Bez rozstrzygnięć, bez entuzjazmu

22.04.10

Niesiony dobrym wynikiem wczorajszej sesji w USA, a przede wszystkim nadziejami na wzrosty na Wall Street po publikacji raportu Apple'a, który zaskoczył analityków, WIG20 zaczął dzień od wzrostów,

Siły zbrojne Łotwy: to był Ił-20. Unia Europejska będzie bacznie śledzić sprawę Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa i poruszy tę kwestię w rozmowach z Rosją - powiedziała w czwartek szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Prace w komisji - w zwykłym trybie, zdecydował Konwent Seniorów.Po udanej sesji azjatyckiej Europa mogła odważniej rozpocząć handel, Przełożyło się to w większości przypadków na dodatnie otwarcie, które w dalszej części sesji przełożyły się na stabilny trend wzrostowy, Ze swoich kilkudniowych ,,, Na znak protestu przeciwko wyrzuceniu z pracy pilota, u którego lekarze zdiagnozowali raka, piloci libańskich linii Middle East Airlines ogłosili 48-godzinny strajk. Zacznie się o godz. 23 polskiego czasu. W wypadku ambulansu zginęła pielęgniarka. Jadąca na sygnale karetka pogotowia, została uderzona w bok przez inne auto. Ambulans ściął jeszcze sygnalizację świetlną.

Myślisz o obligacjach skarbowych jako alternatywie dla niskooprocentowanych lokat? W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie nabywanych w lipcu papierów detalicznych może być o ponad 1 pkt proc, mniejsze niż obecnie,

Państwowa Komisja wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Nie różnią się one wiele od podawanych wcześniej. Nieznacznie zyskał jednak Bronisław Komorowski, który w drugiej turze wyborów spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Potwierdził się wysoki wynik Grzgorza Napieralskiego. Białoruskie KGB przeprowadziło dzisiaj rano rewizję w mieszkaniu fotoreporterki opozycyjnej gazety "Nasza Niwa" Juliji Daraszkiewicz. Dzień wcześniej przeszukało mieszkanie dziennikarki telewizji Biełsat Kaciaryny Tkaczenki.

Około 22 milionów Włochów uprawnionych jest do głosowania w rozpoczętych w niedzielę dwudniowych wyborach samorządowych odbywających się w siedmiu z 20 regionów kraju. To pierwszy test dla centrolewicowego rządu Matteo Renziego ponad rok od jego powołania. Choć gra o tytuł Mistrza Europy w piłce nożnej odbędzie się dopiero w niedzielę już dziś wiemy, która drużyna wygrałaby na rynku nieruchomości, Za wejście do finału i zwycięstwo w nim pozwoliłoby Hiszpanom na zakup 26, a Włochom jedynie 18 apartamentów w Od 1 stycznia obowiązują nowe podwyższone stawki w podatku VAT, od dawna jednak pojawiają się zapowiedzi, iż na tym być może się nie skończy.Jedno ze śledztw - z zawiadomienia Marcina P. - dotyczy przekroczenia uprawnień przez ABW i KNF. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła śledztwo w sprawie śmierci szefa grupy porywaczy Krzysztofa Olewnika, Wojciecha Franiewskiego - poinformował rzecznik ostrołęckiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Rycharski. Po rocznym procesie sąd wydał wyrok na trzech piłkarzy oskarżonych o napaść na policjantów w Mielnie. Radosław Majdan oraz Piotr Świerczewski i Jarosław Chwastek wysluchali dziś orzeczenia. Żadna ze stron nie jest zadowolona. Apelację zapowiedział zarówno obrońca, jak i prokurator.

RSS

Trener boksera nie wyklucza kolejnej walki: Gołota chciałby wrócić na ring

15.01.10

"Andrew cały czas jest bardzo rozczarowany zakończeniem tego pojedynku. To bolesne wspomnienie" - mówi trener Andrzeja Gołoty, Sam Colonna, pytany o przegraną walkę z Tomaszem Adamkiem. Ale dodaje od razu, że Gołota chciałby jeszcze wyjść na ring. Na ostatnią walkę.

RSS

Dolar może rozegrać nawet 3-tygodniowe odbicie

01.03.18

USA: Podczas wczorajszych zeznań przed Komisją ds, Usług Finansowych Izby Reprezentantów szef FED stwierdził, że opowiada się za dalszymi stopniowymi podwyżkami stóp procentowych, a inflacja w tym roku może przyspieszyć i w średnim ,,,

RSS

Będzie zażalenie ws. Muzeum II Wojny Światowej. Minister podtrzymuje decyzję

01.02.17

Na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wstrzymujące połączenie Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

RSS

Kubica wraca do zdrowia. Zobacz film sprzed 5 dni

15.06.11

Robert Kubica został poddany dziś w Genui kolejnej operacji ręki - poinformował menedżer polskiego kierowcy Formuły 1 Daniele Morelli. Według informacji lekarzy, ma to być już ostatnia operacja Polaka. Menedżer wierzy zaś, że Kubica wróci na tor jeszcze w tym sezonie. My pokazujemy film sprzed pięciu dni, na którym widać Kubicę wychodzącego o kulach ze swojego domu.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Wygrała z bólem i swoim koszmarem. Radwańska w finale Masters

01.11.15

Agnieszka Radwańska osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze i awansowała do finału turnieju WTA Masters w Singapurze.

RSS

"Jesteś pajacem". Awantura we włoskim Senacie

15.12.11

Po głośnych protestach i awanturze, wywołanej przez parlamentarzystów prawicowej Ligi Północnej przerwano posiedzenie Senatu Włoch, na którym premier Mario Monti przedstawiał rezultaty niedawnego szczytu UE w Brukseli na temat kryzysu w strefie euro.

RSS

Skazany za zabójstwo ukrywał się w piwnicy. Szukali go trzy lata

15.03.16

W jednej z piwnic na terenie warszawskich Bielan policjanci znaleźli 65-letniego mężczyznę skazanego za zabójstwo. Jerzy K. od 2013 roku nie stawił się do odbycia kary.

RSS

Odszkodowanie dla nauczycielki, która zdjęła krzyż ze ściany

01.02.17

Sąd: była dyskryminowana.

RSS

Tusk: albo twardy Brexit, albo żaden

15.10.16

- Nie ma sensu spekulować na temat "miękkiego Brexitu". To byłyby czysto teoretyczne spekulacje. Moim zdaniem jedyną realistyczną alternatywą dla " twardego Brexitu" jest rezygnacja z niego - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w w European Policy Centre w Brukseli.

RSS

Referendum we Włoszech: kłopoty w razie przegranej

22.11.16

Jeśli premier Matteo Renzi przegra referendum 4 grudnia, w którym obywatele wypowiedzą się na temat zmian w konstytucji, wówczas niestabilność polityczna może ponownie stać się normą we Włoszech, Należy podkreślić, że doszłoby do ,,,

RSS

Uwaga nadal skupiona na USA

29.03.17

Brak porozumienia w kontekście ustawy zdrowotnej w USA wyraźnie przecenia dolara i rentowności obligacji skarbowych, Waluty krajów wschodzących na razie korzystają z umiarkowanego wzrostu awersji do ryzyka, Złoty nadal bardzo silny, blisko,,,

RSS

Skoczek zjadł śniadanie z prezydentem: Kaczyński: Nie ominęła mnie Małyszomania

01.03.10

Prezydent fanem Adama Małysza. Ten ostatni wrócił właśnie z zimowych igrzysk z medalami i od razu dostał telefon od Lecha Kaczyńskiego, który zapragnął zjeść ze skoczkiem rybkę. Nie wypadało odmówić. Małysz zabrał żonę i razem pojawili się prezydenckiej rezydencji w Wiśle.

RSS

Decyzja Rady nie zaszkodzi złotemu

08.06.18

Środa przynosi sporo ciekawych ruchów na rynku walutowym, po części związanych ze zbliżającym się szczytem G7 oraz posiedzeniem EBC, Wracające do gry euro pomaga też notowaniom złotego i wydaje się, że dzisiejsza decyzja RPP nie powinna ,,,

RSS

Syria spływa krwią. "Liga nie odgrywa już żadnej roli"

29.01.12

Siły rządowe w Syrii kontynuowały w sobotę natarcie na główne ośrodki ruchu opozycyjnego, atakując niemal w całej prowincji stołecznej i w Hims, w centrum kraju. Podczas ataku na autobus wojskowy pod Damaszkiem powstańcy syryjscy zabili oficera i sześciu żołnierzy.

RSS

"Gangnam style" robi furorę w F1

15.10.12

Psy największą gwiazdą Grand Prix Korei Płd.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny