Chcą podnieść składkę zdrowotną: Rząd Tuska łupnie nas po kieszeni

08.05.10

Składka zdrowotna pójdzie w górę. W zamian rząd proponuje ulgę na prywatną polisę medyczną. Podwyżka składki będzie naprawdę duża. I na 99 procent weźmiemy ją na siebie my. Jest mała szansa, żeby w budżecie znalazły się pieniądze na pokrycie różnicy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

W piątek inwestorzy w USA znowu zapewne patrzyli (nieco bez sensu) na Egipt, Przed sesją nie bardzo wiedzieli, jak mają reagować, Prezydent Hosni Mubarak niby został, ale teoretycznie codzienny biznes przekazał zastępcy, Poza tym wraz z rodziną udał się w W sobotę szef PiS ma zainaugurować swą kampanię wyborczą na wielkiej konwencji na Placu Teatralnym w Warszawie. Ale okazuje się, że przedsięwzięcie to stanęło pod znakiem zapytania. Zbigniew Girzyński z PiS przyznał w "Kropce nad i", że jego partia rozważa rezygnację z konwencji. Jak tłumaczył, ze względu na powódź. Były premier Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach po Faktach".Taki jednogłośny werdykt ogłosiło jury podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy). Władysław Bartoszewski wciąż tłumaczy się z wypowiedzi o tym, że lepszym prezydentem będzie ojciec pięciorga dzieci niż ktoś mający "doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych". "Wyraziłem się bardzo elegancko, bo mogłem powiedzieć, że kota" - powiedział Bartoszewski studentom w Białymstoku. "Takie wrażliwe wszystko" - dodał.

Zajęcia mają na celu zaprezentowanie zagadnień związanych z praktycznym stosowaniem przepisów dotyczących podatku CIT, Podczas kursu prowadzący szczegółowo przedstawią uczestnikom regulacje prawne oraz najczęściej spotykane problemy będące ,,,

Prawie dziesięć tysięcy ludzi przyszło na wielkie koktajl party we francuskim Nantes, które zorganizowano za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Huczna impreza skończyła się jednak tragicznie. Miejscowy szpital miał pełne ręce roboty, a jeden z gości zginął. Te imprezy to plaga - mówi francuska policja. "Kontrola" zakończyła się na porodówce.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosił trzeci program luzowania ilościowego, czyli tzw, QE3, Mimo, iż QE była już dyskontowana rynek zapowiedź tę przyjął z entuzjazmem zakładając najprawdopodobniej, że aktywna postawa banków po obu stronach Atl David Cameron przeciwko islamskiemu ekstremizmowi Petra Hinz "podkręciła" część dotyczącą wykształcenia.Hillary Clinton, która w sobotę przyjedzie do Krakowa, nie złoży kwiatów na grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. Ten punkt wypadł z programu jej wizyty po sugestiach polskiego MSZ - doniosło RMF. "To kompletne konfabulacje" - dementuje rzecznik resortu spraw zagranicznych. I wyjaśnia kulisy sprawy. - My nie żyjemy w całkiem normalnym kraju. Jak się z chorym rozmawia, to najpierw trzeba go zapytać, czy on tę chorobę uznaje, czy on się zgadza, że on jest chory? My jesteśmy na etapie, w którym normalnie nie jest, a wszyscy uważają na ogół, że jest, że nie ma o czym mówić, że się nie ma czym przejmować. Ja uważam, że jest się czym przejmować - przyznaje w rozmowie z Piotrem Najsztubem Wojciech Młynarski.
Wojciech Młynarski (fot. FORUM) Kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty. ["Fakty" TVN]

RSS

Przez most pod prąd

22.09.10

Kolejny rajd pod prąd na polskich drogach. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film, na którym widać fiata pandę, który mknie na przeciwnym pasie przez most w Modlinie na trasie krajowej nr 7. Na szczęście tym razem nie skończyło się tak tragicznie jak wczoraj w Oleśnicy.

RSS

Rosyjskie media o sprawie kart Przewoźnika: Międzynarodowy skandal rzecznika Grasia?

08.06.10

Informacja Pawła Grasia, że Rosjanie zatrzymali milicjantów, którzy okradli konto Andrzeja Przewoźnika, który zginął koło Smoleńska, wywołały prawdziwą burzę. MSW w Moskwie nazwało zarzuty bluźnierczymi, a rosyjska prasa pyta, czy słowa rzecznika rządu nie były prowokacją.

RSS

"Archiwum X" po dekadzie wskazało zabójcę chłopca

29.12.12

Wcześniej przez pomyłkę wyrok w tej sprawie odsiadywał już niewinny człowiek.

RSS

Warszawa zachęca rodziców, by posyłali 6-latki do szkół

15.01.16

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Siemoniak rezygnuje z kandydowania na szefa PO. Przekazuje poparcie Schetynie

01.01.16

RSS

Spokojny tydzień na walutach

29.09.13

Brak znaczących danych w mijającym tygodniu sprawił, że na rynkach odnotowuje się niewielką zmienność, Po ubiegłotygodniowym silnym impulsie wzrostowym euro umiarkowanie traci do dolara, W dniu wczorajszym zyskiwał dolar, któremu ,,,

RSS

Pogodynka rozebrała się, bo Francuzi awansowali. Zobacz prognozę w jej wykonaniu

22.11.13

"Trójkolorowi" odrobili straty z pierwszego meczu, a piękna Doria Tillier dotrzymała danego wcześniej słowa.

RSS

Kurski zagrał w hołdzie Gintrowskiemu

22.10.12

Kurski w "Kawie na ławę" zagrał i zaśpiewał jeden z utworów zmarłego artysty. Kompozytora i pieśniarza wspominali też inni goście Bogdana Rymanowskiego.

RSS

Spotkanie z rosyjskim premierem: Putin spotka się z minister Kopacz

15.04.10

Premier Rosji Władimir Putin przyjmie we wtorek przebywającą w Moskwie polską minister zdrowia Ewę Kopacz - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rosyjskiego rządu.

RSS

Potężny cyberatak. Popularne serwisy sparaliżowane

22.10.16

Problemy zgłaszali m.in. użytkownicy Twittera, Spotify, czy Reddit.

RSS

Na Japonię sunie Neoguri - "jeden z najgorszych tajfunów ostatnich dekad"

08.07.14

Na Oceanie Spokojnym narodził się pierwszy tajfun tego sezonu.

RSS

Eurodolar coraz wyżej

15.09.12

Kurs najpopularniejszej pary walutowej przebił kolejne opory i osiągnął najwyższą wartość od czterech i pół miesiąca, Kurs EUR/USD pokonał 61,8 proc, i 76,4 proc, zniesienia Fibonacciego ruchu spadkowego z maja, czerwca i lipca, Ponadto kurs przebił 200-d

RSS

Biernat rezygnuje. "Nie widziałam, żeby go ktoś torturował"

08.08.15

O listach PO w "Faktach po Faktach".

RSS

Felieton Janusza Palikota w nowym cyklu "Votum Separatum"

01.03.10

To mają być z założenia teksty pod prąd, więc dziś w tej formule o służbie zdrowia. Otóż stan służby zdrowia ma znikomy wpływ na nasze zdrowie. Długość i jakość życia zależy od niego zaledwie w dziesięciu procentach. Pytanie zasadnicze nie brzmi bowiem: „Jak lepiej lub gorzej leczyć chorego?”, lecz: „Jak nie zachorować?”!
fot. Wprost

RSS

"Posąg polskiego kina, chciało się go oglądać"

22.07.12

Posąg polskiego kina i teatru, mistrz, mentor, przyjaciel oraz ulubieniec kobiet - tak na antenie TVN24 wspominali zmarłego Andrzeja Łapieckiego aktorzy i krytycy filmowi.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny