słowo ?zadyszka? staje się coraz bardziej uprawnione, ale miejmy nadzieję, że nadal jest to chwilowe spowolnienie, Kiepskie dane osłabiły polską walutę,,,

RSS

Spadek aktywności na rynku, inflacja CPI w kalendarzu

29.04.17

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, który pozostaje w ramach lekkiej korekty ostatnich wzrostów, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2210 PLN za euro, 3,8867 PLN ,,,

RSS

"Otworzycie kluczem albo wjedziemy buldożerem". Walka z milionerem o plażę

22.07.15

Gubernator obwodu odeskiego wytoczył wojnę kijowskiemu oligarsze.

RSS

Unia i Unibax "zlały" rywali

22.04.14

Świąteczny poniedziałek pod znakiem żużla.

RSS

Ale heca! Ale zgroza! Słoń demolował miasto, małpa latała z karabinem

09.04.17

W Poznaniu dzikie zwierzęta nie raz i nie dwa siały spustoszenie i postrach na ulicach.

RSS

"Jak miałam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy?"

29.05.14

Nie rozumiem tego, jak (Donald Tusk) mógł zostać premierem - mówi 17-latka Maria Sokołowska.

RSS

Grecy wzięli się wreszcie do roboty, a przynajmniej tak to wygląda.

01.10.11

W tym tygodniu pojawiły się pierwsze pomysły na ratowanie pogrążonej w kryzysie Europy, Pierwsze konkretne propozycje oraz wyczekiwany od dawna jakikolwiek ruch ze strony Grecji zbliżyły Helladę do otrzymania kolejnej transzy pomocowej i wywołały pozytyw

RSS

USA odsyłają Rosjanina zatrzymanego w aferze szpiegowskiej

15.07.10

Stany Zjednoczone nakazały wydalenie obywatela Rosji Aleksieja Karetnikowa, którego zatrzymały w związku ze śledztwem dotyczącym siatki rosyjskich szpiegów w USA - ogłosił we wtorek czasu lokalnego rzecznik resortu bezpieczeństwa wewnętrznego Matt Chandler.

RSS

W co gra Asmussen?

29.08.12

Ponad tydzień temu niemiecki członek w Europejskim Banku Centralnym nieco zaskoczył rynki finansowe odcinając się od krytyki ostatnich pomysłów ECB, wygłaszanej przez szefa Bundesbanku, Jensa Weidmanna,

RSS

W Konstancinie zdecydowali, czy chcą być częścią wielkiej Warszawy

29.05.17

Lokale zostały zamknięte o godzinie 21.

RSS

SP: Poprzemy wniosek PiS o wotum nieufności dla Sikorskiego

01.12.11

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział, że dla dobra kraju jego klub wycofa się ze złożenia wniosku o odwołanie szefa MSZ Radosława Sikorskiego i poprze wniosek PiS w tej sprawie. Wyraził też ubolewanie, że PiS mimo danego słowa nie chce współpracować w sprawach ważnych dla kraju.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny