Trzydniowe wakacje za kółkiem: Rozbite auto? Nie dostaniesz odszkodowania

01.05.10

Jedziesz samochodem na majowy weekend na Ukrainę, Białoruś czy do Rosji? Sprawdź polisę Autocasco. W najgorszym wypadku jeśli auto zostanie tam rozbite lub skradzione wtedy nie dostaniesz odszkodowania i to od największych i najpopularniejszych ubezpieczycieli. Które firmy i dlaczego tak robią?

Podczas jazdy na torze kartingowym długie włosy nastolatki wkręciły się w silnik gokarta. ("Fakty" TVN) Ustalenia w sprawie pomocy dla Grecji i Portugali oraz aresztowanie szefa MFW zdominowały pierwsze dni handlu na rynkach walutowych w ubiegłym tygodniu, Pomimo osłabienia wspólnej waluty kurs EUR/USD w sposób trwały nie zdołał jednak pokonać poziomu 1,40, Lepsze dane z USA wsparły dzisiaj dolara, ale przed nami kluczowe wydarzenie, czyli komunikat FED o godz, 20:00, Szacunki ADP nt, wzrostu etatów w gospodarce okazały się lepsze od prognoz (wzrost o 200 tys, wobec spodziewanych 180 tys, ), co ,,,To już oficjalne stanowisko. Nieostrożna wypowiedź na temat muzułmanów kosztowała posadę komentatora amerykańskiego radia publicznego NPR Juana Williamsa. To tłumienie wolności słowa w imię poprawności politycznej - mówią konserwatyści. Piłkarze Atletico Madryt nie obronią tytułu w Lidze Europy. Hiszpański klub został wyrzucony za burtę przez Rubin Kazań, który w dwumeczu wygrał 2:1.

Na stanowisko dyrektora tej placówki wybrano aktora Cezarego Morawskiego.

Poniedziałek to ubogi dzień, jeżeli chodzi o dane makro, Przepływy są, zatem bardziej warunkowane w oparciu o spekulacje wokół pewnych scenariuszy, teraz jest to głównie temat dotyczący piątkowych wystąpień Yellen i Draghiego, O ile w ,,, - To prowokacja - mówił wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy.

Spacery, dużo sportu - przede wszystkim tenis i narty, no i rzecz jasna objaśnianie tajników polityki - na to wszystko może liczyć wyczekiwany wnuk Aleksandra Kwaśniewskiego. Były prezydent przyznaje w rozmowie z "Faktem", że nie może się już doczekać, by sprawdzić się w roli dziadka. Ciekawe, co na to jego córka... Komentatorzy w USA o aferze "Speechgate", czyli pojawieniu się fragmentów wystąpienia Michelle Obamy w przemówieniu żony Donalda Trumpa, Melanii. Jest jeszcze miesiąc na decyzję, ale po co czekać. ["Fakty" TVN]To będą dla nas najważniejsze spotkania tych eliminacji do mundialu w Brazylii. Brak sesji amerykańskiej oraz spokój podczas azjatyckiego handlu spowodował, że EUR/USD rozpoczyna notowania na podobnych poziomach jak wczoraj, Dziś przed południem mamy publikację niemieckiego indeksu ZEW, W nocy ze środy na czwartek nie będzie można wchodzić do Pałacu Prezydenckiego by oddać hołd tragicznie zmarłej parze prezydenckiej. Jak podaje kancelaria prezydenta, wejście do Pałacu nie będzie możliwe ze względów technicznych w nocy z 14 na 15 kwietnia br. w godzinach od 23.00 do 2.00.

RSS

Kaczyński: Kobiety później na emeryturę? Nie zgodzimy się

29.11.11

- Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum. My się na to nigdy nie zgodzimy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany na konferencji prasowej o to, czy jego zdaniem zapowiedź premiera Donalda Tusk dotycząca wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat, zostanie zrealizowana.

RSS

Zaplanowana awantura, Suarez chciał dostać kartkę. "To dobre zawieszenie"

08.11.16

Luis Suarez nie raz już łamał piłkarskie reguły. Tym razem przyznał publicznie, że specjalnie złapał żółtą kartkę w ostatnim meczu ligowym, by nie być zagrożonym przed spotkaniami z Realem Sociedad i Realem Madryt.

RSS

Tam policjanci go nie szukali: Pomysłowy złodziej ukrył się w... lodówce

08.03.10

35-letni złodziej z powiatu wieluńskiego (Łódzkie) w niecodzienny sposób próbował uniknąć pójścia do więzienia. Gdy policjanci przyszli po niego do domu, ukrył się w... lodówce. Wpadł, bo w końcu zabrakło mu powietrza. Wyszedł sam, by zaczerpnąć tchu.

RSS

Trump straszy a złoty odrabia straty

22.07.18

Wczoraj polski złoty doświadczył dość dużej wyprzedaży w relacji do głównych walut, w szczególności dolara amerykańskiego i euro, Słabszy funt sam był chętnie wyprzedawaną walutą, z tego tytułu straty złotego w relacji do ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Pozytywne nastroje utrzymują się

01.12.17

Na rynkach globalnych utrzymują się pozytywne nastroje, Czynnikiem wspierającym apetyt na bardziej ryzykowne aktywa były wczorajsze informacje, że komisja budżetowa USA zatwierdziła we wtorek senacki projekt ustawy o reformie podatków

RSS

Biblia bestsellerem w najmniej religijnym kraju Europy

08.06.13

W Norwegii, gdzie do kościoła chodzi zaledwie 1 procent ludności, nowe tłumaczenie Biblii jest na szczycie listy bestsellerów.

RSS

Kojot wtargnął do domu i zasnął w kominku

15.09.14

Nie mogła go dobudzić nawet policja.

RSS

Jego historia mogła zakończyć się tragicznie

15.07.15

Na szczęście Plastusia przygarnęli Michał Bednarek i Jagoda Kosmala

RSS

Dynamiczne wzrosty cen złota oraz srebra

29.09.10

Na rynku ropy naftowej w dalszym ciągu obserwować można konsolidację, Od połowy września kurs #8222;czarnego złota#8221; porusza się w dość wąskim przedziale 77-80 USD za baryłkę, Obecne poziomy cenowe wydają się być satysfakcjonujące zarówno dla ,,,

RSS

Dyżurny ruchu miał 2,5 promila. Policję zawiadomił podróżny

08.05.15

Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

"FT" podgrzewa grecką atmosferę. Euro poniżej 4.00

15.04.15

?FT? donosi o przygotowywaniu się Grecji do bankructwa, Władze w Atenach temu zaprzeczają, Posiedzenie EBC nie będzie przełomowe, Sprzedaż detaliczna z USA w centrum uwagi, Złoty chwilowo poniżej granicy 4,00, ale rynek ?boi? się ,,,

RSS

Jest jednym z kandydatów: Ananicz reprezentantem UE w Afganistanie?

29.01.10

Andrzej Ananicz jest kandydatem Polski na unijnego przedstawiciela w Afganistanie - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł bliskich szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton.

RSS

EUR/PLN wrócił do szczytów z kwietnia 2009

15.12.11

Wczorajsze nocne zmiany na rynku złotego, m,in, pod wpływem spadku cen EUR/USD doprowadziły kurs EUR/PLN w rejon cen obserwowanych ostatni raz w pierwszej połowie 2009 roku (w kwietniu) i już tylko krok nas dzieli od bariery 4,6000,

RSS

Spłoszone konie na Krupówkach. Staranowały dziewczynę, zrzuciły z wozu fiakra

01.03.14

Mężczyzna, który jechał wozem, wypadł z niego i prawdopodobnie uderzył głową w murek.

RSS

Chiny wspomogą Nepal

01.08.10

        Nepal otrzyma pomoc finansową z Chin na wzmocnienie swych sił bezpieczeństwa. Pieniądze obiecane przez chińskie władze wzbogacą budżet nepalskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. W zamian za pomoc władze z Kathmandu obiecują zwiększenie kontroli nad tybetańskimi uchodźcami szukającymi schronienia w Nepalu.
        Nepalskie ministerstwo spraw wewnętrznych będzie otrzymywało rokrocznie od władz chińskich niemal półtora miliona dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na uszczelnienie granicy nepalsko-tybetańskiej, przez którą Tybetańczycy uciekają do Nepalu i do Indii. Zostaną także użyte do wzmocnienia przez nepalskie służby bezpieczeństwa nadzoru nad przybywającymi w Nepalu 20 tysiącami uchodźców tybetańskich. Nadzór ma zapobiec organizowaniu przez nich działań i manifestacji na rzecz przestrzegania praw człowieka w Tybecie, zdominowanym od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku przez Chiny. Pekin od dawna żądał od władz nepalskich roztoczenia większej kontroli nad wspólnotą tybetańską i utrudnienia jej kontaktów z XIV Dalajlamą przebywającym w Indiach.
        Komentatorzy uważają, że pomoc chińska dla nepalskich służb bezpieczeństwa to krok na drodze do coraz ściślejszego powiązania Nepalu z Chinami.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny