Nie będzie redukcji: Rekordowy wyścig po akcje PZU

01.05.10

Mamy nowy rekord zainteresowania inwestorów indywidualnych akcjami wchodzących na giełdę spółek. W kolejce po papiery PZU ustawiło się o 50 tys. osób więcej niż w przypadku PKO BP. "Na akcje PZU zapisało się ponad 250 tysięcy inwestorów" - cieszył się Aleksander Grad, minister skarbu.

Mechanik, który naprawia własny samochód, gdy wykorzystuje do tego narzędzia od których odliczył VAT powinien taką czynność opodatkować naliczając VAT, jeśli nie jest podatnikiem VAT zwolnionym. Również fryzjer, który płaci VAT, czesząc swoją siostrę powinien pamiętać o naliczeniu VAT-u. Kurs głównej pary to aktualnie, gdy piszemy te słowa krótko przed godziną 10:00 w piątek 29 czerwca, ok, 1,1630, W pobliżu 1,15 (powiedzmy, że w rejonie 1,1515 - 1,1550, szczegóły są tu drugorzędne) mamy wsparcie, To wsparcie wczoraj ,,,           Ulewne deszcze nawiedziły północną część Czech. Najtrudniejsza sytuacja panuje wokół Liberca. Powódź zabiła dwie osoby - jedna zginęła w rejonie Cwikowa tuż przy granicy z Niemcami i Polską, kolejna w rejonie Liberca.
            Władze ogłosiły stan zagrożenia powodziowego. Ulewa, która nadeszła rano, spowodowała wielkie zniszczenia na terenach położonych na południe od polskiej Bogatyni. Woda z Gór Izerskich przerwała lokalne połączenia kolejowe, zalała wiele dróg - między innymi szosę z Liberca przez Hradek nad Nysą do Żytawy. Niewielkie potoki zamieniły się w rwące rzeki.
          Najtrudniejsza sytuacja jest w Mniszku. Ewakuowano tam kilkadziesiąt domów i dwa obozy młodzieżowe. 25 domów zostało uszkodzonych, nadają się do zburzenia. Burze i ulewy spowodowały też przerwy w dostawach prądu. Nysa Łużycka bez przerwy wzbiera. Poziom wody w tej rzece podniósł się dwukrotnie. We wszystkich miejscowościach powołano sztaby kryzysowe.
     
Po ośmiu długich miesiącach w module symulującym statek kosmiczny, astronauci z misji Mars 500 stanęli na powierzchni imitującej Czerwoną Planetę. Symulacja odbyła się w instytucie na przedmieściach Moskwy, gdzie przeprowadzano eksperyment. Według ustaleń RMF FM, w protokole sekcji, który ma córka byłego ministra do spraw służb specjalnych, nie zgadza się większość informacji o stanie narządów wewnętrznych posła PiS-u przed i po wypadku samolotu. Na policję zgłosił się właściciel srebrnego nissana, który wczoraj wieczorem śmiertelnie potrącił dwie osoby. To on prowadził samochód w momencie wypadku i przyznał się już do jego spowodowania.

- Nie można tego wykluczyć - oświadczył szef MSZ.

Fundacja "Szkoła pod Żaglami", organizator przerwanego z powodu utraty masztów rejsu żaglowca "Fryderyk Chopin", apeluje o pomoc w remoncie statku. Koszty mogą sięgnąć miliona złotych. Pomoc zaoferował już m.in. Szczecin. Prognoza pogody na wtorek.

Władze Kurdystanu twierdzą, że dysponują dowodami na to, iż dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) w styczniu przeprowadziła atak gazowy z użyciem chloru. Bez rozłamu w Platformie. Barbara Gronkowska z trudem chodzi o kulach. Od lat zabiega o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup wózka o napędzie elektrycznym. Bezskutecznie, bo jak tłumaczą urzędnicy jest już zbyt stara i za mało aktywna.Sukces ma wielu ojców. W przypadku krakowskiej firmy Wawel ojcami sukcesu są m.in. Jacek, Adaś i Maciuś. No i prezes Dariusz Orłowski, który potrafi znaleźć chętnych na te batoniki. W 10 lat z pogrążonej w kryzysie firmy zrobił wartego 700 mln zł kolosa.
fot. Wprost Nie uda nam się odnieść sukcesu, jeśli nie stworzymy prawdziwej Unii zaufania; obawy naszych obywateli muszą być wysłuchane - podkreślili premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej w deklaracji przyjętej we wtorek. Gazety z całego świata opisują Euro 2012 w Polsce. Reporterzy piszą o świetnych centrach pobytowych, ciepłym przyjęciu przez kibiców i atmosferze w strefach kibica. Publikacje dotyczące Warszawy w wielu przypadkach poświęcone są burdom przed meczem Polska - Rosja.

RSS

Ranking banków: Oto najlepszy kredyt na mieszkanie

08.04.10

Wiosną banki szykują nowe promocje. Instytucje korzystniej wyliczą zdolność kredytową, nie trzeba też będzie mieć wysokiego wkładu własnego. Wracają też pożyczki na 110 proc. wartości nieruchomości. Zobacz, gdzie najlepiej wziąć kredyt hipoteczny.

RSS

Odsłonił się pierwszy bolid. E21, nowa broń Lotusa

29.01.13

Pierwszy z zespołów Formuły 1 pokazał bolid na przyszły sezon. To Lotus, w którym do 2011 roku i wypadku w rajdzie jeździł Robert Kubica.

RSS

Skatowany opozycjonista poszukiwany przez milicję. Miał "gości" w szpitalu

01.02.14

Lekarze nie dopuścili funkcjonariuszy do jego pokoju.

RSS

Kaczyński wśród najpotężniejszych w Europie. Prestiżowy ranking

08.12.16

"Kierowca z tylnego siedzenia" - pisze o nim portal Politico.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Stadion Jagiellonii "błagał" o przyspieszenie przebudowy

01.11.13

Rozpoczęcie meczu z Lechem mocno się opóźniło.

RSS

El Shaarawy poszedł pod nóż. Może nie zdążyć na mecz z Atletico w LM

29.12.13

Piłkarz AC Milan Stephan El Shaarawy, który w listopadzie powrócił do gry po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją uda, będzie musiał pauzować przez kolejne 10 tygodni. Reprezentant Włoch przeszedł w sobotę operację stopy.

RSS

"Miałem informacje, by niczego nie dotykać". Fury bał się, że zostanie wrobiony w doping

01.12.15

Tyson Fury pokonał Władymira Kliczkę i odebrał Ukraińcowi pasy IBF, WBA i WBO w królewskiej kategorii.

RSS

Selekcjoner zdał raport. Czeka na wyrok

15.09.17

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi spotkał się w czwartek z władzami PZPS i przedstawił analizę porażki w mistrzostwach Europy. Zarząd w tej sprawie będzie obradować 20 września. Biało-Czerwoni przed własną publicznością zajęli dopiero 10. miejsce.

RSS

Zwyczajna fotka z policjantami? "Poldi, masz nutellę zamiast mózgu"

15.06.14

Podolski i Oezil "strzelili" sobie fotkę z brazylijskimi policjantami. Gdyby wiedzieli...

RSS

Prokuratura wojskowa: nie było zgody wieży na zejście Tu-154M na wysokość 50 metrów

22.01.15

Stenogramy zostały opublikowane przez Naczelną Prokuraturę Wojskową.

RSS

Uraz brzuszka przyczyną śmierci dziecka: Policja ujawniła zdjęcie zmarłego trzylatka

29.03.10

Uraz jamy brzusznej to prawdopodobna przyczyna śmierci trzyletniego chłopczyka. Jego ciało znaleziono w stawie hodowlanym na peryferiach Cieszyna. Śląska policja nadal nie zna tożsamości dziecka. Na swojej stronie internetowej opublikowała jego wizerunek.

RSS

Wokół wydarzeń w Grecji najbardziej "cierpi" euro

08.07.11

Mimo tego, że u progu tego tygodnia sprawa greckich kłopotów z finansowaniem zobowiązań wydawała się rozwiązana, to ostatnie dni pokazują, iż nie oznacza to ostatecznego zamknięcia tematu kryzysu finansów publicznych w strefie euro, Po pierwsze chodzi o o

RSS

Natalia podbija Portugalię i odbiera rozsądek kierowcom

22.06.12

Piękna Natalia Siwiec robi furorę nie tylko w Polsce. Udzieliła już wywiadu portugalskiej telewizji. Jej uroda jest jednak niebezpieczna.

RSS

Messi znowu trzy. Valencia kończy serię

22.03.10

Almeria nie sprawiła niespodzianki. W spotkaniu 27. kolejki hiszpańskiej Primera Division nie dała rady trzeciej drużynie tabeli - Valencii. Barcelona na wyjeździe nie dała zaś szans Realowi Saragossa. Barca wygrała 4:2, a hat-tricka znów zdobył Lionel Messi.

RSS

Paragony z października trzeba zarejestrować do końca miesiąca. Pierwsze losowanie wkrótce

29.10.15

Uczestniczysz w Narodowej Loterii Paragonowej albo zamierzasz to zrobić? Jeśli tak, to pamiętaj, że paragony fiskalne za towary i usługi zakupione w październiku musisz zarejestrować do końca tego miesiąca. - Warto to zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na wylosowanie samochodu, laptopa lub iPada - zachęca ministerstwo finansów.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny