Bunt posłów PiS

01.05.10

W trakcie żałoby narodowej w PiS doszło do wewnątrzpartyjnego buntu części posłów - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Protest dotyczył Marka Kuchcińskiego, który po tragicznej śmierci Grażyny Gęsickiej przejął obowiązki kierowania klubem parlamentarnym.
fot. FORUM

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła w środę po spotkaniu w Berlinie z premierem Japonii Shinzo Abem gotowość do zastosowania sankcji gospodarczych wobec Rosji w przypadku dalszej eskalacji kryzysu na Ukrainie. Były wicepremier Roman Giertych zapewnił, że nie wraca do polityki i pozostaje adwokatem. Szef klubu PO Grzegorz Schetyna powiedział, że nie ma rozmów o wejściu Giertycha do Platformy. Banki zarzucają rynek nowymi ofertami kredytów hipotecznych, Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r, W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji, Gdy 1,5 roku temu banki przestraWydaje się, że scenariusz Grexitu został na ten moment zażegnany, Do jutrzejszego głosowania w greckim parlamencie odnośnie przyjęcia programu pomocowego nie poznamy żadnych nowych faktów, Sąd w Indiach skazał trzech mężczyzn na karę śmierci, a trzech pozostałych na dożywocie za gwałt zbiorowy i morderstwo 20-letniej studentki na przedmieściach Kalkuty w 2013 roku - podają w niedzielę lokalne media. Średnio czteroosobowa rodzina wydaje na rachunki za wodę ok, 2500 zł rocznie, Zmieniając nieco przyzwyczajenia i nawyki, inwestując w lepszy sprzęt można pokusić się o zmniejszenie tych opłat,

Spór o szczyt NATO w "Kawie na ławę".

Dwa dni temu notowania odbiły się od strefy oporu zbudowanej w oparciu o szczyty z czerwca b,r, Na dziennym układzie widać też potrójną dywergencję z oscylatorami (RSI9), Dolar kanadyjski to waluta mocno skorelowana z rynkiem surowców, ,,, Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, którą w czwartek uchwalił Sejm, ingeruje w prawo rodziców do wyboru metod wychowawczych, daje też urzędnikom prawo do wkraczania w sferę prywatną - uważa szefowa Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Joanna Krupska.

Zastępca komendanta policji w Kartuzach i wiceprzewodniczący rady gminy w jednej osobie pojechał na wakacje wypożyczonym busem. Okazało się, że za wynajęcie auta zapłaciła firma, która z komendy policji wywozi śmieci, a z gminą łączy ją milionowy kontrakt budowlany. Wicekomendant twierdzi, że była to tylko przysługa, a pieniądze oddał. Sytuacja jest bardzo pozytywna, jeśli chodzi o osoby 50 plus, rynek zaczął ich doceniać i taka sytuacja pojawia się po raz pierwszy w historii - mówiła Hanna Więcewicz z Manpower Group na antenie TVN24BiS. Z kolei Andrzej Kubisiak z Work Service uznał, że dzisiejsza sytuacja jest jeszcze lepsza niż w 2007 i 2008 roku. Rada Polityki Pieniężnej zebrała się po raz pierwszy od śmierci jej przewodniczącego, prezesa NBP Sławomira Skrzypka. I ustaliła zasady działania do chwili wyboru nowego szefa banku centralnego. Decyzję rady dobrze oceniają ekonomiści.Według oficjalnych szacunków, rząd USA w latach 2001-2007 wydał 55 miliardów dolarów na odbudowę Afganistanu. Jednak jak wykazał wewnętrzny audyt w organach rządowych, nikt nie wie dokładnie w jaki sposób te pieniądze zostały wydane. Dokumenty z informacjami na temat wydatków przed 2007 rokiem są określane jako "zawiły labirynt". Pogłębienie historycznych minimów na funcie do dolara, Williams z Fed bagatelizuje kwestię Brexitu, a Dudley chce czekać na dalszy rozwój sytuacji, Złoty i forint względnie stabilne, mimo zauważalnego wzrostu awersji do ryzyka, Nie żyje Adrian Małecki, jeden z największych, ale i zmarnowanych, talentów polskiej koszykówki.

RSS

Chelsea dało surową lekcję młodzieży City

22.02.16

W szlagierze 1/8 finału Pucharu Anglii Chelsea pokonało u siebie Manchester City aż 5:1. Londyńczycy perfekcyjnie wykorzystali sytuację, w której trener rywali Manuel Pelegrini postanowił wystawić w pierwszym składzie aż pięciu debiutantów z drużyny młodzieżowej.

RSS

Nie znaleźli tuneli, bo wiercili w złym miejscu. "Nie poddajemy się"

15.10.15

- Podziemne miasto istnieje - zapewnia wicestarosta wałbrzyski.

RSS

To będą ciężkie dwa dni: Pogoda nas zamęczy! Gwarancja depresji

29.01.10

Mrozy wreszcie odpuszczą. Ale pogoda dziś i jutro sprawi, że jeszcze zatęsknimy za słoneczną, ale bardzo zimową aurą. Dwa kolejne dni to makabryczny spadek ciśnienia. Zbiorowa migrena Polaków gwarantowana. Ale to niestety, jeszcze nie wszystkie złe wiadomości pogodowe.

RSS

Szokujące i nieprawdopodobne: Zobacz seksualne rekordy świata

01.02.10

Niektóre są tak obrzydliwe, że właściwie nie wiadomo, po co się je w ogóle bije. Ale są też takie, które zostały ustanowione zupełnie przy okazji, a odnotowano je ze względu na ich wyjatkowość. Zobacz największe seksualne wyczyny wszech czasów. Będzie szokująco i nieprawdopodobnie.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Śmierć polskiego żołnierza w Afganistanie

29.07.11

"28 lipca, podczas wykonywania zadań w ramach operacji "White Eagle Fury" doszło do ataku na polski patrol. W wyniku odniesionych ran zginął st. szer. Paweł Poświat" - poinformował mjr. Szczepan Głuszczak.

RSS

Rząd Ciprasa przesłał do parlamentu projekt reform, których wymagają wierzyciele. Jutro głosowanie

15.07.15

Rząd Grecji przesłał we wtorek do parlamentu projekt ustawy dotyczący pierwszych reform spośród tych, których zażądali od Aten kredytodawcy - poinformowało źródło w parlamencie, cytowane przez AFP. Projektem zajmą się teraz komisje parlamentarne.

RSS

Ben dał nadzieję, indeksy rosną

29.08.11

Trzy kwadranse po upublicznieniu treści wystąpienia szefa Fed Bena Bernanke w Jackson Hole amerykańskie indeksy, które początkowo zareagowały spadkiem, żeby następnie szybko odrobić straty, zyskiwały na wartości, SP500 rósł o 0,4%, a Nasdaq Composite 1

RSS

Horror w warszawskim ogrodzie: Odwiedzają zoo. Dają zwierzętom żyletki

08.06.10

Kradną co się da: papier toaletowy, kostki zapachowe, suszarki do rąk. Nie odpuścili nawet pojemnikowi z karmą dla ryb. To wszystko dzieje się w warszawskim zoo, a lista grzechów odwiedzających ogród jest długa. Te najgorsze to podrzucanie zwierzętom jedzenia z żyletkami i gwoździami.

RSS

Papież u ciężko chorego kardynała Macharskiego

29.07.16

Nieoficjalny i nieplanowany wcześniej punkt wizyty Franciszka w Krakowie.

RSS

Miedwiediew: Stalin dokonał zbrodni

15.04.10

Polscy oficerowie, zamordowani w Katyniu w 1940 roku, zostali zabici na rozkaz ówczesnych władz ZSRR, w tym Józefa Stalina - stwierdził prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew w wywiadzie dla angielskojęzycznej telewizji "Russia Today". Polscy historycy i politycy uznają tę wypowiedź za krok ku prawdzie o wyderzeniach sprzed 70 lat.

RSS

Wyziębiony, w śpioszkach, siedział na parapecie. Matka kompletnie pijana

01.05.13

Zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia usłyszała 37-letnia mieszkanka Częstochowy. Jej 20-miesięczne dziecko nieomal wypadło z okna. Kobieta była w tym czasie kompletnie pijana.

RSS

Komorowski: Rosja wykazuje zrozumienie

08.05.10

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że z rosyjskim prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem będzie rozmawiał w sobotę m.in. na temat tego, jak wygląda sprawa objęcia ochroną terenu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

RSS

Mądre i sprytne ptaki, często mylone z krukami

22.02.17

Nie mają łatwego życia.

RSS

Rosjanie zaostrzają embargo na Polskę. Zakazują importu... pomarańczy i daktyli

08.10.14

Zakaz dotyczy produktów pochodzenia roślinnego reeksportowanych przez nasz kraj.

RSS

Filipiny: islamiści uciekli, zakładnicy są bezpieczni

22.06.17

Grupa Bojowników o Wolność Islamskiego Marawi, która w środę zajęła szkolę i wzięła zakładników w miasteczku Pigcawayan na wyspie Mindanao, uciekła - poinformował rzecznik filipińskiej armii Restituto Padilla.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny