PKW ogłosiła, ile wyda na wybory: Tyle zapłacimy za wybranie prezydenta

29.04.10

Prawie dwa miliony złotych - tyle będzie kosztowało samo tylko dostarczenie protokołów do głosowania w zbliżających się wyborach prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, ile pochłonie wybór nowej głowy państwa. Wyjaśniła też, kto dostanie najwięcej pochodzących z budżetu pieniędzy.

W lipcu inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii spadła w Polsce do 1,2% R/R z 1,5% R/R miesiąc wcześniej, Spadek był większy od prognoz (1,3% R/R), Nie wywołało to jednak większych emocji na rynku walutowym, Takich emocji nie wywołały także, równocz Uniezależnienie się od Rosji i korzystanie z gigantycznych złóż gazu zablokują... ekolodzy. Większość zasobów gazu łupkowego leży bowiem na terenach chronionych. Ponadto firmy, które będą chciały szukać surowca w rezerwatach, nie dostaną zgody na wiercenia. Mario Draghi podczas dzisiejszej konferencji prasowej kończącej posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (na którym nic szczególnego się nie wydarzyło) dawał do zrozumienia, że ostatnie odbicie inflacji CPI nie jest szczególnie widoczne ,,,W środę złoty umiarkowanie traci na wartości, Na rynku stosunkowo niewiele się dzieje, a polska waluta oscyluje na poziomach z ostatnich dni, O godzinie 14:00 kurs USD/PLN testował poziom 3,1112 zł, a EUR/PLN 4,1517 zł, Podobne osłabienie można obserwować Ukraina wcale nie musi poświęcać Krymu dla uratowania samej siebie - uważa minister Radosław Sikorski. Proces aprecjacji franka do głównych walut przyspieszył, Przed godziną 15:00 kurs EUR/CHF wyznaczył nowe dzienne minimum na poziomie 1,1563, a USD/CHF na 0,8007, Umocnienie franka mogła przyspieszyć wypowiedź przedstawiciela szwajcarskiego rządu, że trzeb

Kandydat PiS na prezydenta przedstawił program.

- Jeśli Janusz Palikot będzie powtarzał kłamstwa o tym, że mam obsesję braci Kaczyńskich, to go pozwę, chociaż chyba nie warto robić mu reklamy - powiedział w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Zaznaczył jednak, że boi się dojścia PiS do władzy, bo ich program to "nędza i dyktatura". Poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocnego PLN, pomimo lokalnej korekty na wycenie eurodolara, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1409 PLN za euro, 3,3314 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5465 PLN względem,,,

Po osiągnięciu pierwszego zasięgu trendu wzrostowego, wyznaczonego z geometrii Fibonacciego, możemy zauważyć korekcyjny ruch spadkowy na GBPUSD, Pierwszą strefą wsparcia jest 1,6702-1,6685 (tygodniowy pivot, Tenkan-sen), Jednak ważniejszym ,,, Wydawał się lekko znudzony, ale wszystko miał pod kontrolą. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński dosłownie usadził na miejsce minister pracy Jolantę Fedak, kiedy ta - zdaniem polityka Lewicy - w nieodpowiednim momencie chciała zabrać głos.We "Wstajesz i Weekend" Karol Wójcicki tłumaczył, z czego wynika ta zmiana. Osiem zastępów straży w akcji. Widziano ich, jak udają się w stronę dworca kolejowego.

RSS

Czy jesteśmy blisko wsparcia na eurodolarze?

01.06.18

Podobno istnieje taka choroba, która polega na podświadomym, niedorzecznym lęku przed powodzeniem i szczęściem, Człowiek mówi sobie wówczas: "Idzie mi zbyt dobrze, coś tu nie gra, pewnie będę musiał za to jakoś zapłacić, a los spłata ,,,

RSS

Jak oszczędzać na polisie dla auta?: Najprostszy sposób na tanie ubezpieczenie

29.04.10

Masz samochód? To płać i płacz. Ubezpieczenie to obowiązkowy i koszmarnie drogi wydatek. Bez niego ani rusz, a ubezpieczyciele łupią kierowców bez litości. Koniec z wydawaniem fortuny na polisę - oto niezwykle prosty sposób, by zatrzymać w kieszeni ponad tysiąc złotych. Zobacz obliczenia eksperta.

RSS

"The Economist": skarcenie polskiego rządu to raczej test dla Unii Europejskiej niż dla PiS

15.01.16

"The Economist" dodaje, że "Polska podpadła Brukseli".

RSS

Napięcia pomiędzy Europą a USA szkodzą nastrojom

01.06.17

Dopiero we wtorek tak naprawdę rozpoczął się nowy tydzień na rynkach finansowych, gdyż z długiego weekendu wrócili dziś amerykańscy oraz brytyjscy inwestorzy, Większa płynność nie pomogła jednak w poprawie nastrojów, gdyż na ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Chilijscy górnicy mogli być bezpieczniejsi

15.10.10

- Chile od 12 lat zwleka z podpisaniem międzynarodowej konwencji w sprawie bezpieczeństwa górniczego - przypomniał związek zawodowy górników w dniu pomyślnego zakończenia akcji ratowania 33 mężczyzn uwięzionych w kopalni San Jose.

RSS

Trudne pytania przed posiedzeniem FED

15.09.13

To będzie główne wydarzenie nadchodzącego tygodnia, Tymczasem inwestorzy nie wierzą w to, że Bernanke byłby skłonny na bardziej zdecydowane działania w kwestii QE3 i stawiają na Summersa?

RSS

Babcia dałaby Szczęsnemu tylko żółtą kartkę

29.06.12

Janina Szczęsna-Ignaczak, matka Macieja i babcia Wojtka Szczęsnych, nie ukarałaby wnuka w meczu z Grecją tak surowo jak hiszpański sędzia. - Ale mój syn Maciej mówi, że się należała. Ja nie jestem fachowcem - przyznaje w rozmowie z "Faktami po południu" TVN24.

RSS

Wartość towarów rośnie z powodu napięć na Ukrainie

15.04.14

Euro (EUR) rozpoczęło trading od poziomu o 40 pipsów niższego wobec dolara amerykańskiego (USD) podczas sesji w tym tygodniu i obecnie notowane jest około poziomu 1,3850, Prezes ECB, Mario Draghi, oświadczył podczas spotkania w weekend, że ,,,

RSS

"Do świętości niepotrzebne są zaświadczenia"

08.03.10

"Do świętości niepotrzebne są zaświadczenia" - pisze watykanista Giancarlo Zizola we włoskim dzienniku "La Repubblica". Prasa informuje, że Watykan zdementował doniesienia o trudnościach z przypadkiem cudu, wybranego do beatyfikacji Jana Pawła II.

RSS

Strzeleckie lobby chce broni w każdej szkole

22.12.12

"NRA ma krew na rękach", "Zabiliście nasze dzieci" - transparenty z takimi hasłami pojawiły się na konferencji prasowej Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego USA.

RSS

Media: Amerykanie się ugięli. Igrzyska w 2024 roku dla Paryża

01.08.17

A cztery lata później dla Los Angeles.

RSS

Było gorąco. Berlusconi zostaje. Trzema głosami

15.12.10

Włoska Izba Deputowanych odrzuciła dziś trzema głosami wniosek o wotum nieufności dla centroprawicowego rządu Silvio Berlusconiego. Za wnioskiem, złożonym przez centrolewicową opozycję, głosowało 311 deputowanych. Przeciw wnioskowi było 314 parlamentarzystów.

RSS

Black Friday pomógł Wall Street

29.11.16

NYSE i NASDAQ kończyły handel w piątek o 19:00, więc teoretycznie nic istotnego nie powinno się było wtedy wydarzyć, Jednak był to tzw, Czarny Piątek, na podstawie którego ocenia się skłonność Amerykanów do zakupów, Wtedy to bowiem ,,,

RSS

Masakra w Newtown może okazać się najtragiczniejszą od lat

15.12.12

Tylko w tym roku w USA doszło do trzech dużych strzelanin w miejscach publicznych - nie licząc tej ostatniej z Newtown.

RSS

Polska waluta w odwrocie

08.08.15

Funt po osiągnięciu najwyższego poziomu od 10 lat traci na wartości, Jest to konsekwencja decyzji Banku Anglii, Bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, Złoty dalej traci, szczególnie do euro i dolara,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny