Europa nie chce chust, chce krzyży

29.04.10

Ponad połowa Europejczyków sprzeciwia się noszeniu chust przez muzułmańskie kobiety w szkołach, ale jednocześnie nie ma nic przeciwko obecności krzyży w salach lekcyjnych - wynika z opublikowanego w Hiszpanii sondażu. Najbardziej tolerancyjni, jeśli chodzi o chusty, są Polacy.

Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przebiegała dość stabilnie w oczekiwaniu na nowe impulsy, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności, Żywe pozostawały nadzieje na działania ze strony banków centralnych- słabsze dane z Niemiec na temat in Gdy przyszedł pan Przemysław Gosiewski, zobaczyliśmy, że nie jesteśmy pogardzani, wypychani - tak wiceszefa PiS wspominał dyrektor Radia Maryja ks. Tadeusz Rydzyk. Przemysława Gosiewskiego pochowano na warszawskich Powązkach. Żegnali go bliscy, przyjaciele z PiS, a także z innych partii. Strony konfliktu w Donbasie zbliżają się do linii rozgraniczenia – oświadczył wiceszef misji monitoringowej OBWE.Ostrzega Mike Rogers, dyrektor NSA. Na południowym wschodzie kraju. Niemcy rozbiły na wyjeździe San Marino 8:0, a napastnik zwycięskiej ekipy Thomas Mueller oświadczył, że rozgrywanie takich spotkań nie ma sensu.

Były wicepremier Roman Giertych pozwał w piątek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź, że Giertych kłamie. Szef PiS zarzucił mu kłamstwo w związku z wypowiedzią byłego wicepremiera o tym, że Kaczyński w czasie rządów PiS zbierał "haki" na polityków opozycji.

MON nie wystąpi do prokuratury o ściganie osoby, która założyła urządzenie podsłuchowe w restauracji. Nie ma podwyżki - jest protest. W czwartek rano kilkuset taksówkarzy ma przejechać przez miasto. – Organizujemy akcję protestacyjną, bo miasto nie chce się zgodzić na zaproponowane przez nas podwyżki – informuje Artur Oporski z inicjatywy Porozumienie Warszawskich Taksówkarzy.

Komentując spotkanie premierów Donalda Tuska i Władimira Putina w Katyniu, prof. Zbigniew Brzeziński w rozmowie z PAP podkreślił jego polityczne znaczenie i wyraził nadzieję, że stwarza ono psychologiczny klimat do poprawy stosunków polsko-rosyjskich. Najważniejsze w tym tygodniu dane makroekonomiczne z USA nie rozczarowały inwestorów, Mimo to nastroje na rynkach akcji są nienajlepsze i to znajduje też odzwierciedlenie na rynku walutowym, Ostatnie dwa dni tygodnia to przecena złotego, ale w skali całeg Premier Słowacji Robert Fico uznał w środę za "martwe" nie tylko istniejące obowiązkowe kwoty przyjmowania uchodźców przez państwa członkowskie Unii Europejskiej, ale także inicjatywę Komisji Europejskiej w sprawie automatycznego systemu rozdzielania migrantów.Od krajowej drogi numer 4 dom państwa Szpylmów miał oddzielać dźwiękochłonny ekran. I oddziela, ale od zmodernizowania drogi ich podwórko przypomina ciemne więzienie, z którego wyjątkowo trudno się wydostać. Eskalacja brutalności ze strony reżimu prezydenta Baszara el-Asada w Syrii może doprowadzić do międzynarodowej interwencji zbrojnej w tym kraju - ostrzegł w poniedziałek przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA, generał Martin Dempsey. W wywiadzie dla telewizji Fox News generał skomentował w ten sposób kolejną masakrę ludności cywilnej na zachodzie Syrii, w Huli, gdzie od piątku zginęło ponad 100 osób, w tym 49 dzieci i 34 kobiety. Próba zamachu stanu w Turcji była głównym tematem rozmowy premier Beaty Szydło z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na marginesie szczytu Azji i Europy ASEM w stolicy Mongolii Ułan Bator.

RSS

Mocniejszy dolar wyhamował wzrosty PLN

29.09.18

Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu PLN z uwagi na umocnienie amerykańskiej waluty, co wywiera presję na koszyk EM, Złoty kwotowany jest następująco: 4,2659 PLN za euro, 3,666 PLN wobec dolara amerykańskiego,,,

RSS

Jechał maluchem autostradą i kradł kratki ściekowe

01.02.13

Zatrzymany mężczyzna podróżował z żoną, dziećmi i pięcioma skradzionymi kratkami.

RSS

W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

15.09.12

Mimo spadku cen nieruchomości wielu Polaków nadal nie ma możliwości sfinansowania zakup własnego mieszkania,

RSS

Wyhamowanie spadków na EURUSD

15.11.16

Tematem numer jeden na rynkach w dalszym ciągu pozostaje niepewność związana z wyborem Trump?a na prezydenta, jak i silne umocnienie waluty amerykańskiej w ostatnim czasie, Wypowiedzi członków Fed wskazują, że plany bardziej ekspansywnej ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Bielan o "oznakach desperacji w PO". Trzaskowski: pani premier jest oazą spokoju

15.10.15

Adam Bielan (Zjednoczona Prawica) i Rafał Trzaskowski (PO) w "Faktach po Faktach".

RSS

Nie chodzi o Ukrainę. Wielkie manewry Rosjan prowadzone są "z myślą o wielkiej wojnie z Turcją"

15.02.16

Groźba wybuchu poważnego konfliktu, a nawet ogólnoeuropejskiej wojny.

RSS

Sypnie śniegiem, potem wrócą mrozy

01.02.10

W ostatnich dniach zima dała nam trochę odpocząć, jednak do czasu - w połowie tygodnia znów sypnie śniegiem, a w weekend wrócą mrozy.

RSS

Hindusi chwalą się pobiciem asów RAF w swoich rosyjskich maszynach

08.08.15

Przechwałki Hindusów wywołały irytację na Wyspach.

RSS

Koniec rynkowej śpiączki?

22.04.12

Miniony tydzień przebiegał dość sennie na najważniejszym rynku eurodolara, gdzie przez większość czasu mogliśmy zaobserwować brak większej aktywności, Dzisiejsze ożywienie można zaobserwować po publikacji danych makroekonomicznych z Niemiec,

RSS

Kubica zatrzyma się po Monte Carlo? Brak planów na resztę roku

15.01.16

W nadchodzącym sezonie Rajd Monte Carlo, wszystko na to wskazuje, będzie jedynym startem Roberta Kubicy w WRC. C

RSS

Katyń Śmigielski

08.04.10

Analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Robert Śmigielski uważa, że uroczystość w Katyniu wyraźnie pokazuje, iż Władimirowi Putinowi zależy na dobrych kontaktach z Polską. W wystąpieniu rosyjskiego premiera zabrakło jednak słów, na które Polacy czekali.
Śmigielski podkreślił, że w wystąpieniu Putina zabrakło między innymi wskazania Stalina jako osoby odpowiedzialnej za zbrodnię katyńską. "Oczywiście premier Putin dał jasno do zrozumienia, iż jest to zbrodnia popełniona przez Związek Radziecki i Związek Radziecki ponosi odpowiedzialność za tę zbrodnię, ale zabrakło wyraźnego wskazania, że to Stalin wydał rozkaz zabicia polskich jeńców" - powiedział. Dodał, że pod tym względem Polacy mogą być lekko rozczarowani.
Ekspert podkreślił, że Moskwa dostrzegła w Polsce ważnego gracza Unii Europejskiej. Tym należy tłumaczyć ocieplenie wzajemnych relacji. Śmigielski wyjaśnił, że Rosji zależy na dobrych kontaktach z Unią Europejską i wydaje się, że w ostatnich latach Rosjanie zdali sobie sprawę, że Polska jest ważnym państwem wchodzącym w skład Unii. "Prawdopodobnie nie będziemy odgrywać dla Rosji takiego znaczenia jak Francja Włochy czy Niemcy, z tego również względu, że nieco inaczej patrzymy na Rosję, niż te państwa, ale niewątpliwie Rosja musi brać pod uwagę, że Polska jest również ważnym partnerem gospodarczym dla Rosji" - powiedział.
Robert Śmigielski podkreślił, że kwestie historyczne to garb, który ciąży na wszystkich problemach między Polską i Rosją. Dodał, że uregulowanie tych kwestii pozwoli się skupić na rozwiązywaniu spraw bieżących i niewątpliwie bardzo oczyści atmosferę wzajemnych kontaktów nie tylko na szczeblu politycznym, ale również na szczeblu społecznym. "Natomiast są takie kwestie chociażby jak bezpieczeństwo energetyczne, euroatlantyckie aspiracje państw leżących między Unią Europejską a Rosją, które niewątpliwie nadal będą sytuowały Polskę i Rosję po dwóch przeciwnych stronach" - powiedział.
Władimir Putin przypomniał w Katyniu, że ocena tej stalinowskiej zbrodni została już dokonana i nie podlega żadnej rewizji. Szef rosyjskiego rządu zastrzegł, że nie można zapomnieć o przeszłości, a należy działać na rzecz historycznej sprawiedliwości. Putin powiedział, że należy odbudowywać prawdę o tamtych wydarzeniach w imię przyszłych stosunków. Dodał, że nie można pozostawić kolejnym pokoleniom "brzemienia nieufności" między Polską i Rosją. Dodał, że w dzisiejszym świecie nie ma alternatywy dla dobrego sąsiedztwa między naszymi narodami.

RSS

Łzy, smutek i pierwszy mecz po tragedii

22.01.17

Brazylijski zespół Chapecoense, który w listopadowej katastrofie lotniczej w Kolumbii stracił większość piłkarzy, rozegrał w sobotę pierwszy mecz po tej tragedii. Na swoim stadionie gościł mistrza kraju Palmeiras Sao Paulo.

RSS

Alerty IMGW. Pogoda będzie niebezpieczna

01.07.16

Upały i burze z gradem.

RSS

Prasa: Śmierć Kadafiego znajdzie odzew w Syrii i Jemenie

22.10.11

Śmierć Kadafiego to początek, a nie koniec trudnych przemian w Libii, wydarzenie to znajdzie odzew w Syrii i Jemenie, a kolejne miesiące będą dramatyczne - komentuje w piątek amerykańska prasa i apeluje do Libijczyków, by powstrzymali się przed represjami.

RSS

Ukraińcy dostali ultimatum: Platini grozi: Zabiorę wam Euro 2012!

01.04.10

Prezydent UEFA Michel Platini grozi palcem Ukrainie i wygląda na to, że sprawa jest naprawdę poważna. Nie podoba mu się poziom przygotowań naszych sąsiadów do Euro 2012. Zagroził, że jeśli Kijów nie przyspieszy modernizacji stadionu i budowy infrastruktury, Ukraina pożegna się z organizacją turnieju.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny