Trumny w Sali Kolumnowej: Można oddać hołd Pierwszej Parze

15.04.10

Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały wystawione na widok publiczny w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Jeśli będzie taka potrzeba, hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim będzie można oddawać przez całą dobę - zapewnia Jacek Sasin, minister z Kancelarii Prezydenta.

Po kilku dniach lepszych nastrojów na rynkach finansowych, inwestorzy przypomnieli sobie o problemach z jakimi boryka się światowa gospodarka, Przede wszystkim przypomnieli sobie o tym, że kryzys długu w strefie euro pozostaje nierozwiązany, Trudno dostępne skały w miejscowości Belintasz w Rodopach, górach na południowym wschodzie Bułgarii, przyciągają coraz więcej turystów, chętnych zobaczyć miejsce starożytnych kultów i niebojących się klątwy, podobnej do mitycznego przekleństwa faraonów.         Nepal otrzyma pomoc finansową z Chin na wzmocnienie swych sił bezpieczeństwa. Pieniądze obiecane przez chińskie władze wzbogacą budżet nepalskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. W zamian za pomoc władze z Kathmandu obiecują zwiększenie kontroli nad tybetańskimi uchodźcami szukającymi schronienia w Nepalu.
        Nepalskie ministerstwo spraw wewnętrznych będzie otrzymywało rokrocznie od władz chińskich niemal półtora miliona dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na uszczelnienie granicy nepalsko-tybetańskiej, przez którą Tybetańczycy uciekają do Nepalu i do Indii. Zostaną także użyte do wzmocnienia przez nepalskie służby bezpieczeństwa nadzoru nad przybywającymi w Nepalu 20 tysiącami uchodźców tybetańskich. Nadzór ma zapobiec organizowaniu przez nich działań i manifestacji na rzecz przestrzegania praw człowieka w Tybecie, zdominowanym od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku przez Chiny. Pekin od dawna żądał od władz nepalskich roztoczenia większej kontroli nad wspólnotą tybetańską i utrudnienia jej kontaktów z XIV Dalajlamą przebywającym w Indiach.
        Komentatorzy uważają, że pomoc chińska dla nepalskich służb bezpieczeństwa to krok na drodze do coraz ściślejszego powiązania Nepalu z Chinami.
      Francja wysyła na zniszczone przez trzęsienie ziemi Haiti 300 ratowników i kilkadziesiąt ton sprzętu. Część francuskich ekip ratowniczych już dotarła na miejsce.
      Jak informuje francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych z Francji odleciały na Haiti między innymi trzy samoloty wojskowe typu CASA oraz samolot Airbus A310. Z podparyskiego lotniska imienia Charlesa de Gaulle’a odleciał też samolot, na pokładzie którego znajdowało się 70 lekarzy i pielęgniarzy. Natychmiast po przybyciu na miejsce zainstalują oni polowy szpital i stworzą 10 ruchomych ekip lekarskich. Tym samym samolotem odleciała również grupa 24 żołnierzy, należących do Wojskowych Oddziałów Bezpieczeństwa Cywilnego. Ich zadaniem będzie produkcja na miejscu wody pitnej dla 20 tysięcy osób dziennie.
      Francuski MSZ informuje również o losie Francuzów, którzy znajdowali się na Haiti w momencie trzęsienia ziemi. Około 300 osób znalazło schronienie w ambasadzie Francji oraz w liceum francuskim w Port-au-Prince. Trwają poszukiwania 60 zaginionych Francuzów.
Generał Wojciech Jaruzelski jest skoligacony rodzinnie z dwoma kandydatami na prezydenta. Co ciekawe, były pierwszy sekretarz PZPR oficjalnie poparł faworyta, z którym więzy rodzinne go nie łączą. Jak widać, w polityce nie zawsze się liczą więzy rodzinne. Dzisiejsza sesja obfitowała w wiele znaczących impulsów, z czego większość pojawiła się jeszcze przed rozpoczęciem handlu, Właśnie dlatego gro zmian dokonane zostało już na samym otwarciu, podczas gdy później dominowała stabilizacja,

Mecz przyjaźni tylko z nazwy. "Zakumplowani" ze sobą kibice Ruchu i Widzewa obejrzeli, jak "Niebiescy" w Chorzowie ograli RTS 2:1. Sytuacja ostatniegio w tabeli Widzewa staje się beznadziejna, a Ruch jest trzeci.

Aras66 zamieścił w Kontakcie24 zdjęcia samolotu NATO. Koszykarz New York Knicks Carmelo Anthony przyjechał do Warszawy.

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier wezwał nową brytyjską premier Theresę May do rychłego złożenia formalnego wniosku o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zapewnił, że Londyn pozostanie ważnym partnerem Niemiec. Barbara Gronkowska z trudem chodzi o kulach. Od lat zabiega o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup wózka o napędzie elektrycznym. Bezskutecznie, bo jak tłumaczą urzędnicy jest już zbyt stara i za mało aktywna. Premier Izraela: jeśli rozejm zostanie złamany, działania będą jeszcze ostrzejsze.Według prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana za zamach odpowiadają bojownicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Trafił do Sejmu we wtorek. Pokonali już Legię, pokonali Wisłę - w poniedziałek chcieli podać na talerzu swoim kibicom Lecha Poznań. Piłkarze Podbeskidzia grali z wielkim sercem, ale przeważający na boisku Lech "dowiózł" do końcowego gwizdka bezbramkowy remis i punkt, który żadnej z ekip nie daje specjalnie wiele w kontekście rywalizacji w T-Mobile Ekstraklasie.

RSS

Rynek surowców po wygranej Trumpa

15.11.16

Rynek surowców, jak każdy inny dosyć gwałtownie zareagował na rosnące prawdopodobieństwo wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Wygrana Trumpa stała się faktem i rynek po początkowej reakcji zachował się ,,,

RSS

Główna para walutowa bez klarownego rozstrzygnięcia

15.05.17

Niewiele można powiedzieć nowego o sytuacji na eurodolarze ? w porównaniu np, z dniem wczorajszym czy w ogóle z kilkoma poprzednimi sesjami, Dolar jest umocniony, ale napotkał pewne ograniczenia i para rezyduje teraz przy 1,0870, a wczorajsze ,,,

RSS

"Żołnierze przekroczą granicę z podniesionymi głowami"

22.10.11

Barack Obama zdecydował, że do końca roku wszyscy amerykańscy żołnierze wycofają się Iraku. Waszyngton nie doszedł do porozumienia z Bagdadem w kwestii pozostawienia kilku tysięcy wojskowych do zadań specjalnych i treningu armii irackiej.

RSS

Pędzili do pożaru. Wywrócony wóz i pięć zniszczonych aut

01.02.15

Strażacy wpadli w poślizg. Jedna osoba trafiła do szpitala.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Stworzyli zmutowany wirus. "Jestem oburzona do żywego"

22.12.11

Jak można było dać na to pieniądze i podjąć się takiego zadania - pyta profesor Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego zbulwersowana wiadomością, że Holendrzy stworzyli zmutowany, niezwykle groźny, wirus ptasiej grypy. Zachęca jednocześnie do szczepień przeciwko zwykłej grypie.

RSS

Sudan: Dekret akceptujący wyniki referendum

08.02.11

Prezydent Sudanu Omar Hasan el-Baszir kilka godzin przed ogłoszeniem oficjalnych wyników referendum w sprawie podziału kraju, wydał dekret akceptujący decyzję południa Sudanu o oderwaniu się od północy.

RSS

Gdzie się przeprowadzić: W tym mieście żyje się najlepiej

29.05.10

Nie ma to jak Europa. Według wyników plebiscytu na miasto, w którym żyje się najlepiej, bezapelacyjnie tryumfują duże, europejskie miasta. Wygrywają one z tak sławnymi grodami jak Nowy Jork, czy Tokio. Zobacz, w której metropolii najlepiej zamieszkać.

RSS

Pacjentowi wycięli zdrową nerkę. Partnerka mężczyzny: to szok, nie mogę w to uwierzyć

15.05.15

Rzecznik odpowiedzialności przyznaje, że w swojej kadencji nie miał do czynienia z podobnym przypadkiem.

RSS

e-petrol.pl: w najlepszym razie stabilizacja...

01.02.14

Niestety wydaje się zupełnie prawdopodobne, że ceny na naszych stacjach przestaną spadać, a nawet przy wielu dystrybutorach trzeba będzie zapłacić więcej niż przed tygodniem, Na szczęście podwyżki będą niezbyt znaczące,

RSS

Na kogo zagłosuje były prezydent: Kwaśniewski obejrzy debatę, bo się zna

29.06.10

Do drugiej tury wyborów prezydenckich został tydzień i zapewne większość wyborców już wie, przy czyim nazwisku postawi krzyżyk. Tak przynajmniej uważa Aleksander Kwaśniewski. Pozostali zaś będą oglądać debaty. Pierwsza z nich już w niedzielę. A co zrobi były prezydent?

RSS

"Diablo" lżejszy przed najdroższą walką Polski

15.05.10

Teraz już pozostaje tylko wejść do ringu i walczyć - w piątek w Łodzi zważono Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i Włocha Giaccobe Fragomeniego, którzy w sobotę skrzyżują rękawice o pas najbardziej prestiżowej organizacji bokserskiej świata - WBC. To najdroższa walka w historii polskiego boksu zawodowego.

RSS

Łabędzie zablokowały obwodnicę

22.06.12

Kierowcy musieli ustąpić ptakom, co spowodowało blisko godzinne utrudnienia w ruchu. Policjanci na wszelki wypadek zamknęli całą jezdnię.

RSS

Nowe mieszkania mniejsze, ale wciąż za duże

22.07.10

O ponad dziewięć metrów kwadratowych skurczył się w maju przeciętny metraż mieszkań deweloperskich oddawanych do użytku, Nowe mieszkania były średnio o 12,9 m kw, większe od oczekiwań kupujących,

RSS

"Za nami poważna zmiana pogody". "List z przeszłości" otwarty

15.01.13

"Drogi Jarku! Jest poniedziałkowy poranek 14 stycznia. Za nami poważna zmiana pogody..." - tak zaczyna się list z przeszłości napisany niemal przed tygodniem przez Tomasza Wasilewskiego. Czy długoterminowa prognoza pogody okazała się trafna?

RSS

Tragedia na jeziorze. Silny wiatr zepchnął jacht, zginęła kobieta

01.07.17

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny