Będzie raport cząstkowy: Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy

15.05.10

Przed wyborami nie będzie raportu końcowego ws. katastrofy pod Smoleńskiem, "ponieważ tego typu raport buduje się miesiącami" - tłumaczy szef MSWiA Jerzy Miller. Dodaje, że spodziewa się jednak raportu cząstkowego. Co się w nim znajdzie? "To, co jest stwierdzeniem faktów" - mówi.

Czterech mężczyzn aresztowano we wtorek w Kalabrii, na południu Włoch, pod zarzutem zamordowania 61-letniego mężczyzny i jego czterech synów w wieku od 19 do 37 lat. Masakra, do której doszło w gospodarstwie rolnym, to rezultat sąsiedzkiego sporu o ziemię. Reakcja ?dzień po? na QE4 na rynku z szerszej perspektywy była trochę dziwna biorąc pod uwagę poprzednie ?dzień po? decyzji o drukowaniu, De facto był to dość specyficzny ?dzień po Fed" ze spadkami na rynku złota, przeceną na ,,, Od rozgrzewki i walki z cieniem rozpoczęły się otwarte dla mediów treningi Tomasza Adamka i Witalija Kliczki. Przybyłych do wrocławskiego centrum handlowego kilkuset kibiców polski bokser zapewnił, że Ukrainiec - choć wielki faworyt - nie będzie miał z nim łatwo. - W sobotę zobaczycie Adamka wojownika - zadeklarował. Zajęcia Polaka Kliczko oglądał z wielką uwagą.Władimir Putin włączył się do dyskusji na temat meldonium. - Substancja ta nigdy nie była uważana za doping - przyznał rosyjski prezydent. Do tej pory na stosowaniu zabronionego leku przyłapano 172 sportowców. Głównie z Rosji. Metod kształtowania polityki gospodarczej w państwach Zachodu jest wiele, W zależności od reprezentowanej ideologii, niektórzy preferują na przykład uproszczenie podatków i ich redukcję, inni zaś większy nacisk kładą na zabezpieczenia ,,, Kalifornia boryka się z prawdziwą epidemią bezdomności. Ponad 120 tys. mieszkańców to bezdomni, a 66 proc. z nich żyje na ulicy, co jest w USA wskaźnikiem rekordowym. W samym Los Angeles liczba osób bezdomnych wzrosła w ciągu trzech lat ponad dwukrotnie.

Wieczorem wiele arterii i bocznych ulic było zablokowanych.

Były wiceminister spraw zagranicznych Witold Sobków ma zostać ambasadorem przy ONZ w Nowym Jorku, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Wojciechowski - przy OECD w Paryżu, a Roman Kowalski ma objąć placówkę na Węgrzech. Kandydatów na nowych ambasadorów pozytywnie zaopiniowała Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. Na liście nie ma typowanej Anny Fotygi. "Robienie się na bóstwo" przed wyjściem do pracy to norma dla obojga płci. Norma, ale nie codzienność. Jak się okazauje, najwięcej czasu własnemu wyglądowi poświęcamy... w poniedziałku. Z każdym dniem tygodnia entuzjazm jednak spada...

Rozpoczynamy pierwszy tydzień po jednym z najważniejszych finansowych wydarzeń tego roku, W ubiegły czwartek Europejski Bank Centralny zdecydował się na obniżkę stopy depozytowej o 10 punktów bazowych do poziomu -0,30%,,, „Szczepkowska i Janda urządziły sobie piekło” – donosiły brukowce, informując, że wielkie aktorki miały pokłócić się o rolę Marii Skłodowskiej-Curie. Czy to prawda? Nie do końca. Ale pewne jest, że na oczach spragnionej sensacji gawiedzi rozgrywa się dziwny dramat.
Razem z o ponad połowę młodszymi kolegami i koleżanką wtargnęła do jego mieszkania."Pewne rzeczy się w Polsce nie zmieniają. Gdy zaczyna się kampania, bracia Kaczyńscy wyciągają haki" - to reakcja Radosława Sikorskiego na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który twierdzi, że na szefa MSZ są "haki". Sikorski deklaruje, że chce zostać prezydentem, by "polityka hakowa" nie miała wpływu na polskie sprawy. W wakacje możemy być ? autorzy, czytelnicy, inwestorzy, decydenci ? w nader rozmaitych miejscach, ale jeśli spotykamy się na wykresie eurodolara, to obecnie w okolicach 1,1050-60, Istotnie, taki bowiem mamy kurs ? co pokazuje, że pojawił ,,, To był wielki dzień polskiego kolarstwa. W czeskim Taborze Paweł Szczepaniak został młodzieżowym mistrzem świata w kolarstwie przełajowym, jego młodszy brat Kacper - wicemistrzem. Teraz, zamiast dumy, jest skandal. Obaj mieli pozytywne wyniki testów antydopingowych.

RSS

Fundusze: kupowanie historycznych wyniki daje marne efekty

15.11.12

Dotychczasowe wyniki funduszu w niewielkim stopniu rzutują na jego potencjalne przyszłe dokonania, Warto o tym pamiętać i nie przykładać do historycznych stóp zwrotu funduszy zbyt dużej wagi,

RSS

Clinton wzywa Koreę Płn. do zaprzestania prowokacji

22.05.10

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton wezwała w piątek w Tokio Koreę Północną, by położyła kres "swemu prowokacyjnemu postępowaniu". W marcu zatonął na Morzu Żółtym okręt Korei Płd., który - według Seulu - został storpedowany przez marynarkę wojenną KRLD.

RSS

Zmarł twórca słynnego "Krecika"

01.12.11

W wieku 90 lat zmarł w środę w Czechach Zdeniek Miler, ilustrator i reżyser kreskówek, znany w świecie przede wszystkim jako twórca "Krecika", najpopularniejszej czeskiej postaci filmowej.

RSS

Będzie pozew zbiorowy: Kampania przeciwko Chomikuj.pl

08.07.10

Pod koniec sierpnia Polska Izba Książki złoży pozew zbiorowy przeciwko portalowi Chomikuj.pl, skąd za darmo można ściągnąć pirackie wersje książek. W czerwcu na wojnę z piratami z Chomikuj.pl. ruszyła muzyczna firma Hapro Media.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Lawiny zabijają co roku kilka osób: Polska nie ma służby lawinowej. Dlaczego?

15.02.10

Żaden ekspert nie postawi prognozy, w którym miejscu i o której godzinie zejdzie lawina. Ale to nieprawda, że schodzą nagle. Większość wysyła sygnały alarmowe, które odczytać potrafią nieliczni. Już niedługo ostrzeganiem przed lawinami zajmie się państwowa służba. Czyli kto? I kiedy?

RSS

Fundamenty przeważyły nad nastrojami czyli powrót do "normalności"

08.07.10

Kluczowym wydarzeniem dla zachowania rynków finansowych w dniu wczorajszym była publikacja raportu ISM dla sektora usługowego w USA, Na wieść o danych gorszych od oczekiwań para EURUSD umocniła się o prawie 50 pipsów w ciągu 5 minut po odczycie, a przez k

RSS

Niemcy spodziewają się zamachów

15.10.16

Wynika z sondażu Politbarometer dla telewizji ZDF.

RSS

Przychodzi Kamiński do Sobiesiaka...

08.02.10

Beata Kempa i Zbigniew Wassermann przez 13 godzin starali się wczoraj udowodnić premierowi, że chociaż sam się jednorękimi bandytami nie zajmował, to jednak niechybnie "przeciekał" rozpowiadając na lewo i prawo, że Mariusz Kamiński i jego smutni chłopcy wzięli na celownik Rycha, Zbycha, Mira i Grzesia. Premier ze spokojem przez 13 godzin temu zaprzeczał. Jeżeli PiS chciało dzięki bezwzględnej dociekliwości Wassermanna i urokowi Beaty Kempy zdobyć parę procent kosztem plączącego się w zeznaniach premiera, to okazało się to równie skuteczne jak taktyka Beenhakkera na mecz ze Słowenią w Ljubljanie. Efekt? Taki sam jak w przypadku polskich piłkarzy. Tusk kontra Kempa i Wassermann 3:0.

RSS

Myślał, że strzela do dzika, a zabił kolegę. Jest akt oskarżenia

01.08.13

RSS

Banki centralne wystraszyły inwestorów

08.09.10

Początek dzisiejszych notowań na rynkach finansowych jest bardzo dobrą egzemplifikacją obecnych warunków działania inwestorów, Mają świadomość, że korzystne tendencje w gospodarkach nie zostały ostatecznie zahamowane, co potwierdziły choćby publikacje,,,

RSS

Wywróciła samochodem wózek. "Matkę wiozła na masce"

15.05.14

Tak według świadków wyglądało zdarzenie przy ul. Karolkowej w Warszawie.

RSS

Pogrzeb Castro bez premiera Kanady. Jego słowa wywołały burzę

29.11.16

Premier Justin Trudeau nie weźmie udziału w pogrzebie kubańskiego przywódcy Fidela Castro - podało biuro kanadyjskiego premiera. Wiadomość pojawiła się po kontrowersjach, które wywołały bardzo ciepłe słowa Trudeau o zasługach dyktatora Kuby.

RSS

Kreml: rozbrojenie jądrowe "nie może być nieproporcjonalne"

22.01.17

O potrzebie rozbrojenia nuklearnego mówił jeszcze przed objęciem urzędu Trump.

RSS

Mieszkania w Irlandii tańsze o 40%

08.01.11

Mamy już pełny odczyt wskaźników wyprzedzających koniunktury w globalnej gospodarce, PMI dla sektora usług praz przemysłu wzrósł w grudniu wyraźnie, do 57,1 pkt z 54,5 pkt w listopadzie, To potwierdzenie, że pozytywne tendencje w światowych ,,,

RSS

Piszą podręcznik na armagedon

08.06.12

Secure World Foundation chce uchronić świat przed niebezpieczeństwem nadciągającym z kosmosu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny