Europa nie chce chust, chce krzyży

29.04.10

Ponad połowa Europejczyków sprzeciwia się noszeniu chust przez muzułmańskie kobiety w szkołach, ale jednocześnie nie ma nic przeciwko obecności krzyży w salach lekcyjnych - wynika z opublikowanego w Hiszpanii sondażu. Najbardziej tolerancyjni, jeśli chodzi o chusty, są Polacy.

Przy okazji negocjacji dot. brytyjskiej dopłaty do budżetu UE Polsce udało się uzyskać obietnice innych państw członkowskich ws. rozwiązania problemu spłaty zaległych rachunków w unijnej kasie – powiedział minister finansów Mateusz Szczurek po piątkowej radzie Ecofin. W USA, podobnie jak w Europie, tydzień rozpoczął się od praktycznie pustego kalendarium makroekonomicznego, Z tego też powodu większe znaczenie miały raporty kwartalne i prognozy spółek amerykańskich, W kontekście sytuacji w Grecji wpływ na towary będzie w najbliższym czasie bezpośrednio związany z dyskontowaniem przez rynek obserwowanego wzrostu ryzyka, Krótkoterminowa ucieczka w stronę jakości powinna skłonić inwestorów do zakupów złota i rezygnacjiPo potężnych ruchach na rynku walutowym z środy, wczorajszy dzień przyniósł już nieco mniej wrażeń, Początkowe umocnienie dolara napotkało na problemy, Do odwilży doszło natomiast na rynku rosyjskim, W centrum uwagi: USA uchylą sankcje dla kolejnych państw? Trudna sytuacja na rynku pszenicy w USA Drzemka w ciągu dnia powinna trwać od 15 do 30 minut.

Wycięte ze skóry nieboszczyków, zatopione w formalinie i sfotografowane tatuaże robią furorę w sieci.

Portale internetowe największych światowych gazet opublikowały już pierwsze analizy 243 270 nowych dokumentów serwisu Wikileaks. Sam serwis został zaatakowany przez hakerów i nie funkcjonuje. Pentagon zdążył już potępić to "bezmyślne" upublicznienie dokumentów zaklasyfikowanych jako tajne. W wyniku wybuchu składu przewożącego płynny gaz zginęły 32 osoby.

Temperatura w ciągu dnia do 24 st. C. Źródłem "przecieku" informacji o działaniach operacyjnych ws. afery hazardowej było CBA, a nie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - wynika z opublikowanego dziś na stronach Sejmu projektu sprawozdania z prac komisji, który przygotował szef komisji Mirosław Sekuła (PO). Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.Czy Niemcy rozpoczęli mocną dyplomatyczną ofensywę przed rozpoczynającym się jutro wieczorem dwudniowym szczytem Unii Europejskiej? Bo jak inaczej rozumieć wygłoszone publicznie, choć zarazem anonimowo słowa przedstawicieli niemieckiego rządu,,, Od ponad 30 lat atakuje system absurdem. Waldemar „Major” Fydrych, twórca Pomarańczowej Alternatywy, właśnie wytoczył proces prezydentowi Wrocławia. O kradzież krasnala.
(fot. K. Miller/AG) Mieszkańcy południowej-zachodniej części Wrocławia w 30 stopniowym upale pozbawieni są wody. Przerwa spowodowana awarią wodociągów trwa od godziny 13-tej i potrwa do czwartku rana. Wrocławianie mają pretensje, bo nikt nie postawił im nawet beczkowozów.

RSS

Krokodyl-uciekinier schwytany po półtora roku

08.11.12

Pomógł internet. Przez ten czas gad żył w zbiorniku ściekowym w północnej części Strefy Gazy.

RSS

Komorowski: Z Obamą zgadzamy się co do Rosji

29.05.11

- Prezydent Barack Obama ma bardzo trzeźwe, racjonalne podejście do problemu rosyjskiego i akurat w tej sprawie zgadzamy się w ogromnej mierze – powiedział Bronisław Komorowski w wywiadzie dla TVN24. Zapewnił też, że skończyło się uleganie USA za uścisk dłoni i poklepanie po plecach.

RSS

Śmiertelnie groźna pogarda dla prawa

15.10.10

Kto ponosi odpowiedzialność za śmierć 18 osób na drodze pod Nowym Miastem? Kierowca busa, który nie powinien był zabierać do pojazdu tak wielu pasażerów? A może współodpowiedzialni są pasażerowie, którzy nie powinni wsiadać do busa wiedząc, że nie jest przystosowany do przewożenia tak wielu osób? I nie zmienia niczego fakt, że wszystkie wymienione osoby były jednocześnie śmiertelnymi ofiarami wypadku.

RSS

"Kościół nic nie stracił w czasie bitwy o krzyż"

08.08.10

Mimo wydarzeń sprzed Pałacu Prezydenckiego i tzw. bitwy o krzyż autorytet Kościoła Katolickiego jest niezagrożony - twierdzą zgodnie Tadeusz Cymański z PiS i Jarosław Gowin z PO. – Nie spodziewam się czegoś takiego, choć liczyłem, że Kościół zajmie bardziej wyraziste stanowisko – ocenia w rozmowie z Wprost24 Gowin. – Bywały już znacznie gorsze momenty w historii Kościoła, choć oczywiście ta sprawa nie jest dla niego dobra – dodaje Cymański. W to, że wierni zrażą się do Kościoła nie wierzy również europosłanka SLD Joanna Senyszyn, która od razu zaznacza, że dla niej Kościół autorytetem nigdy nie był.
Fot. FORUM

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Katastrofa samolotu koło Smoleńska: Jest termin pogrzebu pary prezydenckiej

15.04.10

Wszystko zależy od tego, czy do Polski wrócą ciała wszystkich ofiar katastrofy samolotu Tu-154. Jeśli tak się stanie, uroczystość żałobna w hołdzie tym, którzy zginęli, odbędzie się w sobotę. Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zaplanowano dzień później. Gdzie się odbędzie?

RSS

Holenderscy żołnierze na paradzie gejów

08.08.11

Holenderscy wojskowi po raz pierwszy oficjalnie uczestniczyli w sobotę w dorocznej paradzie gejów w Amsterdamie. Umundurowani żołnierze salutowali tłumom z łodzi płynącej kanałem przez miasto.

RSS

"Zostałbym z Kopacz za kilka tysięcy złotych". Kamiński deklaruje, że zrywa z polityką

15.10.14

Nie zostanie doradcą premier Ewy Kopacz, nie będzie pracował nad wizerunkiem Platformy Obywatelskiej.

RSS

Ukraina zwraca obrazy do Włoch. Właściciel doniósł na Poroszenkę

22.12.16

Władze Ukrainy zwróciły w środę 17 obrazów.

RSS

Decyzje FOMC nie zaskoczyły

15.12.12

Ten tydzień na parze EUR/USD przyniósł nam wzrost kursu, który z poziomu 1,2885 (10 grudnia) wspiął się do poziomu 1,3118 dziś (14 grudnia),

RSS

Niebieski "Jankes" nie wie, jak spalić

01.03.14

Początek meczu w Chorzowie, Ruch naciera na Widzew. Dwie świetne okazje ma Maciej Jankowski, który sprytnie unika pułapek ofsajdowych.

RSS

"Spokojna" wyprzedaż

15.10.18

Rynek w USA nie często spada o około 4%, a kiedy do tego dochodzi, w posadach trzęsą się wszystkie parkiety na świecie, Dzisiejsza sesja miała miejsce po sporej przecenie w USA, więc jej wynik z góry wydawał się przesądzony, Z drugiej ,,,

RSS

Trzy najważniejsze zmiany podatkowe już obowiązujące

22.02.18

Od początku tego roku obowiązuje wiele zmian podatkowych, zarówno w podatkach dochodowych, jak i w pośrednich, czyli dotyczących VAT. Trzy zmiany są szczególnie ważne, ze względu na ich zasięg, a więc liczbę podatników, których zmiany te dotyczą.

RSS

Magda i Marzena prawdopodobnie zginęły w Nicei. Rodzinna miejscowość w żałobie

17.07.16

W Krzyszkowicach łańcuch ludzkich serc i kościół wypełniony po brzegi. Materiał "Faktów" TVN.

RSS

USA: Śnieg sypał w 49 z 50 stanów

15.02.10

Śnieg sypał wczoraj w 49 z 50 stanów USA i jedyną częścią kraju, gdzie biały puch nie dotknął ziemi, były Hawaje.

RSS

Co za mecz Milika! Dwa gole i dwie asysty

01.11.15

Reprezentant Polski wrócił po kontuzji, i to jak. Jego Ajax rozgromił Rodę Kerkrade 6:0.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny