Pożegnanie Mariusza Handzlika: "Byłeś dobrym i szlachetnym człowiekiem"

29.04.10

Prezydencki minister Mariusz Handzlik, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, spoczął w poniedziałek na warszawskich Wojskowych Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wypadek na ulicy Płochocińskiej. W pierwszej trójce bez zmian (B. Komorowski, J. Kaczyński, G. Napieralski), ale na czwarte miejsce niespodziewanie wskakuje Janusz Korwin-Mikke i deklasuje m.in. Andrzeja Olechowskiego i Waldemara Pawlaka. To dane z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Dwa nieopublikowane od miesięcy wyroki, niejasny status sześciorga sędziów, gąszcz przepisów rozproszonych w czterech ustawach i niegasnący konflikt polityczny.Początek minionego tygodnia na parze EUR/USD przyniósł odwrócenie wcześniejszej tendencji spadkowej, Wspólna waluta rozpoczęła powolny i żmudny proces odrabiania strat, Jeszcze w poniedziałek w godzinach porannych EUR/USD kwotowany była na poziomach nieco Ryszard Petru obiecuje likwidację przywilejów. Jedna trzecia przedsiębiorców badanych przez Tax Care prowadzi firmę w wynajętym lokalu. Plusem tego rozwiązania jest możliwość rozliczenia w kosztach czynszu. Prawie tyle samo przedsiębiorców wybiera własne mieszkanie. Dzięki temu podatek można zmniejszyć poprzez amortyzację. 7 proc. ankietowanych korzysta z lokalu udostępnionego nieodpłatnie. Żeby nie narażać się na dodatkowe koszty najlepiej w tym celu wykorzystać pomoc rodziny.

Posąg polskiego kina i teatru, mistrz, mentor, przyjaciel oraz ulubieniec kobiet - tak na antenie TVN24 wspominali zmarłego Andrzeja Łapieckiego aktorzy i krytycy filmowi.

Dekoracja została zgłoszona do Księgi Rekordów Guinnessa. Andrzej Ananicz jest kandydatem Polski na unijnego przedstawiciela w Afganistanie - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł bliskich szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton.

Nie wiadomo w jakich okolicznościach młode zwierzę zdechło, ani czy dorosłe było jego rodzicem. Bilans zamieszek w Baltimore w nocy z poniedziałku na wtorek to prawie 200 zatrzymanych, podpalonych 15 budynków i 144 samochody - poinformowało biuro burmistrza. Zamieszki wybuchły po pogrzebie Afroamerykanina, który zmarł po zatrzymaniu go przez policję. Samolot należący do zespołu akrobacji lotniczej Red Arrows brytyjskich sił powietrznych RAF rozbił się podczas pokazów lotniczych w południowej Anglii. Pilot zginął na miejscu - poinformowała policja.RMF FM dotarło do opinii biegłych, którzy na nowo odczytali zapis rozmów w kokpicie Tu-154M. "Ja jeszcze wrócę na motor". Rosja zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby imigrantów na jej terytorium - oświadczył szef MSW w Moskwie Władimir Kołokolcew. Jak podał, liczba obywateli obcych państw i bezpaństwowców w Federacji Rosyjskiej przekracza 10 mln, czyli ok. 7 procent populacji.

RSS

Dolny Śląsk przed nadejściem wielkiej fali: Alarm we Wrocławiu. Zobacz groźną Odrę

22.05.10

Wrocławianom po raz kolejny zagląda w oczy widmo powodzi. Wojewoda zdecydował się ogłosić alarm powodziowy dla stolicy regionu i powiatów: wrocławskiego, średzkiego i trzebnickiego. Choć fala kulminacyjna we Wrocławiu spodziewana jest dopiero w piątek rano, Odra już teraz wygląda bardzo groźnie.

RSS

Lista najbardziej poszukiwanych przestępców. Na niej dwóch Polaków

01.02.16

Listę otwiera 26-letni Belg, Salah Abdeslam, uważany za jednego z organizatorów listopadowych ataków w Paryżu.

RSS

Uroczystości w rocznicę zbrodni: Putin wreszcie przyzna: Katyń to nasza wina

08.04.10

Tak naprawdę nie będzie to nic nowego. Już Michaił Gorbaczow przyznał, że za zamordowanie kilkunastu tysięcy polskich oficerów w Katyniu to wina Rosji. Ale dziś ma to powtórzyć Władimir Putin, który spotyka się z Donaldem Tuskiem na uroczystościach w rocznicę zbrodni katyńskiej.

RSS

Kara dla PZU podtrzymana. Za definicję zawału serca

29.06.12

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję UOKiK o nałożeniu na PZU Życie ok. 4 mln zł kary za zapisy w umowach ubezpieczenia na życie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Jarosław Hampel wygrał Grand Prix Danii: Zobacz największy triumf w karierze Polaka

08.06.10

Choć na podium zawodów z cyklu Grand Prix stawał już dziewięć razy, to dopiero teraz Jarosław Hampel sięgnął najwyższego stopnia. Polski żużlowiec pokazał klasę, wygrał w Kopenhadze i został liderem w klasyfikacji generalnej. Drugi był Tomasz Gollob. Zobacz finałowy wyścig.

RSS

PiS Light z Brukseli

15.11.10

Był czas, kiedy plany i porozumienia polityczne były realizowane pod auspicjami Kościoła i w jego murach. Od tego nazwę wziął słynny Konwent Św. Katarzyny, porozumienie partii i partyjek prawicowych, które w roku 1995 miało wyznaczyć wspólnego kandydata zjednoczonej prawicy na urząd Prezydenta RP. Kandydatem została Hanna Gronkiewicz-Waltz, ale prawica się nie połączyła. Teraz prawica próbuje odbudować swoją pozycję na korytarzach Parlamentu Europejskiego.

RSS

Plotki o wsparciu dla MFW pchają euro w górę

22.04.12

Słowa niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schauble, a także unijnego komisarza Olliego Rehna, jakoby dzisiejszy szczyt G20 z udziałem ministrów finansów i szefów banków centralnych mógł przynieść pozytywne rozwiązania w kwestii dokapitalizowania,,,

RSS

Nawalny na prezydenta Rosji? "Temat, którego nie ma"

22.12.16

Jeśli prawo mu na to pozwala, to można coś rozważać. A jeśli nie, to po co wprowadzać ludzi w błąd? - tak szef niższej izby parlamentu Rosji Wiaczesław Wołodin ocenił w środę ewentualny udział opozycjonisty Aleksieja Nawalnego w wyborach prezydenckich w 2018 roku. Zamiar kandydowania krytyk Kremla ogłosił w ubiegłym tygodniu.

RSS

"Ludzie po prostu skakali z okien". Relacje świadków pożaru w Londynie

15.06.17

Płonący wieżowiec Grenfell Tower to była śmiertelna pułapka. ("Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS)

RSS

Złoty nieco słabnie. Nastroje popsuł raport MFW o Grecji

15.07.15

Po poniedziałkowym umocnieniu złotego związanym z porozumieniem wierzycieli z Grecją, we wtorek inwestorzy realizowali zyski - kurs złotego został skorygowany. Około godz. 17-tej euro kosztowało 4,13 zł, dolar 3,76 zł, a frank 3,97 zł.

RSS

Paweł Cybulski: Liczba kontroli podatkowych w firmach powinna spadać

08.10.18

Liczba kontroli podatkowych w firmach powinna spadać, chcemy, żeby było ich jak najmniej - mówił w środę w Sejmie wiceminister finansów Paweł Cybulski. Podkreślał, że zadaniem kontroli nie jest ściąganie pieniędzy, ale wzrost dyscypliny podatników.

RSS

Zasady małżeńskiej odpowiedzialności za długi podatkowe

15.10.18

Urząd skarbowy może dochodzić zapłaty zaległości podatkowej obciążającej osobę będącą w związku małżeńskim nie tylko z jej majątku osobistego, ale również z mienia zgromadzonego wspólnie z małżonkiem. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze chronią przed spłatą podatków małżonka. Planuje się jednak wprowadzenie przepisów umożliwiających organom podatkowym odstąpienie od dochodzenia zapłaty cudzych zaległości podatkowych po powołaniu się na klauzulę rażącej niesłuszności.

RSS

Jak czytać Cash Flow? w nurcie tworzenia nowoczesnych raportów biznesowych

22.04.11

Konferencja prasowa prezesa NBP i ministra finansów okazała się bardzo istotną dla rynku walutowego za sprawą deklaracji Ministerstwa Finansów w kwestii sprzedaży walut nie w NBP, a bezpośrednio na rynku, Ministerstwo Finansów już wcześniej przeprowadzało

RSS

Największe poparcie od 2015 roku. Partia Merkel góruje w sondażach

29.07.17

Na niecałe dwa miesiące przed wyborami do Bundestagu przewaga Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Niemiec (CDU) Angeli Merkel nad Socjaldemokratyczną Partią Niemiec (SPD) Martina Schulza wzrosła do 17 punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu Deutschlandtrend dla pierwszego programu telewizji publicznej ARD.

RSS

Eurodolar wciąż bez wyraźnego kierunku

15.04.12

Ubiegły tydzień nie przyniósł dużej zmiany w notowaniach eurodolara, Kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale 1,3030- 1,3210, kontynuując tym samym trend boczny rozpoczęty w lutym tego roku, W świąteczny poniedziałek (dniu wolnym od pracy w większości europej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny