Pożegnanie Mariusza Handzlika: "Byłeś dobrym i szlachetnym człowiekiem"

29.04.10

Prezydencki minister Mariusz Handzlik, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, spoczął w poniedziałek na warszawskich Wojskowych Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Po raz drugi w tym roku ogłoszono opóźnienie w budowie nowego lotniska pod Berlinem. Sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.Będzie mierzyć 50 na 30 metrów i ważyć 200 kilogramów. Mowa o polskiej fladze narodowej, która zostanie rozwinięta na trybunach podczas meczu Polska-Czechy. Trwa jej szycie. USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE / HUWEI: Biały Dom nieco zmiękczył wczoraj wieczorem stanowisko dając dodatkowe 90 dni czasu wybranym firmom na dostosowanie się do nowych zaleceń nt, wycofania się ze współpracy z chińskim koncernem, Zdaniem ,,, Rząd hiszpański zatwierdził dziś, za zgodą parlamentu, decyzję o wysłaniu do Afganistanu, poczynając od końca marca tego roku, ponad pół tysiąca żołnierzy.

Premier Rosji Władimir Putin przyjmie we wtorek przebywającą w Moskwie polską minister zdrowia Ewę Kopacz - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rosyjskiego rządu.

Sąd Rejonowy w Lublinie ukarał posła PO Janusza Palikota. Chodzi o ubiegłoroczny happening, gdy parlamentarzysta pił alkohol z małych buteleczek, tzw. małpek, przed swoim domem. Teraz poseł musi zapłacić grzywnę. Jej wysokość może jednak niektórych zaskoczyć. Opracował kable z nanorurek węglowych.

Wyjście Grecji ze strefy euro byłoby "zbiorowym niepowodzeniem Europy" - ocenił we wtorek premier Hiszpanii Mariano Rajoy na konferencji prasowej z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuem. Podkreślił też, że jego rząd nie prosił o pomoc finansową. Zidentyfikowano ciała 55 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - powiedział rzecznik Prokuratora Generalnego Mateusz Martyniuk. Identyfikacje potwierdza się dodatkowo testami DNA. Jak dodał, strona rosyjska przekazała polskiej część dokumentów z własnego śledztwa ws. katastrofy. To była rutynowa kontrola - tak ambasada Izraela odpowiada na zarzuty Jolanty Szczypińskiej. Posłanka PiS twierdzi, że ona i dwóch innych posłów zostało poddanych szykanom na lotnisku w Tel Awiwie. Ambasada odpowiada, że proponowała pomoc, ale Szczypińska "wolała zwrócić się do mediów".Miłej niespodzianki nie było. O katastrofie W "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS

Projekty kontrowersyjnych czy wręcz absurdalnych ustaw coraz częściej proponują rosyjscy deputowani.

RSS

Rewolucja według FIFA

15.08.10

Próba uatrakcyjnienia meczów czy mydlenie oczu po niechęci do zmian w sędziowaniu? FIFA ogłosiła, że planuje wprowadzić konkursy rzutów karnych w przypadku remisu w... fazie grupowej Mistrzostw Świata. I chce powrotu do kontrowersyjnego "złotego gola".

RSS

Trener nazwisk nie zdradza. Kto w Turcji wpadł mu w oko?

15.12.12

Waldemar Fornalik zadowolony.

RSS

Tabloid ostro atakuje dziennikarza TVP: "Super Express": Lis oszukał widzów

08.02.10

Niedopuszczalna manipulacja, nieobiektywny przekaz, zatajenie ważnych informacji, złamanie zasady bezstronności i standardów dziennikarskich - takie zarzuty, jak pisze "Super Express", stawia Tomaszowi Lisowi Rada Etyki Mediów. Za co? Za jeden z programów "Tomasz Lis na żywo".

RSS

Złoto traci blask. Kruszec najtańszy od sześciu lat

29.11.15

Ceny złota szukają dna. Wczoraj spadły do poziomu 1051 dol. za uncję. To najniżej od niemal sześciu lat.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Chińczycy wylądowali na Księżycu jako pierwsi od 37 lat

15.12.13

Jadeitowy Królik zbada Zatokę Tęcz.

RSS

Kanada: Zakonnice zachęcają do spędzenia sylwestra w klasztorze

01.01.11

Anglikańskie zakonnice z Toronto mają nietypową propozycję dla znudzonych sylwestrowymi zabawami: dzień w klasztorze.

RSS

Policjant wymusił pierwszeństwo. Kolizja trzech aut

01.05.15

Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Krótkotrwały wzrost zmienności

29.12.12

Po wypowiedzi lidera partii Demokratycznej o nieuchronności gwałtownego zacieśniania fiskalnego na rynku krótkotrwale wzrosła awersja do ryzyka, Kurs EUR/USD zniżkował o ok, 80 pipsów,

RSS

Żołnierze NSR dostaną po 2 tys. zł nagrody

22.11.11

Osoby odbywające służbę w ramach Narodowych Sił Rezerwowych dostaną po 2 tys. zł nagrody. Szef MON Tomasz Siemoniak podpisał odpowiednią zmianę budżetu ministerstwa na 2011 r. - poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta.

RSS

Jak z bajki. 10 niezwykłych miejsc na Ziemi

01.09.14

Siła natury jest niebywała.

RSS

Poseł PO o PiS: nawet koniom nie odpuszczacie

29.04.16

Cezary Tomczyk (PO) i senator z klubu PiS Adam Bielan w "Faktach po Faktach".

RSS

Euro tańsze niż 4 zł!

22.04.15

Wiadomością wczorajszego dnia było z pewnością przebicie przez EUR/PLN poziomu 4,0000, Dziś od rana notuje jeszcze większe spadki niż wczoraj, Nie można się temu dziwić, gdyż w Polsce opublikowano bardzo dobre dane o produkcji ,,,

RSS

Banki kończą porządki z kartami kredytowymi

22.09.11

Czystka na rynku kart kredytowych dobiega końca, W drugim kwartale tego roku ubyło już jedynie 112 tys, kart, Choć plastików jest mniej, to liczba karcianych transakcji i ich wartość biją rekordy, Kwota złych kredytów stanęła w miejscu,

RSS

Premier Szydło o porozumieniu klimatycznym: "To krok w dobrym kierunku"

15.12.15

Umowa klimatyczna zawarta w Paryżu to krok w dobrym kierunku, ale specyfika polskiej gospodarki wymaga, byśmy rozwiązania światowe dostosowywali również do tego, co my możemy na danym etapie zrobić - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

RSS

Prognoza pogody na poniedziałek: zapowiada się piękny dzień

29.09.14

Nocą, a także wczesnym rankiem na południu kraju będzie mglisto.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny