Za pogrzeb zapłaci miasto: Chłopca z Cieszyna pochowają w asyście księży

29.04.10

1,5-letni chłopiec, którego zwłoki 19 marca znaleziono w cieszyńskim stawie, zostanie pochowany w asyście duchownych katolickiego i ewangelickiego. To efekt protestów, jakie pojawiły się po informacji, że pochówek ma odbyć się bez żadnej ceremonii na cmentarzu komunalnym.

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych miały być pod wieloma względami wyjątkowe, Zbliżający się okres świątecznego spadku aktywności i zamknięcie rynku na wiele dni połączyły się z niepewnością na rynkach ,,, Ambasada Rosji w Polsce potwierdza, że wie o zamiarze złożenia wizyty w Katyniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzecznik placówki Andriej Karwowski powiedział IAR, że placówka nie otrzymała żadnego pisma w tej sprawie, a wie o tym jedynie z doniesień prasowych.
Rosyjscy dyplomaci przypominają, że ambasador rosyjski w Warszawie powiedział wczoraj, że ambasada nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału prezydenta w uroczystościach w Katyniu. Dodają, że nie było ich również w piśmie Kancelarii Prezydenta Polski. Rzecznik placówki zaznacza, że choć ambasada otrzymuje wiele pism z Kancelarii, to w tej kwestii żadne pismo nie wpłynęło.
W specjalnym oświadczeniu Rosjanie podkreślają, że wszystkie komentarze, które w tej sprawie pojawiły się w mediach "są wolną i nieodpowiedzialną interpretacją słów ambasadora Rosji w Polsce". Rosjanie ubolewają nad tym, "że komentarze te są powodem do ogłoszenia dalekosiężnych i nieuzasadnionych oświadczeń".
Uwaga inwestorów po wyborach w USA szybko przeniosła się na Europę, w której zapanowały pesymistyczne nastroje, którym z pewnością nie pomogło zamieszanie w Grecji, Początek sesji za oceanem przebiega pod znakiem dynamicznych spadków, zyskuje też ,,,Rebelianci apelują do Kijowa o wznowienie rozmów w formacie normandzkim. Z zachodu. Śląsk i Pogoń znów nie doczekały się zwycięstwa. W ich sobotnim spotkaniu we Wrocławiu padł bezbramkowy remis. Podział punktów nie móże cieszyć, ani jednych, ani drugich.

"Koniec z alkoholem, narkotykami i durnym życiem" - odpowiedział Colin Farrell na pytanie, jak odmieniła go Alicja Bachleda-Curuś. "Zakochałem się w prymusce, która mówi pięcioma językami i pisze wiersze" - wyznał, gdy wraz z partnerką udzielali wywiadu. Dodał, że już nie klnie.

Czy i kto je przetrzymał. Szef MSWiA Jerzy Miller ocenia jako niskie ryzyko zamachów terrorystycznych w Polsce. Podkreśla, że sytuacja w naszym kraju zdecydowanie różni się od sytuacji w Rosji.
Zdaniem ministra Millera, chociaż zjawisko terroryzmu jest rzeczywistem problemem światowym, to Polska jest pod tym względem stosunkowo bezpieczna.
Dzisiaj w dwóch zamachach bombowych na rosyjskim Kaukazie Północnym, zginęło 12 osób, a ponad 20 zostało rannych. W poniedziałek, w dwóch zamachach na moskiewskie metro straciło życie 39 osób, a 95 zostało rannych. Premier Rosji Władimir Putin nie wykluczył, że zamachy w Moskwie i Dagestanie przeprowadziła ta sama organizacja.
Zaraz po zamachach w metrze, rosyjskie służby specjalne poinformowały, że winnymi tragedii mogą być separatyści z Północnego Kaukazu. Z kolei wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji generał Nikołaj Patruszew nie wykluczył, że związek z atakiem terrorystycznym w moskiewskim metrze może mieć Gruzja. Gruzińskie władze natychmiast temu zaprzeczyły.


Rubel: W ostatnich dniach słabszą walutą było tylko meksykańskie peso, Zaszkodziły spadki cen ropy, oraz nieoczekiwany wzrost poparcia dla Donalda Trumpa w sondażach przed wyborami w USA ? oba czynniki są dobrym pretekstem do realizacji ,,, W rejonie kowieńskim znaleziono zwłoki 40-letniego mężczyzny i wszystko wskazuje na to, że jest to ciało Drasiusa Kedysa - podały litewskie media. Był on podejrzany o zabójstwo dwóch pedofilów, którzy molestowali jego czteroletnią córkę. Zwłoki Kedysa rozpoznali już jego bliscy. Obawy związane z dalszym rozwojem wypadków na rynkach akcji zaczynają rzutować na inne aktywa, Na rynku walut beneficjentami nie są bynajmniej japoński jen, czy szwajcarski frank, Powtarza się scenariusz z roku 2008 r,, kiedy to na zamieszaniu,,,Tych pięć krajów mogło się w mijającym roku pochwalić najbardziej imponującymi wskaźnikami gospodarczymi. 45-latka miała przywłaszczyć 1,4 mln złotych. Wybieracie materiał tygodnia.

RSS

Na Jasną Górę marsz! Żołnierze już na miejscu

15.08.13

Ostatnie piesze pielgrzymki przed uroczystościami święta Wniebowzięcia NMP doszły do Częstochowy.

RSS

Hipoteki: RPP sprzyja dostępności kredytowej

01.03.13

Indeks Dostępności Kredytowej urósł rok do roku o 2,32 proc,, tak dobrze nie było od 15 miesięcy, Wszystko dzięki Radzie Polityki Pieniężnej, Obliczany każdego miesiąca przez Open Finance i TVN CNBC Indeks Dostępności Kredytowej (IDK), który ,,,

RSS

Radio Maryja szuka kandydata na prezydenta

22.03.10

Czy środowisko Radia Maryja wystawi w wyborach prezydenckich własnego kandydata? Tak wynika z zapowiedzi czołowego publicysty rozgłośni Jerzego Roberta Nowaka. – Na Lecha Kaczyńskiego na pewno nie zagłosuję – deklaruje w rozmowie z „Wprost”.
Fot. Bulbas/Wikipedia

RSS

Do kogo należy piąty głos?: To on był z pilotami w kokpicie Tu-154?

08.05.10

To jedna z zagadek, z którymi zmagają się śledczy, wyjaśniający tajemnicę katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Na taśmach z czarnych skrzynek słychać piąty głos, kogoś, kto był w kokpicie, ale nie należał do załogi maszyny. Już wiadomo kto to i co mówił.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Nielegalni imigranci uciekali przed wojną. Na luksusowym jachcie

22.04.15

Włoska policja ujawniła proceder przerzutu nielegalnych bogatych imigrantów do Włoch na pokładzie luksusowego jachtu, po tym jak jednostka uległa awarii. Okazało się, że na pokładzie było 99 uciekinierów i zapłacili oni za miejsce po 8,5 tys. euro.

RSS

Koniec z zupą z płetwy rekina. Jest zakaz

01.11.11

Mieszkający w Toronto Kanadyjczycy chińskiego pochodzenia będą musieli zapomnieć o tradycyjnej zupie z płetwy rekina podczas ślubnych uroczystości. Radni zakazali właśnie sprzedaży płetw rekina w mieście, a nowe przepisy wejdą w życie we wrześniu 2012 roku.

RSS

Sytuacja dolara i euro w różnych kontekstach

08.04.17

W ostatnich dniach, w szczególności wczoraj i przedwczoraj, pojawiło się kilka komunikatów czy też, ogólnie rzecz biorąc, wiadomości ? które miały pewien wpływ na eurodolara, Inna rzecz, że w jakimś sensie doniesienia te wzajemnie ,,,

RSS

Nie żyje Joanna Chmielewska

08.10.13

Zmarła jedna z najpopularniejszych autorek polskich powieści kryminalno-obyczajowych.

RSS

Londyn wliczy prostytucję i narkotyki do PKB

01.06.14

Poinformował o tym brytyjski urząd statystyczny.

RSS

Są identyczne, nawet mama ich nie rozróżnia. Takie trojaczki rodzą się raz na 200 mln ciąż

29.09.16

Amelia, Oliwia i Laura są wyjątkowe, bo jednojajowe.

RSS

Pancerniak, weteran z Iraku. Bronił oskarżonych o zbrodnię w Nangar Khel

29.11.13

RSS

Byki dolarowe potrzebują mocnego odczytu sprzedaży detalicznej

15.04.15

W nocy rajd JPY przyspieszył po wczorajszych uwagach doradcy premiera Shinzo Abe sugerujących, że poziom 120 w parze USD/JPY jest zbyt niski i że bardziej zgodny z parytetem siły nabywczej byłby poziom 105,

RSS

Finał neutralnego miesiąca

01.04.12

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, która skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów, Najmocniejszym okazał się WIG20, który zyskał 0,67 procent,

RSS

Niemowlę w torbie i notatka po polsku

08.05.12

Policja w Reading (hrabstwo Berkshire) w Wielkiej Brytanii poszukuje kobiety, która w czwartek przed Centrum Polskim porzuciła 2-3 tygodniową dziewczynkę - pisze BBC.

RSS

Król Midas zostawił Mercedesa. Co teraz zamieni w złoto?

29.11.13

Gruchnęło w świecie Formuły 1.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny