Dlaczego Jarosław Kaczyński nie powinien kandydować

22.04.10

Politycy PiS nie mają wątpliwości – jedynym kandydatem partii na prezydenta po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego jest brat prezydenta i lider partii – Jarosław Kaczyński. Jednak, abstrahując nawet od straszliwej traumy, jaką ten polityk musi w tej chwili przeżywać, spokojna polityczna kalkulacja wskazuje, że jego start może być niezwykle groźny dla Prawa i Sprawiedliwości, a ewentualne zwycięstwo Kaczyńskiego może na długie lata zepchnąć PiS do roli wiecznej opozycji.

Stefan Niesiołowski w rozmowie z Wprost24 przekonuje, że w kampanii wyborczej – tak jak na wojnie – dobra jest każda strategia, która prowadzi do zwycięstwa. Dlatego – jego zdaniem – niektórzy politycy używają ostrego języka, a o tym, czy przyniesie im to sukces, dowiemy się 9 października. Zaznacza jednocześnie, że niektóre wypowiedzi polityków PiS są „obrzydliwe”.
Stefan Niesiołowski (fot. FORUM) Unipetrol przejął w czwartek od włoskiego koncernu ENI 32,445 proc. udziałów spółki Ceska Rafinerska. Efektem będzie większy przerób ropy, dlatego PKN Orlen będzie kupował dodatkowe dostawy surowca od rosyjskiego Rosnieftu. Polski koncern posiada 62,99 proc. udziałów w czeskim Unipetrolu. Jeśli chodzi o dane makroekonomiczne, to w dzisiejszym pakiecie większe znaczenie będą mieć takie informacje jak np, niemiecka dynamika zamówień w przemyśle za styczeń (o 8:00) czy finalny odczyt dynamiki PKB Eurolandu za IV kw, 2016 (o 11:00)Rosyjski transportowy Ił-76, który 10 kwietnia próbował lądować w Smoleńsku przed prezydenckim tupolewem, nie był naprowadzony na wprost pasa. Dwa razy znalazł się na lewo od linii lądowania - dowiedział się reporter RMF FM. Tu-154 rozbił się właśnie na lewo od pasa. Konsultacje w sprawie metropolii warszawskiej budzą wątpliwości. Pisze agencja TASS.

Duchowny uczestniczył w uroczystej mszy świętej z okazji 22. rocznicy rozgłośni.

Korekta na amerykańskiej giełdzie, Czy to już zapowiedź zmiany trendu? Dobre dane z USA z gorzkim akcentem produkcji przemysłowej, Zatrudnienie w górę, wynagrodzenia,,, Trafił do aresztu na trzy miesiące.

Piątkową konferencję Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie partii, na ulicy Nowogrodzkiej można rozpatrywać w wariancie komentarzy politycznych, choć bardziej wskazane byłoby spojrzenie na nią w kategoriach czysto ludzkich i psychologicznych. AS Monaco pokonało u siebie Paris Saint-Germain. Dwa poprzednie dni minęły raczej spokojnie, Brakowało istotnych doniesień makroekonomicznych, co po raz kolejny skierowało uwagę inwestorów na problem klifu fiskalnego w Stanach, Dzisiaj powinno być inaczej,Drożejąca na światowych giełdach ropa coraz mocniej zaczyna ciążyć kieszeniom kierowców w Polsce, W tym tygodniu zanotowaliśmy kolejny wzrost cen na stacjach i paliwa kosztują już niemal tyle co w trakcie ubiegłorocznych wakacji, Co ,,, Zakaz palenia w restauracjach, barach, na dworcach i przystankach autobusowych rozpalił dyskusję na sejmowej komisji zdrowia. Posłowie, lekarze, przedstawiciele branży tytoniowej oraz organizacji pozarządowych przez kilka godzin gorąco spierali się, czy należy wprowadzić taki zakaz. W końcu uznali, że tak. Na Białorusi inflacja przekroczyła 80 proc., po tym gdy w ciągu pierwszych 10 dni października ceny towarów i usług wzrosły o 3,4 proc. - podał w piątek portal Telegraf.by, powołując się na dane narodowego urzędu statystycznego.

RSS

Rosyjski gigant traci. Przez niskie ceny ropy

01.09.15

Rosyjski gigant naftowy Rosnieft zanotował gwałtowny spadek zysków z powodu niższych cen ropy - wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez spółkę. Zysk netto w II kwartale br. wyniósł 2 mld dol. i był niższy o 22 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

RSS

Najsłynniejszy izraelski szpieg wyjdzie na wolność przed końcem wyroku

29.07.15

Został skazany w 1987 roku na dożywocie.

RSS

Gorąco jeszcze w tym tygodniu. Znowu będzie prawie 30 stopni

08.06.17

W piątek do Polski napłynie bardzo ciepłe powietrze z południa Europy.

RSS

Gwałt "dopuszczalny na wojnie". Burza po wyborze nowego rabina

12.07.16

W izraelskim wojsku mianowano nowego naczelnego rabina. Wybór wzbudził kontrowersje ze względu na jego wypowiedź z przeszłości, w której miał stwierdzić, że w czasie wojny dopuszczalne są gwałty izraelskich żołnierzach na nieżydowskich kobietach.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Teren lustrował polski konsul: "Oczekujemy zabezpieczenia terenu katastrofy"

08.05.10

Strona polska oczekuje od rosyjskiej zabezpieczenia miejsca katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem - powiedział premier Donald Tusk. Według szefa rządu nie można wykluczyć, iż niektóre części czy przedmioty mogą znaleźć się w promieniu odległym od miejsca katastrofy.

RSS

Korea Płd. bada szczątki rakiety Kima

15.12.12

RSS

Donieśli na Sobecką za wpłatę za o. Rydzyka

29.02.12

Zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez posłankę PiS Annę Sobecką złożyła w prokuraturze Fundacja Wolnej Myśli. Fundacja twierdzi, że Sobecka dopuściła się wykroczenia, płacąc za ojca Rydzyka grzywnę orzeczoną przez sąd wraz kosztami sądowymi i komorniczymi - łącznie 4755 zł. - Postępowałam zgodnie z prawem - tak posłanka PiS komentuje doniesienie Fundacji Wolnej Myśli.

RSS

Kawęcki złoty w Dausze. Rekord Polski i mistrzostwo świata

08.12.14

W wyścigu na 200 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata.

RSS

Ropa wciąż miesza na rynkach

01.12.15

Ropa ma większy wpływ na rynki walutowe niż się może z pozoru wydawać, Z jednej strony oczywisty jest wpływ na producentów uzależnionych mocno od eksportu ropy, jak np, Rosja, Z drugiej strony, nawet w krajach takich jak Polska, to ten ,,,

RSS

Jackson Hole nic nie zmieni?

29.08.15

Rynek walutowy nadal jest silnie uzależniony od kondycji giełd, Jaki będzie wydźwięk spotkania w Jackson Hole? Tsipras traci poparcie w Grecji, Złoty pozostaje pod presją w relacji do głównych walut, ale EUR/PLN nie powinien przekroczyć ,,,

RSS

Poseł PO przed komisją śledczą: Chlebowski się tłumaczy: Przeżyłem szok

22.01.10

Zbigniew Chlebowski twierdzi, że nigdy nie zapomni dnia, gdy przeczytał artykuł o aferze hazardowej. W ciągu kilku godzin z "człowieka, który uczciwie żył i pracował", stał się lobbystą podejrzanym w aferze. "Przeżyłem szok" - powiedział hazardowej komisji śledczej.

RSS

Rosja: Cztery ofiary katastrofy małego samolotu

22.08.11

Mały prywatny samolot rozbił się w pobliżu Petersburga. Zginęły wszystkie cztery osoby na pokładzie - poinformowały rosyjskie władze.

RSS

Prąd zabił dwie dziewczynki. "Miała przewód w ręku"

22.08.12

11- i 12-latkę znaleziono w rzece przepływającej przez miejscowość Krzeszów.

RSS

Warszawa wita nowy rok na wielkiej imprezie TVN

01.01.17

"Hello 2017" na pl. Defilad.

RSS

Po skandalu z byłą wicemiss Polski: Stockinger: Potępiam wyczyn Felicjańskiej

01.03.10

Ilona Felicjańska - która rozbiła trzy auta, bo będąc pijana wsiadła za kierownicę - to według Tomasza Stockingera "bardzo nieszczęśliwa" osoba. "Potępiam jej wyczyn, ale też współczuję jej" - powiedział aktor. Stockinger wie, co mówi. Sam był "bohaterem" podobnego skandalu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny