Trzydniowe wakacje za kółkiem: Rozbite auto? Nie dostaniesz odszkodowania

01.05.10

Jedziesz samochodem na majowy weekend na Ukrainę, Białoruś czy do Rosji? Sprawdź polisę Autocasco. W najgorszym wypadku jeśli auto zostanie tam rozbite lub skradzione wtedy nie dostaniesz odszkodowania i to od największych i najpopularniejszych ubezpieczycieli. Które firmy i dlaczego tak robią?

Zamknięte ulice, objazdy, dodatkowe autobusy, tramwaje i parkingi. Szef Europejskiego Banku Centralnego stwierdzając wczoraj po wykładzie w Rzymie, że ECB jest gotów do kolejnych działań, jeżeli będzie taka potrzeba, w zasadzie powtórzył to co usłyszeliśmy po czwartkowym posiedzeniu Banku, Można tu ,,, Dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się wczoraj wyraźnie lepsze od oczekiwań, gdyż liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 305 tys, wobec prognozowanych 320 tys, Dobre dane budują coraz wyższe oczekiwania ,,,



Wojewodowie terenów dotkniętych powodzią liczą straty. Szef MSWiA Jerzy Miller uważa, że do końca przyszłego tygodnia powinny być gotowe wstępne szacunki. Minister zwrócił się do wojewodów o jak najszybsze przekazywanie informacji o wysokości strat na ich terenach.
Obecnie kolejne wnioski są przysyłane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po konsultacjach z ministrem finansów pieniądze są wpłacane na konta wojewodów, a ci przekazują je dalej do samorządów dotkniętych powodzią. "Wojewodowie wiedzą, że mają przysyłać wnioski na bieżąco i nie czekać na ostatniego poszkodowanego" - powiedział szef MSWiA.
Obecnie najsprawniej straty szacowane są w województwie śląskim. Minister Jerzy Miller uważa, że powoli kończy się pierwsza faza powodzi, czyli doraźna pomoc, a zaczyna się faza druga, czyli sprzątanie po zalaniu i pomoc poszkodowanym.
W czasie dzisiejszej sejmowej debaty o sytuacji powodziowej premier Donald Tusk powiedział, że skala zniszczeń spowodowanych przez powódź przekroczy prawdopodobnie 10 miliardów złotych.
Czy "Lewy" rzeczywiście zasługuje na miano lidera? Analiza tvn24.pl. Wciąż nie odnaleziono laptopa zmarłego tragicznie w katastrofie prezydenckiego samolotu szefa BBN Aleksandra Szczygły. Ale już wiadomo, kto wszedł do jego mieszkania po tragedii koło Smoleńska. Wcześniej pojawiły się sugestie, że mogli to być agenci ABW.

Kilkaset tysięcy Polaków, którzy korzystają z opodatkowania w formie ryczałtu, ma czas do końca stycznia, żeby rozliczyć się z fiskusem za 2011 rok. Dotyczy to także osób, które wynajmują swoje mieszkania i wybrali zryczałtowaną stawkę 8,5 proc.

Wiele tysięcy osób uczestniczyło w sobotę po południu w pokojowej, antynatowskiej demonstracji, która przeszła Avenida Liberdade, nazywaną lizbońskimi Polami Elizejskimi. Światowy impuls kredytowy ? pochodna drugiego rzędu światowego wzrostu kredytów i istotny czynnik kształtujący działalność gospodarczą ? ponownie idzie w dół: obecnie wynosi on 3,5% PKB w porównaniu z 5,9% w ubiegłym kwartale, ,,,

Izraelski system obrony przeciwrakietowej "Żelazna kopuła" po raz pierwszy przechwycił i unieszkodliwił w czwartek dwie palestyńskie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku miasta Aszkelon - oznajmił premier Izraela podczas wizyty w Pradze. Popisy kierowcy z Norwegii. Michael Flynn odwołany.



Klienci, którzy kupili jajka o wskazanych numerach partii, mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie. Piątkowy raport z rynku pracy był pierwszym od dawna, który nie rozczarował właściwie na żadnym polu, Dawno nie obserwowaliśmy jednocześnie tak silnego i trwałego ruchu po publikacjach, Jeszcze jedna rzecz zasługuje na uwagę: rzadko ,,, Przemysł i usługi Przemysłowy indeks ISM z USA mogliśmy oglądać w ubiegłym tygodniu, pojawił się mianowicie w czwartek 1 września, Wynik ten mocno rozczarował rynek ? spodziewano się 52 pkt, a było 49,4 pkt

RSS

Piloci nie zauważyli wyłączonego bezpiecznika? Jest oświadczenie ws. lądowania Wrony

01.11.12

Bezpiecznik wyłączony przez przypadek? Eksperci nie wykluczają.

RSS

Justyna przegrywa, ale zgarnia wszystko

15.03.10

W finale sprintu w Oslo Justyna Kowalczyk zajęła tylko 4. miejsce, ale i tak stanęła na narciarskim topie. Polka zdobyła w tym sezonie trzy Kryształowe Kule: za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w sprincie i na dystansach.

RSS

Po aferze dymisje we Flocie Bałtyckiej. Dowódca tymczasowy, giełda nazwisk

01.07.16

Zastąpił odsuniętego wiceadmirała Wiktora Krawczuka.

RSS

Dlaczego hiszpańska bańka mieszkaniowa wynikała częściowo z winy Niemiec?

01.07.12

Kolejna konferencja Unii Europejskiej, kolejna runda obwiniania słabszych państw strefy euro, takich jak Hiszpania, przez #8222;ostrożne#8221; Niemcy, Dlaczego nikt nie dostrzega roli Niemiec w tworzeniu takich gospodarczych pułapek na niedźwiedzie ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Czekając na słowa Bena Bernanke

22.05.13

W spektrum surowców wciąż znaleźć można znaczne zróżnicowanie sytuacji, Podczas gdy ceny ropy utrzymują się na relatywnie wysokich poziomach względem prezentowane

RSS

PJN: Dziś w Senacie test przywództwa Tuska

15.12.10

Dziś w Senacie będzie miał miejsce test na dobre intencje PO i na przywództwo Donalda Tuska - powiedziała szefowa klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska, odnosząc się do rozpoczynającej się po południu senackiej debaty nt. zmian w finansowaniu partii politycznych.

RSS

W co gra Asmussen?

29.08.12

Ponad tydzień temu niemiecki członek w Europejskim Banku Centralnym nieco zaskoczył rynki finansowe odcinając się od krytyki ostatnich pomysłów ECB, wygłaszanej przez szefa Bundesbanku, Jensa Weidmanna,

RSS

Drugi medal Adama Małysza w Vancouver: Sposób na Ammanna? Zrobić z niego Polaka!

22.02.10

"Małysz skacze perfekcyjnie, dlatego gdyby nie ten kosmiczny Ammann, to powinien był wygrywać. Może zmienić obywatelstwo Ammannowi? Jego kolega z reprezentacji Andreas Kuettel ma już żonę Polkę" - zaproponował szef Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

RSS

Byki poczynają sobie coraz odważniej

01.09.11

Silne wzrosty można było w środę obserwować na większości parkietów, Tym razem Warszawa nie stanowiła wyjątku, a wskaźnik naszych blue chipów dotrzymywał kroku najlepszym, Początek środowej sesji na warszawskim parkiecie nie zapowiadał wi

RSS

Spadło z trzeciego piętra i żyje

01.08.10

Krzyk dziecka zmroził krew w żyłach matki. Na ten dźwięk młoda Turczynka Tugba Altinkaya wybiegła na balkon i zobaczyła swojego 3-letniego synka, który jeszcze przed chwilą bawił się przy barierce, leżącego na stercie rur ułożonych na chodniku. Ich mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze.

RSS

PJN podgrzewa atmosferę. "Będą nowi posłowie"

29.11.10

Kilku nowych posłów zasili w najbliższym czasie klub poselski stowarzyszenia Polska jest Najważniejsza - zapowiada Jan Libicki. Nie mówi ilu, nie mówi kiedy, nie mówi kto - ale nakłaniał Poznaniaków i Wielkopolan do zaangażowania się w nową inicjatywę.

RSS

Zbankrutował bank rosyjskich elit. Odkryto dziurę na miliardy dolarów

22.01.16

Do klientów należeli m.in. członkowie rosyjskiej elity i Kościoła Prawosławnego oraz państwowe koncerny.

RSS

Toksyczny grzyb zabił 400 osób

15.07.10

Jest mały, ale jak się okazuje, może być bardzo niebezpieczny. Słabo znany naukowcom grzyb odpowiada najprawdopodobniej za śmierć ponad 400 osób w południowo-zachodnich Chinach.

RSS

Kaczyński: jesteśmy gotowi zapominać, wybaczać. Ale prawo będzie działało

15.10.15

Prezes PiS podczas spotkania wyborczego w Łodzi.

RSS

Dzień inflacji, dzień nominacji

15.10.17

Dolar przez większą część tygodnia znajdował się w defensywie, Przy pustym kalendarzu makro, niesprzyjającym nagłówkom dotyczącym rozwoju sytuacji na scenie politycznej USA i gołębich sygnałach dotyczących polityki Fed (zaniepokojenie ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny