Pogrzeb kandydata na prezydenta: "Szmajdziński był wyrazistą postacią"

22.04.10

Jerzy Szmajdziński był wyrazistą postacią lewicy i mimo ideowych różnic, chciał budować harmonię społeczną, w imię dobra wspólnego - mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas wtorkowej mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Wczorajszy dobry odczyt sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych był impulsem do korekty na takich parach jak EURUSD i GBPUSD, Widzimy, iż seria dobrych danych z USA w połączeniu z osiągniętym przez republikanów i demokratów ,,, Oświadczenie. Dzisiejszy dzień przyniósł przede wszystkim kolejną przecenę norweskiej korony zarówno w stosunku do euro jak i do dolara, Znaczne osłabienie się waluty związane były dzisiaj przede wszystkim z kontynuacją spadków na rynku ropy naftowej,Stopa bezrobocia w Niemczech w czerwcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 5,7 proc. - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie. Polski przemysł po raz kolejny pada ofiarą europejskiej biurokracji naznaczonej potężnym lobby, Po zakazie produkcji i konsumpcji papierosów mentolowych, przyszedł czas na? wędzone mięsa! Oznacza to, że od września 2014 roku organy ,,, Hiszpanie wprowadzili alert pogodowy ze względu na upały.

Tadeusz Cymański (klub PiS) w "Piaskiem po oczach".

Opublikował w poniedziałek na blogu post, tłumaczy go w rozmowie z tvn24.pl. W najnowszym numerze Wprost projekt specjalny „Konto dla każdego”, czyli poradnik finansowo bankowy.


Sierpień i wrzesień to ostanie miesiące optymalizacji wysokości zaliczek kwartalnych. Jeśli przedsiębiorca podejmie działania zmierzające do obniżenia dochodu, zapłaci niższy podatek nie tylko za III kwartał, ale także za IV kwartał roku podatkowego. W tym celu należy przede wszystkim zintensyfikować zakupy firmowe. Kobieta była świadkiem akcji ratunkowej na mecie biegu "Biegnij Warszawo". Indeks Ifo Business Climate jest wskaźnikiem nastrojów wśród niemieckich przedstawicieli biznesu, Publikuje go instytut badań nad gospodarką - Institut für Wirtschaftsforschung w Monachium, Indeks ten należy do najważniejszych wskaźników nastrojów w EuropKierowcy quadów zniszczyli w nocy około pięciu kilometrów tras narciarskich w ośrodku Czyrna-Solisko w Szczyrku. Na dwóch trasach zrobili dziury i koleiny, niebezpieczne dla narciarzy. Jedną z tych tras, przygotowaną na dziś, trzeba było zamknąć. Policja szuka winnych. Jest młoda, ma długie blond włosy i niewiarygodny tupet. Od miesięcy działa na nerwy rosyjskim opozycjonistom, nazywając ich "dupkami". Michel Platini odniósł ważny sukces dyplomatyczny na drodze do objęcia przywództwa w FIFA. Poparcie jego kandydatury oficjalnie ogłosił szef azjatyckiej piłki. To oznacza przyrost sporej liczby głosów.

RSS

Chciała sprzedać pianino, zapukali policjanci

01.03.13

Uwagę policjantów przykuły klawisze.

RSS

Samolot, który rozbił się na Synaju, kilkanaście lat temu miał wypadek. Też w Egipcie

01.11.15

Maszyna mocno ucierpiała.

RSS

Prawybory w PO online?

22.02.10

Nagły zwrot w sprawie prawyborów w Platformie Obywatelskiej. Zarząd partii będzie dziś omawiać szczegóły możliwości głosowania przez internet. Z ustaleń „Wprost” wynika, że Platforma może w nich wykorzystać technologię stosowaną przy zakładaniu bankowego konta internetowego.
fot. WPROST

RSS

Odbicie amerykańskiej gospodarki

01.08.14

Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, środowa sesja została zdominowana przez informacje docierające zza Oceanu, gdzie opublikowano dane obrazujące aktualną sytuację ekonomiczną w Stanach Zjednoczonych, Pozytywnym zaskoczeniem okazały się ,,,

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Korupcja wykańcza ludzi". Kolejny reżim zagrożony

29.01.11

- Na razie jeszcze nie ma powodów do paniki, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Egipt jest jak ocean - naród jest wzburzony. Tak szybko i łatwo się nie uspokoi - mówi Grzegorz Dziemidowicz, były ambasador w Egipcie i Sudanie. Obalenie reżimu Hosniego Mubaraku byłoby ogromnym wstrząsem dla całego świata arabskiego. Zdesperowani ludzie wychodzą na ulice w kolejnych krajach. - Korupcja na Bliskim Wschodzie wykańcza ludzi - mówi doktor Fuad Jomma z Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego

RSS

Dolar pozostaje zwycięzcą czwartkowego rozdania na FX

01.04.19

Chociaż opublikowane dzisiaj dane makro z USA nie były najlepsze (ostatecznie wzrost gospodarczy IV kwartale wyniósł 2,2 proc, w ujęciu zanualizowanym, zamiast 2,5 proc, szacowanych do tej pory, a indeks podpisanych umów kupna domów spadł w ,,,

RSS

Gmina nie może uprzywilejowywać swoich spółek

08.11.11

Uchwała rady gminy, która różnicuje stawki lokalnego podatku w zależności od tego, czy płaci go spółka komunalna, czy inny podmiot, jest niezgodna z prawem i pokrzywdzony może ją zaskarżyć do sądu - wynika z wyroku WSA w Gliwicach.

RSS

Trzy osoby zatrzymane w Nicei w związku z atakiem, w którym zginęły 84 osoby

16.07.16

Informuje francuska policja.

RSS

"Polska jest obozem taniej siły roboczej dla Zachodu"

29.06.15

Polska młodych. "Debata Faktów".

RSS

Kontrowersyjna reprywatyzacja. Biznesmen zabiera głos

15.02.17

Biznesmen, którego nazwisko przewija się w doniesieniach o reprywatyzacji ogródków działkowych przy w Warszawie wydał oświadczenie. Dowodzi w nim, że kupienie spółki Projekt S, która miała roszczenia do działek, wcale nie było dla niego dobrym interesem.

RSS

Groźny wypadek Golloba. Kontuzja kręgosłupa i wstrząs mózgu

22.09.13

Pech Polaka w Grand Prix Skandynawii.

RSS

Prezes Bayernu o odejściu Guardioli. "Prawie mnie za to przepraszał"

22.12.15

Josep Guardiola już wybrał nowy klub.

RSS

Rynki żyją nadziejami na pomoc banków centralnych

08.06.12

Nadzieje na to, że banki centralne ruszą do akcji, wspierając słabnący wzrost gospodarczy na świecie, pozwoliły w ostatnich dniach wyhamować spadki na EUR/USD, surowcach i giełdach, prowokując jednocześnie odbicie,

RSS

"William czy Harry? Nie wiem". Tak jeszcze niedawno odpowiadała dziewczyna księcia

15.11.16

Całkiem niedawno nie potrafiła wskazać, który z braci podoba jej się bardziej.

RSS

Pobita w szkole. Dyrektor "nie dopełnił czynności"

01.06.11

Dwa miesiące temu koleżanki ze szkoły brutalnie pobiły Klaudię - dziewczyna została zaatakowana w szatni i skopana. Szkoła prawdopodobnie nie zainteresowałaby się sprawą, gdyby nie interwencja babci. Ta napisała do kuratorium skargę na dyrektora. - Nie dopełnił pewnych czynności w ramach nadzoru pedagogicznego - przyznaje dziś kuratorium. Sprawa zaniedbań trafiła do rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny