Na kogo zagłosuje?: Cimoszewicz: Napieralskiemu nie pomogę

29.04.10

Nie chce tego powiedzieć wyraźnie, ale sugeruje, że nie zagłosuje na kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta. Włodzimierz Cimoszewicz przyznaje jednak, że nie pomoże Grzegorzowi Napieralskiemu. Zaraz jednak dodaje: "Ale i nie będę przeszkadzał".

Przez całą sobotę kibice mogli oglądać jeszcze pachnący świeżością stadion Legii. Jednak to był tylko przedsmak tego, co czeka na fanów stołecznego klubu za tydzień. Wówczas do Warszawy zawita zespół Arsenalu Londyn z Polakami w składzie Łukaszem Fabiańskim i Wojciechem Szczęsnym. Przód jednego z samochodów jest całkowicie zniszczony. 9 maja zapowiada się hucznie. W defiladzie z okazji 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej ulicami Mokswy przejdą nie tylko wojska rosyjskie, ale także Brytyjczycy. Minister obrony Rosji zaprasza również polskich żołnierzy. To oznacza, że Polacy mogą przemaszerować pod portretem Stalina.USA/FED: Zdaniem Roberta Kaplana z FED (bez prawa głosu w FOMC) scenariusz trzech podwyżek stóp w tym roku jest wiarygodny, jego zdaniem można spodziewać się nieco większej presji ze strony płac, Z kolei w opinii Charlesa Evansa, który,,, Wyrok w procesie z pozwu zbiorowego. Prawie 40 milionów złotych zebrała do końca niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Choć liczenie datków jeszcze trwa, to cała akcja może w tym roku przynieść ponad 50 milionów złotych, czyli mniej więcej tyle co przed rokiem, Kwota ta wystarczyłab

Opublikowane wczoraj dane makroekonomiczne miały wyjątkowo silny wpływ na rynek, Wyjątkowo silny ponieważ zazwyczaj tego typu dane nie wywołują aż takich reakcji, Rynek jednak nie ma specjalnie innych bodźców, a sentyment jest negatywny, Gwałtownie na dan

Premier Izraela Benajmin Netanjahu ostrzegł, że ramowe porozumienie ws. irańskiego programu atomowego, które wykuwa się w bólach w Szwajcarii, pozostawi Iranowi możliwość wyprodukowania broni nuklearnej w czasie krótszym niż rok.

Lewis Hamilton wygrał nocne Grand Prix na ulicach Singapuru i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców.

Jedna osoba trafiła do szpitala. Przepisy nazbyt ogólne lub wprost przeciwnie - za bardzo rygorystyczne. Ciągle zmieniane lub niepoprawiane od lat. Jak wyliczyła PKPP Lewiatan w "Czarnej liście barier", 265 przepisów hamuje rozwój polskich firm i czyni z życia przedsiębiorców ciągłą walkę z urzędnikami. Po 31. kolejce na szczycie ekstraklasy zmian nie będzie. Jagiellonia pozostanie liderem, choć zwycięstwo z Pogonią 1:0 nie przyszło jej łatwo.Piotr Duda ubrany w strój roboczy ze szlifierką w rękach odciął ze stoczniowej bramy kontrowersyjny napis "im. Lenina". - Jesteśmy oburzeni zaistniałym incydentem – mówi rzecznik prezydenta Gdańska, Antoni Pawlak. W środku było 10 osób. Woda z polderu Lipki-Oława pod Wrocławiem zalewa Jelcz-Laskowice (Dolnośląskie). Mieszkańcy tej miejscowości powinni ewakuować się w bezpieczne rejony - podano wieczorem w urzędzie wojewódzkim.

RSS

Uwaga rynku przenosi się na USA (komentarz wideo)

08.07.12

Rynek walutowy komentuje Bartosz Sawicki analityk DM TMS Brokers S,A,

RSS

Chłopi z Marszałkowskiej

22.02.11

Co to jest – nie sieje, nie orze, ale zbiera? Wiadomo – nowy gatunek chłopa, wyhodowany dzięki pieniądzom z Brukseli. Co zbiera? Jak to co – dopłaty!
Ilustracja: Jan Kalwejt

RSS

"Koreańska rakieta"? A może "polski samolot na węgiel"

22.12.11

Po publikacji w internecie zdjęć zastanawiających smug nad Śląskiem na początku tygodnia, wśród naszych internautów zawrzało. Część uważa, że to tylko samoloty, inni wyznają teorie spiskowe. Jeśli wciąż jesteście ciekawi tego tematu, obejrzyjcie nowe nagranie.

RSS

Źródło PAP: Raport MAK na początku października w Polsce

22.09.10

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w Moskwie na początku października przekaże Polsce projekt swojego raportu końcowego w sprawie katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem - informuje źródło znające kulisy prac prowadzonych przez MAK.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Intensywne burze na południu Polski w obiektywie Reportera 24

22.07.14

Nagrania burz, jakie przeszły przez Olesznę, nadesłał @Casimirus.

RSS

Gwałcił i zabijał dzieci. Wyszedł z więzienia, bo sąd nie zdążył z wnioskiem o izolację

29.01.15

Sąd w Gdańsku miał na to pół roku - ustalił portal tvn24.pl.

RSS

Barcelona odkupiła swój diament. Za dwa razy więcej, niżÂ sprzedała

01.07.17

Barcelona pozyskała kapitana hiszpańskiej młodzieżówki Gerarda Deulofeu.

RSS

Rozmowa z konstruktorem urządzenia: Te zagadki wyjaśni polska czarna skrzynka

29.04.10

Wiadomo już, że samolot był zbyt nisko. Parametry z rejestratorów wyjaśnią także, jakie było położenie samolotu, jak piloci sterowali maszyną, jak pracowały urządzenia pokładowe - tłumaczy Tomasz Tuchołka, jeden z konstruktorów polskiej czarnej skrzynki, która była w prezydenckim Tu-154.

RSS

Draghi znowu w centrum

22.01.16

Dzisiaj pilota trzyma w rękach Mario Draghi, szef EBC, ale jedyne, co może nam zaproponować, to co najwyżej opera mydlana, nic więcej, Żaden Frank Underwood, Freddy Krueger czy Hannibal Lecter, nic z tych rzeczy,

RSS

Cali po 20 latach od śmierci. Powódź ich zakonserwowała

29.08.16

Miało być 269 mogił, ale zmarłych okazało się być ponad dwa razy więcej. Pod płotem odkryto 36 małych trumienek.

RSS

Ziobro ma przeprosić Schetynę za "ciemną postać"

15.09.11

Zbigniew Ziobro (PiS) ma przeprosić Grzegorza Schetynę za naruszenie jego godności, czci i dobrego imienia. Ma też zapłacić 20 tys. złotych - uznał krakowski Sąd Okręgowy. Wyrok nie jest prawomocny.

RSS

Cydr bez akcyzy? "Liczymy na rozsądek rządu"

08.08.14

Partia Demokracja Bezpośrednia złożyła w czwartek w resorcie finansów petycję, w której apeluje o zniesienie akcyzy na cydr. Ma to być remedium na problemy polskich sadowników po tym, gdy Rosja nałożyła embargo na polskie jabłka.

RSS

Czyją pracę oceniamy dobrze, a czyją źle: Polacy ostro o rządzie. A o marszałku?

01.07.10

Lecą w dół notowania premiera Donalda Tuska, a zwłaszcza jego rządu. W porównaniu z majem gabinet szefa PO stracił kilka dobrych punktów procentowych poparcia. Polacy ocenili także to, jak z wypłenianiem obowiązków prezydenta radzi sobie marszałek Sejmu. Czy byli równie ostrzy?

RSS

Janet Yellen nie przewiduje kolejnego kryzysu za naszego życia

01.07.17

Bardzo odważna wypowiedź szefowej FED na temat kryzysów gospodarczych, Banki w USA gotowe na ewentualne zawirowania, Rośnie optymizm we Francji

RSS

Na kluczowe wydarzenia poczekamy do środy

08.01.14

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym powinna przebiegać dość spokojnie w oczekiwaniu na kluczowe wydarzenia tego tygodnia, którymi będą publikacja notatek z grudniowego posiedzenia FOMC, posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz raport z ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny