12 imprez artystycznych: Polski dzień na EXPO w Szanghaju

22.05.10

Dwanaście imprez artystycznych oraz konferencja z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim - to niektóre punkty programu polskiego dnia na EXPO w Szanghaju. W ostatnich dniach polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju odwiedza dziennie ok. 35 tys. osób.

Wrócił stary-dobry Bayern. W sobotnim meczu 21. kolejki mistrzowie Niemiec rozbili na swoim stadionie HSV Hamburg 8:0. Przytłoczeni słabymi globalnymi nastrojami na starcie piątkowych notowań, krajowi inwestorzy otwarli sesją pod kreską, Spadkowa luka jaka pojawiła się na wykresie dziennym wyraźnie onieśmielała popyt, co nie pomagało w próbach ,,, W czwartek na rynkach surowcowych dominowała strona podażowa ? a przynajmniej taki wniosek można wysnuć patrząc na wczorajszą zniżkę indeksu CRB o 1,34%, Spadek ten wynikał jednak przede wszystkim z przeceny ropy naftowej,Oferowane przez Europejski Bank Centralny (ECB) tanie 3-letnie pożyczki (LTRO) od dłuższego czasu były motorem napędzającym poprawę nastrojów na rynkach finansowych, Dziś, odbył się drugi przetarg na te pożyczki, Europejskie banki zgłosiły popyt w wysokoś Premier Donald Tusk powiedział, że ewentualne przekazanie Polsce części lub całości śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem możliwe byłoby dopiero po podpisaniu w tej sprawie specjalnej umowy. Nie skończyli jeszcze osiemnastu lat, dlatego grozi im tylko 25 lat więzienia, a nie dożywocie. Dwóch nastolatków, którzy wczoraj zaatakowali policjanta, usłyszało zarzut zabójstwa. Obaj przyznali się do winy. Ugodzonego kilka razy w klatkę piersiową aspiranta nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

Wtorek był ostatnim dniem na przeprowadzenie piłkarskich transferów w Europie. Niektórzy nie zwlekali i podpisali kontrakty z gwiazdami, ale wielcy zasadzali się na najgorętsze nazwisko na rynku - Argentyńczyka Carlosa Teveza.

Po wielu latach prac badawczych rosyjscy naukowcy najprawdopodobniej dotarli wreszcie do ukrytego cztery kilometry pod lodem jeziora Wostok. Rosjanie uważają, że to wielka szansa dla nauki - w uwięzionym pod lodami Antarktydy od blisko 20 mln lat gigantycznym jeziorze mogą się znajdować nieznane dotychczas formy życia. Naukowcy prowadzą dokładne obliczenia i badania, które mają potwierdzić, że dowiercili się do upragnionego celu. Piłkarze Pogoni Szczecin długo nie mogli przełamać niemocy w LOTTO Ekstraklasie. Uczynili to w spotkaniu z mistrzem Polski Legią Warszawa, wygrywając u siebie 3:2.

Sobotnia manifestacja kończyła czterodniową akcję związków zawodowych w Warszawie. Środowa sesja europejska przebiegała w podobny sposób jak podczas wtorkowego handlu, W ciągu przedpołudnia notowania głównej pary walutowej spadały, Cena euro obniżyła się z poziomu 1,3280 do 1,3215, Czynnikami, które szkodziły wspólnej w Polska, która nie jest podzielona, która dba o wszystkich obywateli - oto kraj, który po wygranych wyborach chce budować Jarosław Kaczyński. By stworzyć takie państwo, trzeba - według kandydata PiS na prezydenta - skończyć z wojną polsko-polską, która trwała ostatnie dwa lata.Projekt "Certyfikacja kompetencji kadr Wielkopolski" ma na celu dostosowanie kwalifikacji zawodowych pracowników mikro oraz małych przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców z sektora MMŚP do zmian zachodzących w nowoczesnej gospodarce, aby umożliwić ,,, Rynki finansowe wyczekują wystąpienia prezydenta Trumpa w Kongresie USA i nikt nie zamierza się wyrywać przed szereg z zajęciem pozycji, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność wypowiedzi Trumpa, Poza tym rozgrzewa się dyskusja przed marcową ,,, Tak jak można było się tego spodziewać Bank Japonii nie dokonał dzisiaj żadnych zmian w polityce monetarnej, Z kolei prezes Kuroda podczas konferencji prasowej dał do zrozumienia, że gospodarka rozwija się zgodnie z założeniami i nie ma ,,,

RSS

"Latająca Ryba" wraca do wody. Medale w Rio przynętą dla Phelpsa

15.04.14

Amerykański pływak to 18-krotny mistrz olimpijski i 26-krotny mistrz świata.

RSS

Kariera Jana Marii Tomaszewskiego: Kuzyn braci Kaczyńskich awansował w TVP

15.05.10

Cioteczny brat zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego awansował w TVP. Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna" Jan Maria Tomaszewski pracuje teraz w sekretariacie redakcji telewizyjnej "Jedynki". To swoiste centrum dowodzenia stacji, gdzie kolaudowane są wszystkie programy, które idą na antenę.

RSS

Juncker: wycofanie się z porozumień klimatycznych potrwa lata

01.06.17

W reakcji na doniesienia mediów, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podjął już decyzję o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ostrzegł w środę, że proces ten potrwa lata.

RSS

Grozi im za to 12 lat więzienia: Dziwna kradzież. Zrabowali... hasła do gry

15.06.10

To był napad. W katowickim parku pod koniec maja kilku młodych mężczyzn zaatakowało 21-latka. Zażądali haseł do internetowego konta - ale nie bankowego, tylko do gry internetowej. Wszystko po to, by przejąć warte blisko tysiąc złotych postacie i artefakty. Staną za to przed sądem. Do więzienia mogą iść na nawet 12 lat.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Holandia - sondaże po upadku rządu

22.02.10

Większość Holendrów pozytywnie ocenia dymisję rządu premiera Jana Petera Balkenende. Jego gabinet upadł, bo współrządząca Partia Pracy nie zgodziła się na przedłużenie misji w Afganistanie. O pozostawienie wojsk w tym kraju poprosiło Holandię NATO.
Dymisja rządu wzmocniła pozycję Wautera Bosa. Lider Partii Pracy był wicepremierem i ministrem finansów w zdymisjonowanym rządzie. Jego zdecydowana postawa spodobała się wyborcom. Gdyby wybory odbyły się teraz, socjaldemokraci zyskaliby w parlamencie dodatkowe cztery miejsca.
W najnowszych sondażach stracił premier Jan Peter Balkenende, choć jego Apel Chrześcijańskich Demokratów nadal pozostałaby największą partią w parlamencie.
Obydwaj politycy pozostają na czele swoich ugrupowań i będą walczyć o głosy w przyśpieszonych wyborach parlamentarnych. Powinny się one odbyć najpóźniej w czerwcu. Przypuszcza się, że do nowego parlamentu, w którym obecnie jest 8 partii, może wejść nawet 11 ugrupowań.

RSS

Jimmy Carter w szpitalu

29.09.10

Były prezydent Stanów Zjednoczonych trafił szpitala w Cleveland. Zasłabł w samolocie, jednak według pierwszych doniesień, prawdopodobnie nie jest poważnie chory.

RSS

"Znacząco wzrosła liczba naruszeń zawieszenia broni"

08.12.16

Sytuacja na wschodzie Ukrainy pozostaje poważna, dlatego trzeba utrzymać sankcje gospodarcze wobec Rosji - powiedział w środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po posiedzeniu Komisji NATO-Ukraina w Brukseli.

RSS

Ile potrwająÂ prace komisji ds. Amber Gold? "Możemy mówić o czasie około dwóch lat"

08.09.16

Po pierwszym merytorycznym posiedzeniu.

RSS

Bliskie spotkanie ekipy TVN24 z myszołowem

29.07.11

Ekipa TVN24 przeżyła bliskie spotkanie z myszołowem. Gdy dziennikarze jechali drogą, w przednią szybę samochodu coś uderzyło. Okazało się, że to drapieżny ptak. Reporterzy zatrzymali się i zawieźli go do weterynarza. Na szczęście nic mu nie jest.

RSS

Jego historia mogła zakończyć się tragicznie

15.07.15

Na szczęście Plastusia przygarnęli Michał Bednarek i Jagoda Kosmala

RSS

Tusk i Pawlak przy trumnach Kaczyńskich: Rząd pełnił wartę w Pałacu Prezydenckim

15.04.10

Premier Donald Tusk oraz ministrowie jego rządu przez godzinę kolejno pełnili Wartę Honorową przy trumnach pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich.

RSS

Pawlak: Ruby nie widziałem

08.03.11

- Odsuńmy tę sprawę trochę dalej od Lecha Kaczyńskiego, bo to nie on jest źródłem dyskomfortu w ocenie całej sytuacji. To raczej te osoby, które były przyczyną całego tego procesu należałoby poprosić o wyjaśnienia - powiedział w TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak komentując sprawę ułaskawienia przez byłego prezydenta Adama S., który wszedł w spółkę z Marcinem Dubienieckim - zięciem Kaczyńskiego. Opowiadał też o swoich wrażeniach z balu w Operze Wiedeńskiej.

RSS

Trump "marionetką Kremla"? "Odmawia ujawnienia swoich powiązań"

22.08.16

Donald Trump musi nam teraz wyjaśnić, w jakim stopniu ręka Kremla działa w centrum jego własnej kampanii wyborczej - oświadczył Robby Mook, szef kampanii kandydatki demokratów na urząd prezydenta USA Hillary Clinton.

RSS

Posłowie PiS byli informowani o procesie na Cyprze

29.01.11

Wbrew temu, co twierdzą posłowie PiS Karol Karski i Łukasz Zbonikowski, sąd na Cyprze poinformował ich o procesie w sprawie zniszczenia przez nich dwóch wózków golfowych. Wynika tak z dokumentów, do których dotarła TVN24.

RSS

Zadyszka na USDJPY

15.05.17

W trakcie czwartkowej sesji obserwujemy umocnienie się jena do zdecydowanej większości walut, co dobrze obrazuje poniższy diagram

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny