Trumny w Sali Kolumnowej: Można oddać hołd Pierwszej Parze

15.04.10

Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały wystawione na widok publiczny w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Jeśli będzie taka potrzeba, hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim będzie można oddawać przez całą dobę - zapewnia Jacek Sasin, minister z Kancelarii Prezydenta.

Zagłębie - Wisła 1:1. Orest Lenczyk o Manuelu Curto powiedział niedawno, że na treningach co najmniej osiem na dziesięć jego rzutów wolnych wpada w okienko. W meczu z Wisłą Portugalczyk miał tylko jedną okazję, mimo to potwierdził w niej słowa trenera. Szef doradców premiera Michał Boni powiedział, że rządowi zależy na stworzeniu jak najlepszych warunków dla wzrostu dzietności, opieki nad dziećmi, nauki, wchodzenia na rynek pracy oraz funkcjonowania na rynku pracy osób powyżej 50. roku życia. To, co wczoraj wydarzyło się na naftowym rynku może nosić znamiona przełomu, bowiem surowcowi udało się wyrwać z #8222;zaklętego kręgu#8221;, w jakim lokowały się ceny od wielu tygodni, Prognozy Europejskiego Banku Centralnego ogłoszone w dniu św, ,,,      Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się na wakacje zagranicę. Od 1 lipca jeszcze bardziej obniżone zostaną ceny połączeń z telefonów komórkowych. Osoby chętnie korzystające z internetu w komórce też będą chronione przed wysokimi rachunkami. To kolejna odsłona walki z wysokimi kosztami połączeń w roamingu, którą Komisja Europejska toczy od prawie pięciu lat.
      Teraz dzwoniąc z zagranicy zapłacimy maksymalnie 39 eurocentów plus VAT zamiast dotychczasowych 43. Połączenie przychodzące będzie kosztować maksymalnie 15 eurocentów. Poza tym wprowadzony zostanie specjalny system bezpieczeństwa dla osób, które często korzystają z internetu zagranicą i używają do tego celu telefonu komórkowego. Limit połączeń będzie kosztował 50 euro, chyba że właściciel telefonu zdecyduje inaczej.
      Operatorzy będą też musieli poinformować, jeśli klienci wykorzystają 80 procent limitu. Po przekroczeniu pułapu usługa będzie automatycznie wyłączana. To ma ustrzec przed szokiem związanym z wysokimi rachunkami telefonicznymi. Doświadczył tego na przykład niemiecki podróżnik, który podczas zagranicznych wyjazdów ściągał na komórkę programy telewizyjne i jego rachunek wyniósł 46 tysięcy euro.
Wiele rynków finansowych znalazło się w połowie tego tygodnia na bardzo istotnych poziomach, Chodzi o powrót amerykańskiego SP 500 do dołka z pierwszej połowy kwietnia, zbiegającego się ze szczytem z wiosny 2011 r, Niemiecki DAX wrócił do poziomu związan Dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zakończony tydzień był w największym stopniu tygodniem powyborczym, Już w poniedziałek rynek nerwowo zareagował na przegraną urzędującego prezydenta, która została przyjęta w kategoriach ,,,

Ostatnie godziny zdominowane zostały przez dwa główne wydarzenia, Pierwszym z nich była publikacja minutek z czerwcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, zaś drugim oficjalne wejście w życie ceł nałożonych przez administrację Donalda Trumpa,,,

To już powoli staje się normą, że kiedy kończą handel giełdy w Europie to na amerykańskiej sesji mamy wtedy często punkty zwrotne, SP500 rozpoczął sesję od poziomów zbliżonych do wczorajszego zamknięcia, ale po pół godzinie tracił 0,7%, a kiedy kończyła Choć zgodnie zapewniają, że ich akcja nie jest wymierzona w Janusza Palikota, to trudno uwierzyć, by obecny szef lubelskiej PO był entuzjastą tych działań. Grupa polityków Platformy, a wśród nich Joanna Mucha, znalazła nowego kandydata na szefa partii w Lublinie. Sam Palikot rywalizacji się nie boi.

W cieszyńskim stawie znaleziono zwłoki trzyletniego dziecka. Nikt jednak nie zgłosił zaginięcia chłopczyka ani po polskiej, ani po czeskiej stronie granicy. Policja stara się ustalić tożsamość dziecka. Funkcjonariusze proszą o pomoc każdego, kto coś wie o zaginionym trzylatku. Warren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi świata, radzi inwestorom, by unikali aktywnie zarządzanych funduszy: ?Gdy biliony dolarów zarządzane są przez Wall Street, to nie klienci, tylko zarządzający czerpią ponadprzeciętne zyski?, ,,, Prezydent USA Barack Obama wyraził zadowolenie z zawartego w Genewie porozumienia pomiędzy szefami dyplomacji USA i Rosji ws. syryjskiej broni chemicznej. Zaznaczył jednocześnie, że w dalszym ciągu - w przypadku porażki planu zniszczenia rezerw broni - Stany Zjednoczone nadal są gotowe do ewentualnej interwencji w Syrii.Wielki Adam Małysz! Nasz wspaniały skoczek zdobył w Vancouver srebrny medal olimpijski. Orła z Wisły pokonał tylko niesamowity Szwajcar Simon Ammann. Polak nie tylko świetnie skakał, ale do końca wytrzymał wielkie napięcie. Przed zawodnikami jeszcze konkurs na dużej skoczni, a forma Małysza jest wielka. W najbliższym tygodniu na rynkach finansowych będzie panowała nerwowa atmosfera, którą podsycać będzie każda wypowiedź na temat przyszłości Grecji - ocenili analitycy. To skutek coraz bardziej prawdopodobnego wyjścia tego kraju ze strefy euro. Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara w relacji do polskiej waluty przyniosła największe cofnięcie od dłuższego czasu, co było bezpośrednią konsekwencją słabszego odczytu dynamiki cen konsumpcyjnych za oceanem, Biorąc pod uwagę,,,

RSS

Z technicznego punktu widzenia

15.01.14

Para walutowa EURPLN pozostaje w trendzie spadkowym, Od ubiegłego wtorku do czwartku rysowały się świece z małym korpusem (doji oraz szpulka), co świadczyło o sporym niezdecydowania wśród inwestorów, Z kolei piątkowa sesja nie ,,,

RSS

Akcja polskich internautów: Stadion Narodowy im. Kaczyńskiego?

15.04.10

Internauci na Facebooku rozpoczęli akcję wspierającą pomysł nadania Stadionowi Narodowemu w Warszawie imienia tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Do grupy przyłączyło się już grubo ponad dwa tysiące osób.

RSS

Blackout FOMC

15.09.16

Od dziś cisza- Nie mamy na myśli oczywiście jakiejś permanentnej ciszy we wszystkich aspektach ? schodzić będą kolejne dane makro, kurs eurodolara (i innych par) będzie się zmieniać, nie zatrzymamy też polityki, Faktem jest jednak, że ,,,

RSS

12-latkowie w klatce MMA. Rzecznik Praw Dziecka: To niedopuszczalne

01.05.14

Po kilku ciosach jeden z nich zostaje kopnięty w głowę i upada na ring.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

MAEA: Sytuacja w Japonii bardzo poważna

22.03.11

Dyrektor generalny MAEA Yukiya Amano wyraził przekonanie, że Japonia poradzi sobie z kryzysem w elektrowni, choć sytuacja jest poważna.

RSS

"I" na koszu, w koszu mapa

01.06.12

RSS

Noc Muzeów w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce

01.05.10

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 14 maja w godz. 19.00 - 1.00 na "Noc Muzeów" do Zamku Żupnego w Wieliczce i ekspozycji w kopalni soli. Organizatorzy obiecują ciekawie spędzony czas w interesujących miejscach. Noc Muzeów przygotowana jest wspólnie z muzeami krakowskimi.

RSS

Dalajlama oddał największą nagrodę na świecie

15.05.12

Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV otrzymał w poniedziałek nagrodę Templetona wartą 1,7 mln dol., przyznawaną za ukazywanie więzi między nauką a religią. Dalajlama odebrał ją w poniedziałek w londyńskiej katedrze św. Pawła i poinformował o przekazaniu na cele charytatywne.

RSS

81-latek stracił panowanie nad pojazdem. Razem z pasażerką trafił do szpitala

08.09.14

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od Reportera 24 @wujo1552.

RSS

Akcje znów w niełasce, pożądane dolary, jeny i złoto

08.09.10

Przyczyn dzisiejszego nieoczekiwanego pogorszenia się nastrojów na europejskich giełdach można upatrywać w informacji o konieczności podniesienia kapitałów europejskich banków, w związku z wprowadzeniem nowych regulacji dla instytucji finansowych, ostrzeż

RSS

Perspektywy OFE wpływają na rynek

29.06.13

W czwartek doszło do kolejnej fali wyprzedaży na rynku akcji i przy Książęcej WIG stracił 2,73%, a WIG20 3,1%, Echa konferencji prasowej ze środy nadal bowiem nie milkną i obawy inwestorów o przyszłość GPW wpływają na wzrost obrotów ,,,

RSS

Kontrowersyjne dzieło oblane w galerii czerwoną farbą

15.11.13

Policja zatrzymała w czwartek wieczorem mężczyznę w Centrum Sztuki Współczesnej.

RSS

Nazwali premier "wstrętną kłamczuchą". Kopacz: niech krzyczą

29.07.15

Odniosła się do poniedziałkowego incydentu z jej udziałem we Wrocławiu.

RSS

Złoty czeka na środowe dane

29.06.11

Dzisiejsze zachowanie złotego pomogło przypominać to co wydarzyło się wczoraj, Podobnie obserwowaliśmy jego osłabienie w godzinach przedpołudniowych i próbę umocnienie po południu, O godzinie 18:38 za dolara trzeba było zapłacić 2,7901 zł, euro kosztowało

RSS

Kurs EUR/PLN ustanowił listopadowe maksimum

29.11.11

Na rynku walutowym sytuacja niewiele zmienia się w ostatnim czasie, Brak mechanizmów pozwalających na szybkie zażegnanie kryzysu zadłużenia w strefie euro powoduje, iż pod presją nadal znajdują się euro i waluty uznawane za mniej bezpieczne, w tym złoty,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny