Pogrzeb kandydata na prezydenta: "Szmajdziński był wyrazistą postacią"

22.04.10

Jerzy Szmajdziński był wyrazistą postacią lewicy i mimo ideowych różnic, chciał budować harmonię społeczną, w imię dobra wspólnego - mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas wtorkowej mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Sławomir Neumann (PO) i Michał Wójcik (PiS) w "Faktach po Faktach". Petko Sertow zniknął.Zadaniem prezydenta jest być prezydentem wszystkich bez wyjątku Polaków; być tym, który nie panuje, ale służy i jednoczy - mówił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy św. z udziałem nowo zaprzysiężonego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ograniczenie nadużyć związanych z wykorzystywaniem interpretacji podatkowych to cel projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej przygotowanego przez resort finansów. MF chce wprowadzić tzw. wnioski grupowe o wydanie interpretacji. Trwający od ponad dwóch lat okres łagodnej polityki pieniężnej dobiega końca, O tym, że stopy procentowe wkrótce wzrosną, są przekonani chyba wszyscy, Pytanie nie brzmi więc czy, ale kiedy, Czekanie trwa już kilkanaście miesięcy, ale Rada Polityki Pienięż

Podatnicy VAT, co do zasady, mają obowiązek wystawiania faktur. Terminy, w których powinny być one wystawione, zostały określone w przepisach. W praktyce zdarza się jednak, że podatnicy wystawiają faktury wcześniej niż to określają przepisy. Jak z takiej faktury rozliczyć VAT?

Arcybiskup przechodzi na emeryturę - poinformowało biuro prasowe KEP.

Nasza giełda znów należała do najsłabszych w Europie, W czasie gdy we Frankfurcie, Londynie i Paryżu indeksy ustanawiały rekordy, WIG20 bronił się przed większą przeceną, Walentynkowa sesja pokazała, że warszawscy inwestorzy raczej nie są nadmiernie zako Przebieg notowań w środę niejako potwierdził starą zasadę, która mówi nie walcz z trendem, dopóki nie ma ku temu wyraźnego powodu, Jeżeli założymy, że rynki finansowe dyskontują (a przynajmniej starają się) dyskontować przyszłe wydarzenia o kilka miesięcy Po kilku dniach lepszych nastrojów na rynkach finansowych, inwestorzy przypomnieli sobie o problemach z jakimi boryka się światowa gospodarka, Przede wszystkim przypomnieli sobie o tym, że kryzys długu w strefie euro pozostaje nierozwiązany,Opinia, że prezydent Rosji jest skorumpowany, "najlepiej odzwierciedla poglądy administracji" - oświadczył rzecznik Białego Domu. Czarny scenariusz finansowy TVP wygląda tak, że w marcu zabraknie jej pieniędzy na wypłatę pensji. Ale zarząd tak tnie koszty, by do tej sytuacji nie dopuścić. Sytuacja nie jest wesoła. Po 11 miesiącach ubiegłego roku strata TVP wyniosła 104 mln zł. Zakończył się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie napłynęły żadne sygnały o zakłóceniach lub trudnościach w jego przeprowadzeniu - poinformował szef CKE Krzysztof Konarzewski.

RSS

Pilnie potrzeba szkoleń!: Polscy piłkarze to medialna porażka

22.01.10

Ze szkoleń medialnych, jakie ponad rok temu organizowała firma Orange piłkarzom ekstraklasy, pozostało niewiele. Kilku piłkarzy, którzy mówią naprawdę ciekawie do kamery, kilkunastu, których się stara i kilkudziesięciu, którym w ogóle nie zależy - mimo że kluby organizują szkolenia na własną rękę.

RSS

Nie pomógł apel o weto. Prezydent podpisał nowelizację

15.08.17

Zmiany krytykował prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

RSS

Waldemar Pawlak: Europa się rozchodzi

15.09.16

Polityk PSL i były premier w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

SLD będzie głosować za przyjęciem sprawozdania KRRiT

29.06.11

Klub SLD będzie głosować za przyjęciem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok - poinformował wiceszef klubu Sojuszu Tomasz Kamiński. Za odrzuceniem sprawozdania KRRiT mają głosować PO i PiS.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Atak na jemeńskich członków Al-Kaidy. Zginęło 55 bojowników

22.04.14

Służby Bezpieczeństwa odnotowały, że wśród ofiar jest trzech znaczących członków grupy.

RSS

Rosyjski gigant traci. Przez niskie ceny ropy

01.09.15

Rosyjski gigant naftowy Rosnieft zanotował gwałtowny spadek zysków z powodu niższych cen ropy - wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez spółkę. Zysk netto w II kwartale br. wyniósł 2 mld dol. i był niższy o 22 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

RSS

Fed sygnalizuje dwie podwyżki w 2019 roku

22.12.18

Dziś rano o parametrach polityki pieniężnej decydował Bank Japonii, natomiast w kolejnych godzinach poznamy decyzję Banku Anglii, Zgodnie z konsensusem rynkowym japoński bank centralny nie zmienił stóp procentowych i utrzymał główną,,,

RSS

Dwie osoby są w szpitalu, trzecia nie żyje: Szaleniec z nożem zabił w Świnoujściu

29.03.10

Dramat rozegrał się w centrum Świnoujścia. 41-letni mężczyzna z nożem w ręku wszedł do sklepu i ciężko poranił ekspedientkę. Nie wiadomo, czy kobieta przeżyje. Potem szaleniec zabił 83-letniego mężczyznę i dźgnął jego żonę. Nożownik morderca jest już w rękach policji.

RSS

65% Amerykanów mieszka na swoim

01.08.13

Lipiec na warszawskim parkiecie nie zdołał zatrzeć złego wrażenia, jakie pozostawił wcześniejszy miesiąc, Pomimo około 4-proc, zwyżki indeksu WIG zagrożenie kontynuacją zniżek rozpoczętych w II połowie maja wciąż jest obecne, Ani ,,,

RSS

Czarnoskóry Bond "to nierealny pomysł". Roger Moore oskarżony o rasizm

29.03.15

Gorąca dyskusja w internecie.

RSS

Ostatni wywiad z Marią Kaczyńską

15.04.10

Dwa dni przed tragedią „Wprost” rozmawiał z Marią Kaczyńską. Nie wiedzieliśmy, że będzie to Jej ostatnia wypowiedź dla mediów. Poprosiliśmy żonę prezydenta, by z czytelnikami „Wprost” podzieliła się refleksją na temat ostatnich lat spędzonych w Pałacu Prezydenckim. Jej słowa czytane po tragedii brzmią zupełnie inaczej, niż w trakcie naszego spotkania.
Maria Kaczyńska (fot. Forum)

RSS

Niepoparte fundamentami odbicie cen ropy w górę

08.08.16

Środowa i czwartkowa sesja przyniosły na rynku ropy naftowej ożywienie strony popytowej, Przedwczoraj kupującym pomagały informacje dotyczące znaczącego spadku zapasów benzyny w Stanach Zjednoczonych, jednak pojawiły się one w towarzystwie ,,,

RSS

Płaca minimalna podskoczy. Sprawdź, jak zmieniała się przez lata

15.06.16

Zdaniem pracodawców taka podwyżka może być brzemienna w skutkach.

RSS

Lada dzień zakwitnie barszcz Sosnowskiego

08.05.16

Zespół ekspertów przygotował mapę.

RSS

Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni

08.10.16

Będą pełnić swoje funkcje do 30 listopada.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny