12 imprez artystycznych: Polski dzień na EXPO w Szanghaju

22.05.10

Dwanaście imprez artystycznych oraz konferencja z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim - to niektóre punkty programu polskiego dnia na EXPO w Szanghaju. W ostatnich dniach polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju odwiedza dziennie ok. 35 tys. osób.

W piątek, 10 grudnia w Warszawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie ruchu społecznego odwołującego się do dorobku politycznego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Lek za pół miliona złotych, który został kupiony m.in. dzięki widzom TVN24 miał trafić do 18-letniego Marka. Współprezesi Deutsche Banku, Juergen Fitschen i Anshu Jain, w niedzielę niespodziewanie zapowiedzieli swoje dymisje. Na czele największego niemieckiego banku zastąpi ich Brytyjczyk John Cryan, dotychczasowy członek rady nadzorczej.W mijającym tygodniu złoto biło kolejne rekordy przekraczając 1 680 USD za uncję, Jedną z ciekawszych ofert inwestycji w złoto posiada Amber Gold, Wielu analityków uważa, że obecny trend może potrwać kilka, a nawet kilkanaście lat, Niewątpliwie na ,,, Na ocalonych przeźroczach i zdjęciach uwieczniono ofiary morderstw, miejsca zbrodni i wypadki sprzed II wojny światowej. Projekt ustawy w tej sprawie właśnie trafił do Sejmu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w piątek, że premier Donald Tusk nie ma odwagi wziąć na siebie odpowiedzialności za katastrofę smoleńską i próbuje ją przerzucić na współpracowników.

Nowy sondaż pokazuje mniejsze szanse na uzyskanie niepodległości przez Szkocję, Draghi wzywa do inwestycji, Możliwość dalszego luzowania polityki monetarnej i wypływ kapitału dalej przecenia jena, EU jednak wprowadza nowe sankcje, Złoty ,,, Dramatycznie zakończył się piątkowy konkurs dla norweskiego skoczka Toma Hilde. W drugiej serii groźnie upadł, uderzył głową o zeskok, a skocznię opuścił na noszach i z nałożonym kołnierzem ortopedycznym. Pierwsze badania wykazały u niego złamanie jednego z odcinków kręgosłupa.

Wypadek w centrum Radomia. Rząd twierdzi, że przeznacza "bardzo duże" pieniądze na pomoc uchodźcom. BREXIT: Wczoraj wieczorem w Izbie Gmin ostatecznie odbyło się 8 orientacyjnych głosowań nad różnymi scenariuszami dla Brexitu, ale żaden z nich nie zebrał większości, Pewne jest tylko to, że parlamentarzyści nie chcą bezumownego Brexitu,,,Grzegorz Schetyna uważa, że wypowiedzi Janusza Palikota szkodzą PO. "Palikot zachowuje się poniżej standardów PO, gra nie fair " - ocenił. Palikot wini Schetynę za słabą frekwencję w prawyborach; uważa, że nie powinien być ponownie sekretarzem generalnym Platformy. Zapowiada się duża różnica między północą a południem Polski. Hope i Faith (Nadzieja i Wiara) przyszły na świat w ubiegłym tygodniu w Sydney.

RSS

Wypadek w Zabrzu: Ratownicy coraz bliżej zasypanych górników

15.04.10

Około 10 metrów zasypanego chodnika przebyli w nocy ratownicy, spieszący z pomocą sześciu górnikom zasypanym górnikom. Rano mieli jeszcze do nich zaledwie półtora metra. Cały czas utrzymują kontakt z zasypanymi. Wypadek wydarzył się w prywatnej kopalni w Zabrzu.

RSS

Rosja oburzona atakiem "faszyzujących bojówkarzy"

15.06.14

Rosja w sobotę wyraziła oburzenie z powodu ataku "faszyzujących bojówkarzy" na Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Kijowie i sprofanowania flagi państwowej FR. Zażądała też od władz Ukrainy zapewnienia bezpieczeństwa rosyjskim dyplomatom w Kijowie.

RSS

Jeden za nami, cztery przed nami

15.12.17

Podwójne rozczarowanie (CPI i Fed) osłabia dolara, co może być ostatnim zrywem zmienności przed końcem roku, Mimo wszystko maraton banków centralnych dopiero się rozpoczyna, a Europa Zachodnia oferuje dziś aż cztery decyzje, Główna uwaga ,,,

RSS

Wlk.Brytania- pył-chmura-limity bezpieczeństwa

22.04.10

Dziś w Europie odbędzie się ponad 80 procent planowanych lotów- ogłosiła agencja kontroli ruchu powietrznego, Eurocontrol. To nieco więcej, niż zapowiadano jeszcze dziś rano. W dni powszednie europejskie samoloty wzbijają się w powietrze 28 tysięcy razy - dziś odbędzie się 22 500 lotów, szacuje Eurocontrol.
Jutro mają odbyć się prawie wszystkie loty. Sytuacja w europejskiej przestrzeni powietrznej powoli wraca do normy, choć korki na lotniskach są tak duże, że pasażerowie mogą mieć opóźnienia jeszcze przez kilka dni
Tymczasem w Wielkiej Brytanii złagodzono przepisy dotyczące stężenia pyłów i poziomów bezpieczeństwa dla silników lotniczych. Zdaniem części ekspertów, to właśnie stare, zbyt drastyczne ograniczenia były przyczyną zamknięcia przetrzeni powietrznej w Europie.
Nowy poziom bezpieczeństwa to dwie tysięczne grama pyłów na metr sześcienny powietrza. Nad Wielką Brytanią stężenie to było podczas pomiarów w ostatnich dniach od pięciu do dwudziestu razy mniejsze. Rzeczniczka agencji Eurocontrol powiedziała tymczasem w rozmowie z Polskim Radiem, że na razie nie jest to obowiązujący standard dla całej Europy.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dyferencjał Brent-WTI największy od października

08.02.12

Podczas wczorajszej sesji notowania wielu towarów poruszały się w dużej bliskości technicznych wsparć i oporów, Indeks CRB zakończył dzień symbolicznym spadkiem #8211; o 0,01% do poziomu 314,20 pkt,

RSS

To miała być rozmowa o trudnych relacjach polsko-rosyjskich...

29.09.15

Szybko okazało się, że wywiad Brygidy Grysiak z ambasadorem Andriejewem idzie w innym kierunku. ["Czarno na białym"]

RSS

Sekslalka w twojej sypialni. "Lepsza niż człowiek"

29.09.16

Jessica, Denise, Michelle - za 30 lat seks z robotami ma być powszechny.

RSS

Co dalej z ustawą o IPN?: Marszałek spełni ostatnią wolę prezydenta?

22.04.10

Tak zrobiłby Lech Kaczyński - minister Andrzej Duda przekazał marszałkowi Sejmu ostatnią wolę prezydenta w sprawie dalszych losów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zmarły tragicznie Lech Kaczyński chciał skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego. Co zrobi Bronisław Komorowski?

RSS

Grecja wraca na rynki

21.07.16

Terminy spłaty kolejnych rat pożyczek przez Grecję to obecnie gorący temat rynkowy, Grecki dług jest od lat sporym problemem ciążącym strefie euro, Dobre dane na temat wpływów podatkowych,

RSS

Klich: zasadnicze zastrzeżenia do raportu

01.12.10

- Jeśli uwzględniono by wszystkie moje uwagi i uwagi komisji ministra Millera, to byłaby szansa podpisu pod raportem MAK, ale musiałby być uzupełniony - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" akredytowany przy MAK Edmund Klich. Klich przekazał dzisiaj swoje uwagi do raportu Rosjan. Jak mówi, jego zastrzeżenia mają charakter "zasadniczy". - Według mnie tak ważny wypadek nie może budzić żadnych wątpliwości - zaznaczył. Jest jednak przekonany że do katastrofy Tu-154 nie doszło w wyniku zorganizowanego zamachu.

RSS

Rodzinna tragedia w Chorzowie: Dziecko nie żyje, ojciec też chciał umrzeć

22.03.10

35-letni mężczyzna wyrzucił psa przez okno mieszkania na trzecim piętrze bloku w Chorzowie. Potem sam wyskoczył. Pies nie przeżył, a do ciężko rannego mężczyzny wezwano pogotowie. Policjanci, którzy sprawdzali jego mieszkanie, znaleźli zwłoki jego czteroletniego synka.

RSS

Sylwester R. już na wolności: Były szef ZUS wpłacił 200 tys. i wyszedł

15.03.10

Były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. wyszedł z aresztu w Goleniowie (Zachodniopomorskie), w którym spędził pół roku. Decyzją sądu mógł opuścić areszt po wpłaceniu 200 tys. zł. kaucji.

RSS

To już prawie Nowy Rok

01.01.18

To kluczowe pytanie, Obecnie mamy 1,1945 na głównej parze, tak więc balansujemy w pobliżu maksimów z listopada, poziomy te zresztą były już testowane, Oczywiście to dobry moment na grubszą korektę ? do takiej doszło przed miesiącem,,,

RSS

Krzyżacy kontra patrioci

08.07.10

600 lat po bitwie pod Grunwaldem powinniśmy chyba zapytać, skąd wyjątkowa rola tego wydarzenia w polskiej mitologii? Dlaczego bardziej pamiętamy Grunwald niż inne historyczne fakty? I czy przez przypadek nie było tak, że Grunwald skutecznie „przypomniano” nam w latach PRL, bo było to na rękę ówczesnym władzom?

RSS

EUR/USD poniżej 1,10

08.03.15

Notowania euro w głównych konfiguracjach ciążą nadal w dół ? dzisiaj wyjątkiem są EUR/CHF (niższa inflacja CPI w Szwajcarii w lutym może nasilić spekulacje przed posiedzeniem SNB 19 marca), oraz EUR/NOK,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny