Marek Jurek o krok od rejestracji

01.05.10

Lider prawicy RP Marek Jurek jest o krok od rejestracji swojej kandydatury w wyborach prezydenckich. Według ustaleń „Wprost” jest bliski uzbierania wymaganej liczby podpisów. Rozpoczął już nawet nagrywanie swoich spotów reklamowych.


Już co trzecia złotówka pożyczana na mieszkanie trafia do mniejszych miejscowości, Bankom przybywa mniej płynnych nieruchomości, a także pracy, bo muszą udzielać więcej kredytów na niższe kwoty, Chiny wysłały samoloty bojowe w rejon niedawno utworzonej Strefy Obrony Powietrznej Morza Wschodniochińskiego, która obejmuje także sporne wyspy Senkaku. W wieku 89 lat w Brukseli zmarł we wtorek wieczorem po ciężkiej chorobie znany dziennikarz i publicysta Leopold Unger - poinformował w środę PAP zastępca redaktora naczelnego dziennika "Le Soir" Jerzy Kuczkiewicz.Burza po słowach J.K. Rowling. Zobacz, jaka jest aktualna jakość powietrza w PolscE. W piątek w dalszym ciągu byliśmy świadkami sporej zmienności giełdowych notowań na niemal wszystkich rynkach, Emocje wciąż przeważały nad racjonalną oceną sytuacji i chłodną kalkulacją, Piątkowa sesja nie odbiegała od tego, do czego przywykliśmy od kilku

Tak blisko Bronisława Komorowskiego Jarosław Kaczyński w sondażach jeszcze nie był. Najnowsze badanie TSN OBOP dla "Forum" w TVP Info pokazuje, że dwaj najpoważniejsi kandydaci idą już niemal łeb w łeb. Sondaż pokazuje, że różnica, która ich dzieli, mieści się w granicach błędu statystycznego.

Kurs walutowy, czyli inaczej cena danej waluty wyrażona w innej walucie, to podstawowe pojęcie ekonomiczne funkcjonujące na rynku walutowym, Nie wszyscy jednak wiedzą, że ekonomiści wyróżniają kilka jego rodzajów, Rynek stabilizuje się przed kluczową decyzją Rezerwy Federalnej w najbliższą środę, Decyzja Rosyjskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, Uczestnicy rynku złotego przewidują bardziej jastrzębi Fed?

W Japonii przerażenie, w Niemczech psychoza strachu. Po katastrofie w Fukushimie cały świat wraca do dyskusji, która wydawała się już rozstrzygnięta: czy warto inwestować w energię jądrową? Jakie wnioski wyciągniemy z niej w Polsce?
(fot. Photorush/Wikipedia)

"Nawiązaliśmy kontakt z sondą". I wcale nie chodzi o frankowiczów.Złoty po porannym umocnieniu, które sprowadziło kurs EUR/PLN do najniższego poziomu od roku, ostatecznie stracił w czwartek na wartości, O godzinie 17:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,7984 zł, czyli o 0,8 gr więcej niż wczoraj, Euro zdrożało natomiast Sprawa śmierci Grzegorza Przemyka jest ostatecznie przedawniona. Sąd Najwyższy oddalił dziś kasację od prawomocnego wyroku sądu, który z powodu przedawnienia umorzył sprawę byłego zomowca Ireneusza K., oskarżonego o śmiertelne pobicie Przemyka. Jacek Sasin "nie dostaje od miasta żadnej oferty".

RSS

Wypadek karetki. Reanimacja noworodka

08.11.12

Akcja ratunkowa udała się, dziecko trafiło do szpitala.

RSS

"Minister edukacji skompromitowała się, próbując kłamać w sprawie oczywistej"

15.07.16

Prof. Andrzej Friszke i prof. Paweł Śpiewak w "Faktach po Faktach".

RSS

Zaatakował z karabinem, bo przeczytał fałszywą informację

08.12.16

Do czego może doprowadzić dezinformacja? Materiał "Faktów z zagranicy'.

RSS

Więził dzieci w garażu, w domu miał arsenał

15.12.11

Zamykanie w garażu było tylko jedną z kar, które 57-letni mężczyzna serwował czwórce swoich dzieci. Ich gehenna się skończyła, gdy anonimowy świadek powiadomił o sprawie otwockich policjantów. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli broń oraz ostrą amunicję, na którą 57-latek nie miał pozwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Obama o gospodarce - orędzie na antenie TVN24 Biznes i Świat

29.01.14

Prezydenta Barack Obama wygłosi dziś w nocy czasu polskiego doroczne orędzie do narodu. Retransmisja na antenie TVN24 BiS w środę o godz. 6.00.

RSS

Bez drakońskich kar i z nową ulgą. Sprawdź, co zmieniło się w podatkach

08.01.16

Od nowego roku obowiązują nowe zasady.

RSS

Pokerowa zagrywka w sztafecie. "Wiedziałem, że ich załatwimy"

15.08.17

Trener Aleksander Matusiński zaryzykował i się opłaciło.

RSS

Szybki Lewandowski, silny Krukowski. To był dzień rekordów Polski

22.07.17

Udany start Marcina Lewandowskiego w Monako. Podczas mityngu Diamentowej Ligi Polak ustanowił nowy rekord kraju w biegu na 1500 metrów. Wcześniej podczas mistrzostw Polski najlepszy wynik w historii uzyskał oszczepnik Marcin Krukowski.

RSS

Willę stawia były prezydent Wrocławia: Dom przy wale, czyli jak się buduje poseł PO

29.05.10

Czy można postawić dom tuż przy wale przeciwpowodziowym? Nie jest to niemożliwe, mimo że prawo tego zabrania. Bo jest furtka: inwestycja może ruszyć, jeśli zgodzi się na nią starosta czy marszałek województwa. Taką zgodę dostał Stanisław Huskowski, poseł PO, były prezydent Wrocławia.

RSS

Sexshop dla muzułmanów. Porady, jak uprawiać seks "halal"

22.10.13

Na pomysł wpadł turecki przedsiębiorca.

RSS

UEFA ostrzega Serbię. "Tacy ludzie nie mogą wchodzić na stadiony"

01.04.17

Prezydent UEFA Słoweniec Aleksander Ceferin ostrzega Serbię przed poważnymi konsekwencjami, jakie mogą grozić zespołom piłkarskim z tego kraju z powodu nagannego zachowania kibiców podczas meczów.

RSS

Merkel i Cameron jednym głosem: Rząd syryjski powinien zostać ukarany

29.08.13

Oświadczenie rządu Niemiec.

RSS

Policja zatrzymała 120 osób: Ponad stu pedofilów z sieci wpadło w sidła

29.01.10

To była wielka policyjna akcja w całej Polsce. Wszystkie działania podczas akcji o kryptonimie "Roxana" skrupulatnie skoordynowano. Funkcjonariusze zatrzymali ponad stu amatorów dziecięcej pornografii, którzy wymieniali się nią w internecie. A wszystko zaczęło się od Radomia.

RSS

Zwolennicy Kadafiego otworzyli ogień do protestujących

01.03.11

Kilka osób zginęło, gdy siły lojalne wobec libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego otworzyły ogień, by rozpędzić demonstrantów w Trypolisie - poinformował na swojej stronie internetowej dziennik "Kuryna".

RSS

Posłowie chcą ukarać Leppera

08.01.10

      Posłowie chcą ukarać Andrzeja Leppera za nieobecność na przesłuchaniu. Lider Samoobrony nie stawił się na posiedzeniu komisji śledczej, badającej domniemane naciski na organa władzy.
      Jego pełnomocnik Violetta Małgorzata Gut tłumaczyła, że Lepper nie mógł dotrzeć na czas do Warszawy z powodu złej pogody i awarii samochodu. Podkreślała, że przy obecnych warunkach pogodowych świadek może dojechać do Sejmu na godzinę 18:00. Dodała, że nie może tego zagwarantować, bo straciła z nim łączność telefoniczną, prawdopodobnie rozładowała mu się bateria w telefonie.
      Posłowie byli oburzeni. Podkreślali, że od rana można dotrzeć do Warszawy z każdego miejsca w kraju. "Trudno mi przyjąć do wiadomości, że pan Andrzej Lepper nie wiedział, że są opady śniegu" - powiedział szef komisji Andrzej Czuma. Marzena Wróbel zadeklarowała, że może czekać nawet do północy, żeby zadać pytania byłemu wicepremierowi, ale nie poparli jej pozostali posłowie i przesłuchanie odwołano.
      W głosowaniu większość posłów opowiedziała się za skierowaniem sprawy do sądu okręgowego w Warszawie o zastosowanie kary porządkowej wobec Andrzeja Leppera.
 

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny