Odwet za kontrowersyjne wypowiedzi senatora?: Kutz: Grożą mi śmiercią. Byłem na policji

22.05.10

Kazimierz Kutz ma problem. Tam gdzie mieszka ktoś życzy mu śmierci. Makabryczne nekrologi na ulicach, ściany domu obrzucone puszkami z farbą, czy napis "paszoł won" na karteczce "życzliwej osoby" - z takim chamstwem musi borykać się senator. Ale Kutz podejrzewa, kim są wandale...

Lech Poznań w szlagierze 18. kolejki Ekstraklasy ograł w niedzielę Wisłę Kraków 2:1, dzięki czemu wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Spotkanie było udanym powrotem pod Wawel byłego trenera krakowian - Macieja Skorży. Czy krakowski biskup Tadeusz Pieronek uważa, że Holokaust to żydowski wymysł? Tak miał powiedzieć w wywiadzie z włoskim portalem katolickim. Jednak teraz twierdzi, że takie słowa nie padły. "Dziennikarz dopowiedział" - mówi biskup. Ale z pozostałych mocnych opinii się nie wycofuje. Zapytana przez dziennikarza CNN, czy Grecja znajduje się w stadium „selektywnej niewypłacalności”, Christine Lagarde, prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego, kluczyła jak zając pod deszczem śrutu. Najpierw stwierdziła, że „nie ma na ten temat żadnego poglądu”, by zaraz zapewnić, że banki będą brać udział w rozwiązywaniu problemu greckiego zadłużenia „na zasadach dobrowolności”. O co tu chodzi? Stare powiedzenie mówi, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to z pewnością chodzi o pieniądze.
Nicolas Sarkozy i Angela MerkelZnając wielu ludzi z PiS na eksponowanych stanowiskach uważam, że nie wytrzymają tego, co się dzieje - powiedziała znana socjolog w wywiadzie dla "Wprost". Wszystkie opublikowane w dniu wczorajszym wskaźniki koniunktury gospodarczej w strefie euro okazały się wyższe od oczekiwań, Dane były również dużo lepsze niż w poprzednim miesiącu, Wzrosły nastroje w biznesie i w usługach, więcej optymizmu wykazują,, Rynki pozostają w dobrych nastrojach, gdyż słaby USD pomaga podsycać rajd ryzyka, Jednak wczorajszy handel nie przypominał ślepej euforii, a zachowanie niektórych aktywów prezentuje charakterystyki zagubienia inwestorów,

Komenda Stołeczna Policji, za zgodą prokuratury, opublikowała zdjęcia oraz rysopis mężczyzny.

Dwa lata po bankructwie w Detroit widać znaki ożywienia: z ulic znikają pustostany; powstają firmy i projekty deweloperskie. Ale zmiany ograniczają się głównie do centrum, gdzie przybywa nowych, białych mieszkańców - zjawisko zupełnie nowe w czarnym Detroit. Przyciągają ich niskie koszty życia oraz zachęty biznesowe. Wczorajsza sesja europejska przyniosła odreagowanie kursu głównej pary walutowej po wcześniejszych wzrostach, Jego skala była jednak na tyle nieduża, iż trend wzrostowy jest cały czas niezagrożony, zarówno na EURUSD, jak również na innych parach, w któryc

Policjanci z KGP ustalili tożsamość Polaka, którego ciało odnaleziono w październiku br. w Szwajcarii. Było to możliwe m.in. dzięki obrączce, którą miał na ręce, z wygrawerowanym imieniem żony i datą ślubu. Mężczyzna mógł być zamieszany w handel narkotykami. W mijającym tygodniu obserwowaliśmy stopniowe umocnienie złotego względem euro, Kurs EUR/PLN każdego dnia notował spadek przynajmniej o 1 gr i zszedł z poziomu 3,9400 do 3,8700, Tym samym zbliżył się do bardzo ważnego wsparcia usytuowanego w okolicach,,, Księgowa to dobry, stabilny zawód. Co może księgowa? Może "otrzymać" dodatek w wysokości od 5 do 500 tys. zł miesięcznie. Nie pytaj się, co twoja księgowa może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla twojej księgowej. Albo nie księguj drugiemu, co tobie niemiłe.Internauci Wprost24 w przeprowadzonej przez nasz portal sondzie uznali, podobnie jak politycy podczas kongresu partii, że najlepszym kandydatem PiS na urząd prezydenta będzie Lech Kaczyński. Obecnemu prezydentowi po piętach depcze jednak europoseł Zbigniew Ziobro. Czy to zapowiedź zmiany pokoleniowej w PiS-ie? – Sondaże są formą rozrywki, ale Zbigniew Ziobro niewątpliwie ma silne poparcie w partii i długą polityczną przyszłość przed sobą – mówi nam rzecznik klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.
Do brytyjskiego referendum pozostały niecałe dwa tygodnie, Jak przedstawiają się sondaże i które elementy powinny być ważne dla uczestników rynku funta? Wzrost awersji do ryzyka powoduje powrót EUR/PLN powyżej granicy 4,35, Prokurator generalny nie ma pewności, że na pilotów Tu-154 nie była wywierana presja. Andrzej Seremet podkreśla, że taką wiedzę mogą dać tylko zapisy z czarnych skrzynek. Dodaje, że śledczy przesłuchają Jarosława Kaczyńskiego, który rozmawiał przez telefon z bratem przed katastrofą.

RSS

Pogoda na 16 dni: kolejna fala zimna przejdzie nad Polską

08.05.17

Po kilku cieplejszych dniach czeka nas zmiana pogody i nagłe ochłodzenie.

RSS

Na rynkach nerwowo przed publikacją nt. sprzedaży detalicznej

15.01.14

Euro (EUR) utrzymuje zakres około poziomu 1,3665 po osiągnięciu wyższych wartości pod koniec ubiegłego tygodnia dzięki gorszym danym z USA dotyczącym rynku pracy, Wspólna waluta obecnie znalazła tymczasowe wsparcie około poziomu 1,3637,

RSS

Kanclerz Tusk?

15.10.11

To, czy Platformie Obywatelskiej uda się osiągnąć sukces w czasie najbliższych czterech lat, zależy w dużej mierze od sprawnego współdziałania trzech ośrodków władzy - prezydenta, premiera i marszałka Sejmu.

RSS

Kameruńskie wojsko uwolniło Niemca porwanego przez Boko Haram

22.01.15

Kameruńska armia uwolniła w czasie akcji przeprowadzonej w północnej Nigerii Eberharda Roberta Nitscha, Niemca porwanego w lipcu ub. roku przez islamistów z sekty Boko Haram. Informację podała BBC, powołując się m.in. na rzeczniczkę niemieckiego MSZ.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Harris: Trump poruszył każdy temat, jaki jest istotny dla Polski

08.07.17

Dyrektor wykonawczy Komitetu Żydów Amerykańskich rozmawiał z Jackiem Stawiskim w kuluarach Global Forum 2017.

RSS

Wideo i zdjęcia!: Zobacz listę najlepszych i najgorszych aut

01.02.10

To pierwszy taki ranking w historii motoryzacji. Po przetestowaniu 33 aut spece wybrali te najlepsze i te najgorsze. Wśród mistrzów mamy samochód z polskiej fabryki. Tragicznie wypadły toyota i suzuki. Zobacz, które auta ocalą Ci życie, a które mogą być gwoździem do trumny.

RSS

Wielka dziura na środku drogi

29.05.13

RSS

Waszczykowski: w NATO są "różnice akcentów" w dyskusji o Rosji

01.04.17

Niektórzy kładą nacisk na odstraszanie i obronę, a niektórzy na dialog.

RSS

Szykuje się słabszy koniec dobrego kwartału

01.04.17

Dzisiejsza sesja była przedostatnią pierwszego kwartału tego roku, Już teraz wiemy, że zapisze się on bardzo udanie dla krajowych akcji, ale w czasie jego ostatnich dni nasz rynek nie wyróżnia się szczególną siłą na tle pozostałych ,,,

RSS

Przedświąteczny rynek

22.12.13

Z reguły w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, jak i później Sylwestra, płynność na rynku wygasa, zaczyna brakować też istotnych informacji, a o kierunku notowań decydują głównie poziomy bazujące na analizie technicznej, ,,,

RSS

Dolar próbuje odrabiać straty

22.05.17

Czwartkowy handel upływa pod znakiem prób skorygowania silnej przeceny USD z ostatnich dni, Kolejne ważne polityczne wydarzenie mamy w środę ? przesłuchanie byłego szefa FBI ? stąd też rynki mogą mieć chwilę oddechu

RSS

Krajobraz po FED

22.03.19

BREXIT: Liderzy UE uzależniają decyzję o wydłużeniu Brexitu od tego, czy premier May zdoła poddać ponownie pod głosowanie w Izbie Gmin porozumienie rozwodowe ? powinna to zrobić do końca przyszłego tygodnia, Politycy UE są jednak ,,,

RSS

Mieszkania w Białym Domu nie będzie. Melania Trump wybrała dla syna inaczej

22.11.16

Jest to pierwszy taki przypadek w historii USA.

RSS

Pałeczka w rękach Grecji

22.06.11

Po weekendowym spotkaniu ministrów finansów państw strefy euro bez konkretnych postanowień, a jedynie odsunięciu w czasie decyzji o wypłacie kolejnej transzy wsparcia w wysokości 12 mld euro, w centrum uwagi rynku pozostaje dzisiejsze głosowanie nad wotu

RSS

Z maczetą wszedł do restauracji. Wyzywał klientów i groził, że wszystkich pozabija

01.05.15

Policja szuka Janusza K.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny