Kontrowersje wokół ustawy: Urzędnik sprawdzi, jak wychowujesz dzieci?

08.05.10

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, którą w czwartek uchwalił Sejm, ingeruje w prawo rodziców do wyboru metod wychowawczych, daje też urzędnikom prawo do wkraczania w sferę prywatną - uważa szefowa Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Joanna Krupska.

Zapraszanie generała Jaruzelskiego na polityczne salony III RP to świetny sposób na rozmycie pamięci o tym czym było PRL. Traktowanie komunistycznego quasi-dyktatora jak pełnoprawnego prezydenta jest absurdem - i to pod każdym względem. A pomysł sięgania po jego rady, przed przyjazdem prezydenta Rosji, zakrawa na ponury żart. Z najstarszego i największego szwajcarskiego cyrku Knie w poniedziałek uciekł słoń. Na oczach zdziwionych mieszkańców Zurychu przez parę godzin zwierzę przechadzało się głównymi ulicami miasta - poinformowała w poniedziałek szwajcarska policja. Otrzymaliśmy kilkanaście takich zgłoszeń. Sprawdziliśmy.Spór o Marsz Wolności.

Piątek był pierwszym dniem przerwy od meczów na piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii. To, że zawodnicy mieli wolne nie oznacza, że i organizatorzy imprezy mogli pozwolić sobie na chwilę oddechu. Mnóstwo pracy miały między innymi osoby odpowiedzialne za odpowiednie przygotowanie piłek na fazę pucharową. Halowe MŚ w lekkiej atletyce w Sopocie.

Biały Dom oficjalnie potwierdził, że Czesi wejdą do systemu obrony przeciwrakietowej w Europie - napisał czeski dziennik "Hospodarzske Noviny". Według gazety Pentagon zwrócił się do Kongresu o środki na zbudowanie w Czechach centrum wczesnego ostrzegania.

W opinii analityka rynków finansowych Pawła Cymcyka rekordowo niskie notowania dolara do franka to efekt niepewności związanej z dyskusją w Stanach Zjednoczonych o podwyższeniu limitu zadłużenia, Szwajcarska waluta wzmocniła się dziś w stosunku do dolara Na warszawskim Powiślu od 60 lat istnieje ogródek jordanowski, w którym bawią się okoliczne dzieci. Między budynkami rosną drzewa, jest boisko i plac zabaw. Jednak deweloper planuje w tym miejscu postawić kolejne apartamentowce i od początku października ogródek ma zostać zamknięty. Okoliczni mieszkańcy zdecydowali się bronić miejsca do zabawy dla swoich dzieci.

Zmiana systemu podatkowego jest już coraz bliżej podpisu prezydenta, Sprzedaż detaliczna w Polsce pozytywnie zaskoczyła inwestorów, Węgrzy zgodnie z oczekiwaniami nie zmienili stóp procentowych W przeciwieństwie do dnia wczorajszego dziś na rynku utrzymywały się cały czas dobre nastroje, Początkowo wspólnej walucie pomogły poranne dane o inflacji CPI ze Strefy Euro, która wzrosła mocniej od oczekiwań, bo do poziomu 1,5% r/r, Z kolei po południu, W tytule raportu hurtem wymieniliśmy kilka wątków, ale ma to swoje uzasadnienie, Co do Wielkiej Brytanii, to o 10:30 poznamy tamtejszą dynamikę sprzedaży detalicznej za czerwiec, prognozy to -0,6 proc, m/m oraz +5 proc, r/r,Pierwszy kwartał na rynku ropy naftowej zakończył się zwyżką notowań tego surowca, Na początku stycznia notowania amerykańskiej ropy WTI poruszały się w okolicach 60 USD za baryłkę i przez trzy następne miesiące pozostawały powyżej ,,, Roman Polański, przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii, pozwał do sądu francuski dziennik "Le Parisien". Za co? Za to, że gazeta opublikowała prywatne zdjęcia, przedstawiające samego reżysera oraz jego rodzinę - informują francuskie media. Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez policyjnych antyterrorystów, którzy w trakcie akcji wtargnęli nie do tego mieszkania, co zamierzali i użyli przeciw dwóm lokatorkom granatu hukowego.

RSS

Strzelił nam gola na Euro. Dziś walczy o życie

01.10.16

Chorwat Ivan Klasnić przeżywa trudne chwile. Napastnik od lat zmaga się z niewydolnością nerek. Przeszedł już dwa przeszczepy. Najpierw dostał nerkę od matki, potem od ojca. Niestety, teraz okazało się, że organ nie funkcjonuje już prawidłowo. Potrzebna jest kolejna transplantacja.

RSS

Akcja UNICEF

15.01.10

      UNICEF zainaugurował ogólnopolską kampanię na rzecz dzieci "Reszta w Twoich rękach". Aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie wystarczy podczas codziennych zakupów poprosić o wydanie reszty w Dobrych Dukatach - monetach wybitych specjalnie na tę okazję przez Mennicę Polską. Dobry Dukat to równowartość 4 zł. To pierwszy tego typu program charytatywny w Polsce - tłumaczy dyrektor wykonawczy UNICEF Polska Magdalena Hernadez.
      Dobre Dukaty są dostępne w oznakowanych punktach handlowych i usługowych w całym kraju. Cztery złote to dla nas niewiele, ale nawet tak mała kwota przekłada się na bezpośrednią pomoc dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. Organizatorzy kampanii tłumaczą, że za cztery złote można kupić 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu, 3 zeszyty i ołówki lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci.
      Kampanię wspiera aktorka Magdalena Różdżka - nowy Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Wraz z Arturem Żmijewskim, który Ambasadorem UNICEF jest już od kilku lat, zainaugurowali akcję "Reszta w twoich rękach", własnoręcznie uruchamiając produkcję Dobrych Dukatów w Mennicy Polskiej.
      Obok Dukatów mosiężnych UNICEF i Mennica Polska przygotowały także wyjątkową, kolekcjonerską edycję srebrnych i złotych Dobrych Dukatów.
      Monety UNICEF będą w obiegu do 1 czerwca.
      Według danych UNICEF z 2 miliardów dzieci na świecie na każde 100 ponad 30 cierpi z powodu głodu, 26 jest niezaszczepionych, 19 nie ma dostępu do wody pitnej, 17 nie pójdzie nigdy do szkoły, a 40 to dzieci nierejestrowane, a co za tym idzie, narażone na handel i wykorzystywanie.

RSS

Gowin do Grasia: I don't like Mondays

01.03.13

W poniedziałek Donald Tusk zdecyduje o jego dalszej obecności w rządzie.

RSS

Nie ma strachu, to nie ma oszczędności

29.01.14

Jedynie strach i atrakcyjne zakupy są w stanie skłonić Polaków do oszczędzania na większą skalę, Nie ma jednak mowy o odkładaniu na czarną godzinę, Na nic zdały się również zeszłoroczne akcje przekonujące do oszczędzania na ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Miller widzi więdnięcie sejmowej demokracji

22.11.15

PO ma w tym swój udział - ocenił w "Faktach po Faktach" Leszek Miller.

RSS

"Zielona rewolucja" w USA. Kolorado mekką miłośników marihuany?

08.11.12

W USA upadła "marihuanowa prohibicja".

RSS

Zwłoki kobiety koło stadniny w Janowie Podlaskim

08.08.11

Zwłoki kobiety znaleziono w niedzielę rano na parkingu przy bramie wjazdowej do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Najprawdopodobniej została zamordowana.

RSS

Fitch również widzi zagrożenia w Polsce

29.01.16

Jak to często bywa agencje ratingowe starają się od siebie zbytnio nie różnić, Nie dziwi zatem fakt, że Fitch również dostrzegł pewne problemy w Polsce, W Chinach wciąż spadki na giełdzie, W USA decyzja FED nie zaskoczyła rynków,

RSS

Nawet dziewięć złotych za butelkę wody. Na lotnisku ma być taniej

22.05.17

Warszawskie Lotnisko Chopina deklaruje, że udostępni pasażerom wodę butelkowaną w przystępnej cenie oraz umożliwi dostęp do źródeł bezpłatnej wody pitnej - wynika z odpowiedzi na poselską interpelację, której udzielił prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.

RSS

Owijał sobie kobiety wokół palca. "Tulipan" z Gorzowa przyznał się do winy

22.09.16

Oszustowi grozi 10 lat więzienia.

RSS

Rentowności obligacji Niemiec i Danii - co dalej?

08.08.12

W miarę zbliżania się końca drugiego kwartału, państwa-wierzyciele strefy euro (tj, państwa skandynawskie, ale w szczególności Niemcy) odnotowały gwałtowny spadek rentowności obligacji, Niemieckie obligacje trzydziestoletnie osiągnęły dołek w wysokości

RSS

Rekordowy import ropy naftowej do Chin.

15.01.17

Po słabym początku bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej dynamicznie zawróciły w górę, Dzisiejsza sesja otworzyła się luką wzrostową, a notowania ropy naftowej WTI oscylują w okolicach 53,70-54,00 USD za baryłkę, Jest to poziom ,,,

RSS

Walutowe wojny, nowa nadzieja

01.02.16

Do grona banków centralnych stosujących ujemne stopy dołącza w agresywnym stylu Bank Japonii, Zaskakujący krok mocno osłabia jena, wspiera sentyment i daje sporo nadziei, że po fatalnym styczniu, luty przyniesie nieco wytchnienia, Drugi ,,,

RSS

...i na jutro

29.05.13

Burzowo, ale cieplej.

RSS

Węgry są za słabe na euro

15.09.16

Przyłączenie się Węgier do strefy euro będzie celowe dopiero wówczas, gdy kraj będzie wystarczająco silny i w całej rozciągłości osiągnie poziom rozwoju strefy euro – powiedział szef Węgierskiego Banku Narodowego (MNB) Gyoergy Matolcsy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny