Wojewoda mazowiecki ostrzega: Wały puszczą. Pytanie tylko, kiedy i gdzie

22.05.10

Nie należy łudzić mieszkańców, że sytuacja nie jest poważna - mówił wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski w chwili, gdy do Warszawy docierała fala wezbraniowa na Wiśle. Dodał, że wały w regionie na pewno zostaną przerwane. Pozostaje tylko pytanie, kiedy i gdzie to nastąpi.

Zaskakująca zmienność decyzji posłów PO. Najpierw postanowili, że projekt PiS przewidujący dwa lata więzienia za posiadanie w miejscu publicznym noża dłuższego niż osiem centymetrów, powinien trafić do kosza. Potem były wydarzenia w Bydgoszczy i werdykt premiera. Dziś posłowie PO wycofali własny wniosek o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu. UEFA wymierzyła kary dla Realu Madryt za słynną już aferę z meczu z Ajaxem. Dość symboliczne. Jerzy Dudek za przekazanie informacji od Jose Mourinho, który nakazał piłkarzom specjalnie złapać czerwone kartki, zapłaci 5 tys. euro. Portugalski szkoleniowiec został zawieszony na mecz Ligi Mistrzów z Auxerre, który o niczym nie decyduje. Kartkowicze dostali wyższe, ale też nie drakońskie kary. Inwestorzy wycofują środki z funduszy rynków wschodzących i sądząc po zachowaniu kursów głównych walut, najchętniej lokują je na lokatach w szwajcarskich bankach, Frank w piątek kosztował 3,26 PLN, Dane o przepływie kapitału na międzynarodowych rynkach suW tym tygodniu rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych podniosła się o kilkanaście punktów bazowych, W normalnych warunkach powinno przełożyć się to na umocnienie dolara, Okoliczności nie sprzyjały temu jednak ze ,,, Od ponad 30 lat atakuje system absurdem. Waldemar „Major” Fydrych, twórca Pomarańczowej Alternatywy, właśnie wytoczył proces prezydentowi Wrocławia. O kradzież krasnala.
(fot. K. Miller/AG)

Uszkodzenie mózgu może prowadzić do silniejszego odczuwania stanów metafizycznych. Badania naukowców z Uniwersytetu w Udine pokazały, gdzie w mózgu zlokalizowany jest rejon, który może sterować naszą duchowością i religijnością. Jest nadzieja, że uda się wykorzystać tę wiedzę, by pomóc pacjentom cierpiącym na niektóre formy zaburzeń osobowości.

Kierowcy powinni być przygotowani na duże utrudnienia w centrum Warszawy - rozpoczął się bowiem przemarsz manifestacji NSZZ "Solidarność" pod Sejm i kancelarię premiera. Policjanci apelują, by w razie możliwości omijać ten rejon, ulice będą bowiem czasowo wyłączane z ruchu. Uzbrojony w granaty i broń palną napastnik zaatakował we wtorek ludzi na największym placu w Liege, gdzie odbywał się przedświąteczny jarmark. Wczoraj wieczorem zmarła kolejna ofiara napastnika - 17-miesięczne dziecko - podał szpital. Dziennik "La Meuse" informuje natomiast, że w domu zamachowca znaleziono ciało kobiety.

Z ziemi wydostają się trujące substancje. Na Mosul.Ja nawet współczuję dyrektorowi Sobali. Ale sposób, w jaki traktuje zespół w ostatnich tygodniach, spowodował, że pierwszym postulatem na naszej liście jest żądanie jego odwołania. Teraz naszym jedynym partnerem do rozmów jest zarząd - mówi dziennikarz Jerzy Sosnowski, szef związku zawodowego pracowników "Trójki". We wtorkowy poranek złoty wydaje się chwytać trochę wiatru w żagle, co jest bezpośrednio związane z chwilowym uspokojeniem sytuacji z turecką lirą, która krótko przed godziną dziewiątą zyskuje w stosunku do dolara blisko 4%, Taka ,,, 12-letnia dziewczynka, do mózgu której w lipcu br. dostała się ameba, wraca do zdrowia.

RSS

W wypadku zginęła matka i dzieci

01.07.12

Kobieta i dwoje dzieci to ofiary w wypadku w Kowalach Pańskich. Do szpitala przewieziono trzecie dziecko i męża kobiety.

RSS

Kim jest przyszła brytyjska premier?

12.07.16

"Piekielnie trudna kobieta".

RSS

Auto w wodzie, kierowca w kurniku

01.11.10

Zaginiony kierowca samochodu dostawczego, który wjechał wczoraj do rzeki na Opolszczyźnie, został dziś odnaleziony w opuszczonym kurniku. 23-latek leżał tam nieprzytomny. O zdarzeniu informuje na swoim profilu portal 24opole.pl.

RSS

Stuttgart 21 - budowa wstrzymana

08.10.10

Budowa podziemnego dworca kolejowego w Stuttgarcie, o którą stoczono w ubiegłym tygodniu prawdziwą bitwę, została wstrzymana - poinformowała agencja DPA. Prace zostaną zastopowane do czasu rozwiązania sporu - zadecydował oddelegowany do sprawy rozjemca Heiner Geissler. To ogromny sukces demonstrantów.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

1304 schody w niecałe siedem minut

29.03.15

Wchodzenie po schodach, a już szczególnie na 51. piętro, rzadko bywa przyjemne. Jednak nie dla Piotra Łobodzińskiego, który 1304 stopnie w 300-metrowym wieżowcu The Torch w Dausze pokonał w niespełna siedem minut. A ponieważ był najszybszy, na górze czekała na niego nagroda w postaci tytułu mistrza świata.

RSS

Skołowani inwestorzy?

29.09.11

Środa przyniosła kilka istotnych informacji, chociaż tak naprawdę nie wniosły one wiele do obrazu rynków, który staje się coraz bardziej zagmatwany, Opublikowane dzisiaj dane o inflacji CPI w Niemczech (na podstawie danych z poszczególnych landów) pokazał

RSS

Zobaczą film Wajdy: "Katyń" w białoruskiej telewizji. O północy

15.04.10

Film "Katyń" Andrzeja Wajdy zostanie pokazany w pierwszym programie białoruskiej telewizji państwowej o północy z piątku na sobotę. Białorusini nie mieli szans obejrzeć w poprzednią niedzielę filmu na odbieranym na Białorusi kanale "Rossija". Pokazano... "Taniec z gwiazdami".

RSS

Resort kultury: strona rosyjska opóźnia realizację pomnika w Smoleńsku

29.06.13

Rosjanie nie przesłali m.in. dokumentów potwierdzających dokładną, ostateczną lokalizację pomnika.

RSS

Iran ręka w rękę z "wielkim szatanem". Zwycięży pragmatyzm?

08.09.14

Czy USa i Iran będą współpracować, by pokonać Państwo Islamskie w Iraku?

RSS

Trybunał dobry dla wszystkich

22.07.11

Opinie na temat Trybunału Konstytucyjnego wahają się w zależności od tego, dla której siły politycznej wyrok TK jest w danym momencie korzystny. Jednak w przypadku orzeczenia dotyczącego Kodeksu wyborczego zadowoleni wydają się być wszyscy. Wyrok TK, choć wydany przy zaskakującej liczbie zdań odrębnych (zgłosiło je dziewięciu spośród piętnastu sędziów), dobrze oddaje zasadniczą rolę Trybunału, jako organu stojącego na straży przepisów zapisanych w konstytucji.

RSS

Funt pod presją rozczarowujących danych makro

15.08.19

Japonia: Dynamika PKB Japonii w II kwartale br, znalazła się na poziomie 1,8% w ujęciu annualizowanym, a także 0,4% w ujęciu kdk, Chiny: Inflacja CPI w Chinach w lipcu wyniosła 2,8% rdr przy oczekiwaniach 2,7% rdr, natomiast inflacja PPI,,,

RSS

Wirus zika jest już w USA. 31 potwierdzonych przypadków

29.01.16

Do żadnego z zakażeń nie doszło na terytorium samych Stanów Zjednoczonych.

RSS

Polska bynajmniej nie w ruinie

22.01.16

Można się nie zgadzać z partią rządzącą, ale w jednym trzeba jej przyznać rację - gospodarczo na pewno nie zasłużyliśmy na to co się teraz dzieje na złotówce, Rodzima waluta traci przez zawirowania polityczne, ale gospodarka ma się dobrze,

RSS

Historia pomówionej funkcjonariuszki: Tak świadek koronny wrobił superpolicjanta

08.03.10

Ewa Szklarska przez dziesięć lat pracy w policji tropiła bandytów. Padła ofiarą pomówienia jednego z nich. "Wszystkiego mogłam się spodziewać, ale nie tego, że będę się musiała tłumaczyć z czegoś, czego nie zrobiłam" - mówi.

RSS

"Nimfomanka" miała szokować. Zamiast tego rozczaruje?

15.06.13

Film, który sam reżyser nazywa pornograficznym, nie zapowiada się jednak na tak wielki skandal, jak oczekiwano.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny