Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

15.04.10

W katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154 na lotnisku w Smoleńsku zginął prezydent Lech Kaczyński. Lech Kaczyński był czwartym prezydentem Rzeczpospolitej i trzecim wybranym w wyborach bezpośrednich. Jego kadencja kończyła się w grudniu 2010 roku. Lech Kaczyński miał ubiegać się o reelekcję. Zgodnie z konstytucją obowiązki prezydenta obejmie teraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
Lech Kaczyński (fot. Wprost)

Niewypłacalność kolejnej chińskiej spółki stawia pod znakiem zapytania sytuację w gospodarce Chin i budzi wątpliwości, czy Państwo Środka będzie w kolejnych miesiącach generować na tyle duży popyt na miedź, aby powstrzymać cenę ,,, Szykujesz się na wiosenną wyprzedaż? Nie ma na co - sklepy chcą odrobić straty, do tego zamówiły za mało towaru na zimę, więc wielkich promocji nie będzie. Szefowie wielkich sieci twierdzą też, że obniżki nie przyciągną klientów. Jedyne więc co możemy dostać w sklepach to drobny upominek. Imiona synów wybrała sama. „Jarosława” po ulubionym profesorze z polonistyki. „Leszka” po swojej pierwszej miłości. Zawsze powtarzała, że imiona te miały symboliczny charakter: Jarosław oznacza „mający wielką sławę”. Lech – przynosi właścicielowi szczęście. Jadwiga Kaczyńska mimowolnie stała się jedną z bohaterek kampanii wyborczej.
fot.: Forum / Piotr MaleckiMiejsce akcji: Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej. Czas akcji: premiera spektaklu "Powrót Wielkiego Szu". W takiej scenerii prominentny polityk SLD, Ryszard Kalisz, pokazał światu swoją nową partnerkę. Tego dnia na widowni było dużo znanych twarzy. "Tańcuj, tańczy cała szopka"... Telewizja kablowa "Planete" wyemitowała w dniu sławnej rocznicy film o pierwszych latach III RP - film do bólu politycznie poprawny, ale poprawnością z czasów jego powstania, czyli sprzed lat mniej więcej piętnastu. Czy CBA za Mariusza Kamińskiego złamało prawo, gdy zasadzało się na Aleksandra i Jolantę Kwasniewskich? Prokurator Generalny otrzymał zawiadomienie o podejrzeniu nadużycia władzy. Chodzi o operację z "lewym" zakupem domu w Kazimierzu. Transakcja miała sprawdzić uczciwość lub pogrążyć prezydenką parę.

Zdążyłem już przeczytać triumfalistyczne komentarze - domyślają się Państwo, z jakich pochodzące kręgów - że moskiewska konferencja prasowa położyła kres wszelkim wątpliwościom, wszystko wyjaśniła i skompromitowała "teorie spiskowe", że, wręcz, wszyscy, którzy zgłaszali wątpliwości, powinni się schować, posypać głowy popiołem i więcej się nie odzywać, że wina załogi i ewentualnie jej bezpośrednich przełożonych jest już właściwie udowodniona.

Barack Obama w oświadczeniu przekazanym w sobotę przez radio i internet. Kamienne maski miały przesłaniać emocje polityków zgromadzonych w sztabie Platformy, kiedy obserwowali pojawiające się na telebimie wyniki wyborów. PO rusza teraz do boju o wszystko: jeśli w drugiej turze wygra Kaczyński, w wyborach parlamentarnych PiS może wrócić do władzy.

Z niedawno zakończonej oferty prywatnej Inwestycje,pl S,A, pozyskała przeszło 900 tys, zł, Debiut Spółki na NewConnect planowany jest na przełomie października i listopada, We wrześniu br, przeprowadzona została oferta prywatna akcji serii C Inwestycje,p Nie trzeba było długo czekać na zainteresowanie tabloidów naszą podwójną medalistką olimpijską z Vancouver. Justyna Kowalczyk nie odsłania swojego prywatnego życia, dlatego "Faktowi" pozostały domysły. Gazeta sugeruje, że polska biegaczka ulokowała uczucia w rosyjskim koledze po fachu. Dobre nastroje utrzymują się na rynkach akcji pomimo kolejnych gróźb ze strony Trump?a o możliwości rozszerzenia ceł na chiński import, jeśli prezydent Xi Jinping nie spotka się z nim podczas szczytu G20, Amerykański prezydent wciąż ,,,Decyzja BOC o cięciu stóp o 25 p,b, do 0,75 proc, podczas dzisiejszego posiedzenia to duża niespodzianka dla rynku, Widać, że BOC powiela schemat norweski i tłumaczy ten ruch negatywnymi skutkami taniejącej ropy, Ponad 3 mln zł kary nałożył UOKiK na Royal Canin Polska, producenta karmy dla zwierząt domowych i jego pięciu dystrybutorów. Urząd uważa, że nielegalne porozumienie przedsiębiorców skutkowało ograniczeniem konkurencji oraz znacznie podwyższało koszty dietoterapii zwierząt. Gwiazdor podpadł Kolumbijczykom. Przed towarzyskim meczem miał rozdać miejscowym dzieciom autografy...

RSS

Rewolucja na polskich lotniskach: Ochroniarze zastąpią Straż Graniczną

08.01.10

Państwo zamiast zwiększać wydatki na bezpieczeństwo na lotniskach, chce je ograniczyć. Nasze bagaże będą prześwietlać ochroniarze z prywatnych firm, a nie Straż Graniczna. Takie plany ma Urząd Lotnictwa Cywilnego, który przygotował rewolucyjne zmiany w prawie lotniczym.

RSS

Rok więzienia za zatrucie wnuczki grzybami

22.07.14

RSS

Kwaśniewski dla TVN24: Ukraina uległa naciskowi Rosji

22.11.13

"Porozumienia z UE nie będzie".

RSS

Kupujący mieszkania rezygnują z lokalizacji zagrożonych zalaniem

29.05.10

Powódź zmienia nastawienie kupujących nieruchomości, O ile do tej pory niewielu z nich interesowało się możliwością podtopienia czy zalania, to teraz niemal każdy pyta o takie ryzyko #8211; wskazują doświadczenia doradców Home Broker, Część kupujących,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

PZPN pewny sukcesu Pucharu Polski. "Pojawi się co najmniej 30 tys. osób"

01.05.14

W piątkowym finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin.

RSS

Niemiecki przemysł w programie

08.08.18

Eurodolar jest na 1,1550, czyli nadal dość nisko - jakkolwiek powyżej wczorajszych minimów, które wykreowano w pobliżu 1,1530, Balansujemy zatem w dolnych rejonach konsolidacji utrzymującej się z grubsza od połowy maja

RSS

Światowy rekord: 44 miliony dolarów za diabelskie ziele

22.11.14

Daleko mu do ceny najdrożej sprzedanego dzieła sztuki.

RSS

Spadki zatrzymane

08.07.14

Ostatnie dwa tygodnie były dla polskiej giełdy bardzo trudne i przykre zarazem, Podczas gdy w USA bite były historyczne rekordy, a w Europie Zachodniej również dominowały zwyżki, u nas to podaż niepodzielnie panowała na parkiecie, Inwestorzy ,,,

RSS

Romantyczna majówka Wałęsów

08.05.13

Zdjęcia z wypoczynku w Portugalii.

RSS

Unia nie może udawać Greka

29.04.10

Mieszanka polityki i ekonomii bywa zazwyczaj gorsza i bardziej niebezpieczna niż połączenie wodoru i tlenu w proporcjach 2 do 1, Oczywiście zanim to ostatnie zamieni się w całkiem bezpieczną wodę, W całym potężnym zamieszaniu wokół problemów gospodarczych

RSS

Kolejny rekord poziomu Wisły - tylko 41 cm. "Sytuacja bezprecedensowa"

29.08.15

Z dnia na dzień Wisła bije kolejne rekordy niskiego stanu wody.

RSS

USD/PLN na rocznym minimum

15.10.10

Szczyt na EUR/USD, dynamiczny wzrost inflacji CPI we wrześniu oraz euforia na GPW wywołały falę spadków notowań par złotowych, co w przypadku USD/PLN doprowadziło do wygenerowania nowego rocznego minimum,

RSS

Rząd chce skuteczniej ściągać daniny. "Skarbówka jest już uzbrojona po zęby"

08.09.18

7,5 mld zł chce w 2019 r. uzyskać resort finansów z uszczelniania systemu. Choć to mniej, niż zakładano w tym roku, kwota nadal robi wrażenie.

RSS

Frank najdroższy od marca 2009

22.12.10

We wtorek złoty nieznacznie zyskał do dolara, pozostał stabilny do euro oraz osłabił się do franka, O godzinie 18:11 kurs USD/PLN testował poziom 3,0393 zł, EUR/PLN 3,9936 zł, a CHF/PLN 3,1739 zł, W poniedziałek na zamknięciu było to odpowiednio 3,0433 zł

RSS

Spór o krzesło na Malcie. "To pokazuje, jak bardzo w Polsce nie ma państwa"

08.11.15

Mówił w programie "Horyzont" komentator TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny