Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

15.04.10

W katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154 na lotnisku w Smoleńsku zginął prezydent Lech Kaczyński. Lech Kaczyński był czwartym prezydentem Rzeczpospolitej i trzecim wybranym w wyborach bezpośrednich. Jego kadencja kończyła się w grudniu 2010 roku. Lech Kaczyński miał ubiegać się o reelekcję. Zgodnie z konstytucją obowiązki prezydenta obejmie teraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
Lech Kaczyński (fot. Wprost)

Bojownicy z Państwa Islamskiego czy terroryści z Al-Kaidy to nie tylko mężczyźni. Tłumaczy, że dzięki temu uniknęli katastrofy. W klinice w Barcelonie zmarł w środę w wieku 89 lat Juan Antonio Samaranch, były przewodniczący Międzynardowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Funkcję pełnił od 1980 do 2001 roku.W "Faktach po Faktach" o wtorkowym posiedzeniu TK. Patrol straży leśnej odnalazł w niedzielę w lasach pod Dorotowem (woj. warmińsko-mazurskie) opróżniony z gotówki bankomat, który kilka dni wcześniej skradziono spod supermarketu Biedronka w Olsztynie. Łupem złodziei padło 75 tys. zł - podała w poniedziałek policja. Wszystkie opublikowane w dniu wczorajszym wskaźniki koniunktury gospodarczej w strefie euro okazały się wyższe od oczekiwań, Dane były również dużo lepsze niż w poprzednim miesiącu, Wzrosły nastroje w biznesie i w usługach, więcej optymizmu wykazują,,

       Łatwiejszy dostęp do kredytów studenckich, zwłaszcza dla najuboższej młodzieży - to ma zapewnić reforma systemu kredytów studenckich. Nowe uregulowania, które zaczną obowiązywać od nowego roku akademickiego, wprowadzają między innymi stuprocentowe poręczenia Skarbu Państwa dla osób o dochodach do 600 złotych na osobę w rodzinie oraz studentów pozbawionych opieki rodzicielskiej.
       Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka ma nadzieję, że dzięki temu więcej młodych osób z mniejszych miejscowości, wsi i rodzin wielodzietnych zdecyduje się na studia.
       "Kredyty pozwalają godnie studiować, a wraz ze stypendium socjalnym dają dość pieniędzy na utrzymanie" - tłumaczyła minister Kudrycka.
       Do tej pory stosowano jedynie 70-procentowe poręczenia. Pozostaną one dla dochodów od 600 do 1000 złotych. Nowe uregulowania znoszą też uciążliwe dla studentów oraz banków wymogi dokumentowania wpisu na kolejny rok studiów. Teraz wystarczającym potwierdzeniem dla banku, uprawniającym do wypłaty kredytu, będzie aktualna legitymacja studencka lub doktorancka. Student nie będzie też musiał przedstawiać w banku dowodu wpisu na kolejny rok. Wypłata kolejnych transz kredytu zależeć będzie jedynie od statusu studenta, potwierdzonego ważną legitymacją.
       W korzystniejszy dla studenta sposób będzie też wyliczany dochód na osobę w rodzinie studenta - pod uwagę brane będą dochody netto, liczone tak, jak przy ubieganiu się o stypendium socjalne w uczelni. Nowe prawo da też możliwość zawieszenia spłaty kredytu maksymalnie na rok w przypadku utraty pracy czy trudnej sytuacji życiowej.
       W Polsce z kredytów korzysta zaledwie co szósty student. W Europie jest to o wiele bardziej wykorzystywana przez młodych ludzi forma finansowania lat nauki. Kwota kredytu przypadająca na jeden rok studiów to 6000 złotych. Maksymalny okres pobierania kredytu wynosi 6 lat, a w przypadku studiów doktoranckich - 4 lata z wyłączeniem urlopów od zajęć.
Oprocentowanie dla studenta wyniesie 1,75 procent - resztę dopłaci Skarb Państwa.


Losy tytułu piłkarskiego mistrza Polski poznamy w ostatniej kolejce sezonu. Pierwszą zwyciężczynię „top model. zostań modelkąâ€ poznamy 1 grudnia. Tyle że nie ma to specjalnego znaczenia, bo i tak największą gwiazdą programu pozostanie Joanna Krupa. To dzięki niej śmiechem rozbrajamy nasze kompleksy wobec Ameryki.


Brazylijski klub piłkarski Chapecoense powoli dochodzi do siebie po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce pod koniec listopada. Zaledwie dwa miesiące po katastrofie lotniczej klub rozegra pierwszy oficjalny mecz. Na razie sprawdza się nasza generalna sugestia sprzed paru dni, a mianowicie taka, że eurodolar spowolni czy wręcz zatrzyma swój rajd na północ, choć jednocześnie nie będzie kwapił się do powrotu w rejon starej konsolidacji, a w każdym ,,, Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wzrostów na EUR/USD, co wspiera odbicie na walutach EM,w tym PLN, Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,3061 PLN za euro, 3,7101 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7473 PLN ,,,Talenty i predyspozycje bywają rodzinne. Jednak często zdarza się, że tylko jedno z rodzeństwa osiąga spektakularny sukces, choć wspólnie dążyli do celu. Tak właśnie stało się w przypadku przedstawionego na zdjęciu mężczyzny. Zgadnij, czyim jest bratem! A jest bratem wielkiej - nomen omen - persony. Inwestorzy w trakcie kończącego się tygodnia skupiali swoją uwagę na dwóch głównych zagadnieniach, Pierwszym z nich była kwestia podniesienia limitu zadłużenia w Stanach Zjednoczonych, Co jakiś czas pojawiały się nowe propozycje d

RSS

Zderzenie motocykla z osobówką. Trzy osoby w szpitalu

01.07.15

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku w podwarszawskim Józefowie. Samochód osobowy zderzył się tam z motocyklem. Motocyklista jest w ciężkim stanie. Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał Jacek.

RSS

Spokojny handel w piątkowy wieczór

01.12.13

Aktywność inwestorów z USA jest dzisiaj niewielka, co przekłada się na ?stosowną? zmienność rynku, Opublikowane przed południem dane nt, inflacji HICP oddalają na jakiś czas potencjalne ruchy ze strony Europejskiego Banku Centralnego,

RSS

Ukradł z kantoru 100 tysięcy dolarów

15.08.12

RSS

Udawała doktor etyki, musi oddać ponad milion

29.09.12

Oszukała 22 osoby, skazana na 6 lat więzienia.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Jak wykorzystać 500 dni rządzenia? Gospodarka

01.08.10

Po wyborze Bronisława Komorowskiego na prezydenta PO zadeklarowała, że najbliższe 500 dni, jakie dzieli nas od wyborów parlamentarnych, poświęci na zmienianie państwa. Pozbawiona przeszkody w postaci weta prezydenta wywodzącego się z innego obozu politycznego Platforma deklaruje gotowość do rozpoczęcia wielkich zmian w polskiej polityce. W związku z tym Wprost24 postanowiło zapytać ekspertów, jakie zmiany są najważniejsze i czym w pierwszej kolejności powinno zająć się PO. Prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów, radzi rządowi na czym powinien się skoncentrować jeśli chodzi o kwestie gospodarcze.
Jacek Rostowski i Donald Tusk (fot. WPROST)

RSS

Wyczekiwanie na rynku walutowym wciąż trwa

01.08.13

Niewielkie wzrosty na warszawskim parkiecie dotknęły wczoraj większość indeksów giełdowych, a tym samym WIG zyskał 0,39%, a indeks największych dwudziestu spółek GPW 0,37%, Warto zwrócić uwagę, że we wtorek doszło do wzrostu obrotów ,,,

RSS

Gowin: nie jestem ajatollahem polskiej polityki

15.07.11

Odpowiadając na pytania czytelników Wprost24 Jarosław Gowin opowiada się za obecnym kompromisem aborcyjnym, ostrzega przed dalszym rozszerzaniem PO i deklaruje, że w przyszłej kadencji będzie walczył o to, by w rządzie znalazło się więcej polityków z konserwatywnego skrzydła w PO.
Jarosław Gowin (fot. FORUM)

RSS

Przerażająca broń dżihadu. Tak wygląda atak

22.11.16

Kierujący nimi samobójcy nie zważają na nic.

RSS

Presja inflacyjna w Wielkiej Brytanii wygasa

22.03.18

Rynki pozostają w fazie wyczekiwania na jutrzejszą decyzję FOMC odnośnie stóp procentowych, gdzie w marcu oczekiwany jest wzrost kosztu pieniądza w USA, Od początku tego tygodnia widoczny jest lepszy sentyment do funta, po tym jak wczoraj Unia,,,

RSS

"Kochani, jesteście razem i tego nikt Wam nie odbierze". Brat żegna Dariusza Kmiecika i jego rodzinę

29.10.14

- Żyłeś pracą i poświęcałeś jej całe życie, ale zawsze znajdowałeś czas dla swojej rodziny - mówił Krzysztof Kmiecik.

RSS

Dolar dalej zyskuje, dane ADP zostały zignorowane

08.03.12

Przyzwoity odczyt ADP z USA dotyczący szacunków nowych etatów poza sektorem rolniczym, jaki poznaliśmy o godz, 14:15 nie zmienił negatywnego trendu na rynkach, dolar nadal się umacnia, Głównie dlatego, iż był w zasadzie zgodny z prognozami (216 tys, wobec

RSS

O co gra lider SLD?: Napieralski licytuje bardzo wysoko

22.06.10

Już chwilę po ogłoszeniu sondażowych wyników pierwszej tury Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński rozpoczęli na wyścigi umizgi do trzeciego w stawce Grzegorza Napieralskiego, licząc na jego wsparcie. Ale lider SLD nie sprzeda tanio skóry. Stawia partii Tuska wygórowane warunki.

RSS

Prezydent powołał Narodową Radę Rozwoju

08.01.10

      Służba zdrowia, edukacja, gospodarka i opieka społeczna to główne wyzwania, jakie widzą przed sobą członkowie Narodowej Rady Rozwoju. Lech Kaczyński powołał 44-osobowy organ, który będzie mu doradzał w sprawach krajowych i zagranicznych.
      Lech Kaczyński podkreślał, że mianowani przez niego doradcy różnią się w swoich przekonaniach i profesjach. Jego zdaniem czyni to Radę ponadpolityczną. Jak powiedział prezydent - odmienność spojrzeń jest niezmiennie potrzebna w myśleniu perspektywicznym o kraju.
      Lech Kaczyński jednocześnie podziękował członkom Rady za zgodę na wejście do jej struktur. Zaznaczył, że nikt nie odmówił zaproszeniu.
      Narodowa Rada Rozwoju została powołana jako gremium opiniodawczo-doradcze przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Zdaniem prezydenta powstanie Rady było konieczne, gdyż nie ma obecnie w Polsce organu, które stwarzałoby możliwość debaty programowej o rozwoju naszego kraju i jego przyszłości. Prezydent chciałby, aby Narodowa Rada Rozwoju definiowała kluczowe wyzwania i oceny zagrożeń rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz formułowała cele strategiczne. Efektem jej prac będąÂ  przekrojowe analizy, dotykające problemów ekonomicznych i społecznych.
      W skład Narodowej Rady Rozwoju wchodzą wybitni przedstawiciele różnych środowisk akademickich, szefowie głównych związków zawodowych oraz organizacji pracodawców. Zaproszenie przyjęli także reprezentanci wszystkich szczebli samorządu terytorialnego.
      W pracach Rady będą uczestniczyli także specjaliści w zagadnieniach, które będą poruszane na spotkaniach oraz przedstawiciele prezydenta - ministrowie, doradcy i współpracownicy.
      Rada będzie obradowała na posiedzeniach zwoływanych wedle potrzeb, ale zakłada się, że będzie to nie rzadziej niż co kwartał.
      Członek Rady i były zastępca obecnego ministra finansów profesor Stanisław Gomułka zapewniał, że chętnie będzie dzielił się swoją wiedzą z politykami. Podkreślał, że udział w dyskusjach o przyszłości Polski jest jego obowiązkiem.
      Natomiast profesor Witold Orłowski, doradca prezydenta za czasów Aleksandra Kwaśniewskiego, chce zwrócić uwagę na konieczność reformy finansów publicznych i ich bardzo zły stan obecnie.
      Narodowa Rada Rozwoju będzie obradowała na posiedzeniach zwoływanych wedle potrzeb, ale zakłada się, że nie rzadziej niż co kwartał.

RSS

e-petrol.pl: zwyżka chyba nieunikniona

08.06.13

W pierwszej połowie roku kierowcy bez większych obaw o rosnące ceny paliw podjeżdżali na stacje zatankować samochód, Niestety dobra passa ma chyba kres przed letnimi wakacjami, W minioną środę zanotowaliśmy pierwszą od marca tego roku ,,,

RSS

Poszło o gaz z łupków: PiS: Komorowski to rzecznik Gazpromu

08.06.10

Wydobycie gazu łupkowego doprowadzi do "dewastacji obszarów krajobrazowych Polski"? Tak stwierdził Bronisław Komorowski. Eurodeputowani PiS zarzucili mu posługiwanie się retoryką Gazpromu, który dzięki ekologom chce powstrzymać na terenie Polski amerykańską konkurencję.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny