Norwegia zamyka część przestrzeni powietrznej

15.04.10

Władze Norwegii ogłosiły w środę wieczorem zamknięcie przestrzeni powietrznej na północy kraju w związku z ryzykiem ograniczenia widoczności, spowodowanej erupcją wulkanu na Islandii.

Szczyt G20: Zakończone w weekend spotkanie zakończyło się ogólnikami ? komunikat podkreślał ?gotowość do odpowiedzi na rosnące ryzyka przy rozważeniu różnych możliwości, ale przy zagwarantowaniu stabilności finansowej?, Dzisiejsza sesja na rynku giełdowym była względnie udana dla polskiej giełdy, która zyskiwała z uwagi na podpisany rozejm pomiędzy separatystami, a ukraińską stroną rządową, W Europie wtórowała jej giełda hiszpańska i niemiecka, Amerykańska Federalna Agencja Awiacji wydała długo oczekiwane zarządzenie.Córka byłego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego Jagoda Kaczorowska po informacji o błędnej identyfikacji ciała ojca. Unipetrol przejął w czwartek od włoskiego koncernu ENI 32,445 proc. udziałów spółki Ceska Rafinerska. Efektem będzie większy przerób ropy, dlatego PKN Orlen będzie kupował dodatkowe dostawy surowca od rosyjskiego Rosnieftu. Polski koncern posiada 62,99 proc. udziałów w czeskim Unipetrolu. Euro i europejskie indeksy tracą na wartości po tym, jak perspektywiczny kandydat we francuskich wyborach prezydenckich, prezes nacjonalistycznego Frontu Narodowego Marine Le Pen, ujawniła swoje plany polityczne, Zapowiedziała ona m,in, wyjście ,,,

W piątek wieczorem Franciszek modlił się w Kairze w koptyjskim kościele zaatakowanym w grudniu przez terrorystów tak zwanego Państwa Islamskiego. Papież zaalarmował, że Egipt pilnie potrzebuje rozwiązań najbardziej palących problemów, by uniknąć "jeszcze większej przemocy".

Serena Williams najlepszą tenisistką Australian Open. Amerykanka w finałowym spotkaniu na kortach w Melbourne pokonała swoją starszą siostrę Venus w dwóch setach - 6:4, 6:4 . To jej 23. zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. Pod tym względem lepszej zawodniczki w Erze Open nie było. Powinniśmy teraz zabrać się za wyjaśnianie spraw związanych z nadużyciami seksualnymi polskich księży. Gdy medialny skandal wybuchnie będzie za późno, by uratować dobre imię instytucji - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" publicysta, Tomasz Terlikowski.

W zeszłym roku na czas kampanii prezydenckiej Jarosław Kaczyński zafundował sobie leki uspokajające. W tym roku na czas kampanii wyborczej zafundował z kolei społeczeństwu środki nasenne. Działają. I to jak!
Wciąż utrzymuje się powyborczy pat. Próbne wystrzelenie najnowszej strategicznej rakiety balistycznej Buława zakończyło się sukcesem - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Wiele z poprzednich 12 prób zakończyło się niepowodzeniem.Sprawdzili 1595 z 10 097 stołecznych taksówek. Nieprawidłowości wykryto u kilku procent. Bieżący tydzień na rynku złotego charakteryzowała spora zmienność notowań polskiej waluty, Pierwsze dni przyniosły dynamiczną zniżkę kursu EUR/PLN, na fali której zostało przebite bardzo silne wsparcie na poziomie 4,0000, Po jego pokonaniu notowania tej p Przez wiele miesięcy brytyjska policja starała się rozpracować stronę internetową, nazywaną przez funkcjonariuszy "cyber marketem". Przestępcy mogli się na niej zaopatrzyć w wykradzione dane kart kredytowych, czy hasła dostępu do kont bankowych. Gdy udało się aresztować jej twórcę i administratora, okazało się ku zaskoczeniu policjantów, że to... 18-latek.

RSS

Marsz milczenia dla 5-letniej Vanessy

05.01.14

RSS

W Moskwie ruszyły fontanny

01.05.10

      Mer Moskwy Jurij Łużkow uroczyście uruchomił wszystkie miejskie fontanny. Jako pierwsza ruszyła jedna z największych w rosyjskiej stolicy, nazywana "Lata wojny".  Składa się z pięciu kaskad, położonych na Górze Pokłonnej, gdzie znajduje się Park Zwycięstwa i Muzeum Wojny Ojczyźnianej. W nocy dzięki iluminacji woda nabiera w nich czerwonego koloru.
      W corocznej ceremonii wzięła udział młodzież, która w wojskowych manierkach przyniosła wodę ze źródeł, które znajdują się w miejscach, gdzie toczyły się bitwy wielkiej wojny ojczyźnianej. Woda z manierek została przelana do wielkiego kryształowego pucharu, a następnie mer Moskwy przelał ją do jednej z pięciu fontann składających się na "Lata wojny". Potem - zgodnie z tradycją - Jurij Łużkow wydał przez radio polecenie uruchomienia fontann. Wraz z włączeniem fontann na Górze Pokłonnej zaczęły działać fontanny na Placu Maneżowym, w parku Gorkiego i w innych dzielnicach stolicy.
      W sumie w Moskwie jest blisko 300 fontann. Są wśród nich kolorowe i muzyczne, a także pływające po rzece Moskwie na specjalnych platformach. Najstarsza fontanna znajduje się w skwerze przed budynkiem Teatru Bolszoj.

RSS

GBP słabszy po publikacji wskaźników PMI

22.07.16

Europejski Bank Centralny zgodnie z konsensusem rynkowym nie zdecydował się na dalsze luzowanie polityki monetarnej podczas wczorajszego posiedzenia, Zgodnie z komunikatem stopy procentowe pozostaną na obecnym bądź niższym poziomie przez ,,,

RSS

Najniższa emerytura wyniesie 1000zł

15.09.16

Rząd znów obiecuje, Budżet na 2017 rok wydaje się być bardzo pojemnym tworem, Otwartym pozostaje pytanie kto za to wszystko zapłaci, NBP przedstawił uwagi do projektu frankowego ale go nie odrzucił

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Wprowadzają opłaty za tankowanie aut elektrycznych

29.11.16

W Portugalii.

RSS

Protest w Trypolisie przeciw Kadafiemu

01.03.11

Libijskie siły bezpieczeństwa zaczęły strzelać w powietrze, by rozproszyć około 400 ludzi zgromadzonych w jednej z dzielnic Trypolisu i protestujących przeciwko Muammarowi Kadafiemu.

RSS

Kubica będzie pił, a niebo będzie płakało

01.04.10

Jak podaje oficjalna strona internetowa zespołu Roberta Kubicy, Renault na weekend wyścigowy w Malezji zabiera dwa razy więcej niż zwykle, bo aż 4 tysiące butelek wody. Upały mogę jednak nie przyjść - spodziewana jest ulewa, jak ta przed rokiem, która zakończyła wyścig. Wieczorem ekipa powinna dotrzeć na tor Sepang, w tym Witalij Pietrow, który w niedzielnym wyścigu upamiętni ofiary zamachu bombowego w Moskwie.

RSS

Zawirowania walutowe

01.07.17

W ostatnich dniach pojawiło się sporo jastrzębich sygnałów z banków centralnych ? albo też sporo sygnałów, które zostały tak odebrane, Mark Carney, szef Banku Anglii, rozważał możliwość zacieśnienia polityki i ograniczenia ,,,

RSS

Legia obnażona w Lubinie. A były dwa kroki do mistrzostwa

29.04.16

Zwycięstwo z Zagłębiem, później z Piastem i feta - takie były plany Legii. Muszą ulec zmianie, bo lider doznał dotkliwej porażki w Lubinie.

RSS

Marszałek Senatu: KOD nie mówi otwarcie o swoich zamiarach

08.03.16

Stanisław Karczewski w "Kropce nad i".

RSS

Pięć rąk ministra

15.05.11

Premier stara się oszczędzić społeczeństwu bólu i wyrzeczeń. Pewnie dlatego rząd znajduje takie sposoby na wyciąganie pieniędzy z naszych kieszeni, żebyśmy tego nie zauważyli. W końcu czego oczy nie widząâ€Ś
Jacek Rostowski (fot. Wprost)

RSS

Wpadł "hrabia", który "uzdrawiał" seksem

01.07.10

Policja szukała go ponad cztery miesiące. Wreszcie wpadł na krakowskim dworcu kolejowym. Zbigniew M., alias "hrabia Myszkowski", wmawiał kobietom, że są chore na raka i miał wykorzystywać je seksualnie pod pretekstem terapii.

RSS

Sądny tydzień walut państw wschodzących

01.06.13

Pozytywny sentyment międzynarodowych inwestorów w stosunku do rynków naszego regionu gwałtownie wyparował, Dobitnie potwierdza to obliczany przez nas indeks apetytu na ryzyko dla państw zaliczanych do grupy EMEA

RSS

Lepsze dane z Chin pomogą dolarowi australijskiemu?

15.12.15

Chiny: Opublikowane w sobotę odczyty makro za listopad były lepsze od oczekiwań rynku ? dynamika produkcji przemysłowej wzrosła o 6,2 proc, r/r (najwięcej od 5 miesięcy) wobec spodziewanych 5,7 proc, r/r, a sprzedaży detalicznej o 11,2 ,,,

RSS

Czas powrotów - bohaterowie afer chcą wrócić do gry

22.09.10

Mirosław Drzewiecki, Zbigniew Chlebowski i Tomasz Misiak, zesłani na margines platformy za swe hazardowo-biznesowe ekscesy, chcą wrócić do gry. I to wkrótce. I wrócą, jeśli tylko pozwoli im na to Donald Tusk.
fot. Wprost

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny