Europa nie chce chust, chce krzyży

29.04.10

Ponad połowa Europejczyków sprzeciwia się noszeniu chust przez muzułmańskie kobiety w szkołach, ale jednocześnie nie ma nic przeciwko obecności krzyży w salach lekcyjnych - wynika z opublikowanego w Hiszpanii sondażu. Najbardziej tolerancyjni, jeśli chodzi o chusty, są Polacy.

Do prezydenckiego projektu ustawy dotarły "Fakty" TVN. Na znaczkach. W Warszawie.Porozumienia w sprawie uchodźców nie będzie? We wcześniejszej depeszy podała, że rosyjska marynarka wojenna i wojska lądowe przeprowadzają na półwyspie ćwiczenia logistyczne. Szef SLD o protestach związków zawodowych.

Mimo zapewnień głównych partii, przedsiębiorcy boją się, że po wyborach nowy rząd - niezależnie od tego, które ugrupowania go stworzą - podniesie im podatki i opłaty związane z prowadzeniem działalności - informuje "Puls Biznesu".

Z okazji ceremonii rozdania Oskarów Colin Cieszynski sprawdza, czy wielka wygrana podczas oskarowej nocy może przełożyć się na wzrosty notowań akcji zwycięskich wytwórni, Główne tematy analizy,,, Po wczorajszym znacznym umocnieniu złotego, polska waluta traci na wartości, Ekonomiści uważają jednak, że nadchodzące miesiące będą dla złotego dobre, Po tym jak przedwczoraj amerykański bank ,,,

W ubiegły czwartek dwa lata rządów Tuska straciły ostatnie rozsądne usprawiedliwienie. Nie wiadomo już zupełnie, dlaczego jego rząd nie podjął w tym czasie programu reform, skoro motywem nie były prezydenckie plany premiera - pisze Jan Rokita, publicysta "Dziennika Gazety Prawnej". Prawda to czy fałsz? Zdania internautów są podzielone. Trudno stwierdzić, czy nagranie, na którym dwóch dziennikarzy lokalnej włoskiej telewizji skacze sobie do gardeł w czasie programu informacyjnego na żywo, jest autentyczne. A może to sprytna akcja promocyjna? Zresztą, oceńcie sami. "Przygotowujemy się na różne scenariusze".Kościół nie żąda żadnych przywilejów, ale normalności w pełnieniu swojej misji. Nie można zdejmować krzyża, to znak Polski - podkreślił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź w orędziu wielkanocnym. - Wielkanoc, używając języka wojskowego, można nazwać dniem zwycięstwa. Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad grzechem - powiedział metropolita. Jacek Kurski na przedostatnim posiedzeniu Komitetu Polityczne-go PiS porównał tę partię do Korei Północnej – dowiedział się „Wprost”. – Nie wypieram się tego. Sytuacja w partii jest taka, że skojarzenia nasuwają się same – przyznaje sam eurodeputowany.
Jacek Kurski (fot. Tomasz Adamowicz/FORUM) Przełożony bractwa lefebrystów biskup Bernard Fellay uznał, że inicjatywy Benedykta XVI w obliczu kryzysu Kościoła są "nieśmiałe" i "niewystarczające". Opinię tę wyraził w liście ogłoszonym na stronie Bractwa św. Piusa X.

RSS

Franciszek ma nowego sekretarza. Rusza reforma Watykanu

01.09.13

Papież Franciszek mianował nowym sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej włoskiego arcybiskupa Pietro Parolina - ogłosił Watykan. 58-letni dotychczasowy nuncjusz w Wenezueli zastąpi odchodzącego na emeryturę kardynała Tarcisio Bertone.

RSS

Włoskie wakacje rodziny Tusków: Na feriach premierem rządzi żona

15.01.10

Żadnych imprez ani wieczornych wypadów do knajp. Tym razem urlop państwa Tusków w Dolomitach to wyłącznie sport i wypoczynek. Premier i jego rodzina całymi dniami szusują, a wieczorem zamykają się w wynajętym domku - relacjonuje ferie szefa rządu "Fakt".

RSS

"Po 11 września, USA stały się symbolem kraju w kłopotach"

08.09.11

Zamachy z 11 września zbiegły się w czasie z amerykańskim kryzysem. Po atakach Ameryka z najsilniejszego, najbardziej podziwianego kraju, z symbolu światowego bogactwa stała się symbolem kraju w kłopotach – mówi słynny amerykański publicysta Fareed Zakaria.
fot. tygodnik Wprost

RSS

Samolot z Moskwy wylądował w Warszawie: Maria Kaczyńska wróciła do domu

15.04.10

Kondukt żałobny z trumną z ciałem Marii Kaczyńskiej dotarł już do Pałacu Prezydenckiego z lotniska Okęcie. Na całej trasie przejazdu stały tłumy żegnające Pierwszą Damę. Karawan dojechał na Krakowskie Przedmieście cały przykryty rzucanymi przez ludzi kwiatami.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Włochy - chory człowiek Europy

15.01.12

Rynek długu niewątpliwie nie da odetchnąć inwestorom w 2012r, W centrum uwagi inwestorów i agencji ratingowych przymierzających się właśnie do degradacji Francji czy Austrii, nie bez powodu znajdą się również Włochy, na które przypada blisko jedna,,,

RSS

Polacy masowo zastrzegają dokumenty. Sprawdź, dlaczego

15.11.16

1,6 mln do końca września tego roku.

RSS

18 lat więzienia za zabójstwo pianistki

22.03.16

"Brutalny i niesprowokowany atak".

RSS

"Ta decyzja złamała mi serce". Nigella rozwodzi się

08.07.13

Miliarder Charles Saatchi i mąż kulinarnej celebrytki, Nigelli Lawson w pozwie rozwodowym nie wspomina o przemocy.

RSS

Urzędnicy o oczekiwaniu na zabieg: NFZ: Kolejki? Jakie kolejki

08.07.10

Kolejki do lekarza to mit - twierdzą pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Według nich wszystkiemu winni są sami pacjenci, którzy zapisują się do kilku specjalistów jednocześnie, robiąc sztuczny tłok. Gdyby posłusznie czekali tylko do jednego specjalisty, to czas oczekiwania byłby znacznie krótszy.

RSS

Znów zabraknie gospodarki: Komorowski-Kaczyński. Jakich użyją haków?

01.04.10

Szykując się do kampanii prezydenckiej wrogie sztaby szukają słabych stron przeciwnika. Już przypomina się wpadkę Komorowskiego, który Norwegię wymienił wśród krajów Unii i przebąkuje się coś o weryfikacji WSI. Sztabowcy marszałka zaatakują prezydenta za negatywne nastawienie m.in. do Rosji.

RSS

Kierowca ciężarówki "nie powinien siadać za kierownicą"

22.04.12

Kierowca ciężarówki, która uderzyła wpierw w samochód osoby, a następnie wpadła w autobus wycieczkowy na drodze wojewódzkiej nr 106 w Zachodniopomorskiem, nie miał przy sobie uprawnień do prowadzenia pojazdu. - Teraz będziemy prowadzić postępowanie, czy takie dokumenty posiada - powiedział Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Dodał również, że 25-latek "tak naprawdę nie powinien dziś usiąść za kierownicą", gdyż powinien być na 45-godzinnym odpoczynku. Kierowca został zatrzymany. W wyniku wypadku 25 osób trafiło do szpitali. Lekarze wciąż walczą o życie kierowcy autokaru.

RSS

Irlandia uratowana, ale problemy pozostają

29.11.10

Skrócony tydzień na Wall Street (w czwartek giełdy nie pracowały ze względu na Święto Dziękczynienia) charakteryzował się dużą zmiennością i nerwowością, Co dziwne, obserwując zachowanie aSkrócony tydzień na Wall Street (w czwartek giełdy nie pracowały ze

RSS

Po wydaleniu absolwenta politechniki: Marokańczyk terrorystą? Dowody są tajne

01.03.10

ABW twierdzi, że wydalony z Polski Marokańczyk Chakib Marakchi był zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Ale nie może przedstawić żadnych dowodów na poparcie tej tezy - bo są tajne. Zdaniem samego Marakchiego, jedynym dowodem na jego rzekomą współpracę z terrorystami

RSS

Frank, Grecja i afera spalinowa. Taki był rok 2015 w gospodarce

01.01.16

Od zaskakującego ruchu w Szwajcarii przez kolejne odcinki greckiej telenoweli aż do najważniejszej od lat decyzji w USA. Rok 2015 obfitował w istotne wydarzenia dla polskiej i światowej gospodarki.

RSS

Dolar zagarnia kolejne pola

08.11.15

Tak, był to tydzień roboczy dolara ? to znaczy biegł zasadniczo pod znakiem jego rosnącej siły, Czytelnik zapewne domyśla się już głównej przyczyny tego stanu rzeczy, ale zostawimy ją na następne akapity, zaczniemy natomiast od spraw ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny