Polscy kierowcy w ankiecie: Dość bajek! Opony letnie lepsze niż zimowe

22.04.10

25 proc. polskich kierowców albo nie zmienia zimówek na letnie lub - jeśli je zmienia - uważa, że i tak nie ma to wpływu na bezpieczeństwo. Czy naprawdę dwa komplety gum są bez sensu? Gdzie jest różnica między oponą letnią a zimową? Zmieniać czy nie? W dzienniku.pl eksperci kończą z mitami.

To ma być dzień publikacji w Polsce danych o CPI pokazujących, że zakończyła się trwająca już 28 miesięcy przygoda z deflacją, Trafiamy jednak z deszczu pod rynnę, bo również dzisiaj przypomnienie z GUS, że jest problem ze wzrostem ,,, W zaparkowanym na uboczu samochodzie dostawczym w północnoirlandzkim mieście Newry znaleziono największą bombę w historii wyspy. Ładunek miał masę 250 kilogramów i był gotowy do użycia. - Gdyby ta bomba wybuchła, spowodowałaby wielkie straty wśród ludzi i masowe zniszczenia - powiedział szef policji Alasdair Robinson.

Czy sprawa skończy się u komisarza wyborczego?Mario Monti powiedział mniej więcej rok temu, że ?gdzieś we Włoszech jest ukryta potrzeba nudnego rządu, który będzie próbował mówić prawdę nie używając politycznego żargonu?, Ten rok pokazuje, że najprawdopodobniej ?prawda ,,, Rosja i Ukraina dokonały kolejnej wymiany więźniów. Do Kijowa wrócili Hennadij Afanasjew i Jurij Sołoszenko. Ich uwolnienie, podobnie jak w przypadku nawigatorki Nadii Sawczenko i dwóch żołnierzy rosyjskiego wywiadu GRU, nie było oficjalnie rozgłaszane. Na miejscu wezwano 10 zastępów straży pożarnej. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internautki @Marty.

Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie spadki na wycenie PLN po wczorajszym umocnieniu, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4199 PLN za euro, 3,9945 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0778 PLN wobec ,,,

Opór: 4,80 zł Wsparcie: 4,20 zł Osoby prowadzące działalność gospodarczą bardzo często należą do różnych organizacji. Czasami członkostwo w nich jest obowiązkowe, jednak w większości są to organizacje dobrowolne. I to kryterium - dobrowolności - jest decydujące przy rozpatrywaniu możliwości zaliczenia składek członkowskich do kosztów uzyskania przychodu.

Lewis Hamilton wygrał nocne Grand Prix na ulicach Singapuru i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców. Dzisiejsza sesja w Europie przebiegała w mieszanych nastrojach, Z jednej strony mamy wzrost w Niemczech, a z drugiej lekkie spadki we Francji, Z kolei na Wall Street początkowo mogliśmy obserwować pewne odbicie, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie umorzyła śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez byłego zastępcę Prokuratora Generalnego Jerzego Engelkinga podczas konferencji prasowej w sierpniu 2007 r. Powodem umorzenia jest brak "ustawowych znamion czynu zabronionego".Stołeczny ZTM kontra pasażerowie. Wygląda na to, że Bronisław Komorowski zaliczył kolejną wpadkę. Kandydat PO na prezydenta pomylił się, mówiąc o miejscu pracy Marka Belki. Stwierdził, że były premier jest obecnie "zastępcą sekretarza generalnego ONZ do spraw gospodarczych Europy". Problem w tym, że Belka od dobrych paru miesięcy w ONZ nie pracuje. "Marzenie", Super Gupik i inne.

RSS

Nie ma wjazdu do naszego kraju: Gehenna Marokańczyka w Polsce. Przez ABW

22.02.10

"Dzień Dobry, jestem funkcjonariuszem ABW. Chciałbym z panem porozmawiać" - ten telefon Chakib Marakchi, dziś 30-letni absolwent Politechniki Krakowskiej, odebrał pod koniec 2007 r. Marokańczyk twierdzi, że dzień w którym przekroczył próg siedziby krakowskiego ABW był początkiem trwającej ponad dwa lata gehenny.

RSS

Jest porozumienie ekologów z ministerstwem

15.08.10

Minister środowiska Andrzej Kraszewski i protestujący od środy przeciw wycince drzew w Puszczy Białowieskiej działacze Greenpeace osiągnęli porozumienie. Ekolodzy zeszli z dachu budynku ministerstwa i zakończyli protest.

RSS

Co to jest dowód księgowy?

22.07.11

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów muszą pamiętać, że zapisy w niej mogą być dokonywane tylko i wyłącznie na podstawie rzetelnych i prawidłowych dowodów księgowych. Warto zatem zastanowić się, co kryje się pod pojęciem dowodu księgowego.

RSS

Karzaj zadowolony z wycofywania wojsk USA

29.05.14

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj z zadowoleniem odniósł się w środę do planu stopniowego wycofywania sił amerykańskich z jego kraju po roku 2014. Plan taki przedstawił dzień wcześniej prezydent USA Barack Obama.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Sąd po stronie pracowników: Szef cię wkurzy? Dostaniesz odszkodowanie

15.05.10

Sąd Najwyższy wylał kubeł zimnej wody na wszystkich szefów, którzy wyżywają się na pracownikach. Uznał on bowiem, że każdy, kto się źle poczuje po rozmowie na dywaniku, może domagać się odszkodowania. Są już pierwsi pracownicy w Polsce, którzy na tym wyroku skorzystali.

RSS

Gen. Błasik i kpt. Protasiuk się minęli

08.05.11

Rozmowa gen. Andrzeja Błasika z kpt. Arkadiuszem Protasiukiem mogła trwać najwyżej kilka sekund – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
(fot. Wikipedia)

RSS

Obaj usłyszeli już zarzuty: Zabójcy policjanta nie dostaną dożywocia

15.02.10

Nie skończyli jeszcze osiemnastu lat, dlatego grozi im tylko 25 lat więzienia, a nie dożywocie. Dwóch nastolatków, którzy wczoraj zaatakowali policjanta, usłyszało zarzut zabójstwa. Obaj przyznali się do winy. Ugodzonego kilka razy w klatkę piersiową aspiranta nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

RSS

Dolar ponownie rośnie w siłę

22.05.13

Teoretycznie inwestorzy powinni obawiać się jutrzejszych bardziej ?gołębich? od reszty swoich kolegów słów szefa FED przed Kongresem, a także publikacji zapisków z ostatniego posiedzenia FED, które mogą wskazać, że pozycja ,,,

RSS

Seryjne gwałty. Samobójstwo przy zatrzymaniu

15.12.12

Mężczyzna postrzelił się w głowę, kiedy do jego domu wkroczyli antyterroryści.

RSS

Pilot śmigłowca zagrożony wyrokiem: Rozbił się z Millerem, pójdzie za kraty?

22.03.10

Tuż po katastrofie śmigłowca Mi-8 z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie pilot Marek Miłosz okrzyknięty został bohaterem, który uratował załogę. Teraz grozi mu wyrok. Prokuratura oskarża go o nieumyślne spowodowanie wypadku i żąda roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

RSS

Eurodolar zalicza nowe minima, S&P poważnie straszy

15.01.12

Drugi tydzień 2012 r, rozpoczęliśmy od konsolidacji kursu eurodolara, ograniczonego od dołu przez poziom 1,2730, zaś od góry przez poziom 1,2800, Dość gwałtowny spadek kursu zanotowaliśmy dopiero w środę, po tym jak David Riley, dyrektor zarządzający,,,

RSS

Złoty wyraźnie słabszy od walut w regionie

22.07.17

EUR/USD na niespełna dwuletnich szczytach po wczorajszym posiedzeniu EBC oraz doniesieniach agencji Bloomberg o sytuacji w USA, Złoty traci nie tylko do euro, Polska waluta jest najsłabsza do forinta od 4 miesięcy, co może sugerować, że PLN ,,,

RSS

"Zadzwoniła i powiedziała, że widzi płonące ciało"

29.10.13

Na wstrząsający widok natknęła się kobieta, która wyszła rano na spacer z psem.

RSS

Kwitnie handel zakazanymi materiałami: Groźny uran? Nawet nastolatek go kupi

08.05.10

Gimnazjalista spod Sieradza chwalił się w internecie, że kupił grudkę radioaktywnego uranu. Filmem zainteresowała się Polska Agencja Atomistyki oraz CBŚ. Okazało się, że uczeń kupił materiał radioaktywny od kolekcjonera z Nysy. Ten miał w domu sporo więcej uranu.

RSS

Zabił swoją dziewczynę nożem. Złapali go po trzech tygodniach

15.01.16

- Przyznał się do winy- informuje prokuratura.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny