Norwegia zamyka część przestrzeni powietrznej

15.04.10

Władze Norwegii ogłosiły w środę wieczorem zamknięcie przestrzeni powietrznej na północy kraju w związku z ryzykiem ograniczenia widoczności, spowodowanej erupcją wulkanu na Islandii.

Kandydatka SLD na prezydenta zaprzeczyła na Twitterze doniesieniom medialnym. Ogólnopolskie Forum Rachunkowości i Podatków kierujemy do dyrektorów finansowych, głównych księgowych, księgowych i wszystkich tych, którym nieobca jest problematyka prawa podatkowego i rachunkowości w kontekście Międzynarodowych Standardów ,,, Tir wjechał w budynek sklepu spożywczego Biedronka w Mysłowicach (woj. śląskie). Pojazd stoczył się po parkingu, przebił ścianę sklepu i zatrzymał w środku. Redakcję Kontaktu 24 zaalarmował @Jakub.Priorytet to stworzenie wspólnego biletu, który uporządkuje rynek kolejowych przewozów pasażerskich w Polsce, pracujemy nad tym - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa odpowiedzialny za kolej Piotr Stomma. Kto kiedyś mógł pić na pokładzie, kto pije teraz, komu wydziela się torebki herbaty, jak biało-czerwony tupolew stał się narzędziem polityki i skąd wziął się mit, że lot samolotem polskich VIP-ów grozi katastrofą? Oto cała prawda o maszynach, często nazywanych w mediach "latającym złomem". Nawet na 10 lat za kratki może trafić mieszkanka Piły.

Ruszyły konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Rozrzucone po całej sali krzesła, dziesiątki łusek po nabojach na podłodze, leżące na ziemi ciała - tak wyglądało miejsce, w którym 2 grudnia 2015 roku doszło do zamachu. Javier Mascherano został skazany na rok pozbawienia wolności. Taki werdykt wydał kataloński sąd w związku z oszustwami podatkowymi, których dopuścił się Argentyńczyk w 2011 i 2012 roku.

Ponad połowa rocznych depozytów zakładanych przed rokiem przyniosła straty, Tym razem mowa jednak o realnej rentowności, czyli uwzględniającej podatek i inflację, Niepowodzeniem zakończyły się wszystkie 12-miesięczne lokaty z lipca 2011 r, ze stawką poniż Amerykański PKB wzrósł w IV kwartale o 5,7 proc, w miejsce oczekiwanych 4,5 proc,, zapewniając udaną końcówkę notowań w Europie, w tym także na GPW, Odsiecz nadeszła w ostatniej chwili, Rano WIG20 spadał już o ponad 1 proc,, wybijając się z kanału wzrost Adam Hofman przerywa milczenie.Czy Jan Paweł II na pewno uzdrowił zakonnicę? Jest mnóstwo wątpliwości. Watykan nie wie, czy wyleczenie Marie Simon-Pierre z choroby Parkinsona można uznać za cud za wstawiennictwem polskiego papieża. Dlatego zamawia kolejne ekspertyzy. To może opóźnić beatyfikację papieża. - Ten Sarkozy jest zbrodniarzem wojennym, który splamił historię narodu francuskiego i zniszczył stosunki swego kraju z Libią i krajami muzułmańskimi. On jest umysłowo chory - tak o prezydencie Francji Nicolasie Sarkozym napisał przywódca libijski Muammar Kaddafi w specjalnym posłaniu, odczytywanym przez głośniki w kraju. Jadwiga Kaczyńska jest podłączona do aparatu dostarczającego tlen. Od dwóch dni praktycznie non stop przy jej łóżku czuwają bracia Kaczyńscy. We wtorek w stołecznym szpitalu na ul. Szaserów na kilka godzin pojawiła się również pierwsza dama Maria Kaczyńska - donosi "Super Express".

RSS

Lądował w Krakowie z zepsutym silnikiem

29.01.12

Awarię silnika miał samolot Austrian Airlines z Wiednia, który wylądował w sobotę na lotnisku w Krakowie-Balicach. Nikomu z załogi i 33 pasażerów obecnych na pokładzie nic się nie stało - poinformowała rzeczniczka Kraków Aiport Urszula Podraza.

RSS

Nowy szef policji oskarża: "Bizancjum" w KGP. Poprzednik: to normalne

15.01.16

Obecny szef policji pokazał dziennikarzom gabinet, pokój wypoczynkowy i łazienkę swojego poprzednika Marka Działoszyńskiego.

RSS

Bitwa o Flotę Czarnomorską: Na Ukrainie politycy okładali się pięściami

29.04.10

Dantejskie sceny w ukraińskim parlamencie. W kłębach dymu leciały jajka w kierunku przewodniczącego Rady Najwyższej, a deputowani walczyli ze sobą na pięści. Gdy parlament ratyfikował umowę o przedłużeniu terminu stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie, rozpętała się awantura.

RSS

Dymisja za niszczenie akt o skrajnej prawicy

15.11.12

Szefowa urzędu ochrony konstytucji kraju związkowego Berlin Claudia Schmid ustąpiła ze stanowiska po ujawnieniu, że w podległej jej instytucji niszczono dokumenty na temat prawicowego ekstremizmu.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Benfica za mocna. Śląsk nie zagra w finale

22.07.12

Benfica Lizbona pokonała we Wrocławiu Śląsk 4:2 (1:0) w drugim półfinałowym spotkaniu piłkarskiego turnieju Polish Masters. W finale Benfica zagra z zespołem PSV Eindhoven, który wcześniej zwyciężył Athletic Bilbao 1:0.

RSS

Znużenie cieplne kontra udar. Jakie są niepokojące sygnały i jak reagować?

22.07.16

Radzimy.

RSS

60-latka urodzi dziecko zmarłej córki?

01.07.16

Brytyjka chce użyć zamrożonych komórek jajowych swej zmarłej córki i urodzić własnego wnuka bądź wnuczkę. Jest o krok bliżej do realizacji swych planów. W czwartek wygrała sprawę przed Sądem Apelacyjnym w Londynie.

RSS

"Dziękuję synowi za to, że ucałował orzełka"

29.09.14

Wojciech Kwiatkowski, ojciec pierwszego w historii polskiego kolarskiego mistrza świata, był wyraźnie wzruszony.

RSS

NPW: Prokuratorzy wojskowi pojadą do Moskwy

29.01.11

We wtorek dwóch polskich prokuratorów wojskowych wyjedzie do Moskwy, ich pobyt w Rosji planowany jest na około dwa tygodnie - poinformował rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk Zbigniew Rzepa.

RSS

Sprawa Pasionka: "GW" ujawniła informacje ze śledztwa?

15.06.11

Naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski wystąpił do warszawskiego wojskowego prokuratora okręgowego o rozważenie możliwości wszczęcia śledztwa w sprawie rozpowszechniania bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prok. Marka Pasionka.

RSS

Premier Czarnogóry oskarża Moskwę o ingerowanie w kampanię

15.10.16

Premier Czarnogóry Milo Djukanović oskarżył w czwartek Rosję o to, że przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi finansowo wspiera kampanię przeciwko zbliżaniu się Czarnogóry do struktur Paktu Północnoatlantyckiego, którą prowadzi opozycja.

RSS

Więzienie w zawieszeniu i grzywna: Znęcali się nad nauczycielem. Jest wyrok

22.01.10

Wyzywali i kopali nauczyciela. Wszystko nagrali komórką, a film umieścili w internecie. Nagranie z zespołu szkół zawodowych w Rykach (woj. lubelskie) odnalazła policja. Dziś jeden z byłych uczniów placówki usłyszał wyrok. Czterem innym sąd warunkowo odpuścił.

RSS

Uznanie sir Alexa Fergusona: Słynny trener zachwycony Kuszczakiem

01.05.10

"Tomasz Kuszczak ma za sobą świetny sezon. Nigdy mnie nie zawiódł" - to nie wszystkie superlatywy, jakie usłyszał polski bramkarz. "Spisywał się rewelacyjnie" - to kolejne pochwały płynące z ust legendy piłki nożnej i jednego z najsłynniejszych szkoleniowców.

RSS

Para zgubiła 8-miesięczne dziecko w Nicei. Na pomoc pospieszyli internauci

16.07.16

Rodzice stracili z oczu wózek z synkiem podczas wybuchu paniki po zamachu.

RSS

Katastrofa śmigłowca w Suwałkach. Są ranni

08.04.16

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny