Na kogo zagłosuje?: Cimoszewicz: Napieralskiemu nie pomogę

29.04.10

Nie chce tego powiedzieć wyraźnie, ale sugeruje, że nie zagłosuje na kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta. Włodzimierz Cimoszewicz przyznaje jednak, że nie pomoże Grzegorzowi Napieralskiemu. Zaraz jednak dodaje: "Ale i nie będę przeszkadzał".

Ośmiu funkcjonariuszy policji przeszukało dom należący do gwiazdy rocka. Jak przekonać do siebie wyborców? Grzegorz Napieralski chwyta się dziwnych sposobów. A to pokazuje żonę fikającą koziołki na trawie, a to staje rano pod fabryką. Teraz sięga po muzykę. Czy piosenka "Jee, jee, jee, SLD, Napieralski wiedzie cię" zapewni mu zwycięstwo? Posłuchajcie. O śledztwie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk mówił w TVN24 Dariusz Nowak, były rzecznik małopolskiej policji.Stołeczni policjanci zatrzymali 42-latka, który molestował dziewczynki na jednym z warszawskich basenów. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Zachodnie agencje od razu zareagowały na prezentację raportu polskiej komisji ws. okoliczności katastrofy smoleńskiej. AFP w pierwszej pilnej depeszy zwróciła uwagę na "błędy" rosyjskich kontrolerów, w następnej - że główne przyczyny wypadku leżą po stronie polskiej. W nadchodzących miesiącach prezydent Bronisław Komorowski zamierza odwiedzać głównie europejskie kraje - udaje się do szwajcarskiego Davos, na Słowację, a w drugiej połowie roku do Berlina - wynika z informacji PAP zbliżonych do otoczenia prezydenta. W Polsce zaplanowano na 7 lutego spotkanie przywódców Trójkąta Weimarskiego.

Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z Konstytucją. Tak wynika z orzeczenia TK z dnia 16 lipca 2009 r., sygn. akt K 36/08.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, sprzedaż w największych amerykańskich sieciach handlowych rosła w tempie 4 proc, miesięcznie, To najszybszy wzrost od 2006 roku, W środę główne indeksy GPW poruszały się poniżej poziomów z wtorku, Przy wakacy "Mój mąż zawsze był człowiekiem lewicy, ale nigdy nie należał do PZPR" - mówi wdowa po zmarłym we wtorek Krzysztofie Teodorze Toeplitzu. Bożena Toeplitz zdecydowała się przemówić, by zdementować pojawiającą się informację o przynależności jej męża do partii komunistycznej.

W Rosji trwają wielkie poszukiwania organizatorów zamachów w moskiewskim metrze. Tymczasem władze kraju już rozważają, jak ich ukarać. Prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział reformę systemu sądowniczego, w tym zaostrzenie kar za terroryzm. Rada Federacji mówi wprost: chcemy powrotu kary śmierci. Byli urzędnicy Kancelarii Prezydenta, którzy wystąpili w filmie „Mgła” dotyczącym katastrofy smoleńskiej, prawdopodobnie znajdą się na sejmowych listach Prawa i Sprawiedliwości - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Marcin Wierzchowski (pierwszy z lewej) i Adam Kwiatkowski (drugi z prawej) (fot. Forum)Wakacje to okres, w którym przedsiębiorcy skuszeni szybkim i dużym zyskiem podejmują się działalności sezonowej. Maksymalne przychody uzyskują przez 3-4 miesiące w roku, a później przychodzą czasy gorszej prosperity. Wtedy to płacone podatki są szczególnie dotkliwe. Nawet zawieszenie działalności na okres poza sezonem nie oznacza dużych oszczędności. Adam Kokoszka został w czwartek nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Obrońca podpisał półtoraroczną umowę i zajął miejsce Tomasza Jodłowca. Prof. Andrzej Rzepliński w rozmowie z amerykańskim korespondentem "Faktów" TVN.

RSS

Obawy o Brexit dobrym pretekstem?

29.11.18

WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Na rynku jest wiele spekulacji dotyczących scenariuszy poparcia wynegocjowanego z UE porozumienia ws, Brexitu, Gazeta Politics Home sugeruje, że szef gabinetu premier May miał powiedzieć, że może być ono przegrane nawet,,,

RSS

Na Śląsku wciąż naprawiają: 7,5 tys. rodzin wciąż bez prądu

22.01.10

Ok. 7,5 tys. odbiorców w północnej części woj. śląskiego nie miało we wtorek wieczorem prądu. Niewielkie opady drobnego śniegu w ciągu ostatniej doby przyniosły kolejne awarie - ich skala była jednak mniejsza, niż po poprzednich opadach.

RSS

Zerwana była główna linia energetyczna: Śnieg pozbawił Zakopane prądu

08.04.10

Nagły powrót zimy ucieszył część turystów wypoczywających w Zakopanem. Ale szkody, które wyrządziła, dały się we znaki wszystkim. Ciężaru mokrego śniegu nie wytrzymała główna linia energetyczna zasilająca miasto i sąsiednią gminę Kościelisko. W niemal całym mieście zabrakło prądu.

RSS

Wniosek o przesłuchanie Komorowskiego i Tuska

01.07.10

      Berliński adwokat Stefan Hambura wysłał do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wnioski o przesłuchanie pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz premiera Donalda Tuska. Adwokat reprezentuje syna Anny Walentynowicz oraz brata Stefana Melaka. Anna Walentynowicz i Stefan Melak zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia.
      Jak zaznaczył w rozmowie z IAR Hambura przesłuchanie premiera i marszałka Sejmu ma wyjaśnić, jak wyglądały polsko-rosyjskie ustalenia co do sposobu prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
      Adwokat przypomniał, że tuż po katastrofie prezydent Rosji zapewniał polskiego premiera, iż śledztwo będzie prowadzone wspólnie przez prokuratorów z obu krajów. Hambura zastanawia się zatem, czy strona rosyjska proponowała naszym władzom wspólne prowadzenie śledztwa na innych zasadach niż to przewiduje Konwencja Chicagowska, ale polskie władze nie skorzystały z tej możliwości. Hambura chce wyjaśnić kto odpowiada za ewentualną zmianę procedury - Donald Tusk, Bronisław Komorowski, czy też inna osoba.
      Adwokat przekonuje, że złożenie wniosku do Wojskowej Prokuratury Okręgowej nie ma związku z  kończącą się kampanią prezydencką. Jak wyjaśnił przez ostatnie dni zbierał informacje w tej sprawie i dopiero teraz mógł złożyć wspomniane wnioski. Zaznaczył, że chciał to zrobić jak najszybciej, gdyż - jak powiedział - "każdy dzień, który upływa od katastrofy smoleńskiej, oddala nas od dotarcia od prawdy".
      Premier Donald Tusk już wcześniej zapowiadał, że tak jak wszyscy urzędnicy państwowi zaangażowani w sprawę wyjaśniania katastrofy, będzie do dyspozycji prokuratury.
 

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Powrót do szaleńczej hossy (na Wall Street)

22.01.18

Wall Street w środę mogła pokazać, że mała korekta wtorkowa w niczym nie zmieniła ?byczych? nastrojów panujących na rynkach, a mogła też pokazać, że zanosi się na nieco dłuższą realizację zysków, Byki pokazały, że to ostatnie ,,,

RSS

Tuż przed szczytem nowa propozycja przyjaciół spójności

22.11.12

Polska wraz z 13 krajami wystosowała list do przewodniczącego Rady Europejskiej.

RSS

Resort Ziobry proponuje: 500 zł na dziecko nabite na kartę, do wydania tylko na wybrane produkty

15.01.16

Ministerstwo Sprawiedliwości jest kolejnym resortem, który przekazał swoje uwagi do projektu Rodzina 500 plus.

RSS

Egipski dyplomata: Izrael chce przejąć półwysep Synaj

01.10.11

Przedstawiciel Egiptu w Autonomii Palestyńskiej Jaser Othman powiedział, że Izrael coraz bardziej zaostrza retorykę wobec Kairu, ponieważ spiskuje, by przejąć półwysep Synaj. Izrael stanowczo temu zaprzecza.

RSS

Raport z rynku surowców - kukurydza

15.06.11

Ceny kukurydzy w ostatnim tygodniu wzrosły o 6% i przebiły poziom cen pszenicy na giełdzie CBOT (po raz pierwszy od 1984r,), Rekordowym cenom surowca sprzyjał czerwcowy raport USDA oraz sytuacja pogodowa w USA, W raporcie przyglądamy się bliżej sytuacji

RSS

Pracoholiczka czy wariatka?: W 7 godzin po porodzie poszła do pracy

22.02.10

Przyzwyczajeni jesteśmy do obrazu matki, która po porodzie pada omdlała z wysiłku. Ta kobieta była z powrotem w pracy zaledwie 7 godzin po powiciu potomka, wzbudzając w ten sposób publiczne poruszenie. Kim jest - superkobietą, pracoholiczką czy wariatką?

RSS

Ulewy zatapiają Kiusiu. 800 litrów na metr kwadratowy

15.07.12

Japońskie władze zarządziły w sobotę ewakuację 140 tysięcy mieszkańców wyspy Kiusiu, którą od kilku dni dosłownie zatapia deszcz. Wcześniej z tego samego powodu swoje domy musiało opuścić 260 tys. Japończyków.

RSS

Koncerny mają więcej gotówki niż większość państw

22.04.14

Apple wyprzedza Polskę.

RSS

Sondaż pokazuje zmianę opinii po katastrofie: Jak prezydent zyskiwał w oczach Polaków

29.04.10

Jeszcze 9 kwietnia nic nie wskazywało takich zmian w opinii, jaką Polacy wystawiali Lechowi Kaczyńskiemu. Jednak jak zdradza OBOP, sondaż przeprowadzany w dniu katastrofy pod Smoleńskiem i krótko po niej pokazuje, jak po tragedii szybował w górę odsetek not pozytywnych i jednocześnie coraz mniej było krytyki.

RSS

Wyszła na spacer z psem. Fala znienacka zbiła ją z nóg

08.02.14

Żywioł bywa nieprzewidywalny, o czym przekonała się pewna Irlandka.

RSS

Czeka nas dolarowa jesień? To niewykluczone.

22.09.17

USA: Zgodnie z oczekiwaniami FED nie zmienił na zakończonym wczoraj posiedzeniu poziomu stóp procentowych (1,0-1,25 proc, dla funduszy federalnych), Podjęto decyzję o rozpoczęciu od października procesu redukcji bilansu FED, czyli tzw, ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny