Muzyk robi karierę za granicą: Rubik ma fanklub na Słowacji

08.04.10

Piotr Rubik zrobi Słowakom niespodziankę i pojedzie do nich dać dwa koncerty. Dla Słowaków to nie lada atrakcja, bo muzyk jest w ich kraju niemal uwielbiany. Założyli nawet fan-klub Rubika, gdzie jego członkowie czczą twórczość kompozytora.

       Dzień 1 sierpnia 1944 roku pozostanie najważniejszą datą w XX wiecznej historii Warszawy - mówił ksiądz pułkownik Sławomir Żarski, witając obecnych na Mszy św. w przeddzień 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mszy polowej wzięło udział kilka tysięcy kombatantów oraz mieszkanców stolicy.
        Ksiądz Żarski podkreślał, że ich obecność jest manisfestacją pamięci o warszawskich bohaterach. - Manifestujemy dziś pamięć o tych, którzy za każdy kamień stolicy oddali życie, młodość i przyszłość. Dziękujemy za ich ofiarę, za ich dramatyczny krzyk, który odbił się echem w całej Europie - mówił ksiądz Żarski.
      Podkreślał też niezwykle symboliczny wymiar sierpnia 1944 roku. - Był on wołaniem o człowieczeństwo, manifestacją pierwiastka moralnego, był obroną godności człowieka - powiedział. Rozmiar poświęcenia, jakie pokolenie powstańców zapłaciło za obronę ludzkiej godności, zamyka usta tym, którzy chcą w sposób czysto matematyczny wyliczać sens decyzji o podjęciu walki - podkreślił ksiądz pułkownik.
      Po Mszy św. zostanie odczytany apel poległych, a do zebranych mają przemawiać prezes Związku Powstańców Warszawskich generał Zbigniew Ścibor - Rylski, pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.
      Wieczorem o 20.00 rozpocznie się widowisko "Sztandary 44" w reżyserii Romana Kołakowskiego.
Dzisiejsza sesja na rynku głównej pary walutowej przyniosła dalsze wzrosty eurodolara, W godzinach porannych kurs EUR/USD zdołał pokonać ważny poziom oporu 1,3500, co otworzyło drogę do dalszej zwyżki, Kolejne ograniczenie stanowił poziom 1,3570, wyznaczo Filmy i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.Dziś jest ten dzień, kiedy Super Mario (szef Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi) pełen godności przemówi łagodnie, dzierżąc w ręku coś, co wydaje mu się grubym kijem ? my jednak wiemy, że to najwyżej wykałaczka, Premier Donald Tusk spotkał się w piątek z szefem klubu parlamentarnego SLD Leszkiem Millerem - poinformowało CIR. Godzinna rozmowa dotyczyła organizacji pracy w Sejmie, miała charakter kurtuazyjny - mówił Miller. Uciął też spekulacje o ewentualnej koalicji PO-SLD.

W USA wtorkowe kalendarium było pozbawione istotnych dla rynków publikacji makro, Skupiano się więc na wydarzeniach międzynarodowych i zagranicznych publikacjach makro,

Indeksy na głównych giełdach są bliskie rekordów, zaś notowania surowców rolnych znajdują się zaledwie 20-50 proc, wyżej niż w czasie dołka z 2009 r, Powszechny charakter trwających od dwóch lat spadków cen wskazuje, że nie chodziło ,,,

Na spalonym słońcem pustkowiu, usianym setkami kraterów po próbnych eksplozjach jądrowych, dostrzeżono tajemnicze nowe instalacje. Wysyp skarbów nad Wisłą.

Kraje UE wstępnie uzgodniły w poniedziałek, że rozszerzą listę osób objętych sankcjami w związku z kryzysem na Ukrainie - poinformowały w poniedziałek unijne źródła dyplomatyczne. Decyzje o tym, kto ma być wpisany na czarną listę, zapaść mają w środę.W środę, zgodnie z nowymi przepisami, wchodzi w życie zakaz reklamowania Otwartych Funduszy Emerytalnych. Będzie on obowiązywał do 31 lipca 2014 roku. Za ewentualne złamanie tego zakazu funduszom grozi nawet trzy miliony złotych kary. Zgierz nie ma publicznej toalety. Jedna jest zamknięta, bo jest w kiepskim stanie. Drugiej - całkiem nowej - nie ma kto prowadzić. Nie są tym nawet zainteresowani bezrobotni, mimo że w powiecie 14 proc. mieszkańców nie ma pracy. Zatrzymanie w Polsce domniemanego agenta Mosadu, posługującego się paszportem na nazwisko Uri Brodsky, grozi perturbacjami w stosunkach Izraela z Niemcami i Polską - pisze "Times". Rząd Niemiec domaga wydania 43-letniego Brodsky'ego, którego oskarża o fałszowanie dokumentów i działalność wywiadowczą na terenie Niemiec.

RSS

MSZ ostrzega, biura podróży sprzedają wycieczki

29.01.11

Mimo napiętej sytuacji politycznej w Egipcie, Polacy nie chcą przerywać urlopów i wracać do kraju. Biura podróży też nie planują na razie ewakuacji swoich klientów, a ich przedstawiciele zapewniają, że "to, co się dzieje w miastach, nie ma żadnego wpływu na egipskie ośrodki turystyczne". Nasze MSZ apeluje tymczasem, by Polacy "zachowali szczególną ostrożność". Tymczasem amerykański Departament Stanu zalecił obywatelom USA odłożyć wyjazdy do Egiptu.

RSS

Gdzie dwóch się bije, tam SLD korzysta

01.02.11

Dwa sondaże opublikowane przed media tego samego dnia pokazują, że Platforma Obywatelska traci poparcie. Wprawdzie rozpiętość wyników obu sondaży jest tak duża, że trudno je rozsądnie analizować - najważniejsze dla przeciwników PO, rządu i premiera Donalda Tuska jest jednak to, że poparcie spada.

RSS

DM BOŚ: Raport dzienny 29 września

01.10.15

William Dudley z nowojorskiego oddziału FED dał wczoraj do zrozumienia, że zacieśnienie polityki jest możliwe jeszcze w tym roku, Jego zdaniem rośnie prawdopodobieństwo osiągnięcia celu inflacyjnego już w 2016 r,

RSS

Grecja: Parlament wyraził zgodę na plan oszczędnościowy

22.10.11

Parlament Grecji zatwierdził w czwartek rządowy plan oszczędności budżetowych, przewidujący redukcję płac i zwiększenie podatków, co jest koniecznym warunkiem otrzymania pomocy finansowej z zewnątrz.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

MSZ ostrzega i planuje powrót Polaków

01.02.11

We wtorek rano do stolicy Egiptu poleci samolot LOT, by zabrać stamtąd osoby, które chcą wrócić do Polski. Resort spraw zagranicznych prowadzi rozmowy z przewoźnikiem, by do Kairu poleciały też później kolejne samoloty - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

RSS

Policja zmienia zdanie w sprawie filmu z zatrzymania Stachowiaka. Chronologia wydarzeń

15.06.17

Komenda Główna przekonuje, że szefostwo polskiej policji miało prawo nie znać nagrania.

RSS

Czystki, ucieczki, groźba krachu. "Przywództwo obawia się utraty władzy"

15.03.15

Coraz liczniejsze są głosy o nadchodzącym upadku komunistycznej władzy.

RSS

Lech skarcił bezradną Legię

22.04.12

Ze szlagieru na Łazienkowskiej była tylko nazwa. Emocji jak na lekarstwo, w dodatku padł tylko jeden gol. Strzelili go poznaniacy, którzy odrobili lekcję z gry Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie. Zagrali bezbłędnie w defensywie i skarcili bezradnego lidera Ekstraklasy trafieniem Artjoma Rudneva. Efekt Rumaka wciąż działa.

RSS

Dominował na rowerze. Po kolejne złoto igrzysk chce popłynąć

01.07.17

Pięciokrotny mistrz olimpijski w kolarstwie 37-letni Brytyjczyk Sir Bradley Wiggins chce wystąpić na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Tym razem po złoto zamierza… popłynąć.

RSS

"500 plus zachęca do kombinowania". Petru ma inny pomysł na pomoc rodzinom

22.05.17

Konwencja programowa Nowoczesnej.

RSS

Niepełnosprawny znów bez wózka. Dwa miesiące, dwie kradzieże

22.07.16

Policja szuka sprawców.

RSS

Kosmiczne loty na Vikersund. 248,5 m? Mało. Prevc poleciał jeszcze dalej

15.02.16

Peter Prevc jest niesamowity. Weekend z lotami na mamuciej skoczni Vikersund należał absolutnie do niego.

RSS

PO ma plan reformy finansowania partii: Koniec z partyjnymi spotami w telewizji

08.04.10

Partie polityczne są finansowane w Polsce z budżetu państwa. A potem za ciężkie miliony wykupują kampanie reklamowe na billboardach, albo w telewizji. Ale jeśli plan posłów Platformy powiedzie się, to koniec z takim wydawaniem pieniędzy. Bo będzie ustawowy zakaz.

RSS

Szef biura ds. przemocy seksualnej w armii "złapał kobietę za piersi i pośladki"

08.05.13

Do incydentu miało dojść na parkingu nieopodal Pentagonu.

RSS

Zaatakowany policjant oddał strzał ostrzegawczy

08.07.17

W mieście przez cały dzień dochodzi do starć policjantów z przeciwnikami szczytu G20.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny