Muzyk robi karierę za granicą: Rubik ma fanklub na Słowacji

08.04.10

Piotr Rubik zrobi Słowakom niespodziankę i pojedzie do nich dać dwa koncerty. Dla Słowaków to nie lada atrakcja, bo muzyk jest w ich kraju niemal uwielbiany. Założyli nawet fan-klub Rubika, gdzie jego członkowie czczą twórczość kompozytora.

Papież z wizytą w Turcji. - Jeśli ministrowie nie dadzą sobie rady z realizacją planu - powiedział premier, który był pytany, czemu już teraz nie zdecydował się na rekonstrukcję rządu. Kto zabił polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie czy Ostaszkowie? Aż 30 procent Polaków nie zna odpowiedzi na to pytanie. Z badań socjologów wynika, że im Polak młodszy, tym mniej zna prawdę o brutalnym mordzie dokonanym na rozkaz Stalina przez enkawudzistów.Jacek Kurski i Ryszard Kalisz byli gośćmi "Kropki nad i". W nocy ktoś pourywał lusterka i poobijał auta przy ulicy Chełmskiej w Szczecinku. Policja szuka sprawcy. W aktualnych warunkach walka o prezydenturę może przybrać kształt pojedynku politycznego, w którym liczy się determinacja i charyzma. Obie te cechy ma z pewnością Jarosław Kaczyński, ale trudno je znaleźć u Komorowskiego - pisze politolog Wawrzyniec Konarski. I wieszczy, że walka o prezydenturę nie zakończy się w pierwszej turze.

Zagraniczna prasa o słowach papieża.

Kandydatura Kosowa do członkostwa w UNESCO, nad którą głosowanie ma się odbyć w poniedziałek, doprowadziła w piątek do potyczki słownej między ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem a zastępcą sekretarza stanu USA Tonym Blinkenem. Siły specjalne rosyjskiej policji OMON rozproszyły w czwartek radykalnych opozycjonistów, którzy próbowali zorganizować w centrum Moskwy manifestację w obronie prawa do zgromadzeń. Zatrzymano kilkanaście osób.

Kończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EURUSD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji), W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado #8211; polska waluta straciła do wszystkich ,,, Niecałe dwie minuty trwała konferencja prasowa prokuratury.       Dziewięciu Polaków wystąpi w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W kwalifikacjach odpadli Maciej Kot, Tomisław Tajner i Klemens Murańka.
      W kwalifikacjach startowało 12 polskich zawodników. Do konkursu zakwalifikowali się Krzysztof Miętus, Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Grzegorz Miętus, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Andrzej Zapotoczny i Marcin Bachleda. Adam Małysz nie musiał kwalifikować się i miał udział w konkursie zapewniony jako zawodnik z czołowej dziesiątki klasyfikacji Pucharu Świata.
      Kwalifikacje wygrał Fin Matti Hautamaeki, który skoczył 133 metry. Cztery metry mniej uzyskał Austriak David Zauner, a 125 metrów zaliczył Francuz Emmanuel Chedal.
      Spośród zawodników, kórzy nie musieli kwalifikować się, najdalej poszybował Słoweniec Robert Kranjec, który uzyskał 132 metry. Odległość Adama Małysza to 130 metrów. W gronie tym lepszy od Polaka był także Austriak Gregor Schlierenzauer, który skoczył 131 metrów.
      Miejsca pozostałych Polaków: 7. Krzysztof Miętus - 123,5 m, 10. Kamil Stoch - 122 m, 17. Łukasz Rutkowski - 119 m, 30. Grzegorz Miętus - 117 m, 31. Stefan Hula - 115,5 m, 37. Dawid Kubacki - 114 m, 38. Andrzej Zapotoczny - 114,5 m, 39. Marcin Bachleda - 113,5 m.
      Opadli Maciej Kot - 109,5 m, Tomisław Tajner - 106,5 m i Klemens Murańka - 107 m.
      Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o godzinie 16.10.
Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem, Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak ,,, Dawid Milczarek - prawnik, pracownik NSA, asystent sędziego w Izbie Finansowej NSA, Zajmuje się przygotowywaniem projektów uzasadnień orzeczeń w sprawie skarg kasacyjnych w zakresie podatku VAT, jak również analizą orzecznictwa sądów ,,, Zapiski z posiedzenia FED pokazały, że większość członków tego gremium uważała, że ostatnie dane makro nie są wystarczające do tego, aby podnieść stopy w czerwcu, Przeważały opinie, że wzrost gospodarczy, oraz inflacja powinny ,,,

RSS

12 kwietnia ma ruszyć konkurs na prezesa IPN

08.04.11

12 kwietnia ruszy konkurs na nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej - zdecydowała w czwartek Rada IPN. Jej szef prof. Andrzej Paczkowski mówi o nadziei na wybór prezesa przez parlament jeszcze przed wakacjami.

RSS

Trener Małachowskiego znokautowany. Kolejny raz

08.09.16

- Medal to medal, pewien niedosyt jednak jest - przyznaje sport.tvn24.pl Witold Suski.

RSS

Słabsze wskazanie makro wyhamowało PLN

22.09.18

Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu PLN wraz ze słabszymi wskazaniami makro z kraju, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2911 PLN za euro, 36753 PLN wobec dolara amerykańskiego,, 3,7965 PLN względem,,,

RSS

Policjant na służbie dostał mandat

15.01.10

500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Taka jest kara dla policjanta, który na służbie spowodował kolizję - donosi Polskie Radio Olsztyn.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

ECB pociągnął euro w dół

15.04.19

Europejski Bank Centralny zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił na dzisiejszym posiedzeniu parametrów polityki monetarnej (co było powszechnie oczekiwane), kluczowym wątkiem była konferencja prasowa Mario Draghiego, która rozpoczęła się po ,,,

RSS

Statek Sojuz wystartował ku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

22.12.11

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz z załogą złożoną z Rosjanina, Holendra i Amerykanina wystartował w środę z kosmodromu Bajkonur, rozpoczynając lot ku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

RSS

Cruyff nie może patrzeć na Holendrów. "Aż oczy bolą"

01.04.15

Johan Cruyff nie wytrzymał i w dosadnych słowach skrytykował grę reprezentacji Holandii. Legenda Barcelony stwierdziła, że Oranje grają "futbol tak słaby, że aż oczy bolą".

RSS

"Lumpex Foksal", a w Wigilię posiłki dla bezdomnych. Bo wspólnota nie chce gastronomii

08.10.15

Konflikt między wspólnotą a najemcą lokalu na parterze trwa.

RSS

Samozarabiający kredyt

22.06.11

Na kredytach mogą zarabiać nie tylko banki, ale również ich klienci, Zysk z nieoprocentowanej pożyczki przekracza 600 zł w ciągu dwóch lat, Milton Friedman, amerykański noblista w dziedzinie ekonomii mawiał, że darmowe obiady nie istnieją (ang, there's n

RSS

Breivik skarży się na tortury w więzieniu. "To pchnie go do samobójstwa"

01.02.13

Anders Behring Breivik odsiaduje wyrok za zamordowanie 77 osób.

RSS

Kontrowersyjny poseł doceniony: Nagroda dla Palikota. "Dziennikarz roku"

15.06.10

Najbardziej kontrowersyjny polityk PO do skromnych nigdy nie należał. Dlatego nie powinno dziwić, że Janusz Palikot skorzystał z bloga, by się pochwalić. Czym? Nagrodą! Dla dziennikarza roku... Jeszcze większym zaskoczeniem jest to, od kogo dostał ten tytuł.

RSS

Kameruńczycy ustawiali mecze? Federacja wszczęła postępowanie

01.07.14

Sprawą zajmie się Komisja Etyki.

RSS

Pasażerowie będę mieli kłopoty: Nie ma końca paraliżu na kolei

15.01.10

We wtorek powinno zostać przywrócone zasilanie na części linii kolejowej w okolicach Krakowa, co znacznie usprawni ruch pociągów w tamtym rejonie - poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. Mimo to pasażerowie na południu Polski wciąż muszą liczyć się z dużymi opóźnieniami i odwołaniem ponad 100 pociągów na trasach lokalnych.

RSS

Niedźwiedzie kontratakują

22.08.17

Piątkowa sesja na światowych rynkach ponownie zdominowana została przez stronę sprzedającą, Pierwsze sygnały o możliwej wyprzedaży pojawiły się wczoraj wieczorem, kiedy to giełdy za Oceanem zaliczyły solidny spadek na wartości, Co było ,,,

RSS

PiS sprostowało wypowiedzi nt. kampanii PO "Polska w budowie"

29.08.11

PiS w piątek przed godz. 13 sprostowało na antenie TVN24 wypowiedzi nt. kampanii PO "Polska w budowie". Zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie sprostowania zamieścili: rzecznik PiS Adam Hofman, szef sztabu Tomasz Poręba oraz pełnomocnik wyborczy Krzysztof Sobolewski.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny